Skocz do zawartości
Bartoj

Ps3 Używane Czy Nowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam 900zł, i nie wiem czy kupić jakąś używaną czy nową, wiem że używki nie zawsze na 100% pewne ale przy moim budżecie... albo dozbierać trochę i kupić nową? mam 13 lat więc nie jest za łatwo w tym wieku zarobić. Co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, dozbieraj, poczytaj forum i kup nowe :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu dozbierałbym trochę pieniędzy i kupił nową,bo z używkami to nigdy nie wiadomo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo rozejrzyj się po jakichś gazetkach lub popytaj w sklepach typu Avans, Rtv Euro AGD - możliwe, że zostały im jeszcze jakieś sztuki PS3 80GB. Może dostaniesz taką w dobrej cenie, choć ja bym na twoim miejscu dozbierał i kupił NOWĄ partię PS3 Slim 250GB o oznaczeniu CECH-2100A, nowa partia cechuje się RSXem w 45nm, mniej prądu, mniej ciepła, PODOBNO udoskonalona płyta główna i chłodzenie co ma sprzyjać żywotności konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub przykładowo Media Expert/ Media Markt Ja swoją czarnulkę 120 dorwałem za 999zl w promocji 2 dni pózniej było bez vat-u :D

Czyli jakies 800zl za nowa konsolke :]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, dozbieraj, poczytaj forum i kup nowe :biggrin:

Nic mądrzejszęgo już tu nikt nie napisze. Święte słowa i tyle. Zbieraj kasę, lub poluj na okazję. No chyba że lubisz adrenalinę to kup używana konsole na allegro, a za 3 tygodnie założysz temat: pomocy, konsola się nie włącza. żenujące potwierdzenie porzekadła że: chytry dwa razy płaci. Na potrzeby tej rozmowy zmieniłbym je jednak na: głupi trzy razy płaci. :-)

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca ma racje. Może nie tyle co byłem chytry ale nie miałem kasy a miałem tyle samo pieniędzy co ty. Po 8 miesiącach moja konsola wypowiedziała strajk w postaci ylod. Teraz zbieram na reballing procesora. Gdybym mógł cofnąć czas uzbierał bym te 100 zł więcej. Tak więc zbierz jeszcze trochę kasy i kup slima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno widziałem na Allegro ps3 80gb fat nowe za 899zl może jeszcze są rozejrzyj się czasem można wyrwać niezła okazje . Ja kupiłem uzywke na gwarancji z grami za 800zl reszte kasy wydalem na gry bo kupując nowa konsole nie mialbym w co grać ale mimo wszystko polecam kupić nowke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz nówkę - dozbieraj - poczekaj na okazję - saturn bez vatu jak napisał raz w miesiącu chyba coś takiego robią (ale nie jestem pewien)

lub poszukaj okazji - TYLKO Z PARAGONEM - ktoś kupił i znudziła mu się po 1 do 3 miesięcy (ważna data zakupu na paragonie). 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie fata wiadomo lepszy wygląd i jest tańsza ;p choć zdarzają się różne ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj tylko i wylacznie nowke, nawet jakbys nie mial potem kasy na gry przez kilka miesiecy - nasciagasz darmowych demowek caly dysk i bedziesz mial co robic. w ostatecznosci jakas uzywke z malym przebiegiem, jako kolega wyzej radzi (paragon).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYLKO i WYŁĄCZNIE nowa. Dodatkowo z jakiegoś sprawdzonego sklepu. Uważaj na okazje z Alledrogo, bo po rocznej gwarancji Sony jak coś się stanie, to możesz stracić sporo nerwów z takim sprzedawcą. Zacisnąć zęby, zrezygnować z jakiejś innej przyjemności i dozbierać na nówkę. Takie moje zdanie, a gry na początek możesz kupić jakieś starsze i używane (tutaj minimalne ryzyko). Mam kilka na sprzedaż jak coś to PW :thumbsup:

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu dozbierałbym trochę pieniędzy i kupił nową,bo z używkami to nigdy nie wiadomo.

Pozdrawiam

Z Nówkami też nigdy nie wiadomo.

Tak samo sprawa konsol używanych, jak i nowych. Wszystko zależy od szczęścia, trafisz na dobrą partię, bez wad fabrycznych (to jest w ogóle możliwe ? ;) ) to będzie ci działała przez długi czas, tak samo jest z używką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Nówkami też nigdy nie wiadomo.

(...)

Sęk w tym że:

KUPUJĄC NOWE

Dostajesz gwarancję - nawet 2 lata jeżeli uwzględnimy odpowiedzialność sprzedawcy

Znasz historię sprzętu - nie musisz się obawiać że sprzęt był źle eksploatowany - zmniejszasz ewentualne ryzyko

KUPUJĄC UŻYWANE

Często nie ma w komplecie dowodu zakupu (bo się zgubił) więc wogóle zapomnij o gwarancji

Sprzęt mógł już przechodzić kilka napraw, lub jest świeżo po wystąpieniu Ylod o czym sprzedający Ci zapomni powiedzieć

Nie masz pojęcia kto/jak często/ile użytkował konsolę, w jakich warunkach była używana bo może stała w ciasnej półce i robiła za farelkę ;)

Ewentualnie już zaczyna szwankować i przebiegly użytkownik "pogonił" ją tylko po to by dołożyć pare centów i kupić sobie nówkę

I pewnie ktoś ma tu jeszcze coś do dodania ....

Każdy jednak zrobi według włąsnego uznania, jednak idąc za radami większości - KUP NÓWKĘ ...

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna ludzie opanujcie się pomyśleć wystarczy, tomo wypisał chyba wszystko co można było używka ps3 od obcego nigdy.Ponieważ nie wiadomo co i jak z nią jest czy laser nie siądzie za miecha czy wcześniej czy może przegrzeje się po 2miesiącach czy po1 czy może była już w naprawie to może na pół roku styknie maks .Jeśli chodzi o uzywke od znajomka co wiesz że dbał o ps3 i dobrze korzystał to czemu nie ale jest jedno ale ile ma tą konsole jeżeli do roku ok ale 2 letka to już ryzyko .Podam przykład kumpel miał 60gb padł laser wywalił m300zl po 2 miechach przegrzanie naprawa 200 zł i sprzedaz za 800zl jakiś jeleń kupił .Wiec trzeba uważać na używki -najlepiej sprawdzic czy ma plombę wtedy jeszcze jeszcze ale gdy nie ma to zdala od takiego sprzetu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co się łaszczyć na używkę z allegro. To 200zł to nie jest problem dozbierać, a to urodziny, a to imieniny, a to babcia da ci na "drobne wydatki", a to dzień dziecka za miesiąc. Okazji jest naprawdę wiele wystarczy poczekać na nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dziś w MM, PS3 bez vatu - poproś rodziców o pożyczkę, bo na taką okazję trzeba będzie poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić nową. Gwarancja i takie tam sprawy. Kupisz bubel na allegro to sprzedający powie że Twoja wina. Kupisz w sklepie to Ci wymienią bez jęczenia. Finito. Peace :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam rozejrzenie się za nową konsolką, też miałem kupić używkę i tego samego dnia co miałem pójść do gościa i zabrać 80 gb coś mnie natchnęło i zaszedłem do media, ku mojemu zdziwieniu znalazłem tam slima 120 w cenie 1130 zł, a gość za używaną chciał 1200 :) Chudzielec trochę dziwnie się zachowywał, nie parował padów, ale po update softu działa zupełnie bez zarzutu, jest pięknie i wszystko ładnie śmiga :) dozbieraj stówkę i w sklepie internetowym spokojnie kupisz nówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz sprzedajacego, wiesz co nieco na temat sprzetu jaki sprzedaje to nie ma zbytnio czym sie przejmowac.

Uzywany sprzet to nie jest jakies zlo ostateczne czy woda swiecona ktorej trzeba sie bac.

Jesli potrafisz zeby sprzedawca nie puscil Cie na manowce, to taki zakup moze naprawde sie oplacic.

Przede wszystkim, jesli chcesz kupic na allegro sprawdz komentarze sprzedawcy. Jesli cieszy sie zla opinia najlepiej od razu sobie odpusc.

Bardzo wazny jest paragon zakupu, wtedy masz gwarancje i gdyby cos sie dzialo, zawsze mozesz oddac konsole do serwisu.

Czesto jest tak, ze produkt nie spasowal kupujacemu, a ten najnormalniej chce odzyskac wydana kase i to jak najszybciej.

Co z tego ze uzywane, skoro i tak, gdy kupisz nowke, za jakis czas pojawia sie slady uzytkowania, a towar straci na wartosci.

To jest nieuniknione, kasa zmarnowana, a mogl bys za nia kupic sobie chociaz by jakas gre albo prezent dla dziewczyny :)

I pamietaj, zawsze zastanow sie kilka razy zanim cos kupisz. Latwo kupic, gorzej sprzedac :)

Edytowane przez maateaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×