Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga F1

Rekomendowane odpowiedzi

Wow Wow Wow, nie wiedziałem, że to wszystko rozrosło się na taką skalę. 45 osób, całkiem nieźle! Nie mogę sie doczekać pierwszych wyścigów :thumbsup: Co by wypełnić więcej info nt. zawodników. Będe ujeżdzał bolid RBR Renault na padzie, bez opcji zakupu kierownicy :teehee: Tyle tytułów wychodzi w końcówce roku, że wole kase wydać na gry... Pytanie co do kierowców. Ciekawe, czy będziemy ścigać się jako (w moim wypadku) Saper_PL czy faktycznie jako (znowu, w moim wypadk) M.Webber. Ale to sie okaze w dniu premiery (albo i pare dni wczesniej... :sweat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, uwazam ze 4 lige mozna juz nazwac 4 liga. Jest juz 10 osob zatem brakuje 2 do pelnego skladu. Pytanie na teraz stawiam juz, kto chce byc opiekunem tej ligi. Potrzebne sa dwie osoby, oczywiscie w formie podziekowania za pomoc osoby te rezerwuja sobie bolidy przed innymi z danej ligi. Mam tez do was taka mala prosbe. Jesli ktos z was jest na jakims innym forum ( w sumie jakimkolwiek) gdzie poruszano temat tej gry i byc moze jest ktos tam chetny do wziecia udzialu w naszej zabawie to zwerbujcie taka osobe. Im wiecej osob bedzie zwerbowanych tym lepiej. Trzeba bowiem pamietac i liczyc sie z tym ze na pewno ktos z tych docelowych 48 osob (az sam nie wierze ze tak blisko jestesmy tej liczby) moze sie po prostu wycofac. Chcialbym aby osob chetnych bylo ok 5-9. Wowczas mozemy byc spokojni o pelna stawke. Osobiscie w polowie miesiaca wrzesnia zrobie PROBNE PYTANIE. Polegac to bedzie na tym ze napisze do kazdego z ligi i z listy rezerwowej czy dalej chca brac udzial w zabawie. Oczywiscie tutaj tak naprawde nie chodzi o to aby powiedziec ze tak jestem chetny bo wiem ze 95% osob bedzie chetnych dalej ale o poznanie tych 5% ktorzy zrezygnowali. Wszystko w celu aby ich moc natychmiast zastapic kims innym?

Pozatym apropos zastepowania, jak chcecie aby to wygladalo? Czy chcecie aby np gdy odejdzie osoba z 1 ligi to ma ja zastepowac ktos z najwyzszym numerem zgloszeniowym z 2 ligi? czy tez ktos z listy rezerwowej? Do momentu rozpoczecia ligi bowiem ta opcja z przeskakiwania z ligi do ligi bedzie mozliwa jednak po rozpoczeciu jedynie osoby z listy rezerwowej beda mogly zastapic kogos kto juz nie chce grac / zostal zdyskwalifikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saper, czytaj regulamin na pierwszej stronie, jako że jesteś nowy tutaj :)

Error, co do list rezerwowych to proponuję takie rozwiązanie.

Przypuśćmy, że startują 4 ligi po 12 osób, czyli komplet. Potem po jakimś czasie odchodzą osoby, i tak w ten sposób mamy zamiast po 12, to w jednej lidze 9, w drugiej 11, itd.

Dlatego rezerwowych proponuję postawić najpierw na miejsca, gdzie zwolniło się ich najwięcej, tak żeby wyrównać to jakoś wszystko.

A rezerwowych wsadzać się będzie na zasadzie, kto pierwszy zgłosi chęć ten będzie.

Chyba, że założy się cały osobny temat poświęcony liście rezerwowej i każdy chętny do odejście będzie tam pisał, że zwolni się miejsce, i wtedy rezerwowi będą mogli sobie zdecydować kto wchodzi na to miejsce.

Ale tak jak mówię, najlepiej wypełniać najpierw miejsca tam gdzie jest ich najwięcej wolnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Patricko do dziela:

Utworz temat 4 ligi,

a takze temat rezerwowych.

Brakuje 1 osoba do zapelnienia 4 ligi.!!! zapraszamy! KTO PIERWSZY TEN LEPSZY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rezerwowych, to proponuje zrobić najzwyklejszą listę i według kolejności podmieniać za tych, którzy się wycofali. Obędzie się wtedy bez zbędnej dyskusji typu " czemu ja mam być za X skoro on jeździł bolidem Y, a ja wolę Z". Tak wydaje mi się, że będzie sprawiedliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. rezerwowi i tak będą "przejmować" bolid po tym co odszedł, także opcja wyboru z góry odpada.

Jak się komuś nie będzie to podobać, to zapewne będą inni chętni do jazdy.

PS.

Temat utworzę jak będzie full 4 Liga.

Ankiety są otwarte do 15 września. Kto jeszcze nie głosował to ma czas na nadrobienie do wcześniej wymienionej daty.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rezerwowych, to proponuje zrobić najzwyklejszą listę i według kolejności podmieniać za tych, którzy się wycofali. Obędzie się wtedy bez zbędnej dyskusji typu " czemu ja mam być za X skoro on jeździł bolidem Y, a ja wolę Z". Tak wydaje mi się, że będzie sprawiedliwie.

oczywiscie. to jest dobry pomysl gdy juz liga wystartuje. Jak juz napisalem w polowie wrzesnia wysle probne zapytanie o dalsza chec zabawy. wowczas bedzie mozna kombinowac podmienianiem bo jeszcze bolidy nie beda znane. Gdy liga wystartuje to osoba wchodzaca w miejsce tej co sie wycofala przejmuje jej bolid. Jednak nie przejmuje pkt!

===

edit.

Rozpoczynamy nabor na liste rezerwowa. Do mnie prosze sie zglaszac (na pw) jesli chcecie znalesc sie na liscie rezerwowej. Zglaszacie sie wg podanego przykladu:

Czesc, Jestem chetny dolaczyc do listy rezerwowej. Moje dane to:

nick z forum, psnid: nick, na czym bede gral.

Pozdrawiam.

Tak to ma wygladac. zapraszam, jesli jestes na liscie rezerwowej to pamietaj ze jest duza szansa na granie w naszej lidze. Jesli jednak nie dane ci bedzie zagrac to masz doskonala baze ludz z ktorymi mozesz grac.

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siekier proponuje abyś PW z potwierdzeniem uczestnictwa w lidze wysyłał po premierze, wtedy gdy każdy zapozna się grą, fizyką itd. Myślę że po bliższym zapoznaniu się z grą uczestnicy powinni podjąć decyzję czy interesuje ich zabawa z żywymi przeciwnikami. Ot taka tylko luźna sugestia z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28/29 jest juz po premierze przeciez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tylko, że 15 września zamykamy wszystkie ankiety i wyniki, które w nich będą, będą uznane już za oficjalne do których należy się dostosować.

Jedynie dla każdej ligi będzie wybierana osobna godzina, żeby każdemu pasowało.

Dlatego kto z ligi jeszcze nie zagłosował to zapraszam! Żeby potem nie było gadania, że komuś nie pasuje, itd.

Każdy ma możliwość wyrażenia swojej opinii, itd.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mi niezmiernie smutno, ale jeden z uczestnikow 2 ligi zglosil sie do mnie i poprosil o usuniecie go z listy zawodnikow w tej lidze. W zwiazku z tym wysylam informacje do pierwszej osoby z listy rezerwowej z oferta tego miejsca.

Uczestnik ktory sie wypisal to:

Miszcz

Zgloszenie zostalo wyslane do maks-a. Jesli nie dostane nie dostane odp do 22.00 wowczas wysylam powiadomienie do wszystkich pozostalych i wowczas kto pierwszy ten lepszy. pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem regulamin pod kątem ankiet. Wyniki raczej nie ulegną zmianie, także doczekanie do końca (15 września) to tylko kwestia czasu.

Proszę o zapoznanie się ze zmienionymi punktami, szczególnie z terminami i systemem karania.

PS.

Kolejna ważna sprawa, którą warto omówić:

Jako, że dowiedziałem się, że w online będzie można blokować każdy wspomagacz w bolidzie lub zostawić je wszystkie w spokoju, chciałbym się dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Chodzi mi o to, czy zostawiamy wszystko w spokoju i każdy gra jak mu wygodniej, czy ustalamy jakiegoś gotowca, typu że nie można używać ABS'u, TCS'u, itd.

Osobiście uważam, że wspomagacze typu asystent hamowania, czy automatyczny pit stop powinny być wyłączone. ABS i TCS można zostawić, jako że nie każdy będzie w stanie panować nad bolidem w trudnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczny pit-stop to najgorsze zło, którego trzeba sie pozbyć jak najszybciej. Ja i tak zamierzam jeździm ze wszystkim na off, więc dla mnie mogłoby tak być. No ale może faktycznie niektórzy będą chcieli korzystać z kontroli trakcji. Dla tych co potrafią sie bez niej obejść będzie to z korzyścią, ci co nie potrafią to i tak na tym nie zyskają.

Edytowane przez pitian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wspomagacze, to wszyscy powinniśmy jeździć na tych samych ustawieniach tak uważam. Najlepiej według mnie byłoby wszystko zrobić na off, ale to kwestia obgadania i może warto skonstruować jakąś ankietę na temat wykorzystywania wspomagaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpiszcie mnie na jakąś listę rezerwową, z miłą chęciom bym pograł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TC,to można zrobić tak że,jeśli się da ustawić na średni lub niski tak samo z abs,tylko czy każdemu graczowi w lidze będą odpowiadały takie ustawienia?.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rydz87, czytaj pierwszą stronę, Regulamin pkt. I, wszystko na temat zapisów wyjaśnione.

Co do ustawień, to będzie na pewno tak, że jak się da możliwość zmiany np. TCS, to każdy sobie będzie mógł ustalić od silnego do zupełnie wyłączonego.

Przynajmniej ja mam taką nadzieję.

PS.

Ankiety nie chcę robić, jako że nie wiem jak to dokładnie będzie. Wiem tylko tyle, że będzie można wyłączyć każdy wspomagacz, albo zostawić domyślnie.

Także tutaj musimy się jeszcze wstrzymać, i najwyżej zrobimy ankietę dzień lub dwa po wyjściu gry, wtedy będzie wiadome wszystko na 100%.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asystent hamowania, czy automatyczny pit stop powinny być wyłączone. ABS i TCS można zostawić, jako że nie każdy będzie w stanie panować nad bolidem w trudnych warunkach.

jestem dokladnie tego samego zdania.

jak bedzie zbyt ciezko to polowa graczy skonczy udzial w Lidze po pierwszym wyscigu.

Edytowane przez kazior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TC,to można zrobić tak że,jeśli się da ustawić na średni lub niski tak samo z abs,tylko czy każdemu graczowi w lidze będą odpowiadały takie ustawienia?.Pozdro

nie da się ustawiać kontroli trakcji, jest albo on albo off - nie ma jakichś pośrednich poziomów (przynajmniej w wersji na xbox fun day nie było).

Ja proponuję zostawić do dyspozycji gracza ABS i TC (komu jak pasuje) bo na prawdę trudno ogarnąć grę na padzie z wyłączoną TC.

Natomiast obowiązkowo zbanował bym automatyczne dohamowania do zakrętów i pit stop oraz (opcjonalnie) stabilizację toru jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie oficjalną wypowiedź jednego z członków CM:

Yes, if you create a custom room you can allow each driving aid (default) or ban them.

Czyli będzie można włączyć/wyłączyć każdy wspomagacz.

Pozostaje kwestia tego, czy będzie to można ustawiać indywidualnie potem, jak np. będę chciał jechać ze wszystkim na OFF, czy pokój sam będzie narzucał zmiany.

Ale myślę, że ta pierwsza opcja, bardziej prawdopodobna i raczej tak będzie, ale to się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie też zapytać samych graczy,na jakich wspomagaczach chcą jeździć żeby,potem nie było że z amatorskiej ligi zrobi się profesjonalna :tongue: ,albo przejechać cały albo poło sezonu na wszystkich wspomagaczach,a potem wyłączyć jak każdy będzie w stanie jeździć ze wszystkim na off.Zrobicie jak uważacie :thumbsup:

Edytowane przez RobZombie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jak będzie wyścig w deszczu, a ustawi się wszystko na OFF, to 90% ludzi będzie waliło spina na każdym zakręcie.

Także myślę, że zostawimy tylko ABS + TCS ze wspomagaczy, a reszta na OFF, ale to tak jak mówię, wyjdzie gra, zobaczymy na własne oczy jak to wygląda, każdy będzie wiedział jak mu się lepiej jeździ i wtedy się założy opcjonalnie ankietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wspomagaczy, byłbym za off.. Ale nie wiadomo jak to będzie wyglądać na padzie.. Uwzględnijcie to,że na padzie nie da się założyć takiej kontry jak na kierze... Nad helpami wstrzymałbym się do premiery gry i pierwszej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi.

Niech każdy pojeździ i popróbuje jak mu lepiej. Tylko, żeby też ktoś za bardzo się nie przyzwyczaił do wszystkiego na ON, bo wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębami i nauka podczas wyścigu, kiedy jest już na to za późno.

Także popróbujcie sobie jazdę ze wszystkim na OFF, z włączonym TCS, ABS, itd. Niech każdy sobie naświetli sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż musimy być cierpliwi i czekać na premierę. Wtedy wszystko się wyjaśni jak sobie spokojnie ogramy grę. Wiadomo chodzi o to żeby rozgrywka była zbilansowana, tak żeby nie było za trudno ani za łatwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×