Skocz do zawartości
kerrang

Bluetooth NOKIA BH-202

Rekomendowane odpowiedzi

A więc zgodnie z obietnicą i namową Kenet'a pisze kilka zdań na temat swojego zakupu.

Przed wizytą w sklepie rzuciłem okiem na wątek na PS3 Forum - General: Bluetooth Headset Guide.

Jest tam wątek na kilka stron poświęcony właśnie tematyce bezprzewodowych headsetów.

Użytkownicy dopisują tam modele, z którymi współpracuje konsola.

Rzuciłem na nią okiem jedynie kontrolnie. Uznałem, że każdy zestaw bluetooth MUSI działać z PS3.

Planowałem zakup jakiegoś zestawu dedykowanego pod gry ale ponieważ w MM nic takiego nie było zakupiłem zestaw z działu Akcesoria GSM - Bluetooth NOKIA BH-202.

Tego zestawu nie ma na tej liście z PS3 Forum.

W skład zestawu wchodzi:

- słuchawka z mikrofonem

- ładowarka

- instrukcja

- 4 dodatkowe kolory obudowy

Zestaw kupowałem jakiś tydzień temu i niestety nie pamiętam ile dokładnie kosztował (oprócz tego kupowałem zestaw garnków i to jego cena mnie przytłoczyła).

Na stronie nokia.com.pl figuruje 168,00, na allegro 140-150. Wydaje mi się, że dałem w MM za to ok 140,00.

Wg specyfikacji technicznej:

- czas rozmów: do 10h

- czas czuwania: do 200h

- czas ładowania: do 2,5 h

- zasięg działania: do 10m

Zestawik jest bardzo lekki ale sprawia wrażenie bardzo solidnego. Można go zakładać na lewe lub prawe ucho. Trzyma się dobrze.

Na słuchawce znajduje się przycisk wielofunkcyjny (włączanie/wyłączanie, odbieranie/zakończenie połączenia z telefonem), przyciski regulacji głośności oraz dioda LED.

Rozmawiać można nawet będąc w drugim pomieszczeniu. Choć już za większą przeszkodą/ścianą ostro trzeszczy.

Jak wygląda sprawa konfiguracji z PS3:

Podaje 2 linki:

PS3 Online Manuals

PS3 Forum - Pictorial guide on how to Pair and use a Bluetooth Headset w/PS3

Nie będę przepisywać tego co tam już ktoś ładnie opisał. Pokrótce: mamy uruchomioną słuchawkę, wybieramy wyszukiwanie sprzętu bluetooth w PS3, po znalezieniu sprzętu rejestrujemy go wpisując wcześniej kod 0000.

Następnie należy w ustawieniach "Audio Device Settings" wybrać nasze urządzenie jako Input i Output oraz określić czułość mikrofonu.

Wskazanie zestawu bluetooth jako urządzenia Output sprawia, że wszystkie dźwięki idą na standardowe wyjście audio (tv, zestaw stereo) a komunikacja głosowa idzie na słuchawkę bezprzewodową i nie zlewa się z dźwiękami gier.

W przypadku wybrania "Do not use" komunikacja głosowa idzie na tv (lub inne wyjście).

Jak wygląda sprawa w praktyce:

Narazie testowałem sprzęt w grach Motostorm i RFoM.

W żadnej z nich nie ma potrzeby konfigurowania żadnych ustawień.

Rozmawiać można w lobby oraz w trakcie gry. Nie trzeba wciskać żadnego przycisku, po prostu nadajemy do mikrofonu.

Jeśli chodzi o MS to znalazłem gdzieś informację, że w chwili obecnej jest ograniczenie do 2 osób mówiących równocześnie. W trakcie mówienia zarówno w lobby jak i w samej grze pojawia się odpowiednia ikonka informująca o tym, że nadajemy.

Jakość tego co słyszymy zależy głównie od sprzętu jakim dysponuje nadający - to wniosek na podstawie tego co słychać w zestawie Nokii.

Przed chwilą zakończyliśmy partyjkę w Resistance z marcinoo. Pogadaliśmy sobie z godzinkę i żadnych lagów nie było, jakość dźwięku bardzo dobra.

W instrukcji piszą, że do nadawania niezbędne jest przytrzymanie L3. Gdy po 15 minutach grania/rozmawiania zacząłem się skarżyć na spuchnięty kciuk marcinoo uświadomił mnie, że nie ma takiej potrzeby i wystarczy po prostu mówić.

Być może konieczność wciskania L3 pojawia się przy większej ilości osób albo usunięto tą funkcjonalność w którymś patchu.

Większe problemy pojawiały się w komunikacji przy pomocy chat'a głosowego. Po kilku sekundach rozmowy rozłączało mnie - wywalało mnie całkowicie z PSNet. Nie wiem czy to ułomność chat'a czy jakiś mój problem z routerem WiFi. Przestawiłem później kanał nadawania na jakiś niestandardowy i problem się nie powtarzał. Zobaczymy jak będzie dalej.

Nie mam pewności jak wygląda sprawa konieczności ponownego rejestrowania urządzenia bluetooth w konsoli po restarcie.

Inne modele Nokii nie wymagają tej operacji (przynajmniej tak piszą na PS3 Forum), więc zaskoczyłoby mnie gdyby model BH-202 tego wymagał.

Zdarzały mi się jednak przypadki, że po włączeniu systemu konsola pamiętała jakie urządzenie audio ma wybrane ale było one nieaktywne i konieczna była ponowna rejestracja.

Nie jest to jakaś bardzo uciążliwa rzecz ale moment, w którym np. uruchomiło się już grę, połączyło z serwerem i trzeba wracać do ustawień systemu, żeby dokonać rejestracji sprzętu do fajnych nie należy.

Przyjrzę się temu jeszcze dokładniej być może ważna jest np. kolejność włączania poszczególnych urządzeń.

Na koniec jeszcze kilka fotek tak dla osób niezorientowanych jak taki sprzęt wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na to czekałem :) dzięki ... może się skuszę na ten model :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziekujemy :) Bardzo ciekawa recka i z pewnością się przyda wielu forumowiczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie doświadczenia z ową firmą jakoś mnie od tego zakupu odpychają...

Ale ja mam jeszcze czas na decyzję  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą słuchawkę, a 4 obudów nie było w opakowaniu  <beczy>. Pomyliłeś się, czy mam jakąś uboższą wersje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś na końcu recenzji, że czasem zdarzały się problemy w stylu koniecznej ponownej rejestracji urządzenia po restarcie konsoli. Czy ten problem wciąż występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam BH-209 i jest wprost idealny Czysty dźwięk. Długi czas użytkowania. Zero problemów z rozłączaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma słuchanie przez zestaw bluetooth taki jak np. ten do słuchania przez zestaw z kabelkiem? Jest jakaś różnica?

Bo jeśli przez kabelek jest lepiej, to w sumie nie wiem na co się zdecydować - czy na wygodę - bluetooth, czy na jakość - kabelek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam zestaw nokia BH-501, sa to sluchawki bluetooth stero, opisow i recenzji jest w sieci duzo wiec nie bede sie rozpisywal, jedynie powiem ze sa swietnie zgrane z ps3, zadnych problemow z rozlaczaniem itd. a co dla mnie najwazniejsze sa stereo, dobre do grania jak i na rower do mp3.

http://europe.nokia.com/A4399864

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×