Skocz do zawartości
Kami

Brutalne Traktowanie Zwierząt

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam ostatnio na e-mail TĄ STRONĘ z petycją.

Chyba wszyscy dobrze wiedzą, że takie zwierzęta jak psy są składnikiem menu w Chinach... Jednak nie każdy wie, co one tam przechodzą. Można to zobaczyć na TYM FILMIKU. Obejrzałam go raz i powiem szczerze, że żałuję. Na takie okrucieństwo i cierpienie bezbronnych zwierząt nie da się patrzeć, nadal mam przed oczyma obraz biednego psiaka z końca tego filmu. To co się tam dzieje jest po prostu przerażające i przechodzi ludzkie pojęcie. Brak mi słów...

Tak więc Drodzy Gracze pomóżcie, każdy "podpis" się liczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co roku rozliczam PITy dla swoich najbliższych i znajomych, nie biorę za to żadnej opłaty, zaznaczam jednak, ze zawsze wpisuję 1% podatku na schroniska dla zwierząt. Myślę, że w ten sposób mogę pomóc - chociaż odrobinkę. Wiem, ze jest to kropla w morzu ale zawsze to "coś".

Film, który podałaś jest dla osób o mocnych nerwach i trzeba to zaznaczyć. Jeśli ktoś jest bardzo wyczulony na okrucieństwo, lepiej żeby go nie oglądał. Ja nie dałam rady , wystarczyło mi kilka sekund a i tak wyryły potworną zadrę w mojej psychice. Ktoś tu kiedyś napisał na SB , że "Człowiek to najgorsze co mogło przytrafić się temu światu" - taka niestety jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie byl pies tylko lis, ostry widok ten filmik ogladalem na stronie www.simsony.net moje hobby motorowery simson :D. biedne zwierzęta ale to u nich tak jest i zadna petycja tu nic nie zmieni, tak samo arabowie na nas mowia jak my mozemy jesc wieprzowe mieso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie byl pies tylko lis, ostry widok ten filmik ogladalem na stronie www.simsony.net moje hobby motorowery simson biggrin.gif. biedne zwierzęta ale to u nich tak jest i zadna petycja tu nic nie zmieni, tak samo arabowie na nas mowia jak my mozemy jesc wieprzowe mieso.

Dobrze wiedzieć. W każdym razie jakoś ciężko było mi w tym przypadku odróżnić jakie to zwierzę...

A jeśli chodzi o RODZAJ MIĘSA - nie w tym rzecz, chodzi o to, co oni robią tym zwierzętom zanim podadzą je na talerz, toż to się w głowie nie mieści. Nie wiem co u nas robią np. z bydłem, ale mówiąc o psach, kotach itd., o zwierzętach, które w naszej kulturze są często członakimi rodziny, nie można pozostać obojętnym (przynajmniej ja nie mogę). To jest tak jak napisała AGArtha, każdy głos, podpis czy 1% podatku dla pojedynczej jednostki może okazać się bezowocny, ale tak naprawdę można dużo zdziałać. Głupi sms za 1,50zł wysłany przez pół Polski daje ponad mln zł dla chorych dzieci np.. Poza tym, gdyby poprzez tą petycję nie byłoby tak naprawdę możliwości czegokolwiek zmienić , to ona by nie powstała. Zawsze jest jakaś nadzieja. Gdyby każdy myślał tak jak Ty nic byśmy nie osiągnęli...

AGArtha wiem, że powinnam to zaznaczyć, chciałam edytować ale już niestety nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku tego nie popieram ale tamta kultura jest całkowicie odmienna od naszej i dziwi nas w niej wiele rzeczy. Niektórzy nigdy nie zrozumieją dlaczego w Azji je się psy. Jednak tam to jest coś zupełnie normalnego. Ci ludzie inaczej traktują te zwierzęta. Bardzo trudno jest zrozumieć ich mentalność tak samo jak im trudno jest zrozumieć naszą.

Co do filmiku. To naprawdę straszne, ale to nie dzieje się wszędzie. Zawszę możemy znaleźć przypadek znęcania się nad zwierzętami i to w każdej części świata. Myślę, że jest wiele ludzi którzy jak już zabijają psy to robią to humanitarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem ale przecież my to robimy np. ze świniami i co ? ktoś z was myśli w trakcie spożywania tej zwierzyny co sie z nią stało ? Fakt najgorszą istotą jaka mogła przytrafic sie Światu to człowiek , niestety :(

Nie obejrzałem tego filmu do końca bo nie mogłem :confused:

W żadnym wypadku tego nie popieram ale tamta kultura jest całkowicie odmienna od naszej i dziwi nas w niej wiele rzeczy. Niektórzy nigdy nie zrozumieją dlaczego w Azji je się psy. Jednak tam to jest coś zupełnie normalnego. Ci ludzie inaczej traktują te zwierzęta. Bardzo trudno jest zrozumieć ich mentalność tak samo jak im trudno jest zrozumieć naszą.

Co do filmiku. To naprawdę straszne, ale to nie dzieje się wszędzie. Zawszę możemy znaleźć przypadek znęcania się nad zwierzętami i to w każdej części świata. Myślę, że jest wiele ludzi którzy jak już zabijają psy to robią to humanitarnie.

Świeta prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i ktoś zabija psy humanitarnie jak jest bogaty. Ja wolałem swojego starego owczarka zawieść do znajomego który go odstrzelił niż dać te 50 cz 100zł za zastrzyk usypiający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem kilka sekund tego filmiku, i... coś wemnie strzelilo od serca, ze odrazu to wyłączyłem i była chwila zawahania, i myśli co bym zrobił tym ludziom. Podpisałem sie oczywiscie i wysłałem do wszystkich na gg. Mam nadzieje ze chociaż to troszke pomorze w bardzo słusznej sprawie.

#edit, postanowiłem ze go obejrze do końca, i żałuje tego bardzo, naprawde nie zapomne miny tego psa obdartego ze skóry żywcem. Straszne przezycie.

Edytowane przez Skillz0r
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrucieństwo kompletnie niepotrzebne.Niemiły widok, nawet bardzo.Kultura azjatycka nie ma tutaj nic do rzeczy, niech sobie jedzą psy jesli muszą( zresztą Szwajcarzy też psy jedzą, a Niemcy i Polacy zaprzestali tego dopiero na początku XX wieku) ale niech zabijają je humanitarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prośba o zabijanie psów w sposób humanitarny to projony pomysł. Ja mam prośbę do nich o nie zabijanie ich w ogóle. Nigdy nie zrozumiem takich "tradycji". Ja kocham zwierzęta i nie mógłbym ich krzywdzić w żaden sposób. Jeżeli widzę osoby znęcające się nad zwierzętami dla zabawy lub innych pobudek, to wzbudza we mnie ogromną agresję nad którą ciężko mi zapanować.

Dla wszystkich którym nie przeszkadza a wręcz sprawia przyjemność krzywdzenie zwierząt - macie od mnie KOPA W MORDĘ.

Zmierzcie się z kimś który ma szanse na obronę.

Skończmy pieprzyć o innej kulturze, to jest BARBARZYŃSTWO.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że niektórym trudno zrozumieć inną kulturę...

A to że w Polsce zabija się świnie, pewnie też nie zawsze w sposób humanitarny, to całkiem normalne? Dla Ciebie tak bo w takiej kulturze się wychowałeś. Ale dla kogoś innego TO właśnie może być barbarzyństwo. Więc jednak tradycja, kultura i mentalność mają tutaj naprawdę duże znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, ze świnie w naszym kraju są obdzierane żywcem ze skóry? Myślisz, że są wkładane do worka i wrzucane do ognia lub gorącego oleju? Nie wydaje mi się. A takie właśnie drastyczne kroki są oznaką barbarzyństwa. Zgodzę się z tym, ze przemysłowy chów zwierząt nie zawsze idzie w parze z humanitaryzmem, jednak nie można go porównywać do tego co prezentował film załączony do petycji.

radpns ja również nie mogłabym przejść obojętnie obok osoby (trudno czasem mi kogoś takiego nazwać osobą), która w jakikolwiek sposób znęcałaby się nad zwierzęciem. Nie mówię o Kodeksie Hammurabiego... ale moje myśli są mu bliskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co myślę o znęcaniu się jak na tym filmiku już napisałem. Chodziło mi o to, że nie da się zaprzestać zabijania jakichkolwiek zwierząt jeśli dana ludność ma w tradycji spożywać jej mięso.

Jeszcze raz powtórzę: Dla mnie takie traktowanie jakichkolwiek zwierząt to barbarzyństwo. Nieważne gdzie i kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się z Tobą w pełni zgodzę, nie da się zaprzestać "tradycji kulturowych" (jeśli mogę to tak nazwać).

Tylko dlaczego musi to być takie bestialstwo?! O zgrozo! Łzy się cisną w oczy a serce w gardle staje na samą myśl, jak można być tak okrutnym człowiekiem... Jak można? Ja nigdy tego nie zrozumiem, w głowie nie może mi się to pomieścić.

"Tego świata nie da się uratować" - ale chociaż spróbujmy złagodzić jego bolesne rany. Na tyle na ile potrafimy, chcemy, możemy.

Miejmy serce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BPik a przeczytaj dokładnie tytuł tego topiku, ok?

Tu nie chodzi o to, żeby zabronić spożywania tych zwierząt. To jest tradycja tych ludzi i niestety nic tego nie zmieni. Celem tej petycji jest zaprzestanie takiemu traktowaniu zwierząt, mi się to w głowie nie mieśli jak można praktykować takie bestialstwosad.gif Wobec takiego barbarzyństwa, jak to już zostało powiedziane, nie można pozostać obojętnym. Jeśli jest jakiś cień nadzieji to trzeba działać, a nie mówić, że oni już tak mają i nic tego nie zmieni. ZAWSZE można coś zmienić jeśli tylko się tego chce i włoży odrobinę wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu macie ''codzienność'' :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu macie ''codzienność'' :confused:

Żal ściska , najgorsze jest to , że pomimo obejrzenia takich filmów nadal zjadamy te niewinne zwierzęta.

No ale tacy są już ludzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę człowiek jest największa świnią na tym świecie . Niedługo to oni sami siebie będą jedli , bo tych psów i kotów zabraknie . Jak zobaczyłem ten film to się prawie popłakałem . To jest najgorsze , że tak nic nie zrobią z tym , bo oni w tamtych krajach są bezkarni i zakazanie im jedzenia tych biednych zwierząt to jak dla nas zakaz jedzenia drobiu .

Ale na żywca obieranie ze skóry to już szczyt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , proszę wszystkich o podpisanie petycji.Nie robicie tego dla mnie tylko dla psów obdzieranych ze skóry na żywca w chinach....

Uwaga:Filmik zawiera treści szokujące (Nie musicie oglądać wystarczy petycje podpisać o SKOŃCZENIE Z TYM)

Macie linka: http://www.ptroa.co.il/petition/

Naprawdę przykra sprawa...Co te psy zawiniły :( Oglądając filmik aż płakać się chce :(

Proszę o wklejanie to na różne stronki aby było jak najwięcej petycji

Tu taj dla tych co mówią że to tak jak z kurą lub świnią ALe wcale nie ! Ponieważ już kura lub inny zwierze ma lepiej !

CYTAT logoextrasmall.jpg

Każdego roku w Chinach dziesiątki milionów zwierząt zostają zarżnięte i zaszlachtowane. Zapotrzebowanie na futro jest wysokie, a Chińczycy je dostarczają. To czego nie uda im się wyeksportować poza Chiny zwykle kończy na talerzu. Zasmuca fakt, że zwierzęta cierpią horrendalne tortury. Są łapane na ulicy i tuzinami upychane w małych klatkach, bez możliwości ruchu. Następnie rzuca się nimi jak martwymi przedmiotami z ciężarówek na ziemię, uderzają o siebie na wzajem i obijają o stalowe klatki. Później klatki te są układane w sterty i wtedy zaczyna się prawdziwy koszmar. Zwierzę zostaje brutalnie wyciągnięte z klatki i związane, by uniknąć oporu. Jest lekko oszołomione uderzeniem w głowę, ale wciąż żywe. Jeżeli zwierzę nie jest ciężkie, pracownik trzyma je za tylnie łapy po czym bierze zamach i uderza jego głową o ziemie. Gdy zwierzę jest ogłuszone, zaczyna się nowy i niepojęty etap w tym trwającym koszmarze. Pracownik wykonuje małe nacięcie na plecach zwierzęcia, a następnie metodycznie ściąga z niego skórę. Proces skórowania trwa około minuty i podczas jego trwania pracownik aktywnie utrzymuje zwierzę przy życiu, ponieważ, jak się uważa, łatwiej jest oskórować zwierzę, gdy jest wciąż ciepłe i krew krąży w jego żyłach. Lecz tu koszmar się nie kończy. Ostatni etap tego niewyobrażalnego horroru polega na rzuceniu zwierzęcia na bok, na wierzch stosu powstałego z jego zdychających przyjaciół, gdzie umiera nie mogąc wytrzymać bólu. W innych przypadkach, gdy futro zwierzęcia nie jest potrzebne (głównie kocie), zostają one wrzucone do worka, a następnie ugotowane żywcem w beczce wrzącej wody.

Cały proces jest niesamowicie trudny do pojęcia, lecz wierzymy, że nie jest wynikiem okrucieństwa, ale raczej ignorancji i braku świadomości o potrzebach zwierząt. Pracownik nie myśli o zabiciu zwierzęcia przed rozpoczęciem i nie jest świadomy jego cierpienia. Naszym obowiązkiem jest sprowadzić oświecenie. Jest to nasz moralny obowiązek wobec tych zwierząt. Zamykanie oczu nie sprawi, że to się skończy!

thank_you_dog.png

Edytowane przez AGArtha
Temat już istniał - posty zostały przeniesione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale średnio mnie to obchodzi. Taka petycja NIC nie znaczy, dla tych chińczyków, tak jak to, że zostawię pod nią swój internetowy (czytaj - anonimowy, inaczej: bezwartościowy) podpis. Psy mają przesrane, i będą miały, dopóki człowiek rządzi na świecie. A to zdjęcie na końcu posta to już przesada.

Nie staram się o zamknięcie tematu, czy coś, tylko wyrażam swoje zdanie. Kogo innego może na to złapiesz.

Moja rada - zapomnij o tym i zajmij się czymś innym. Internet (poza jedną, wiadomą stroną) to nie miejsce na takie petycje i "zmienianie świata".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×