Skocz do zawartości
Hades26

Zewnętrzny HDD i współpraca z PS3 przez USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie dotyczące zewnętrznej pamięci masowej, podłączanej do PS3 poprzez USB. Dokładniej chodzi mi o dysk twardy 2,5' (z laptopa) zamontowany w kieszeni i podpięty pod port USB w konsoli.

Pytanie 1: Czy ktoś z Was ma taki dysk podpięty i czy konsola go widzi?

Mój dysk ma 40GB, kieszeń współpracuje z USB1.0 i 2.0, komputer normalnie go widzi, sprawdzony poprzez Partition Magic 8 nie ma żadnych wad i awarii, system plików na nim to NTFS ale... jak podłączam go pod PS3 to konsola go nie rozpoznaje a sam dysk ma rozruch! Dysk podpinam pod 2xUSB (osoby zainteresowane będą wiedziały o co chodzi) ponieważ potrzebuje większego napięcia.

Pytanie 2: Jaki system plików rozpoznaje PS3, czy musi być to FAT, FAT32, NTFS czy inny np Linuxowy?, co może być powodem tego że konsola nie rozpoznaje mojego dysku pomimo rozpoznawania go przez notebooka i PCta?

Pytam ponieważ nie chciałbym zawalać PS3 filmami i mp3, tylko mieć to na zewnętrznej pamięci podłączonej na stale pod PS3.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Ja mam dysk 80GB i wszystko dziala bez problemu.

Jak ? patrz punkt 2

Ad.2

System plikow FAT. Nie jestem pewien jak z linuksowymi ale sformayuj swoj hdd FAT-em i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ci to pomoze ,podpinam z kompa Seagate 160gb zewnetrzny,dwie partycje ntfs i fat,widzi tylko Fat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny dysk musi być sformatowany na FAT lub FAT32 - tyko wtedy ps go rozpozna. Obsługa tylko dysków FAT/FAT32 jest największą wadą psa - wynika to z ograniczeń systemu FAT tj. wielkość pojedyńczego pliku nie może przekraczać 4GB. Jak w takim razie ps ma być w pełni multimedialnym kombajnem skoro dostępne materiały HD mają grubo ponad 4GB ( co prawda zawsze można bawić się w dzielenie plików, ale i tak niesmak pozostaje... )

Moim marzeniem jest to aby w kolejnej wersji softu Sony wprowadziło obsługę systemu NTFS (mało prawdopodobne, ale pomażyć można :-) ) albo któryś z systemów linuxowych, jak np ext3, (większe prawdopodobieństwo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, rozwiązałem to tak:

Zrobiłem dwie surowe partycje, każda po 18,2GB (HDD 40GB, oczywiście nie całe wykorzystywane)... dopiero po zrobieniu 2 partycji miałem możliwość formatowania ich na FAT32, wcześniej tylko NTFS (nie wiem czemu) a Partition Magic 8 nie lata w Windows Vista więc poza testami nic zrobić nie mogłem...

Partycje jakie utworzyłem to: Partycja A i Partycja B, obydwie w FAT32, po podłączeniu do PS3 widzi mi tylko partycję A, a B nie jest wykrywana...

No i kolejne pytanie, heh, może ktoś wie o co znów chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze chodzi o to ze jedna z partycji jest podstawowa a druga rozszerzona. Z tymi partycjami to jest troche dziwnie i ja sam nigdy nie wiedzialem o co dokladnie biega. Ale pewnie partycja A jest podstawowa (w koncu pierwsza litera alfabetu), a partycja B jest partycja rozszerzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko :

co sie backup'uje na dysk zew. przy wykonaniu tego ststemowego backup'u ??

wszystkie konta czy tylko glowne ??

dema gier ??

save'y ??

themes'ki ??

cos musze sobie zapisac osobno ??

na karteczce na przyklad ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backup obejmuje chyba savey, ustawienia, multimedia... a dema i dodatki z płyt oraz updaty do gier lecą do kosza...

Co do partycji rozszerzonej i podstawowej... to Cię zaskoczę!! Bo podstawowa to A, a rozszerzona to B... ale PS3 widzi wlaśnie B a nie A i to jest normalnie nie normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Backup obejmuje chyba savey, ustawienia, multimedia... a dema i dodatki z płyt oraz updaty do gier lecą do kosza...

Co do partycji rozszerzonej i podstawowej... to Cię zaskoczę!! Bo podstawowa to A, a rozszerzona to B... ale PS3 widzi wlaśnie B a nie A i to jest normalnie nie normalne...

To ściągnij GParted LiveCD (a jak chcesz na pendrive to LiveUSB), wypal (nagraj) według instrukcji, odpal (załaduje się minimalny Linux ale to nic bo GParted go "przykryje") i w nim spróbuj zrobić jedną dużą partycję FAT32.

http://gparted-livecd.tuxfamily.org/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H@des26 napisal: "Partycje jakie utworzyłem to: Partycja A i Partycja B, obydwie w FAT32, po podłączeniu do PS3 widzi mi tylko partycję A, a B nie jest wykrywana..."

Sam napisales ze widzi partycje A

Sprobuj potworzyc partycje na rozne sposoby. Moze bedzie sie dalo zrobic sama partycje rozszerzona czy cos.

PS. czy jakis mily admin moglby usunac moje powtarzajace sie posty powyzej? Moje polaczenie jakas czkawke zlapalo i pewnie namolnie probowalem wyslac kilka razy ta sama wiadomosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie sie dalo - PS3 widzi tylko pierwsza partycje, dlatego nalezy utworzyc jedna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja!!... troszke po długim czasie pisze odp ale PS3 nie widzi kilku partycji!! Należy zrobic jedną i tylko jedną!!

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×