Skocz do zawartości
ONE

Record Of Agarest War

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gra jest świetna , szkoda tylko że wymaga tak dużo miejsca na dysku :( ( 9 Gb + instalka ;/ )

Edytowane przez freezy1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten cały tytuł to porażka cenowa, to powinno kosztować 9 dolców i działać na psp a nie 45 $ i zajmować 18 giga na dysku, a trailery bez komentarza chyba są skierowane do 14 latków, ale co najwyżej w jp bo wiadomo, że 14 latki w eu/usa dawno mają w ulubionych stronach pododawane konta premium na redtube, więc też nie wypali teehee.gif

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej gra jest ciekawa, dla fanow gatunku oczywiście. Jeżeli ktoś lubi strategiczne/turowe rpg to mysle że ROAW może się spodobać. Gdy gramy na hardzie, jest naprawdę ciężko [już w 2 walce zobaczyłem Game Over] Każdy zgon kosztuje nas sporo kasy [w zalezności od lvlu] Dla przykładu za wygraną walkę dostajemy 60G ożywienie postaci na 5 lvlu [jak nie uda nam sie jej ozywic w walce] kosztuje nas 500G nie ma łatwo. Grafika to nie wszystko, liczy się system i jest on nawet ciekawy. Każda z naszych postaci ma określoną ilość punktów akcji, zużywanych na chodzenie, używanie przedmiotów, no i oczywiście na atak. Każda tura zaczyna się od ruchu. Wyznaczamy miejsce [a to jest dość istotne] w którym ma się znaleźć każda z naszych postaci a następnie zaczynamy walkę w tym momencie zarówno przeciwnik jak i nasza drużyna zajmują swoje miejsca i zaczyna sie faza walki. Kto ją zacznie zależy od pewnych atrybutów. Może to być nasza postać lub przeciwnik. Mamy do dyspozycji różne ataki. Oczywiści magiczne, fizyczne i inne jakieś. W zależności jak ustawiły się nasze postacie na polu walki możemy przeprowadzać ataki linkowane. Jest to bardzo ciekawa opcja. Postaćie które wcześniej nie miały zasięgu ataku, mogą asystować w walce z wybranym przeciwnikiem [ale wtedy po ataku link moze byc przerwany] MAmy tutaj sporo możliwości Jeżeli jakieś 2 szczegółowe ataki zostaną wybrane jeden po drugim, to wtedy zostaje uruchomiony specjalny atak w którym razem uczestniczą obie postacie. Jak już wcześniej pisałem nie grałem na tyle dużo żeby wiedziećwszystko, ale jak któś ma jakieś pytania, to chętnie na nie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra na początku nie wciąga jest nudnawa ale jak sie wszystko opanuje jest nawet ciekawie, szkoda tylko że kosztuje aż 45$ a grafika jest gorsza od FF8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja EU miała premierę wcześniej od NA ,ma inny tytuł "Agarest: Generations of War" i jest na blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos może czy ta gierka jest dostępna na store, czy są tam tylko dodatki? Chodzi mi o nasz store za złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie pykam w Agarest War Zero, świetny tytuł, instalka zajmuje 4gb, pierwszą część można wyrwać za grosze obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwszą część można wyrwać za grosze obecnie.

... za grosze? Gdzie niby? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem w Białymstoku za 49zł, więc cena cholernie przystępna, ja Zero kupiłem kolekcjonerkę za 79zł.

Jeśli ktoś już ma kupować podstawowego Agaresta niech lepiej zainwestuje w Zero, gra zawiera poprzednią odsłonę, więc ma się dwie części w cenie jednej.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero zawiera również jedynkę? Gdybym to tylko wiedział zanim kupiłem podstawkę. No nic, prędzej czy później wypadałoby nabyć i ukończyć Zero, bo za jakiś czas europejska premiera kolejnej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero skończone, ciągnęło się dłużej niż moda na sukces.

Gra dla osób co lubią zbierać różnego rodzaju pierdoły i odblokowywać masę pierdołowatych artów i grafik.

Tytuł sprawia masę radochy w pierwszych 30h gry, odblokowywanie combosów, umiejętności i technik łączonych, potem zaczyna się rutyna i wykorzystuje się tylko sprawdzone techniki w 95% skuteczne na wszystkie mobki, ale mała przerwa w grze załatwia sprawę.

Fabuła to standard, przewidywalna od początku do końca.

Muzyka jest przyzwoita, niektóre kawałki naprawdę dają radę, tak samo odgłosy walki i otoczenia, bez japońskiego voice actingu .(angielskiego nie ma, ale to wyszło grze na dobre)

Przy event'ach postacie wyglądają pięknie wszystko inne to grafika jak z ps2 podciągnięta do HD, ale nie przeszkadza to wcale, jest schludnie i przejrzyście, jedynie poruszanie kamerą to porażka maksymalna, 4 strony, plus brak ustawienia kąta widzenia. Sprity postaci mogłyby wyglądać lepiej podczas walki, ostatnio pogrywam w Suikodena2 na psp i tam to małe mistrzostwo świata w porównaniu z Agarestem.

Gra jest cholernie długa, podstawowe przejście zajęło mi 103h, (wliczone powtórki walk) do true endinga na razie nie startuje, bo to masochizm.

Największym plusem tej pozycji jest jej poziom trudności, gra jest zajebiście trudna jak na dzisiejsze standardy, nawet na normalu.

Ogólnie gra godna polecenia dla fanów gatunku, potężny zjadacz czasu, najlepiej ją dozować sobie w małych odstępach i popykać w przerwie w inne tytuły, ponieważ na dłuższą meta potrafi trochę znudzić.(gadka, walka, walka, walka, walka, gadka, walka ,walka,walka, starcie ze zwykłymi mobkami trwa średnio ok 10min, a im dalej tym dłużej i trudniej.

Mocne 6\10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Tylko kolekcjonerska wersja Agarest of war zero zawiera też pierwszą część? Wersja cyfrowa też zawiera obydwie częśći w jednej? Zależało by mi na odpowiedzi do 16 bo dzisiaj jest aktualizacja store a Zero jest w promocji w ps store za 54zł.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się na nią czaję... do kiedy ta promocja za 54 zł?? jak dziś z roboty wrócę po 21 nadal taka cena będzie widniała?? no i najważniejsze warto?? czy brać legaiaste??

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety cena 54zł będzie do momentu aktualizacji sklepu czyli tak 16-20. Potem będzie stara cena czyli po 89zł. Z tego co czytałem recenzje i opinie to warto tylko nie wiadomo jak jest z tą 1 częścią w tym wydaniu czy ją dodają. Legasista jest studiia Nippon Ichi software czyli tych odpowiedzialnych za Disgaea czyli może być dobra. Tyle, że na ten tytuł nie ma promocji, jest normalna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się zastanawiałem z tym że znaleść na taką grę 2 chętnego (składka na GT ) w dobie BF RE itd graniczy z cudem .

Jak ktoś chce kupić i szuka 2 to ja chętnie się pisze (po 27) z tym że trzeba to dziś jakoś ogarnąć zanim się pozmienia na psnie .

EDIT

Strife, Suikoden 2 ?

Dla mnie mistrzostwo świata !

Wytłumacz mi jak można pogrzebać taką serię ?

A no tak nic poza pustą strzelanką dziś się nie sprzeda, zwłaszcza JRPG chyba że ma w nazwie FF no może ewentualnie Dragon Quest by dał radę, widać po Tales(i nie tylko) ... jaka koniunktura jest na jrpg :/

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym chętny na podzielenie na dwóch ale niestety brak mi już miejsca na konta na ps3 także odpadam ;/ Dla mnie ważną kwestią jest to czy część pierwsza jest dołączona do Agarest of war Zero w wersji cyfrowej na ps store?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play Generations from the first game and unlock secret characters

Beat the game once and play each Generation from the first game. Generations from the previous game are unlocked after clearing certain events.You will unlock Leonhardt,his descendants,and Heroines from each Generation,along with Ellis,and Dyshana,

Wydaje mi się że powinno się to znajdować w wersji z PSS.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wygląda na to, że miałem pecha. Dosłownie kilka dni temu kupiłem Agaresta Zero właśnie w cenie 89zł. Przynajmniej mogę z własnego doświadczenia powiedzieć jak to jest z tą pierwszą częścią. To prawda Zero zawiera w sobie poprzednią część ALE:

1 Fabuła w poprzedniej części odblokowuje się dopiero wraz z postępami w fabule Zero.

2 Wycięte są niektóre scenki, szczególnie boli brak sesji pytań zadawanych nam przez główne bohaterki, która miała duży wpływ na późniejszy wybór tej jednej spośród trzech.

3 Wycięte są wszystkie poboczne walki, poruszamy się jedynie od eventu do eventu.

4 Nie wszystkie postacie grywalne są dostępne od razu, ale za to możemy wykorzystywać postacie z Zero.

5 Nie ważne co byś robił i tak będziesz miał true ending, reszta zakończeń została wycięta.

To większość zmian jakie wyłapałem. Mam nadzieję, że jeszcze jakoś pomogłem, chociaż pewnie już po promocji ;p

EDIT: Jeszcze jedna sprawa, jak kupowałem Zero to miało w opisie, że gra jest w pełni po angielsku i nie ma innej opcji językowej, jednakże prawda jest taka, że jedynie napisy mamy po angielsku zaś głosy są oryginalne japońskie. Chyba, że już to poprawili.

Edytowane przez Freakstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja nadal jest!! Pewnie przez te zawirowania ze sklepem dzisiaj nie zmienili jeszcze.

Ja jednak kupiłem jedynkę na płycie. Raz: to co kolega wyżej napisał, Dwa: kiedyś w jakiejś promocjii nakupowałem w pizdu DLC do jedynki i żal by było nie wykorzystać :biggrin::rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem... Dziś po pracy zobaczymy z czym to sie je (o co generalnie chodzi z tymi 1000000000000 dodatków z psnu :P, te darmowe posciągałem, ogólnie warte uwagi?? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie takie same dodatki jak do RM...czyli jakieś drobne ułatwiacze gry xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto ściągać tych darmowych dodatków, chyba, że ktoś chce sobie zepsuć przyjemność z rozgrywki. Dzięki tym bonusom mamy tak dopakowany team, że przez 3/4 gry nie trzeba zmieniać im potem ekwipunku, a potwory nie są w stanie w żaden sposób nam zagrozić. Ogólnie ściągnąłem je, zobaczyłem jak to wygląda i usunąłem wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dodatki psują zabawę, chyba że ktoś lubi bezproblemowe potyczki, ale to chyba mija się z celem w takiej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×