Skocz do zawartości
Gość funnyguy1

centrum esportu - co o tym myślicie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość funnyguy1
Zastanawiałem się ostatnio nad założeniem czegoś w stylu "game caffe", gdzie za nieco większą kasę niż w "normalnych" gralniach można by było pograć w różne tytuły, z bajerami ulepszającymi rozgrywkę np:

track ir (urządzenie przenoszące ruchy głowy gracza do kompa)

okulary 3d albo HMD (head mounted display)

słuchawki 5.1

kierownice z 3ma pedałami

komputery złożone z myślą o grach

PS3, X360

32/40" telewizory HD do konsol

eyetoy

Myślę, że coś takiego ma szanse powodzenia, bo sam jestem graczem i wiem, że update sprzętu to spory wydatek, a na dodatki w stylu wymienionych bajerów w ogóle ciężko sobie pozwolić (sam nie mam nic z tej listy).

Pomysł jest taki: za godzinę grania płacisz, powiedzmy 5 zł i dostajesz kompa złożonego z myślą o komfortowym, a nawet ekskluzywnym graniu, lub wygodną kanapę, konsolę i porządny LCD FullHD.

Poszukuję informacji, po części dlatego, że jak uda mi się dostać dotację z UE to otworzę coś takiego (co narazie jest bardziej marzeniem, niż konkretnym planem), z drugiej strony dlatego, że interesują mnie technologie ulepszające rozgrywkę i chcę sprawdzić jakim zainteresowaniem cieszą się wśród innych graczy. Ankieta nie posłuży mi do celów marketingowych, nie jestem przedstawicielem żadnej z firm zajmujących się sprzętem komputerowym itd. itp.

podobne ankiety są na innych forach

Potrzebuję sugestii odnośnie konsol bo sam jestem raczej PCtowym graczem. Gdzie/co kupić, jakie gry etc. Ile musiałbym mieć PS3 w takim miejscu, żeby komfortowo organizować rozgrywki turniejowe?

pozdrawiam

Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myślę że na początek 2-3 Xpudła, ponieważ są tańsze, 2 kompy, jak zarobisz trochę kasy to kup pare ps3, lokal powinien mieścić się w pobliżu centrum miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, ale nie wiem czy to sie sprawdzi jeśli chodzi o zyski. ;P Sprzętu musiałbyś mieć naprawde sporo żeby organizować turnieje, w dodatku mówisz, że chciałbyś dobrej klasy PC, XBOX-y, PS3... dużo tego nie wspminając o telewizorkach. Do tego potrzeba nie tylko dużo pieniedzy, ale tez spory lokal. Do tego czekałyby Cie częste inwestycje (zużyte kontrolery, zakup nowych gier, naprawy XBOX-ów ). Popieram ludzi odważnych, z ciekawymi pomysłami. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to taka lipa, bo każdy chciałby mieć dźwięki w swojej grze i jeden drugiemu by przeszkadzał, chyba ze by w Tibie grali O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki można podłączyć. No ale prawdziwy problem bbyłby gdyby wstawić tam kilka Wii kolo siebie, musiałbys wypłacac spore odszkodowanie chyba. Taka inwestycja ma racje bytu tylko w dużych miastach, mógłbyś pomyśleć tez o wypożyczalni gier, ale nie wiem czy to jest prawnie mozliwe itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wii to max 1 i wszędzie muszą być kamery, odwrócisz się a ktoś TV wyniesie O_o, najlepiej Warszawa, Kraków, może Gdańsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POZNAŃ!!! Jak juz rozkręcisz biznes to wpadne poszpilać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3miasto, dla takiego czegoś to nawet do tej głupiej Gdyni pojadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wspaniały konsole najtaniej raczej na allegro znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponysł mi sie spodobał, może sam o czyms takim pomyśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa ale sie nie sprawdzi raczej na dluzsza mete. To pomsl podobny do kafejek internetowych troche a widac ze po wielkim Boomie ostalo sie ich tylko pare a swoje istnienie zawdzieczja tylko dobrej lokalizacji. Pamietam u mnie na osiedlu byly az 3 kafejki a to tylko mala dzielnica jest. No i wszystkie szlag trafil i tak. Pozniej dzieki neostradzie kazdy juz mogl miec net i takie miejsca ne byly porzebne. Twoj game center by mnie ucieszyl na premiery next-genow. Jak bys mial je od premiery to bym zachodzil napewno pograc bo sam nie byl bym w stanie tego sobie kupic. No ale z czasem bym napewno kupil i przestal cie odwiedzac. Inni pewni tez kupili by sobie zabawki i bys wszystkich stracil. No bo sprzet szybko tanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent mocny... Ale mam obawy ze u nas to moze nie przejsc

Nie zrozum mnie zle! Sam chcialbym cos takiego prowadzic ale ludziska u nas biedni... To nie Japonia zeby takie miejsca wyrastaly jak grzyby po deszczu i zarabialy kokosy

Przemysl to dobrze! Jesli jednak sie zdecydujesz to mam nadzieje ze Ci sie uda!!!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak założysz to Warszawa/Kraków, tam byłyby największe obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Warszawa. Największe prawdopodobieństwo, że interes będzie dobrze działał i przynosił zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest odważny, ale trza w niego inwestowac, i nie piszę tu tylko o sprzęcię, gdyż jak wiadomo wychodzą coraz co nowe gry, a jeżeli będziesz miał tam więcej niż jedno ps3/xbox/wii to powinieneś również kupywac tyle samo egzemplarzy gier na te konsole, na wypadek gdyby różne osoby chciały pograc w tą samą grę na różnych konsolach, bo nie wypada powiedziec że juz ktoś teraz używa, powszechnie znany jest taki tok myślenia - płacę wymagam !

Jeżeli chodzi o zyski, to jak wiadomo najlepiej rozwijał by się w Warszawie centrum.

Chociaż, ja sam gdyby coś takiego powstało odwiedzałbym może nie codziennie, ale przynajmniej z raz w tygodniu i potestował sobie kilka gierek które chcę sobie kupic, a dema albo nie ma, albo chcę zobaczyc inne możłiwości Full Wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny pomysl Napewno sklepik z piwem by pomogl w zyskach xD

Na poczatek z 4 kompy 3 ps3 i z 2 Xboxy i interes sie kreci

Nie wyniesliby niczego gdyby konsole byly w szklanych kasetkach jak w MM a tv na scianie gorzej z padami i grami tego musialby ktos pilnowac.

Do tego Sklepik z piwem, red bullami z 2 ladne panie do podawania gier i piwa ^ ^ i trzepac kase xD

Napewno duze miasto ale szczeze nie wiem czy by bylo duze zainteresowanie.

Napewno w fife i pesa duzo osob by gralo, w tekkena i jakies Burnouty

Podsumujac to swietny pomysl ale trzeba to dobrze zorganizowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa w pobliżu jakiejś stacji metra, porządna reklama i może się uda. Chociaż będzie to bardzo trudne - ogromne koszty początkowe, utrzymanie też (bo salon gdzieś na dalekiej Pradze nie ma sensu, a miejsce w centrum dużo kosztuje, zważywszy że lokal powinien być duży). A nie wiem czy z 5zł za h wyszedłbyś na swoje, bo trzeba taki salon utrzymać, inwestować w gry, sprzęt, jeszcze jakaś mocna reklama żeby ludzie o tym wiedzieli i chętnie chodzili. Jeśli połączyłbyś to z jakąś kawiarnią (jak np. Paradox - kawiarnia i możliwość gry w bitewniaki) mogłoby być lepiej. W każdym razie życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby powstało coś takiego w moim mieście to przychodziłbym tam codziennie przy okazji mógłbym poznawać nowych ludzi których interesują podobne tematy co mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał tam sporo miejsca i z 4 Wii to by było dobrze! Ludzie przychodzą zobaczyć to "dziwo" i zostają przy innych (dorosłych:) ) konsolkach!

Tak wymyśliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość funnyguy1

Dzieki za odpowiedzi;) prawda jest taka, że jestem sobie tylko zwykłym graczem i całe G mogę bez inwestora/dotacji etc.

jeszcze jedno...jak mówiłem, jestem PCtowcem, nie do końca orientuje się jakie firmy wydają gry na konsole. Potrzebuję info na temat wydawców, bo muszę się z nimi skontaktować, poza tym, chciałbym wiedzieć jakie gry powinienem kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość gier na PS3 od Sony Poland ściągniesz. CDP wydaje trochę gier M$, a Nintendo nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie byś chciał to otworzyć. To musi być miejsce z bardzo dużą bazą graczy np. Warszawa, Poznań lub Wrocław. Ale pomysł bardzo, bardzo fajny, tylko musiałbyś to odpowiednio rozreklamować, żeby pokazać, że to nie jest zwykła kafejka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×