Skocz do zawartości
Szczypior

Dragon Ball : Raging Blast 2

Rekomendowane odpowiedzi

Przez to, że jest tak mało popularna to cholernie trzyma cenę i nawet ciężko kupić używany egzemplarz :(. Ja akurat mam pożyczoną od kumpla ale tak szczerze powiedziawszy to jeżeli miał bym wydać 200 zł na grę to wolałbym wydać tę kwotę na przykład na Killzone 3 czy Assasins Creed'a lub inne hity a nie na Dragon Ball'a :) Zapewne większość osób myśli podobnie no chyba, że ktoś ma na prawdę pokaźny budżet i może sobie pozwolić na każdą zachciankę bo ja osobiście staram się w jak najlepszy tytuł zainwestować pieniądze, tak żeby zapewniał zabawę na wiele godzin i nie był po chwili odłożony na półkę. Z Dragon Ballem jest właśnie tak, że mamy zachciankę i z chęcią byśmy sobie powalczyli ale o epickiej przygodzie i przykuciu do telewizora na wiele godzin nie ma mowy a nikt nie wyda tyle kasy, żeby chwilę się pobawić.

Edytowane przez EvilGucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam RG1 i tam prawie nie ma różnicy mocy między Goku a goku ssj3. Czy w drugiej części gry jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłęm od kumpla. Gra na prawdę świetna. thumbsup.gif Szykuję się do zakupu - o wiele bardziej mi się podoba aniżeli Tekken.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam gierkę. Powiem spodziewałem się znacznie więcej i nie będe oszukiwał, gra tylko i wyłącznie dla OSTRYCH fanów DBZta. Ja nie rozumiem całe "Nowe postacie" wystąpiły już w serii Budokai chyba z 4353423234 razy. Myślałem że będzie czegoś znacznie więcej. Główny tryb zamula po paru sesjach jak stary Windows, z oryginalności nie ma nic - kolejne 30 postaci z takim samym move-setem i atakami różniące się jedynie kosmetyką.....Ostatni raz kupiłem grę o DB, raczej już tego nie zrobię nigdy jeżeli ludzie z Bandai będą mnie tak dalej dymać w tyłek.

Tak czy siak powbijam kilka Trofeów Online jakby ktoś chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Mam RG1 i tam prawie nie ma różnicy mocy między Goku a goku ssj3. Czy w drugiej części gry jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sobie dobrze przypominam to jest różnica w atakach i raging soul mode, może się mylę bo grę sprzedałem miesiąc temu. Wracając do opinii chciałbym wyrazić swoje rozczarowanie wobec tej produkcji. Jako wielki fan dragon ball'a (serie ogladam non stop od 10 lat od nowa i od nowa), nie byłem zadowolony z tej gry. Brak jej klimatu, muzyka jest fatalna - wiem, że to rzecz gustu ale powiedzmy sobie prawdę, muzyka w anime miała zupełnie inny klimat i wciąż się dziwie, co takiego jest trudnego aby ją zaimportować do gry? Gra jest głównie przeznaczona dla fanów i myślę, że miło wspominają oni klimat Dragon Balla. W Raging Blast 2 brak jakiegokolwiek sensownego scenariusza, trzymającego się kupy. Co prawda galaxy mode pozwala na grę każdą postacią, lecz doświadczając kolejnych walk mam wrażenie, że twórcy gry nie mają pojęcia o stoczonych walkach w serii Dragon Ball. Dlaczego tryb kampanii nie może wyglądać w sposób prezentujący lepiej fabułę anime, np. krótki przerywnik filmowy, walka, a w międzyczasie QTE (quick time event, czyli wciskanie przycisków tak jak ma to miejsce w najnowszej odslonie Naruto na konsole). Na prawdę jest tutaj szerokie pole do popisu. Zdobywanie obrazków z anime było dobrym pomysłem, lecz tylko dla hardkorowych fanów jak ja.

Raging Blast 2 w mojej opinii nie oferuje więcej niż Raging Blast 1, moze poza Raging Soul na maksymalnym poziomie mocy. Pomijając już fakt braku postaci z serii GT czy też zwykłej serii, niezadowalający jest również brak balansu po użyciu Ultimate'a (atak który zużywa całą moc). W momencie kiedy użyjemy Ultimate i trafimy przeciwnika, możemy szybko odnowić moc do końca, jeszcze zanim podniesie się z ziemi ( a propo Ultimate, gdzie do cholery jest DRAGON FIST?).

Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego, ale w Dragon Ball: Budokai Tenkaichi 3 na playstation 2 aż chce się grać, podczas gdy Raging Blast 2 po paru godzinach jest po prostu nudną grą, a po opanowaniu kombosów w Raging Soul (jest ich aż cztery w całej grze!), możemy zaszpanować przed kumplami raz czy dwa...

Odradzam tą grę, nawet fanom anime. Ja się bardzo zawiodłem, nie warto wydawać na nią aż tyle pieniędzy, bo jak na taką mizerną produkcję, jest na prawdę za droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi oto że np. w RG1 gdy robiłem Goku charge atak (trzymałam kwadrat do końca) to on zabierał około 640 a Gokussj3 około 670. Czy ta różnica jest tak samo mała w RG2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop ale - marzy mi się taki odpicowany Budokai 3 ;] (nie, nie tenkaichi) odkąd zaczęły wychodzić te nowe DB, myślałem że kupię Burst Limit'a bo najbardziej go przypomina ale ostatecznie skończyło się na planach, nie orientuję się za bardzo w temacie także wyszło już coś może do Budokai 3 podobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop ale - marzy mi się taki odpicowany Budokai 3 ;] (nie, nie tenkaichi) odkąd zaczęły wychodzić te nowe DB, myślałem że kupię Burst Limit'a bo najbardziej go przypomina ale ostatecznie skończyło się na planach, nie orientuję się za bardzo w temacie także wyszło już coś może do Budokai 3 podobne?

Niestety, ale przynajmniej z tego co ja wiem narazie jest tylko burst limit, a staram się śledzić na bierząco. Burst limit jest fajne i graficznie jest najładniejszą jak do tej pory grą o dragon ballu no ale mocno ograniczone, story mode króciutkie i brakuje Buu sagi nie wspominając o GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi oto że np. w RG1 gdy robiłem Goku charge atak (trzymałam kwadrat do końca) to on zabierał około 640 a Gokussj3 około 670. Czy ta różnica jest tak samo mała w RG2?

Chętnie bym sprawdził ale niestety pozbyłem się gry. Co do pytania o grę podobną do budokai 3 to niestety, nic takowego jeszcze nie wyszło. Twórcy RB2 wykonali mistrzowską robotę, gdyż na pierwszy rzut oka gra wydaje się świetna i skłania do kupna (przynajmniej ja tak miałem), a po dwóch dniach zabawy okazuje się że tak na prawdę to crap, ale to oczywiście tylko moja opinia. Fanom Dragon Balla polecam wciąż świetny Budokai Tenkaichi 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę DBRB 1 niż 2 z powodu lalek barbie. Tak na prawdę jeśli ktoś ma 1 część to druga powinna być jako DLC bo co tam jest nowszego? 2 sagi nowe i tyle, a płacimy za to 150zł. Dajcie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna rzeczywistość... Uważam ,że na podstawie Dragon Balla można stworzyć na prawdę mocarną grę ale niestety twórcy wolą wyłudzać pieniądze na takim niewypale niż zrobić coś na prawdę wartego zakupu i uwagi. Nie wierze ze brakuje świetnych pomysłów na gameplay. Jeszcze ta muzyka... wiem wiem ze to kwestia gustu ale ja musiałem mieć kompletnie wyciszoną by normalnie grać, nijak ma się ona do dragon balla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Mam RG1 i tam prawie nie ma różnicy mocy między Goku a goku ssj3 (gdy robiłem Goku charge atak (trzymałam kwadrat do końca) to on zabierał około 640 a Gokussj3 około 670) Czy ta różnica jest tak samo mała w RG2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kombosów to nie wiem (gra przyszła mi wczoraj i jestem po wstępnym ograniu) ale grywalnie ssj3 wydaje się wykańczać przeciwników duuużo szybciej. Wy też tak macie, że trofea są po japońsku? To możliwe, że kupiłem japońską wersję gry? Kupowałem na allegro więc nie jestem pewny skąd pochodzi gra. Z tym, że dialogi, menu i napisy są po angielsku więc to chyba niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kombosów to nie wiem (gra przyszła mi wczoraj i jestem po wstępnym ograniu) ale grywalnie ssj3 wydaje się wykańczać przeciwników duuużo szybciej. Wy też tak macie, że trofea są po japońsku? To możliwe, że kupiłem japońską wersję gry? Kupowałem na allegro więc nie jestem pewny skąd pochodzi gra. Z tym, że dialogi, menu i napisy są po angielsku więc to chyba niemożliwe.

Ja również miałem trofea po japońsku, także się nie przejmuj. Po prostu programiści olewają takie rzeczy, to jest dość powszechny problem na europejskim rynku jeżeli chodzi o RB2. A nad patchem pracują już kilka dobrych miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kombosów to nie wiem (gra przyszła mi wczoraj i jestem po wstępnym ograniu) ale grywalnie ssj3 wydaje się wykańczać przeciwników duuużo szybciej. Wy też tak macie, że trofea są po japońsku? To możliwe, że kupiłem japońską wersję gry? Kupowałem na allegro więc nie jestem pewny skąd pochodzi gra. Z tym, że dialogi, menu i napisy są po angielsku więc to chyba niemożliwe.

Problem pewnie lezy w tym, ze masz jezyk polski ustawiony na swoim koncie, a jezykiem domyslnym pewnie jest japonski i stad trofea po japonsku. Jezeli Ci to przeszkadza zmien jezyk na swoim koncie na angielski, powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mam pewnien problem z gierką a mianowicie nie mogę dojść do tego jak przemienić się songo na ssj, ogolnie gierka gitarka ale nie mogę dojśc do tego jak zrobić transformację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli się mylę to przepraszam ale spróbuj wcisnąć któryś z analogów Wcisnąć morze pomorze tak było w poprzednich wersjach !

Ps musisz mieć odblokowanego wcześniej songa na poziomie w który chcesz się zmienić.

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak masz odblokowane (odblokowujesz w galaxy mode chyba) to R2 i wybierasz x kwadrat lub trójkąt w zależności w który ssj chcesz się zminić :)

Edytowane przez NEQROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę.Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak użyć podczas walki Throw Evansion,bo raz mi wyszło w normalnej walce,ale w Tutorialu już mi nie wychodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o tym tutku z piccolo co trzeba r1 to w sumie sam nie wiem jak to do końca zrobić ale udało mi się z 3x teraz i to chyba musisz trafić w odpowiedniej chwili jak on się zamachuje. Mnie się to udało r1+lewa gałka popróbuj napewno ci wyjdzie, no chyba że nie o tym samym mówimy to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to panowie zbliża się kolejny Crap z serii Dragon Ball. Następca mizernych raging blastów o nazwie Dragon Ball Project Age 2011.Na wstepie dostajemy w dalszym ciągu beznadziejną okropną nie Dragon ballową grafikę oraz plastikowe bardzo brzydkie postacie z uniwersum dragon balla...Panowie w dniu premiery tego gówna wszyscy kupujemy orginał Budokai Tenkaichi 3! Kto sie pisze :) Wogole myslalem nad petycją do tych idiotow z Namco.No przeciez tak niemoże być...

Edytowane przez Sundayek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, słyszałem o tym. Szczerze mówiąc, przetrawiłbym nawet tą grafikę, tylko ma być kilka podstawowych rzeczy abym mógł ruszyć tą grę:

-MUZYKA z serii anime klasycznych bądź też KAI, a nie jakieś nie pasujące imitacje rocka w stylu techno

-Story mode... do cholery, w Raging Blast 2 miałem wrażenie, że twórcy w ogóle nie znają fabuły DB. Galaxy Mode to jedna wielka improwizacja

-Logiczny system walki... jakim prawem w RB2 ma miejsce sytuacja, że mając full power i wyprowadzając najmocniejszy atak jesteś w stanie PONOWNIE naładować się do max power, zanim jeszcze przeciwnik wstanie z ziemi. O co tu chodzi? Epic fail twórców?

-Wybuchy i zniszczenia po używaniu wszelkiego typu pocisków... Nie oszukujmy się, w Budokai Tenkaichi 3 na konsolę poprzedniej generacji wyglądało to lepiej. Używanie wszelkich ataków szybkich pocisków typu Energy Wave Volley wyglądało tak, jakby miziało się przeciwnika piłeczkami ping-pongowymi, które po uderzeniu w niego magicznie znikały. Przez sam ich wygląd nie miałem sumienia tego używać. Skuteczność tych ataków też była mizerna.

Być może się czepiam, ale jak zobaczyłem w jaki sposób zrobili najnowszą część Naruto Shippuden UNS2 (przecież to też ta sama firma chyba) to nie potrafiłem zrozumieć jakim cudem jest taka różnica w pozomie gier. Nie lubię naruto, ale w demko grałem z przyjemnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktos jakim cudem mam w galaxy mode pokonac vegeta trojke cyborgow nie majac hp? jeden lekki cios i ko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×