Skocz do zawartości
tbadoo

Modele A Kompatybilność

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mnie kolega odwiedził i usilnie przekonywał, że widział 60GB w MM na Marcelinie w Poznaniu za 1400zł. Nie chciało mi się wierzyć ale mówił, że wyraźnie było napisane, wsteczna kompatybilność itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj mnie kolega odwiedził i usilnie przekonywał, że widział 60GB w MM na Marcelinie w Poznaniu za 1400zł. Nie chciało mi się wierzyć ale mówił, że wyraźnie było napisane, wsteczna kompatybilność itd.

ze wsteczną kompaktobilnością to mogło zawszę chodzić im o ps1 ;P nie ps2 ;P bo z tego co się orientuję to z odtwarzaniem gier z ps1 nie ma problemu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z ps1 nie ma problemu grałem w spayro ale musiałem zrobić memomry card co jest łatwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu w internecie można natrafić się plotki, jakoby Sony zdołało opatentować software'owa kompatybilność wsteczną dla wszystkich rodzajów PS3. Wszyscy uznali to za autentyk, jakoby z postem dołączane były też skany domniemanego patentu. Serwisy zaraz dopowiedziały sobie że pewnie będzie miało to związek z FW 3.0 I zaraz okrzyknięto je naszym własnym NXE (jak kto woli NPE :D ). Na tegorocznych targach GameCon ogłoszono FW 3.0. Niestety żadnego słowa o kompatybilności wstecznej nie było. A następnie Sony opublikował, że wsteczna kompatybilność, już nigdy nie powróci. Ja sam jestem w stanie zrozumieć stanowisko Japońskiego producenta. PS2 dalej jest na topie i sprzedaje się bardzo dobrze. Po co odcinać się od pewnego zarobku. Kilka dni temu serwisy zahuczały z informacja jakoby na gwiazdkę tego roku miała ukazać się "trylogia" God of War, zawierająca 2 pierwsze części z PS2, z podbitą grafiką do standardów HD oraz demo God of War 3. Demo nowego GOWa nikogo nie dziwi, ponieważ samo Sony na targach E3 powiedziało ze wcześniej czy później je dostaniemy. I tutaj zaczyna się moja hipoteza. Całą software'owa emulacja nie miała być nigdy dla nas! Stworzono ją po to aby móc szybko i sprawnie wydawać reedycje wspaniałych gier z PS2. Kod GOWa 1 i 2 jest już gotowy. Wystarczyło by podbić grafikę w GOWie 1 (bo w 2 można już było wyświetlać obraz 720p) do nowoczesnych standardów, koszty może i są, ale przy kosztach nowych produkcji to prawdziwe grosiki. Później dodajemy tylko ową tajemnicza emulacje PS2, i God Of War Trylogia HD, gotowa do sprzedaży.

Co wy o tym sadzicie ?

Ja uważam, że nie jest to nic złego, gry to teraz biznes, a możliwość zagrania w starsze God of Wary z lepszą grafiką cieszy. Szczególnie że miałem dopiero do czynienia z wersją na PSP. Miejmy tylko nadzieje że Sony nie odbije do głowy i nie wydadzą tego za 200zł... Cena takich reedycji powinna mieścić się w granicach 100-160zł w zależności od tego co ona zawiera. Czy 1 grę, czy więcej oraz czy dodano jakieś demko ? Itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły post. Bez błędów i z przesłaniem. To po pierwsze. :)

Jako właściciel 60 gigowej PS3 z softwarową emulacją gier z PS2 mogę od siebie dodać następujące wnioski:

- gier w jakie chciałbym zagrać z PS2 było kilka i wszystkie kupiłem, ale nie wszystkie skończyłem ponieważ zejście do 6 generacji gier powoduje automatyczny wstręt w większości wypadków.

- gry z PS2 wyglądają parszywie na telewizorach LCD

- z chęcią przyjąłbym takie rozwiązanie jakie sugerujesz. Czyli reedycja w niższej cenie z podbitymi teksturami i małym bonusem na BR.

- opatentowanie emulacji przyda się gdy do PSS trafią jakieś tytuły z PS2. Moim zdaniem tylko po to jest to zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym przykładem jest SIREN, reedycję zrobiono z głową, grało się naprawdę dobrze i nawet grafika na 32 nie przeszkadzała.

Niezły post. Bez błędów i z przesłaniem. To po pierwsze. :)

No nie powiem, kilka literówek, brak polskich znaków i nawet parę małych błędów się znalazło :)

Edytowane przez kill
A bo to cała historia jest z tym postem. Teraz jest ok prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety muszę się zgodzić z killem. Jak przechodziłem na PS3 zostawiłem sobie kilka gier z PS2 i odpaliłem je tylko raz. Np. GTA: SA, które nie wymiatało z grafiką, ale dawało ogromną frajdę w zestawie PS2 + 21" CRT, na PS3 + 32" LCD po prostu odrzuca i już zostało sprzedane. Tak jest niestety też z innymi grami - bardzo mało jest takich tytułów z PS2, które technicznie dają radę i pozwalają na grę bez wybitnie negatywnych wrażeń wizualnych. Samoloty w Ace Combat nieźle wyglądają, GT4. Reszta to kaszana (przynajmniej tych kilka, które testowałem). Wiadomo, że grafika nie jest najważniejsza, ale są pewne granice, zwłaszcza, jak ktoś siada do klasyka po rundzie w U:DF, albo Motorstormie...

Emulacja to raczej kwestia samopoczucia - nie mam jej i to jest złe. Nawet po ewentualnym wprowadzeniu jej w którymś FW sądzę, że bardzo mało osób będzie ją intensywnie wykorzystywać, a nie tylko odpali sobie jakąś grę na 5 minut aby zobaczyć, jak działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz 60gb pozwólcie, że wtrącę swoje 3gr. Post Bangoga jest dosyć ciekawy ale wątpię by chciało im się liftingować stare GoWy. Prawdopodobnie wrzucą nam po prostu zwykłego GoW I i II dostosowując kod tak aby odpalić gry można było na wszystkich wersjach konsoli. Nie często korzystam z możliwości odpalenia gier z PS2. Robię to tylko wtedy kiedy wychodzi jakaś kontynuacja znanej serii z PS2. Mam już tak, że lubię nadrabiać zaległości i łapać się w historii (jedyne wyjątki to DMC4 i MGS4 bo mają za dużo części :tongue: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ciekawy pomysł, bo te kontynuacje "największych" tytułów, które wychodzą na PS3, fajnie by było odświeżyć i na pewno by się sprzedawały.... przez jakiś czas bo nie wiadomo jak długo i czy materiał by się nie wyczerpał. Z drugiej jednak strony można się tak potem cofać w nieskończoność... Nowe sprzęty mają to do siebie, że to co oferują miażdży poprzedników, a w biznesie nie ma miejsca na sentymenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszecie o emulacji i jaka jest do bani, tekstury itp. Zastanawia mnie jedna sprawa: wszyscy Ci którzy sie wypowiedzieli o emulacji posiadają stara 60-tkę z emulacją softwerową. A powiedzcie Mi jak wyglądają gry przy emulacji hadwarowej którą posiadają skośnooki ???

....Ke?....

Jestem dosyć zmęczony, ale to mnie dobiło. Co do topiku: gdyby fw 3.0 dodał wsteczną kompatybilność, to jestem za. Nie żebym używał, mam ps2 obok...jak pisałem wcześniej :P....

No nie.Zostałem zniszczony tym ^^ postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszecie o emulacji i jaka jest do bani, tekstury itp. Zastanawia mnie jedna sprawa: wszyscy Ci którzy sie wypowiedzieli o emulacji posiadają stara 60-tkę z emulacją softwerową. A powiedzcie Mi jak wyglądają gry przy emulacji hadwarowej którą posiadają skośnooki ???

Różnica jest tylko w ilości kompatybilnych gier. Po prostu są tytuły aktywnie korzystające z funkcji emotion engine i bez procesora nie są w stanie ruszyć.

....Ke?....

Jestem dosyć zmęczony, ale to mnie dobiło. Co do topiku: gdyby fw 3.0 dodał wsteczną kompatybilność, to jestem za. Nie żebym używał, mam ps2 obok...jak pisałem wcześniej :P ....

No nie.Zostałem zniszczony tym ^^ postem.

Pierwsze konsole PS3 na terenie USA i Japonii (60 i 20), posiadały wbudowany w bebechy "Emotion Engine" CPU chip. Dopiero później wycięto go i zostawiono jedynie "Graphics Synthesizer" GPU przez co kompatybilność wielu tytułów została ograniczona. Do tej pory niektórzy uważają, że model z wsparciem hardwarowym dla PS2 to jedyna i prawdziwa PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wersję 60Gb (Fat) to posiadała ona wsteczną kompatybilność i działały wszystkie gry z PS2 ...

Pozostałe konsole Ps3 nie mają takiej możliwości by działały na nich wszystkie tytuły z Ps2 ....

O tym wszystkim przeczytasz jednak na forum (nowy temat nie jest potrzebny) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie co do kompatybilności ps3 z ps2 bądź psx, czy playstation 3 posiada owa kompatybilność z ''1'' bądź 2?

Btw Hi wszystkim

Jesli taki temat był to wybaczcie ale ciezko sie doszukac :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie co do kompatybilności ps3 z ps2 bądź psx, czy playstation 3 posiada owa kompatybilność z ''1'' bądź 2?

Btw Hi wszystkim

Jesli taki temat był to wybaczcie ale ciezko sie doszukac :)

Pozdrawiam

Widziałeś posta powyżej z tabelką? Jeśli nie to sugeruję wizytę u okulisty, zbyt wiele siedzisz przed konsolą.:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

wsteczna kompatybilność została wyłączona, ergo może być włączona ponownie w którymś z kolejnych firmware. Kiedy to nastąpi nie wiemy, ja mogę tylko spekulować, że w momencie odejścia ps2 do lamusa i znacznego spadku sprzedaży tego modelu.

Wiele osób na to czeka, ja także :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

wsteczna kompatybilność została wyłączona, ergo może być włączona ponownie w którymś z kolejnych firmware. Kiedy to nastąpi nie wiemy, ja mogę tylko spekulować, że w momencie odejścia ps2 do lamusa i znacznego spadku sprzedaży tego modelu.

Wiele osób na to czeka, ja także :biggrin:

No to by była świetna sprawa i by sie bardziej opowiadała dla Sony,ponieważ wielu fanów starszej generacji którzy na kloca przeskoczyli bądź maja taki zamiar by sprowadziło na dobrą stronę mocy ;) . Sony myśle że w taki sposób równie dobrze by mogli zwiększyć, chociaż w minimum sprzedaż ps3 :)

I w sumie mam tu jedno pytanie , ponieważ nie których gier nie da się doszukać oryginalnych z psx-a , czy ps3 również obsługuje kopie zapasowe z psx? czy tylko oryginalne gry, mogłem gdzieś nie wyczytać jesli to już było.

W każdym razie pytam z tej racji iż niektóre gry cenowo wyglądają nieciekawie oraz są problemy z zdobyciem niektórych tytułów :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

wsteczna kompatybilność została wyłączona, ergo może być włączona ponownie w którymś z kolejnych firmware. Kiedy to nastąpi nie wiemy, ja mogę tylko spekulować, że w momencie odejścia ps2 do lamusa i znacznego spadku sprzedaży tego modelu.

Wiele osób na to czeka, ja także :biggrin:

kolejny "specjalista" - emulacja nie zostala wylaczona w firmware, tylko fizycznie usunieta z ps3 wraz z graphics synthesizer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 z dyskiem 80gb

moje pytanie brzmi co mam zrobic zebym mogl grac w gry z PS2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobisz, gry z ps2 nie beda ci dzialac i tyle

ps. kup ps2 :) i gry na niej zadzialaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 slim z dyskiem 320 gb .Jestem od nie dawna posiadaczem konsoli i zastanawiam się czy można odpalać gry z PS2 i PSX oryginalne?? Na PSN są gry na PSX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 slim z dyskiem 320 gb .Jestem od nie dawna posiadaczem konsoli i zastanawiam się czy można odpalać gry z PS2 i PSX oryginalne?? Na PSN są gry na PSX

Poczytaj wczesniejsze posty a otrzymasz odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wersję 60Gb (Fat) to posiadała ona wsteczną kompatybilność i działały wszystkie gry z PS2 ...

Sorry za odgrzewanie tematu ale z tym panem nie do końca podzielam zdane z tym w wersji 60GB działają wszystkie gry z PS2 ;/ Zapewne ci chodziło o wersje PAL a z tym już nie jest tak różowo a to dlatego że europa dostała emulacje w połowie sprzętowo i programowo co skutkuje nie pełno kompatybilnością gier co jest przykre :( Ze swojego doświadczenia wiem ze niektóre gry nie odpalają wcale a niektóre z błędami które czasem sprawiają nie mały problem przejścia całej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×