Skocz do zawartości
goofy3

Usunięcie Zapachu Papierosów Z Pada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy to dobry dział, jak co to proszę o przeniesienie ;)

A więc do rzeczy. Kupiłem w końcu czarnulkę, lecz koleś palił chyba z 5 paczek dziennie, i pad strasznie zajeżdża fajkami. Aż tak by to nie przeszkadzało, tylko że nawet po chwili grania ręce śmierdzą jakbym sam palił :/ Znacie może jakiś sposób aby usunąć lub zmniejszyć ten smród z pada?

Pytanie niecodzienne, ale może znajdzie się odpowiedź ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak coś śmierdzi to trzeba umyć. Weź szmatkę, płyn do mycia naczyń i wyszoruj. Tylko nie na mokro, żeby nic do środka się nie nalało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, nic to nie dało, za bardzo jest przesiąknięty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoc sos musztardowy ze sledzi lisnera zabija nieprzyjemny zapach. Natrzyj pada tym sosem (reszte mozna zjesc) i postaw na balkonie albo na naslonecznionym parapecie na kilka godzin (tak, musi byc nasloneczniony). Juz nei powinien smierdziec fajkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby ktoś Ci podał tajemny sposób na usunięcie smrodu fajek z pada:p Jeżeli tak Ci to przeszkadza spróbuj go rozkręcić, wyjąć całą elektronikę, a same plastiki wrzuć do pralki i nastaw na pranie syntetyków na 90 stopni, tylko wyłącz wirowanie bo jeszcze Ci się zrobi obudowa od pada do Xklocka:p

Sorki nie mogłem sie powstrzymać. A tak poważnie to rozkręć go i wyszoruj porządnie jakąś szczotką z dodatkiem detergentów, najlepiej takich mocno pachnących może pomoże.

Albo jak kolega wyżej pisał....sos musztardowy:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie wentyluj pomieszczenie, w którym znajduje się "sprzęcior" i kup do niego jakiś zapach. Po parunastu latach "sfont" pewnie samoczynnie zniknie.

P.S. Nie traktuj mojej wypowiedzi w 100% dosłownie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie dalej o tym sosie musztardowym, a jeszcze ktoś tak zrobi :D lol. Poza tym śledzie Lisnera najlepsze są z dżemem.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam genialny. Pada musisz zanuzyc w wodzie po ogorkach, robisz taka marynate. Sloik, wkladasz pada, zalewasz woda z ogorkow (kiszonych, nie octowych!) zakreacasz i czekasz. Jeszcze lepsze rezultaty osiagniesz jak pada wlozysz do beczki z kapusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilgotną szmatką z mała ilością płynu i porządnie wycieraj a potem na sucho i uważaj żeby wilgoć nie dostała się do środka pada!!! ( ( nie koniecznie taki do mycia naczyń)może być płyn do szyb taki z alkoholem:P to może prędzej zapach sobie pójdzie ale lepiej uważaj na guziki żebyś sobie na przykład nie starł znaczków z nich.

PS. nie mogę kliknąć edytuj!! musiałem otworzyć edytuj w nowym oknie wtf??

Edytowane przez Xayro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na elektronice też osiadł - polecam izopropanol jednakże ten dobry kosztuje polecam w sprayu - czasem są ze szczoteczkami

i 2 sposób bardziej domowy - też oparty na alkoholu - bierzesz 0,5 l wódki i popijasz po 2 setce zapach papierosów Ci nie przeszkadza a i zakurzyć się chce :)

Pozdrawiam 

Edit 1) tylko przed 1 sposobem baterię odłącz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Aż tak by to nie przeszkadzało, tylko że nawet po chwili grania ręce śmierdzą jakbym sam palił (...)

Kiedy byłem mały, obie ręce mi śmierdziały,

lecz skończyła się udręka i śmierdziała jedna ręka,

dzisiaj nadal w wielkiej męce, znowu śmierdzą obie ręce :P

Rozwiązanie 3

Bierzesz Pad'a do kieszeni, idziesz pograć do kumpla/brata/siostry - kombinacja dowolna, jak gościu wyjdzie na siku, szybka podmianka Padów i po problemie ;) ... voila, mimo wszystko spróbowalbym dobrze go wywietrzyć ... może kilkukrotne nocowanie na dworze by pomogło ...

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przez jakiś czas daj go do półki z kosmetykami (mamy,siostry)może coś pomoże :P ale najlepsza metodą będzię rozkręcenie pada i umycie obudów pada i klawiszy w gorącej wodzie z proszkiem do prania :P

Edytowane przez oczus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem gorącą wodą to można sobie nie powiem co wymyć i jeszcze do tego szarą maść w aptece kupić

Ludzie podałem rozwiązanie można wydać 10 zł i kupić preparat do tego stworzony po co kombinować jak jest do tego odpowiednia chemia poszukaj jeszcze pianki do czyszczenia plastików jest też w sprayu +- następne 10 zł FOAM.

Nie czarować bo poza tymi radami najlepsze dał Tomo i qgar z opcją killzona - zakupu nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×