Skocz do zawartości
kill

Katastrofa Samolotu Prezydenckiego

Rekomendowane odpowiedzi

Wawel?

zdecydowane NIE na Wawel, to miejsce dla Władców, bohaterów i wieszczów... jak zwykle debilna decyzją zniszczyli nastrój i atmosfere, a tak było przez dwa dni miło... ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niesłusznie robili z niego idiotę na każdym kroku, teraz przesadzają w drugą stronę... :yucky:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmarł w warunkach wyjątkowych, po bohatersku można by powiedzieć, bo leciał do Katynia, by oddać w imieniu całego społeczeństwa hołd męczennikom
Ta decyzja powinna nas łączyć. Wszystkich. Śmierć bohaterska nie powinna nas dzielić

To są słowa kardynała Dziwisza.

Moje pytanie - co jest bohaterskiego w śmierci w katastrofie lotniczej? Dlaczego pozostałe ofiary nie zostaną pochowane na Wawelu? Przecież one również w imieniu społeczeństwa tam leciały!

Przepraszam, że źle mówie o zmarłym prezydencie, ale to co się obecnie dzieje, moim skromnym zdaniem, zasługuje na nieskromne miano absurdu. 

Edytowane przez kubulek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domagam się pochowanie (jak już umrze, oby żył jak najdłużej) generała Wojciecha Jaruzelskiego wraz z żoną na Wawelu jako pierwszego prezydenta Polski po 1989 roku. Do tego trzeba wyrzucić Królów Polski i Marszałka, gdyż tylko zabierają miejsce, które można zaoferować prezydentom, premierom i kacykom partyjnym.

Jakby ktoś nie skumał to był sarkazm.

Osobiście jestem oburzony ta decyzją, gdyż dla mnie jest to bezczeszczenie jednego z najświętszych i najdostojniejszych miejsc spoczynku w całej Polsce. I tam, obok Królów, nieważne jakich i obok Marszałka, niezaprzeczalnie Bohatera Narodowego, chcą pochować zwykłego prezydenta, który niczym się nie wyróżnił, poza tym że zginął tragicznie? Śmiech na sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Dziwisz się myli ta decyzja zdecydowania nas podzieli. Spójrzcie na komentarze na portalach, są nawet ankiety, kazdy człowiek na poziomie zdaje sobie sprawę, że to jest przesada, z całym szacunkiem dla sytuacji, ale naprawdę Wawel to nie miejsce dla polityka (czy lewego, czy prawego), a bohaterem i wieszczem pan Kaczyński nie jest

Edytowane przez KrisPora_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Dziwisz się myli ta decyzja zdecydowania nas podzieli. Spójrzcie na komentarze na portalach, są nawet ankiety, kazdy człowiek na poziomie zdaje sobie sprawę, że to jest przesada, z całym szacunkiem dla sytuacji, ale naprawdę Wawel to nie miejsce dla polityka (czy lewego, czy prawego), a bohaterem i wieszczem pan Kaczyński nie jest

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie i nie obrażajcie, ale jakby mój wcześniejszy post okazał się prawdą, na co nie liczę w 99,99% i okazało się iż On wymusił to lądowanie i przez to doprowadził do katastrofy, to nie wiem czy i na lokalnym cmentarzu by było dla Niego miejsce.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymusił, bo mu kazali lądować. Przecież nie mogli się spóźnić na obchody. Byłby wstyd.

Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie i nie obrażajcie, ale jakby mój wcześniejszy post okazał się prawdą, na co nie liczę w 99,99% i okazało się iż On wymusił to lądowanie i przez to doprowadził do katastrofy, to nie wiem czy i na lokalnym cmentarzu by było dla Niego miejsce.

Pozdrawiam

Mi się wydaje , że osoby odpowiedzialne za badanie czarnych skrzynek już coś wiedzą... dlaczego trzecią skrzynkę zabrano do polski? Niby inna technologia czy coś. Nie wierzy mi się , ze raptem Rosjanom zabrakło sprzętu do zbadania tego elementu. To wszystko może okazać się tylko iluzją i te wszystkie ceregiele mogą mieć na celu zamaskowanie prawdy , tej właściwej prawdy dotyczącej tej katastrofy... Ni zdziwił bym się , bo po takiej propagandzie w TV , ogłoszenie jakiejś "innej" prawdy było by szokiem chyba jeszcze większym niż sama katastrofa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontrowersyjne pochówki w katedrze wawelskiej

Zdumienie, jakie w Krakowie i w całym kraju wywołała informacja o planowanym pochówku prezydenckiej pary w katedrze na Wawelu, nie powinno dziwić.

Odkąd zabrakło bowiem królów, niełatwo było dostąpić zaszczytu pochowania w tym miejscu. Każda propozycja pogrzebu rodziła pytanie: czy zmarły jest równy królom?

Według krakowskiego historyka prof. Andrzeja Chwalby, lista osób pochowanych w katedrze (poza królami) jest bardzo krótka i obejmuje w zasadzie tylko dwa środowiska: wybitnych wodzów wieku XIX i XX oraz polskich wieszczów.

W przypadku pochówków pisarzy i poetów wcale jednak łatwo nie było. Jak czytamy w miesięczniku Uniwersytetu Jagiellońskiego "Alma Mater", w artykule o "Świątyni wieszczów narodowych", niewiele brakowało, by w podziemiach katedry wawelskiej znalazło się miejsce wiecznego spoczynku Wincentego Pola, autora "Pieśni o ziemi naszej".

Po jego śmierci (2 grudnia 1872 r.) grono znakomitych obywateli Krakowa zwróciło się do kapituły katedralnej z prośbą o wyrażenie zgody na pochowanie poety w katedrze. Kapituła jednak odmówiła. Pol spoczął więc na cmentarzu Rakowickim, a po dziesięciu latach przeniesiono jego zwłoki na Skałkę.

[..]

Pisarzem, który nie dostąpił zaszczytu pochówku na Wawelu, był Henryk Sienkiewicz.

[..]

Ale znacznie większe kontrowersje wywołała inicjatywa sprowadzenia na wawelskie wzgórze prochów Juliusza Słowackiego.

[..]

Piłsudski w roku 1933 sam bowiem wskazał katedrę wawelską jako miejsce złożenia swych prochów. Gdy zmarł i środowisko legionowe chciało wypelnić jego wolę, abp Sapieha nie krył niezadowolenia.

- Przypominał, że Marszałek był człowiekiem lewicy, zmienił wyznanie (z ewangelickiego na rzymskokatolickie), zmienił także małżonkę, co nie mogło się podobać Kościołowi - wyjaśnia prof. Chwalba. - Ponieważ było jednak silne poparcie społeczne, Sapieha uległ.

Prochy Marszałka złożono w maju 1935 r. w krypcie św. Leonarda. Docelowo przygotowywano Piłsudskiemu kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Gdy była gotowa, abp Sapieha nakazał przenieść do niej trumnę Marszałka.

[..]

Sporo emocji budziła sprawa pochówku na Wawelu "króla narodu polskiego czasów niewoli" Adama Mickiewicza.

[..]

Spokój na Wawelu nie trwał zbyt długo. - Kolejna afera z pogrzebem rozpętała się w 1981 r. - mówi Mazan. - Wtedy postanowiono pochować w katedrze gen. Sikorskiego.

[..]

Zgodę na pogrzeb osiągnięto dopiero w 1993 r. Odbył się 17 września tego roku. Generał Sikorski spoczął w krypcie św. Leonarda, w miejscu zwolnionym przez trumnę marszałka Józefa Piłsudskiego (osobistego wroga generała).

wystarczy nadmienic ze kontrowersje budzily pochowanie pod Wawelem

Adam Mickiewicz

Juliusz Słowacki

gen. Sikorski

a jednym z tych ktory nie dostapil zaszczytu byl Henryk Sienkiewicz

Według prof. Chwalby, o pochówku na Wawelu powinna decydować ocena zasług, dokonywana w dyskrecji i zadumie. - Wydaje się, że decyzja należy jednak do gospodarza katedry wawelskiej, a zgodnie z historią, powinna być jeszcze poparta zgodą Stolicy Apostolskiej - zauważa profesor.

Powagę takiej decyzji podkreślił w 1964 r., w czasie ingresu do katedry wawelskiej, abp Karol Wojtyła. Mówił: "Do tej katedry nie można wejść bez drżenia wewnętrznego, bez lęku, bo zawiera się w niej ogromna wielkość, którą przemawia do nas cała przeszłość".

Co do przywitania trumny z ciałem prezydenta i jego żony, naprawdę piękne zachowanie Warszawiaków i nie tylko. Pewnie nie brakowało tam ludzi, którzy nigdy w świecie by nie oddali swojego głosu na Kaczyńskiego, a jednak mimo wszystko, postanowili zachować się odpowiednio, jak prawdziwy patriota.

Pochówek na Wawelu, mam mieszane uczucia, głównie ze względu na to, że wiedziałem, że to właśnie tak się skończy. Zobaczymy czy to tylko była niewielka grupa, czy z dnia na dzień protest będzie większy. Ogólnie wielki niesmak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje , że osoby odpowiedzialne za badanie czarnych skrzynek już coś wiedzą... dlaczego trzecią skrzynkę zabrano do polski? Niby inna technologia czy coś. Nie wierzy mi się , ze raptem Rosjanom zabrakło sprzętu do zbadania tego elementu. To wszystko może okazać się tylko iluzją i te wszystkie ceregiele mogą mieć na celu zamaskowanie prawdy , tej właściwej prawdy dotyczącej tej katastrofy... Ni zdziwił bym się , bo po takiej propagandzie w TV , ogłoszenie jakiejś "innej" prawdy było by szokiem chyba jeszcze większym niż sama katastrofa...

Oczywiście że wiedzą. Od co najmniej 3 dni. Samolot nie spadł do oceanu czy też z kilku tysięcy metrów. Skrzynki były łatwe do znalezienia i nie uszkodzone. Prawdy niestety się nie dowiemy.

Pytanie, dlaczego to tak długo trwa? Odpowiedź jest raczej prosta i oczywista. Próbuje się zatuszować głupotę tego barana, który skazał na śmierć prawie setkę ludzi.

Próbowałem nie pisać w tym temacie. Ale ten Wawel mnie tak wkurwił, że po prostu ciężko czegoś nie napisać. Ta dupa wołowa, szkodnik, który tylko wadził sprawie polskiej, wetował każdą ustawę bo nie zgadzała się z jego politycznymi przekonaniami, wyśmiewany, ignorowany przez inne państwa, to on jest teraz wynoszony na ołtarze w imię większej oglądalności. To on ma teraz spocząć koło historycznych postaci polskich, królów i bohaterów, tylko dlatego, że jego bezwiedna głupota skazała go na najbardziej idiotyczną śmierć w historii świata. Tak. Nigdy do tej pory nie zdarzyło się by katastrofa lotnicza była równie kretyńska. Jak już coś robimy to na skalę światową, tak by ciężko było w to uwierzyć. Rozbić samolot rządowy z dowództwem całego kraju to trzeba umieć. Mały, wredny, głupi tyran nadrabiający śmieszny wzrost wymuszaniem z pozycji zajmowanego urzędu. To jego wina.

Raz już pilot nie zgadzając się z jego decyzją o lądowaniu uratował mu życie (Gruzja). Został za to zwolniony. Jeśli ktoś uważa, że drugi raz można tak oszukać LOS to powodzenia. Ten pilot się ugiął. Wynik znamy.

A ludzie jeżdżą do stolicy by mu oddać hołd. Jakież to żenujące i słabe. Dajemy się manipulować. Zmieniamy poglądy jak chorągiewka na wietrze. Kraj kartoflanych matołów.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wiedzą. Od co najmniej 3 dni. Samolot nie spadł do oceanu czy też z kilku tysięcy metrów. Skrzynki były łatwe do znalezienia i nie uszkodzone. Prawdy niestety się nie dowiemy.

Pytanie, dlaczego to tak długo trwa? Odpowiedź jest raczej prosta i oczywista. Próbuje się zatuszować głupotę tego barana, który skazał na śmierć prawie setkę ludzi.

Próbowałem nie pisać w tym temacie. Ale ten Wawel mnie tak wkurwił, że po prostu ciężko czegoś nie napisać. Ta dupa wołowa, szkodnik, który tylko wadził sprawie polskiej, wetował każdą ustawę bo nie zgadzała się z jego politycznymi przekonaniami, wyśmiewany, ignorowany przez inne państwa, to on jest teraz wynoszony na ołtarze w imię większej oglądalności. To on ma teraz spocząć koło historycznych postaci polskich, królów i bohaterów, tylko dlatego, że jego bezwiedna głupota skazała go na najbardziej idiotyczną śmierć w historii świata. Tak. Nigdy do tej pory nie zdarzyło się by katastrofa lotnicza była równie kretyńska. Jak już coś robimy to na skalę światową, tak by ciężko było w to uwierzyć. Rozbić samolot rządowy z dowództwem całego kraju to trzeba umieć. Mały, wredny, głupi tyran nadrabiający śmieszny wzrost wymuszaniem z pozycji zajmowanego urzędu. To jego wina.

Raz już pilot nie zgadzając się z jego decyzją o lądowaniu uratował mu życie (Gruzja). Został za to zwolniony. Jeśli ktoś uważa, że drugi raz można tak oszukać LOS to powodzenia. Ten pilot się ugiął. Wynik znamy.

A ludzie jeżdżą do stolicy by mu oddać hołd. Jakież to żenujące i słabe. Dajemy się manipulować. Zmieniamy poglądy jak chorągiewka na wietrze. Kraj kartoflanych matołów.

Brak mi słów na to żeby opisać jak bardzo żałosnym jesteś człowiekiem. To był prezydent RP wybrany przez naród, i chociażby dlatego należy się mu szacunek. Nigdy człowieka nie popierałem, ale nigdy nie upadłem tak nisko ,żeby na niego chamsko pluć i na dodatek w takiej chwili. Sam pojechałem do stolicy zapalić znicz pod sztabem generalnym i pałacem prezydenckim bo to patriotyczny obowiązek, chociażby dlatego ,że czy mi się podoba czy nie moi rodacy tego człowieka wybrali i trzeba to uszanować mimo odmienności poglądów. Po twojej wypowiedzi widać ,że o polityce nie masz pojęcia tylko przekazujesz to co gdzieś usłyszysz. Z tą myślą cię zostawiam mając nadzieje ,że niedługo okaże się iż masz raka jąder abyś nigdy nie przekazał dalej swych genów idiotyzmu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów na to żeby opisać jak bardzo żałosnym jesteś człowiekiem. To był prezydent RP wybrany przez naród, i chociażby dlatego należy się mu szacunek. Nigdy człowieka nie popierałem, ale nigdy nie upadłem tak nisko ,żeby na niego chamsko pluć i na dodatek w takiej chwili. Sam pojechałem do stolicy zapalić znicz pod sztabem generalnym i pałacem prezydenckim bo to patriotyczny obowiązek, chociażby dlatego ,że czy mi się podoba czy nie moi rodacy tego człowieka wybrali i trzeba to uszanować mimo odmienności poglądów. Po twojej wypowiedzi widać ,że o polityce nie masz pojęcia tylko przekazujesz to co gdzieś usłyszysz. Z tą myślą cię zostawiam mając nadzieje ,że niedługo okaże się iż masz raka jąder abyś nigdy nie przekazał dalej swych genów idiotyzmu.

Chcesz wypełnić patriotyczny obowiązek? Zaciągnij się, jedź do Iraku i niech cię zastrzelą. Tak się spełnia patriotyczny obowiązek. A nie, ruszając dupę z fotela i zapalając znicz za 1,50 pod Pałacem Prezydenckim z myślą o człowieku którego dwa tygodnie temu miało się w dupie.

To ty nie masz pojęcia o polityce jeżeli dajesz się manipulować gadkami o patriotycznym obowiązku. Twoim jedynym obowiązkiem wobec państwa jest dostarczać haracz na czas i zdychać za nie na wojnie jako mięcho armatnie. A normalnie to państwo ma cię gdzieś i z chęcią będzie cię dymało w dupę i okradało.

A o głupocie polityków, choćby tych już nieżyjących trzeba zawsze mówić i pisać. I jeżeli to prawda, że przez decyzje Lecha rozbił się samolot, to nie można tego inaczej nazwać jak czystą głupotą.

Edytowane przez JibrilPL
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie zmienia to faktu że pan prezydent nie jest bohaterem narodowym, wieszczem, królem czy wodzem, a o to jest obecnie kłótnia...ktoś powinien to przewidzieć i darować sobie wyniosłość i pychę. Zostawmy królom co królewskie. Dla polityków też są piekne i dostojne miejsca na pochówek. Przedwojenni prezydenci są pochowania w W-wie, a Narutowicz też zmarł tragicznie. Coś tu jednak mi nie pasi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że nigdy się nie dowiemy jak było naprawdę. Społeczeństwo będzie wiedzieć to co sprzedają im media, a jak dobrze nam wiadomo nie wiele mają one wspólnego z rzetelnym przekazem informacji. niewygodne fakty prawdopodobnie nigdy nie ujrzą światła dziennego.

Cała ta katastrofa nie wymaga żadnego komentarza i dlatego najbardziej irytuje mnie jak oglądam te dwulicowe mordy w telewizji, które tak bardzo żałują Kaczyńskiego ! Nagle okazuje się że wszyscy go kochali i szanowali. Choć dwa tygodnie temu zjadali go wzrokiem. Mam wrażenie że zaczęła się kampania wyborcza ! Im lepiej się wypowiem o Kaczyńskim tym lepiej dla mnie ! Ludzie mnie zapamiętają z dobrej strony . Zwłaszcza teraz kiedy miliony widzów siedzą przed odbiornikami i śledzą na bieżąco wydarzenia.

Co do Wawelu to jest to jakaś kpina. Otóż Wawel to skarb i historia całego narodu ! Pochowanie tam pary prezydenckiej spowoduje więcej agresji i niezgodny w państwie ! Widocznie cała ta tragedia nie nauczyła ludzi POKORY ! Zwłaszcza Jarosława, który wydaje mi się jest bardzo pazerny i jeśli jest w stanie wziąć na siebie pochowanie brata na Wawelu to szczerze mu współczuje !!

Edytowane przez masmazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby na niego chamsko pluć i na dodatek w takiej chwili.

...mając nadzieje ,że niedługo okaże się iż masz raka jąder abyś nigdy nie przekazał dalej swych genów idiotyzmu. 

Pomimo, że wypowiadam się negatywnie co do L.Kaczyńskiego - zawszę staram się pisać z dużej litery formy osobowe - oddając mimo wszystko Mu szacunek. Szanuję też to, że pojechałeś z kolegami, złożyć hołd Prezydentowi.

Ale mimo, że mam inne poglądy nie nazywam Cię "małpą", która robić to co inni - małpa od małpowania - uszanuj poglądy innych i nie obrażaj nikogo, jeżeli brak Ci argumentów, w tak poważnym temacie. Jeżeli już musisz kogoś obrazić to rób to z szacunkiem i inteligentnie. 

To, że nie lubisz komunistów, bolszewików nkwdowców i innych bardzo mnie cieszy, ale Twoja wypowiedź - jest jak z podręcznika NKWD. Każdy może mieć swoje zdanie. Stalin narzucał swoje zdanie innym. I też był dobry jak w kawale o cukierku i dziecku "A mógł zabić".

Trzeba przyjąć wolę większości - ale mieć własne zdanie. Sprawdź, kto spoczywa na Wawelu. Przeczytaj o tych osobach. I daj mi odpowiedź w jakiej kategorii ma tam być pochowany Prezydent - który zginął tragicznie - chyba, że nie wiem o czymś, co On takiego wielkiego dokonał

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wypełnić patriotyczny obowiązek? Zaciągnij się, jedź do Iraku i niech cię zastrzelą. Tak się spełnia patriotyczny obowiązek. A nie, ruszając dupę z fotela i zapalając znicz za 1,50 pod Pałacem Prezydenckim z myślą o człowieku którego dwa tygodnie temu miało się w dupie.

To ty nie masz pojęcia o polityce jeżeli dajesz się manipulować gadkami o patriotycznym obowiązku. Twoim jedynym obowiązkiem wobec państwa jest dostarczać haracz na czas i zdychać za nie na wojnie jako mięcho armatnie. A normalnie to państwo ma cię gdzieś i z chęcią będzie cię dymało w dupę i okradało.

A o głupocie polityków, choćby tych już nieżyjących trzeba zawsze mówić i pisać. I jeżeli to prawda, że przez decyzje Lecha rozbił się samolot, to nie można tego inaczej nazwać jak czystą głupotą.

I swój obowiązek wypełnię, wstępując do szkoły oficerskiej po studiach. A gadkami nie daje się manipulować bo to są i były moje poglądy od dawien dawna. Wyobraź sobie ,że są jeszcze ludzie ,którzy potrafią czerpać dumę z tego ,że są polakami a nie tylko narzekać i pierdzieć w stołek jak to państwo ich "dymie w dupę". Wielce prawdopodobne ,że ktoś w twojej rodzinie też "zdychał za nie na wojnie jako mięcho armatnie" żebyś nie pisał tego po rusku czy niemiecku. Nie czujesz się polakiem? Twoja sprawa, ale pamiętaj ,że kraj i państwo to też ludzie którzy codziennie ryzykują życiem (PSP, Policja) żebyś mógł tak myśleć i mówić, nie wspominając o tysiącach ,które za to umierały przed nami. Należy im się szczypta szacunku nie prawda? Jak jesteś taki "anty" i w ogóle to powiedz to żołnierzowi ,który wrócił z misji zobaczymy jaki wtedy będziesz cwany. 

PS. Też uważam ,że ten wawel to poroniony pomysł, w ogóle ta krypta powinna być zamknięta po pochowaniu Piłsudskiego.       

Pomimo, że wypowiadam się negatywnie co do L.Kaczyńskiego - zawszę staram się pisać z dużej litery formy osobowe - oddając mimo wszystko Mu szacunek. Szanuję też to, że pojechałeś z kolegami, złożyć hołd Prezydentowi.

Ale mimo, że mam inne poglądy nie nazywam Cię "małpą", która robić to co inni - małpa od małpowania - uszanuj poglądy innych i nie obrażaj nikogo, jeżeli brak Ci argumentów, w tak poważnym temacie. Jeżeli już musisz kogoś obrazić to rób to z szacunkiem i inteligentnie. 

To, że nie lubisz komunistów, bolszewików nkwdowców i innych bardzo mnie cieszy, ale Twoja wypowiedź - jest jak z podręcznika NKWD. Każdy może mieć swoje zdanie. Stalin narzucał swoje zdanie innym. I też był dobry jak w kawale o cukierku i dziecku "A mógł zabić".

Trzeba przyjąć wolę większości - ale mieć własne zdanie. Sprawdź, kto spoczywa na Wawelu. Przeczytaj o tych osobach. I daj mi odpowiedź w jakiej kategorii ma tam być pochowany Prezydent - który zginął tragicznie - chyba, że nie wiem o czymś, co On takiego wielkiego dokonał

Pozdrawiam

Co do końcówki rzeczywiście emocje wzięły górę, mój błąd. Lecz nie wiem kolego skąd wniosek ,że popieram pochówek na Wawelu, a jest wręcz przeciwnie. Koniec końców uważam to za wyjaśnione. co do zdania to oczywiście ,że każdy może mieć swoje, ale publiczna obraza prezydenta w trakcie żałoby jest co najmniej nie na miejscu (obraza nie krytyka!), nie wspominając ,że jest to przestępstwo przeciw Rzeczpospolitej ścigane z urzędu. 

Edytowane przez Wsioq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I swój obowiązek wypełnię, wstępując do szkoły oficerskiej po studiach.

Szczerze życzę powodzenia i pomyślności. Obyś tylko nigdy nie musiał do końca wypełnić tego patriotycznego obowiązku jakim jest pójście na drugi koniec świata i umierać ze strachu, rzygając i robiąc w gacie kiedy ludzie broniący swoich domów strzelają do ciebie. Bo żołnierzem zostaniesz wtedy kiedy się zesrasz, zeszczasz, zrzygasz i kogoś zabijesz. Nie wcześniej.
A gadkami nie daje się manipulować bo to są i były moje poglądy od dawien dawna. Wyobraź sobie ,że są jeszcze ludzie ,którzy potrafią czerpać dumę z tego ,że są polakami a nie tylko narzekać i pierdzieć w stołek jak to państwo ich "dymie w dupę". Wielce prawdopodobne ,że ktoś w twojej rodzinie też "zdychał za nie na wojnie jako mięcho armatnie" żebyś nie pisał tego po rusku czy niemiecku. Nie czujesz się polakiem? Twoja sprawa, ale pamiętaj ,że kraj i państwo to też ludzie którzy codziennie ryzykują życiem (PSP, Policja) żebyś mógł tak myśleć i mówić, nie wspominając o tysiącach ,które za to umierały przed nami. Należy im się szczypta szacunku nie prawda? Jak jesteś taki "anty" i w ogóle to powiedz to żołnierzowi ,który wrócił z misji zobaczymy jaki wtedy będziesz cwany.
To niech czerpią z tego dumę, ale niech nie wymagają tego od wszystkich.

Tak. Moi przodkowie też umierali, albo prawie umierali. Jeden pradziadek prawie umarł za Franciszka Józefa i Cesarstwo Austriackie, a inny pradziadek umarł za III Rzeszę pod Opolem po tym jak go wcielili siłą do armii.

Nie, nie czuję się Polakiem (z dużej litery). Czuje się człowiekiem, libertarianinem i deistą. Krótko mówiąc, niech państwo trzyma się ode mnie jak najdalej.

Dal kogo ta "szczypta szacunku"? Dla geniuszy którzy wywołali powstanie listopadowe? Dla geniuszy, którzy wywołali powstanie styczniowe? Czy może innym powstańcom walczącym za "Wolność Naszą i Waszą" i dających się wykorzystywać? Dziękuje. Szacunkiem wolę otoczyć kogoś takiego jak Cegielskiego czy księcia Lubeckiego.

Koniec offtopa.

Podobno ta Dziwisz zaproponował pochowanie Lecha na Wawelu. Tak przynajmniej twierdzi anonimowy polityk PiSu - czyli trzeba to brać za kontrolowany przeciek. Jeżeli to prawda to widać, że kardynałowi się w dupie poprzewracało i znów chciał się pokręcić wokół największych szych tego świata. Bo skoro pogrzeb będzie na Wawelu to zapewne on będzie odprawiał ceremonię i będzie widziany pośród głów państw i będzie telewizja to transmitowała. Krótko mówiąc - ego jednego klechy doprowadziło do wielkiej kłótni.

Chociaż dalej mam cichą nadzieję że to intryga Jarka, przeciwko Tuskowi i PO. To jest tak w jego stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze życzę powodzenia i pomyślności. Obyś tylko nigdy nie musiał do końca wypełnić tego patriotycznego obowiązku jakim jest pójście na drugi koniec świata i umierać ze strachu, rzygając i robiąc w gacie kiedy ludzie broniący swoich domów strzelają do ciebie. Bo żołnierzem zostaniesz wtedy kiedy się zesrasz, zeszczasz, zrzygasz i kogoś zabijesz. Nie wcześniej.

To niech czerpią z tego dumę, ale niech nie wymagają tego od wszystkich.

Tak. Moi przodkowie też umierali, albo prawie umierali. Jeden pradziadek prawie umarł za Franciszka Józefa i Cesarstwo Austriackie, a inny pradziadek umarł za III Rzeszę pod Opolem po tym jak go wcielili siłą do armii.

Nie, nie czuję się Polakiem (z dużej litery). Czuje się człowiekiem, libertarianinem i deistą. Krótko mówiąc, niech państwo trzyma się ode mnie jak najdalej.

Dal kogo ta "szczypta szacunku"? Dla geniuszy którzy wywołali powstanie listopadowe? Dla geniuszy, którzy wywołali powstanie styczniowe? Czy może innym powstańcom walczącym za "Wolność Naszą i Waszą" i dających się wykorzystywać? Dziękuje. Szacunkiem wolę otoczyć kogoś takiego jak Cegielskiego czy księcia Lubeckiego.

Koniec offtopa.

Podobno ta Dziwisz zaproponował pochowanie Lecha na Wawelu. Tak przynajmniej twierdzi anonimowy polityk PiSu - czyli trzeba to brać za kontrolowany przeciek. Jeżeli to prawda to widać, że kardynałowi się w dupie poprzewracało i znów chciał się pokręcić wokół największych szych tego świata. Bo skoro pogrzeb będzie na Wawelu to zapewne on będzie odprawiał ceremonię i będzie widziany pośród głów państw i będzie telewizja to transmitowała. Krótko mówiąc - ego jednego klechy doprowadziło do wielkiej kłótni.

Chociaż dalej mam cichą nadzieję że to intryga Jarka, przeciwko Tuskowi i PO. To jest tak w jego stylu.

Oczywiście ,że im się należy. Zapomniałeś o Solidarności, bez ,której zamiast wygłaszać tu swoje poglądy byś za nie miał wybijane zęby metalowym prętem. Nikt nie wymaga od ciebie miłości czy jakiejkolwiek sympatii, ale tego żebyś nie nazywał "mięchem" ludzi ,którzy mieli odwagę, zapał i poświęcenie przy którym Ty czy ja jesteśmy bardzo małymi ludźmi. O dziwo mimo skrajnej rozbieżności naszych poglądów, zgadzam się z twoim spojrzeniem na to kto może nazwać się żołnierzem. Wiąże swoją karierę i przyszłość z WP jeżeli będę musiał, dokonam dla niego ostatecznego poświęcenia. Choć co oczywiste nie chciałbym tego nigdy robić i nie mam pojęcia jak to na prawdę będzie za 15-20 lat. Nie mam zamiaru prowadzić polemiki na temat spojrzenia na państwo bo to bez sensu. Na koniec rzeczywiście koniec offtopa, jak Cię uraziłem to przepraszam, jestem dość impulsywna osobą, koniec końców szanuje twoje poglądy do których masz prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oczywiście ,że im się należy. Zapomniałeś o Solidarności...."

za Solidarność to Wawel może się należeć poległym w Wujku, nadal podtrzymuje, że się nie należy. Nadal tez twierdze że decyzja ta dzieli - widac to juz po naszej ostrej polemice, a przecież to forum graczy, nie polityków. Pan Dziwisz się pomylił....

Edytowane przez KrisPora_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów na to żeby opisać jak bardzo żałosnym jesteś człowiekiem.

Żałosne jest to, że większość ludzi w tym kraju tańczy jak im zagrają!

To był prezydent RP wybrany przez naród, i chociażby dlatego należy się mu szacunek. Nigdy człowieka nie popierałem, ale nigdy nie upadłem tak nisko ,żeby na niego chamsko pluć i na dodatek w takiej chwili. Sam pojechałem do stolicy zapalić znicz pod sztabem generalnym i pałacem prezydenckim bo to patriotyczny obowiązek, chociażby dlatego ,że czy mi się podoba czy nie moi rodacy tego człowieka wybrali i trzeba to uszanować mimo odmienności poglądów.

Skoro nie zgadzałeś się z czymś to trzeba się trzymać twardo swoich przekonań a nie płakać bo wszyscy płaczą - to jest właśnie świadectwo na to, że nisko się upadło. Publiczne okazywanie własnej dwulicowości. Poczułeś potrzebę zapalenia znicza - ok, zapaliłeś - musisz się tym chwalić? Czujesz też pewnie potrzebę tego, żeby teraz każdy uścisnął Twoja dłoń i powiedział " jesteś wielki! zapaliłeś znicz" Rety! A zapaliłeś kiedykolwiek znicz na grobie kogoś, kto naprawdę był wielkim patriotą? Takim prawdziwym a nie okrzykniętym tak ze względu na to, że zginął w idiotycznym wypadku, przyczyniając się jeszcze do śmierci innych ludzi.

Czujesz potrzebę wyciszenia się - idź do kościoła.

Po twojej wypowiedzi widać ,że o polityce nie masz pojęcia tylko przekazujesz to co gdzieś usłyszysz.

Robienie czegoś "bo tak wypada" - to dopiero oznaka słabości i braku własnych poglądów! Jeśli ktoś ma inne poglądy polityczne niż Ty to znaczy, że jest głupi? Haha! Typowe rozumowanie PISu! Tak, pewnie w Twoich oczach jestem "małpą w czerwonym" a kill'owi chciałbyś powiedzieć "spieprzaj dziadu" - Jesteś przecież prozaicznym patriotą ogółu z cechami tragikomediowego bohatera, który wbrew prawdziwym indywidualnym przekonaniom, pokazuje tylko własną wątłość.

Z tą myślą cię zostawiam mając nadzieje ,że niedługo okaże się iż masz raka jąder abyś nigdy nie przekazał dalej swych genów idiotyzmu.

Czy Tobie ktoś źle życzy? Jesteś bezczelny, nieokrzesany, drobiazgowy i próżny! Raczej nie będziesz nigdy bohaterem dla tego narodu - no chyba, że się rozbijesz samolotem na własne życzenie.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Edit 1

JibrilPL - oficjalne przepraszam, miałeś rację a ja się myliłem :( Po informacji o wawelu zdecydowanie zmieniłem spojżenie na sprawę. Pozostało nam jedynie czekać na szybką beatyfikację ... :(

Dla mnie temat jest już zamknięty, pozostało jednak rozliczyć się z przeszłością, stąd cytat powyżej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym radzę wyłączyć na chwilę TVN i pomyśleć przez chwilę co działo się przez ostatnie kilka lat, albo poprzeglądać archiwa portali internetowych, kiedy nie było jeszcze Naszego Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, tylko istniał "Kartofel" Kaczyński (i radzę się spieszyć, bo takie artykuły w dziwny sposób znikają ostatnio). Przytoczone tutaj naciski na zwolnienie jakiejś pielęgniarki, złożenie wniosku do prokuratury na pilota bo chciał chronić jego życie w Gruzji, obciach na całą Europę z miejscem w samolocie, "małpa w czerwonym", blokowanie wszystkiego co stworzyła Platforma, nietraktowanie poważnie niektórych spraw (czy tak trudno nauczyć się nazwiska Boruc, albo Guerreiro).

Nie mówię że był to zły człowiek i żałuję, że zginął, ale nie można w jednej chwili zapomnieć o wszystkich jego poczynaniach i nazywać idiotami wszystkich, którzy ośmielają się mieć własne zdanie i nie przeżywają żałoby tak bardzo, jak im każe telewizor...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykroscia musze stwierdzic, ze wlasnie kill ma najprawdopodobniej racje. Latalem rzadowkami w miejsca, gdzie oficialnie nie moglismy byc w danym momencie. Wiem ile ma do powiedzenia pilot - ale niestety presja przelozonych jest, byla i bedzie - tym bardziej w syfie...

Swoj patriotyczny obowiazek spelnialem o kilka lat za dlugo, choc przyznaje, iz bez posrania i oszczania sie :biggrin: , ale wiem jedno, pochowac malego kolo wielkich - to tez tragedia narodowa... Jest bol rodzin, strata itp. ale jak widac, jest tez przesada..

Poglady sa jak dupa, kazdy ma swoja - wiec Panowie - pax miedzy chrzescijany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×