Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga F1

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to chcialem robic nie wiadomo jak wielkie wywody, ale zgadzam sie z Damianem... :) zatem poczekajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja do organizatorów każdej ligi:

Edytowałem szablony, usuwając z nich wszystko co dotyczy zawodów konstruktorskich, czyli punktacji oraz podium.

Nowe szablony możecie pobrać z tych samych linków, w pierwszym temacie każdej ligi.

Jak ktoś już edytował swój szablon w celu wprowadzenia kilku zmian, to niech po prostu usunie to co związane z konstruktorami.

Zrobiłem tak, ponieważ zdecydowałem, że będzie prościej i szybciej zrobić osobny szablon dla konstruktorów + cały osobny temat, jako że może być sporo do dyskutowania w tej sprawie.

Nowy szablon punktacji konstruktorów będzie w linku w w/w temacie.

Jednak tutaj organizatorzy nie muszą nic robić. Ja zajmę się prowadzeniem punktacji konstruktorskiej, także nie ma obaw.

Organizatorzy muszą mi tylko dostarczać na bieżąco wyniki w każdego wyścigu.

Myślę, że tak będzie łatwiej dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie macie czasem kilku chętnych żeby stworzyć 5 ligę? Pytanko do Patricko i siekiery ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siekiera motyka bimber szklanka...nie to nie to :P

Tak na serio to Siekier się tym zajmuje, a chyba ostatnio go na forum nie było to może są jakieś zgłoszenia jeszcze.

Osobiście w sumie nie widziałbym problemu, ale potrzebni są po prostu rezerwowi. Bo jak się utworzy 5 Ligę, to automatycznie nie mamy rezerwowych.

No chyba, że jest trochę więcej zgłoszeń.

Bo potem jak ktoś odpadnie to będą luki, a tak to zawsze można tymi rezerwowymi wypełnić.

Ale tutaj pozostawiam Siekierce zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc podsunę pomysł, może 5 liga będzie rezerwowa, będziemy grać a gdy zajdzie potrzeba dosztukować kogoś do 1-4 po prostu zabierzecie sobie wybranego delikwenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, po pierwsze, jasny szlak trafil. Piszcie Sir Siekier :)

Natomiast co do ligi nowej to co nastepuje.

Ja i Patricko dajemy patronat nad 4 ligami. Wszystko co jest powyzej jest nasza rezerwa. Chcecie stworzyc nowa lige (5 lige). Bardzo prosze, przeciez ja wam tego nie zabronie. Patricko zrobil szablony, korzystajcie, regulamin jest korzystajcie kary wnioski pomysly sa... korzystajcie. Jednak dla nas jestescie potencjalnymi rezerwowymi, ktos z naszej ligi wypada to piszemy do was wszsystkich (no chyba ze liga 5 nie powstanie, to wowczas do pierwszego z gory) zapytanie o wskoczenie na miejsce w naszych ligach.

Wszystkie bowiem postanowienia zwiazane z prowadzeniem ligi musicie robic sami. Ogolnie, cala organizacja spoczywa na was. Jesli wam to gra to bawcie sie swietnie.

W zwiazku z tym ze pytania o 5 lige sie powtarzaja musze juz teraz ujawnic moj wielki plan. LIGA MISTRZOW!

Sa 4 ligi i jak widac w kazdym tygodniu bedziemy sie scigac. Po weekendzie pierwsza 3 z kazdej ligi bedzie zapraszana do rozegrania wyscigu mistrzow w przeciagu 7 dni od ukonczenia wyscigu glownego (ligowego). Uczestnictwo nie jest obowiazkowe i ogolnie ustalanie godziny i daty bedzie elastyczne. Jednak cel tego wszystkiego jest taki ze aby poznac mistrza mistrzow na danym torze. Zatem jezdzenia bedzie duzo... tak jak chcecie :)

zatem tak jak mowie, tworzcie kolejne ligi jesli checie nie mniej liczcie sie z tym ze jesli nam ktos wypadnie z ligi to zapewne osoby z waszej ligi beda chcialy wskoczyc do nas... Bo jak wiadomo nasza liga jest naprawde swietna :)

Pozdro, mam nadzieje ze post nie brzmi zbyt zadufanie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to w temacie Ligi Rezerwowej, ale napisze jeszcze tutaj, co by każdy wiedział o co chodzi.

Liga 5 (i ewentualnie wyższe) są ligami rezerwowymi, składającymi się z zawodników rezerwowych, którzy w każdym momencie mogą przejść do jednej z 4 oficjalnych lig, jak tylko zwolni się miejsce.

Ligi rezerwowe nie biorą udziału w zawodach konstruktorskich, itd. Służą po prostu umileniu nieco czasu oczekiwania na zwolnienie się miejsca, w którejś z tych lig.

Proszę również o nie przywiązywanie się zbytnio do tych lig, jako że odmowa (jeśli ktoś wyraźnie da do zrozumienia, że nie chce przechodzić) chęci zajęcia zwolnionego miejsca wiąże się z trafieniem na czarną listę.

Zgłaszając się na rezerwowego wyrażacie zgodę na przeniesienie w każdym momencie.

Oczywiście jak ktoś z rezerwowych nie chce brać udziału w lidze, tylko czekać na zwolnienia miejsca, to proszę napisać o tym do DaraS'a na PW.

Nie ma problemu z taką opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Znając życie na poczatku będzie euforia i w pierwszych 2-3 wyścigach będzie grało 90% zapisanych do głównych czterrch lig. Co w przypadku kiedy np. po 2 miesiącach okarze się że jeździ połowa bo druga olała/zrezygnowała/inne powody ?  Czy rezerwowy zajmując czyjeś miejsce przejmuje też punkty jego zespołu ? Bo mając np. w plecy 6 wyścigów raczej nie ma szans gonić czołówki z zerowym dorobkiem punktowym.  

Edytowane przez Kiender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany, a czy taki Badoer przejal pkt Massy gdy ten mial wypadek i do konca sezonu nie wystepowal? Jesli faktycznie jestes taki dobry to bedzie mial sie mozliwosc wykazac w wyscigach mistrzow. Tam bowiem bede proponowal aby zadziala system ktory ostatnio przed sezonem 2010 Berni E. proponowal. Takze nic straconego jesli dostaniesz sie z tak zwanego wakatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę, żeby może lepiej przychodzący rezerwowi "odziedziczali" punkty.

Bo prawdopodobnie odchodzący wiele ich mieć nie będą, a zaczynanie od 0 też motywujące zbytnio nie jest.

Szczególnie jak w lidze będą dominatorzy, którzy będą zgarniać non stop najwyższe punkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany, a czy taki Badoer przejal pkt Massy gdy ten mial wypadek i do konca sezonu nie wystepowal?  

Ja jednak jestem za tym żeby rozważyć jakąś formę przejmowania punktów ( może np. połowę ). Na bank będzie sporo zmian personalnych w ligach i warto by wyrównać szanse dla nowych. Wiadomo że w prawdziwych wyścigach nie przejmuje się dorobku, ale już punkty dla zespołu konstruktorów są kumulowane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja myślę żeby przejmować te punkty. W ogóle to od początku miałem taki zamysł, w końcu to tylko gra, a nie prawdziwe F1.

Nie ma co tak też utrudniać bo potem ludzie, którzy nie punktują będą znowu odchodzić i tak w kółko.

Pogadam z Errorem jeszcze na GG o tym, a jak nie uda mi się to sam się odezwie w tym temacie zapewne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem ale wydaje mi się że maksymalnie to wystartują 2 ligi.

Tak to zazwyczaj bywa gdy rozpoczyna się jakieś turnieje, w momencie gdy gry oficjalnie jeszcze nie ma.

OMG, napisałem nie w tym temacie co trzeba....

Edytowane przez rydz87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem.

Mówiąc szczerze to nawet jak będę pełne 2 Ligi to będzie super.

Startowaliśmy z zamiarem złożenia chociaż jednej pełnej ligi, a tutaj są aż 4.

Ale większość to ludzie dorośli (przynajmniej wg wieku), także myślę że nie będzie aż takich problemów, jako że dzieciarni jest mało.

Zresztą na początku (jak i przez cały czas zresztą) i tak tylko singiel singiel i jeszcze raz singiel. Kariera to jest to co w tej grze pokocham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat jestem przeciwny przejmowania punktów po odchodzących ponieważ wprowadzi to sporo zamieszania i można się pogubić. A pozatym ten co będzie zastępował będzie miał większą motywacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mlodszy brat a jaki madry! :) no nic nalezy zrobic ankiete. Patricko czy moglbys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana jednego nicku w szablonie i można się pogubić? XD

Nie przesadzajmy już...bo zaraz ktoś powie, że wchodzący z rezerwy nie będzie w ogóle wiedział gdzie jest i co ma robić :)

Punkty powinny być przejmowane. Przypuśćmy, że 3/4 sezonu wysypie się kilka osób z ligi i nowi mają jechać z 0?

Myślisz, że będą w ogóle chcieli jeździć wtedy? Tylko nie mów mi tu o motywacji, bo startowanie z 0, kiedy inni już natrzaskali punktów jest trochę bez sensu.

Wtedy to w ogóle nikt nie będzie nawet chciał wchodzić na wolne miejsca i ligi zamiast mieć stałą liczbę, to będę się zmniejszać.

Ale założymy ankietę jak wróci któryś mod i będzie po sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się dowiedziałem, że serwery będą w online na zasadzie P2P, czyli stawiane przez kogoś, nie dedykowane CM (a szkoda).

Także dobrze by było, jakby w każdej lidze określiło się kogoś z najlepszym łączem do stawiania serwera, co by potem nie było niepotrzebnych lagów.

Również byłbym wdzięczny, aby każdy w momencie dołączania do gry, miał wyłączone wszelkie pobieranie/wysyłanie plików czy to na konsoli czy na kompie.

Bo lag przeszkadza nie tylko grającemu, ale także innym, bo skaczący bolid po torze niezbyt pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre by bylo lacze z dobrym uploadem... ja odpadam w takim ukladzie bo tylko 0.5Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze stawiałeś i nie było nigdy problemów, także może tutaj też nie powinno być.

Spytałem się na forum CM jakie minimum łącze jest wymagane do utrzymania wszystkich w online, także może ktoś odpowie.

PS.

Ja też posiadam 0.5mb/s w uploadzie, także jesteśmy na równi w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze stawiałeś i nie było nigdy problemów, także może tutaj też nie powinno być.

Spytałem się na forum CM jakie minimum łącze jest wymagane do utrzymania wszystkich w online, także może ktoś odpowie.

PS.

Ja też posiadam 0.5mb/s w uploadzie, także jesteśmy na równi w tym przypadku.

Hmm, serwer powinien stawiać organizator poszczególnej ligi 0,5Mb up. powinno wystarczyć dla 12osób :)

Dodam tylko, że moglibyśmy o tym dyskutować w działach lig kto jakie ma łącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, to Xbox podobno wymaga 8kb/s w uploadzie bodajże, także nie powinno być problemów.

Także myślę, że organizatorzy bez problemu będą mogli stawiać pokoje :)

PS.

Pisałem tutaj bo nie chciałem spamować o tym w każdym temacie ligowym, a problem można uznać za rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie zatem. Pokoj stawiaja zatem opiekunowie ligi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×