Skocz do zawartości
Sengoku

Call of Duty 4 - PROBLEM z niskim pingiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jak napisałem w temacie mam u siebie problem z połączeniami w multiplayer CoD4 a konkretnie z niskim pingiem i prawdę mówiąc zaczyna mnie to wkurzać..:-)

Siedzę na 6Mbit łączu Neostrady i w podsumowaniu po każdej z rozgrywek mój ping waha się między jedną nędzną kreską a dwoma podczas gdy cała reszta graczy ma full zielone słupki...Doprowadza mnie to do już szału bo w chociażby Motorstormie nie mam żadnych problemów...

Moja czarna jest podłączona do netu przez Wi-Fi na routerze Linksysa Wag200G.

Pytanie brzmi : czy Call of Duty 4 może wymagać włączenia/wyłączenia jakiejś specjalnej opcji w routerze/PS3 aby poprawić ten ping ? Może przy konfiguracji mojej sieci coś nie tak ustawiłem co nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu a wykrzacza CoD4? Cholera mnie bierze bo na tak szybkim łączu nie powinienem mieć chyba najmniejszych problemów...:-D

Z góry dziękuję za ewentualne porady

Pozdrawiam

Aristos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) masz wysoki ping, nie niski.

2) czy uzywasz w tym samym czasie internetu na innym sprzecie? moze jest tam wlaczony program co ma priorytet sieciowy (chociaz Resistance smigal kiedy na jednym macu byl przegladany net a na drugim azureus sciagal jakies trailery w tym samym czasie...)

3) mam ten sam router i tez ps3 jest po wi-fi. Forwardujesz porty? Ustawiles stale IP na konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiego serwera się podłączysz. Jak np. do takiego z USA to nie dziw się, że będziesz miał wyższy ping już człowiek mieszkający w USA. Wyszukaj jakiś Niemiecki serwer to powinieneś mieć ping około 40ms...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estro_pajo ==>

1) masz wysoki ping, nie niski. - absolutna racja - napisałem zanim pomyślałem..:-)

Czy uzywasz w tym samym czasie internetu na innym sprzecie? Nie, albo w bardzo ograniczonym zakresie - w każdym razie żadnego ściągania w tle :-)

Forwardujesz porty? - nie sądzę abym ustawiał coś takiego - mam tylko wrzucony MAC adres PS3 na listę dostępową Wi-Fi reszta domyślnie

Ustawiles stale IP na konsoli? - wydaje mi się że tak...przyporządkowywałem numer IP kolejno czyli router xxx.xxx.1.x ; PS3 xxx.xxx.1.x+1 ; laptop xxx.xxx.1.x+2 itd...

Na Ps3 praktycznie większość pozostałych opcji ustawiałem domyślnie...

Zresztą skoro masz taki sam sprzęt i pingi niskie to nie ma bata ale u mnie też powinno śmigać tylko kwestia właściwych ustawień sieci..:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy do jakiego serwera się podłączysz. Jak np. do takiego z USA to nie dziw się, że będziesz miał wyższy ping już człowiek mieszkający w USA. Wyszukaj jakiś Niemiecki serwer to powinieneś mieć ping około 40ms...

Moment - loguję się na polskie konto w PSN a poza tym na PS3 gra nie oferuje wyboru serwera tylko wrzuca cię do pierwszej dostępnej gry w danym trybie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie ma wyszukiwarki serwerów ? Aż mi się nie chce wierzyć...

A powiedz mi, grales kiedys w cod4 online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estro_pajo ==>

Zerknąłem w opcje routera dotyczące forwardingu portów - jest tam zakładka "Single Port forwarding" - czy dodawałeś tam nową aplikację czy włączałeś którąś z defaultowo dostępnych? Jest tam też podział na External port i Internal port - jaki numer portu masz forwardowany ?

Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o ustawienia sieciowe więc jeśli moje pytania są niejasne to podaj proszę po prostu jakie masz konkretnie ustawienia na przekazywanie portów - spróbuję ustawić to w ten sam sposób i może się uda..:-)

Aha - czy powinienem włączyć opcję DMZ w firewallu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak:

portfwd.jpg

forwardowanie ustawiasz jak na obrazku, a ps3 dajesz stale ip [manual czy inne custom zamiast easy] i ustawiasz je na to co tam chcesz. Porty forwardujesz na to ip. (moze byc oczywiscie inne niz to co widzisz na zdjeciach, bo to mam ja ustawione).

Aaaa, to 'apple' pomin, wpisuj sobie tylko to co ma w nazwie PSN.

Aaaa i zobacz czy masz wlaczony firewall w routerze. Wylacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estro_pajo ==>

Muchos gracias senor..:-) Jeśli to zadziała to autentycznie wypas :-)

Powierdz tylko czemu aż pięc portów [PSN1,2,3,4,5] (sześć jeśli liczysz ten jeden forward obejmujący zakres dwóch portów)? Na każdą grę jeden czy to zależy od czegoś innego?

A w temacie wyłączenia firewalla - czy mogę zamiast tego włączyć opcję DMZ? Z manuala teoretycznie wynika że ta opcja ma omijać firewall na konkretnych portach zamiast wyłączać go kompletnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego 5?

pojecia nie mam po prostu takich portow uzywa ps3 i lepiej jest to rozpisac na piec niz zrobic range od 80 do 4000...

co do DMZ to nigdy tego nie uzywalem, bo po co mi jakis firewall na routerze jak na PC mam industrial strength firewall 'Kerio 4', ps3 chyba nie potrzebuje a o moje Mac'i sie nie martwie z wiadomych powodow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi, grales kiedys w cod4 online?

nie. Grałem tylko w single i to na PCie Ale to trochę dziwne aby wielokrotnie nagradzana za najlepszą grę roku, w plusach w recenzjach ciągle "świetny multi" i nie było jakiejś wyszukiwarki serwerów, chociaż takiej jak w Warhawku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie. Grałem tylko w single i to na PCie Ale to trochę dziwne aby wielokrotnie nagradzana za najlepszą grę roku, w plusach w recenzjach ciągle "świetny multi" i nie było jakiejś wyszukiwarki serwerów, chociaż takiej jak w Warhawku...

Wtedy ja sobie zaloze serwer i powiem ci i innym ziomkom zeby wpadli zrobimy sobie paro-godzinna runde gdzie ukonczymy wszystkie zadania na sobie - np. headshoty (jedni stoja a inny strzelaja im w banke i nabijaja punkty itd itp) - xp i poziomy beda szly jak nic. Dlatego nie ma wybierania serwerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić tak jak w BF2142 - są serwery rankingowe gdzie można zdobywać rangi, punkty itp. i te zakładają tylko firmy hostingowe które podpisały umowę z EA i serwery nierankingowe które może założyć każdy, ale nie zalicza statystyk - i dla mnie jest to optymalne. Nie pomyśleli przy projektowaniu trybu online na konsole. Ciekawe jak jest na PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się...

Być może TO jest klucz do mojego problemu z internetem... Jak się ustawia stałe i.p. w konsoli ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak jest na PC...

Podobno jest wybieranie serwerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×