Skocz do zawartości
Touch!

Czy Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Jest to mój pierwszy post na forum wiec jak się pewnie domyslacie moja wiedza na temat ps3 jest dosyć ograniczona.

Aktualnie mam xboxa 360 premium. Zamierzam kupić jeszcze ps3. I mam co do tego kilka pytan.

Mam na ten cel jakieś 700-800zł. Za ta kwotę szukam konsoli używanej. Myślałem nad wersja 80gb, ale 60gb może odtwarzać gry z ps2. Jak myślicie która lepsza? Ile zajmuje zainstalowana gra na dysku? Czy dysk 40gb nie jest za mały jak na przeciętnego gracza?

A jak z wymiana dysku, musi być jakiś konkretny model i jaka może być maxymalna pojemność i czy jest to trudne do zrobienia?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

(dam plusiki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Jest to mój pierwszy post na forum wiec jak się pewnie domyslacie moja wiedza na temat ps3 jest dosyć ograniczona.

Aktualnie mam xboxa 360 premium. Zamierzam kupić jeszcze ps3. I mam co do tego kilka pytan.

Mam na ten cel jakieś 700-800zł. Za ta kwotę szukam konsoli używanej. Myślałem nad wersja 80gb, ale 60gb może odtwarzać gry z ps2. Jak myślicie która lepsza? Ile zajmuje zainstalowana gra na dysku? Czy dysk 40gb nie jest za mały jak na przeciętnego gracza?

A jak z wymiana dysku, musi być jakiś konkretny model i jaka może być maxymalna pojemność i czy jest to trudne do zrobienia?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

(dam plusiki)

ponoć nie długo ma taka wersja wejść na rynek (SLIM) że będziesz i na niej grał w gry z PS2 :)

a co do zmiany konsoli na twoim miejscu (nie mówie jako fanboy) sprzedał X i kupił ps3 (przynajmniej kupiłbyś wtedy nówkę slim)

Ja miałem ponad pół roku konsole i została zbanowana... (ale i tak nie można było się zarejestrować w polsce, więc nie kupowałem znowu x tylko ps3 na której możesz grać legalnie po sieci)

No ja narazie jestem zadowolony ze zmiany na PS3 :) tylko dopada trzeba się przyzwyczaić i nic więcej :biggrin:

PS.Gdyby konsola nie została zbanowana (x) to nigdy bym nie miał PS3 i dalej bym płacił u nich za neta...

Ale tak szczerze to bardziej wole PS3, bo jest możliwość rejestracji konsoli w polsce!

aha i jeszcze jedno:

jak masz już np. PS3 to nie wymieniaj dysku, za to można dostać Y'LOD'a (takie coś jak w XBOX360 ROD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad wersja 80gb, ale 60gb może odtwarzać gry z ps2. Jak myślicie która lepsza? Ile zajmuje zainstalowana gra na dysku? Czy dysk 40gb nie jest za mały jak na przeciętnego gracza?

Wersja 80gb ma tą zaletę że użyty jest w niej procesor ze slima, a więc ten który się mniej grzeje (bodajże 45nm) podczas gdy chłodzenie jest z wersji FAT. Tak więc jest to teoretycznie najlepszy model konsoli jeżeli chodzi o chłodzenie (w wersji 60gb jest np procesor 65nm). Gry zajmują średnio ok 4-5gb, jednak nie każda gra posiada opcję instalacji na dysku. Ja miałem wersje 80gb przez 10 miesięcy i sprawowała się świetnie. Gdybym miał kupować konsolę to raczej brałbym 80gb. Oczywiście wersja 60gb odtwarza gry PS2 ale tak naprawdę dostać taką wersję w idealnym (lub wręcz fabrycznym stanie) jest badzo trudno... także pozostaje Ci wybór nowa 80gb lub używana 60gb. Ja bym brał nową zwróciwszy uwagę na eksploatację napędu i gwarancję. Ja mając 80gb nigdy nie miałem mniej niż 40gb miejsca a robiłem różne rzeczy... filmy, teldyski, dema, patche itd. I każdą grę jaką się dało instalowałem na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×