Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga F1

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ladnie zatem. Pokoj stawiaja zatem opiekunowie ligi.

Ile by to nie było, i tak będzie lepiej jak serwer postawi osoba z najlepszym łączem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kierowcow!

Obserwuje ten temat od dluzszego czasu ( z przerwa na ostatnie dwa tygodnie) i tak jak wy czekam na F1 2010. Z przyczyn technicznych nie zglaszalem sie do ligi- nie ma co sie oszukiwac, wiem ze nie bede mogl regularnie stawiac sie na granie, dlatego mimo wielkiej ochoty nie dopisywalem sie do ligi gdy byly zapisy. Ale musze powiedziec, ze bardzo kibicuje lidze- mam nadzieje, ze wszystko sie uda i ligi beda jezdzic, a zabawa nie skonczy sie po 2 wyscigach...

Skoro z wlasnej "woli" jestem wylaczony z gry, nie pozostaje mi nic innego jak sledzenie waszych relacji z wyscigow. I tutaj pytanie: czy ktos z was bedzie mial mozliwosc, zeby nagrac video z wyscigow? Bardzo chetnie zobaczylbym tych samych zawodnikow na roznych torach- zawsze mozna cos podpatrzec, nauczyc sie... A dodatkowo po lidze zostalby slad dla potomnych :) Moze zalozycie jakis kanal na youtube?

Z video czy nie- powodzenia w realizacji ligi!

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za taki glos. apeluje do ludzi w lidze juz bedacych. jesli czujecie ze nie dacie rady grac to naprawde zrobcie rachunek strat i zyskow i jakby co to dajcie znac mi o waszej decyzji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne info do WSZYSTKICH!

Sir Siekier roześle 15 Września (bo taka była data początkowa) roześle do Was zapytanie o chęć uczestnictwa w lidze.

Jeśli ktoś nie ma zamiaru się odzywać, a przez to zajmować miejsce i być po prostu nieobecnym, niech da znać od razu w/w osobie na PW.

W innym wypadku taka osoba trafia na czarną listę, i może się pożegnać z jakimkolwiek przyszłymi startami w lidze.

Ludzie, którzy będą zbyt długo zwlekali z odpowiedzią zostaną najprawdopodobniej usunięci z ligi + czarna lista.

Tak jak mówię...jak ktoś nie jest pewny, nie ma zamiaru grać, niech da znać, wtedy dany jegomość nie trafia na czarną listę.

Jest kilka osób, które w ogóle nie udzielają się w naszym dziale. Nie jest to rzecz jasna obowiązkowe, ale brać udział w życiu ligowym chyba wypadałoby, skoro już się zobligowały się do grania z nami.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kierowcow!

ciach... nie pozostaje mi nic innego jak sledzenie waszych relacji z wyscigow. I tutaj pytanie: czy ktos z was bedzie mial mozliwosc, zeby nagrac video z wyscigow? Bardzo chetnie zobaczylbym tych samych zawodnikow na roznych torach- zawsze mozna cos podpatrzec, nauczyc sie... A dodatkowo po lidze zostalby slad dla potomnych :) Moze zalozycie jakis kanal na youtube?

Z video czy nie- powodzenia w realizacji ligi!

pozdr

Heh świetny pomysł, osobiście mógłbym nagrywać swoje okrążenia, zresztą wszyscy mogliby :)

Ktoś potem tworzy z tego małą relacje na YT np. "jedno okrążenie z ... i tu nick" :D

Można by się nad tym jeszcze zastanowić w poszczególnych ligach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja też mógłbym nagrywać ale potem jakieś piiii-piiii musiałbym pododawać. Często rozmawiam z samochodem i niezbyt ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z góry odpadam, jeśli chodzi o nagrywanie, po prostu nie mam sprzętu do tego, a nawet jakbym miał to bym nie nagrywał, ponieważ nie lubię jak ktoś mi patrzy na ręce podczas grania :)

A o nagrywaniu już pisaliśmy w momencie otwarcia tematu ligowego. Cwir z tego co pamiętam mówił, że mógłby nagrywać.

Fakt faktem, że miło by było potem sobie zobaczyć jak się śmigało na danym torze.

Ale to już zależy od chęci posiadających dany sprzęt.

Jakby się tacy znaleźli to potem można by założyć jakiś osobny profil na YouTubie dla naszej małej ligi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z góry odpadam, jeśli chodzi o nagrywanie, po prostu nie mam sprzętu do tego, a nawet jakbym miał to bym nie nagrywał, ponieważ nie lubię jak ktoś mi patrzy na ręce podczas grania :)

A o nagrywaniu już pisaliśmy w momencie otwarcia tematu ligowego. Cwir z tego co pamiętam mówił, że mógłby nagrywać.

Fakt faktem, że miło by było potem sobie zobaczyć jak się śmigało na danym torze.

Ale to już zależy od chęci posiadających dany sprzęt.

Jakby się tacy znaleźli to potem można by założyć jakiś osobny profil na YouTubie dla naszej małej ligi :)

Ja na bank bede nagrywal wyscigi na kamerce HD, no ale bedzie to z mojej perspektywy tylko, chyba ze beda porzadne replaye z calego wyscigu. Moge potem wrzucac na YT do wgladu. Dzwiek raczej bede zastepowal muzyka jakas bo inaczej beda piski i gaworzenie mojej corki, albo moje komentarze odnosnie tego co sie dzieje na ekranie, niekoniecznie nadajace sie do publikacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra moi drodzy pierwszy bardzo wazny termin zbliza sie niesamowicie szybko.

Juz jutro dostaniecie odemnie wiadomosc na pw z kilkoma pytaniami, oto one:

  • Czy dalej jestes zainteresowany braniem udzialu w swojej lidze?
  • Czy myslisz ze dasz rade z wpasowaniem sie w nasz terminarz, oraz ze nie bedzie z toba zadnych problemow?
  • Czy brales udzial w glosowaniu, jesli nie to dlaczego nie glosowales?
  • Jak wyglada sytuacja z twoja kopia gry? czy zlozyles preordera czy kupisz w dniu premiery czy moze kupisz w jeszcze innym terminie?
  • Czy masz moze jakis pomysl apropos ogolnie regulaminu albo zasad ktore moglibysmy wprowadzic?
  • Jak oceniasz cala organizacje ligi? Organizatorow, opiekunow twojej ligi?

Tak naprawde najwazniejsze pytania to dwa pierwsze.

Po wyslaniu wiadomosci czekam do godziny 24:00 18.09.2010 na odp. Osoby ktore zamierzaja sie spoznic niech napisza jeszcze dzis do mnie. Kto nie poinformuje mnie o tym fakcie i nie odpowie w terminie bedzie oznaczony w temacie lista obecnosci..

To tyle... pozdrawiam.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma sprawa z poziomem trudnosci? jezdzimy z roznego rodzaju wspomagaczami czy wszystko wylaczone? - mysle ze powinny byc jakies jednoltile reguły dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma sprawa z poziomem trudnosci? jezdzimy z roznego rodzaju wspomagaczami czy wszystko wylaczone? - mysle ze powinny byc jakies jednoltile reguły dla wszystkich.

Rozmawialismy juz na ten temat. najpierw trzeba troche po testowac potem podejmiemy decyzje. granie bez wspomagaczy na padzie to ostry hardcore szczegolnie bez ESP. Premiera za niewiele ponad tydzień wiec trzeba poczekać, a potem testowć, testować i jeszcze raz testować, no i oczywiście ustalać co jak i gdzie. Czekamy czekamy. Przyznam sie szczerze ze juz dawno zadna gra nie wbudzala we mnie tylu pozytywnych emocji, i chyba poza GT5 nie bedzie tytułu ktory by przebił tego co by nie mówić rodzynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem pytanie o gotowosc rowniez do wszystkich ludzi z rezerwy (z mojej listy na pierwszej stronie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankiety w sprawie godziny w Lidze 1 oraz Lidze 2 zostały już zamknięte. Wygrała godzina 21:00, także obie te ligi będą startowały właśnie o tej porze.

Liga 3 i 4 jeszcze głosuje, jako że nie ma sporej przewagi jednej godziny, dlatego czekamy do końca.

Członków tych lig proszę o jak najszybsze oddanie głosów, w innym wypadku wygra opcja większościowa.

Zamknięta została również ankieta dot. przejmowania punktów przez rezerwowych. Wygrała opcja, że rezerwowi będą startowali z 0 dorobkiem punktowym, czyli tak jak jest w rzeczywistości.

PS.

Proszę również odpisywać Siekierowi na jego zapytanie w sprawie dalszego uczestnictwa w lidze. Ci, którzy nie odpowiedzą w danym terminie zostaną po prostu przeniesieni do listy rezerwowej, lub usunięci z ligi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak wyglada sprawa z asystentami ? Liga będzie funkcjonować z zakazem wspomagania sterowania ,hamowania, abs i stability system ? Wydaje mi się, że wtedy gra byłaby ciekawsza i trzeba by było bardziej uważać na gaz ibalans bolidu,dawałoby to większe pole do popisu dla graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak wyglada sprawa z asystentami ? Liga będzie funkcjonować z zakazem wspomagania sterowania ,hamowania, abs i stability system ? Wydaje mi się, że wtedy gra byłaby ciekawsza i trzeba by było bardziej uważać na gaz ibalans bolidu,dawałoby to większe pole do popisu dla graczy.

Czytaj temat! Parę postów wyżej kolega już o tym przypominał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogloszenie do rezerwy.

tiaaamo, z drugiej ligi sie wycofal. Prosze wszystkich chetnych z rezerwy o przyslanie mi pw z informacja ze chca go zastapic, swoje dane wpiszcie wg wzoru:

15. tiaaamo (psnid: tiaaamonyc) - (Pad, kierownica w planach)

Kto pierwszy ten lepszy... (zasada ta zaczela obowiazywac odkad mamy 5 lige chocby czysto formalnie)

Pozatym dziekuje juz tym co napisali odp na moje pytania... bardzo wiele ciekawych i cieplych slow plynelo z tych postow.

Przewijal sie przez te wypowiedzi jeden temat. nieobecnosc i konsekwencje.

Zatem mowie ze jesli kogos nie bedzie a nie poinformuja reszty (swojej ligi) o tym ze go nie bedzie, KARA GO NIE MINIE.

Natomiast ci ktorzy poinformuja 24h przed wyscigiem ze ich nie bedzie... kary nie dostana.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Siekierką doszliśmy do takiego wniosku:

Każdy kto nie głosował, oraz nie potwierdził chęci dalszego brania udziału w lidze zostaje natychmiastowo przeniesiony na listę rezerwową.

W tym momencie otwiera się okienko dla uczestników na obecnej liście rezerwowej. Jedno miejsce już się zwolniło, ale z przecieków wiem, że już jest kandydat wybrany :)

Kto nie głosował oraz nie odpowiedział na wiadomość, jest wyszczególniony na liście obecności.

Także chętni niech się zgłaszają cały czas, jako że może zwolnić się sporo miejsc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do drugiej ligi z rezerwy przechodzi:

15. Jacko (psnid: Jacko1st) - (Pad)

Gratulujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wspomagaczy? To dałbym kazdemu wolna reke. >> Nie wszyscy gramy na kierownicach! << To powód dla któreto tak własnie powinno byc

głupi przykłąd

To tak jakby wystawic 1 na 1 w BF'a z ta róznica ze jeden gra na padzie ,a drugi myszka+ klawiaks Pytanie:KTÓRY WYGRA????? chyba oczywiste...

Chcecie decydowac o Tym? To grajmy wszyscy na padach zeby kazdy miał równe szanse i wtedy bedziemy wprowadzac reguły co do "jak jezdzimy"

Kierownica daje bardzo duza przewage i niech mi nikt nie mówi ze tak nie jest bo jebne normalnie :D

Takie jest moje zdanie i gdyby to zalezało ode mnie to pominałbym wogóle ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, o ile mozemy dyskutowac rozne rzeczy apropos naszego scigania o tyle na pewno wspomagaczy jeszcze nie mozemy. Pojezdzimy sobie troche, zrobimy probne rozgrzewki i wogole... wtedy sie zdecyduje i wierz mi.. ja bede obstawal za tym aby jak najwiecej rzeczy bylo do wyboru... Po prostu uwazam ze musimy przetestowac to i wyciagnac apsolutne min Stalych wartosci. Zapewne wspomaganie hamowania (nie mowie o ABS) kazdy z nas bedzie uwazal za cos zupelnie nie potrzebnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mimo że jestem w temacie nowym- dzisiaj dołączyłem do "rezerwistów"- chciałbym się podzielić z organizatorami pewną sugestią. Mianowicie kilka osób w tym wątku zwraca uwagę na istotną kwestię jaką są niewątpliwie tzw. wspomagacze w grze. na dzień dzisiejszy chyba jeszcze nikt z nas nie przejechał się po wirtualnym torze w grze więc jakby nasze pojęcie o wspomagaczach i ich działaniu a co za tym idzie o charakterze gry (arcade czy sim) jest żadne. Może więc należałoby się zastanowić czy nie dać sobie tygodnia czasu od premiery aby po testować grę a po tygodniu na podstawie doświadczeń wypowiedzieć się na forum co do swoich odczuć. Ja osobiście optowałbym za rozwiązaniem podziału na ligi wg. stopnia zaawansowania ustawień gry tj.

- 1 liga Pr0 (żadnych wspomagaczy + manual+zniszczenia)- dla hardcorowców , którzy chcą poczuć się jak w bolidzie f1.

- 2 liga Semi-pr0 (odstępstwa typu automat +zniszczenia+jakis pomniejszy np. abs)- coś dla średnio zawansowanych,

- 3 liga Advanced (automat + kilka pomocy) dla tych dla których liczy się fun + odrobina symulatora

- 4 liga For fun (większość rzeczy włączonych) - jazda dla fun-u - nauka jazdy

- rezerwa - jak ustalą między sobą,

Oczywiście żeby było sprawiedliwie pierwszeństwo wyboru ligi na wstępie ustalana jest wg. kolejności zgłoszeń do obecnych lig. Taki podział miałby jeszcze dodatkową zaletę a mianowicie możliwość spadków i awansów po sezonie, np. dwóch najlepszych z 2 ligi awansuje do Pr0, dwóch ostatnich z 1 ligi spada do 2 ligi.

Ponadto zastanowiłbym się nad wprowadzeniem free practice, raz w tygodniu dla każdej ligi nie obowiązkowe. celem tego byłaby nauka jazdy w grupie i zachowań na torze- obawiam się że kiedy pierwszy raz spotkamy się na torze online może dojść do jakiejś masakry i większość zakończy udział na T1. im więcej treningów w grupie tym większa też będzie kultura jazdy podczas GP.

To chyba na tyle! Liczę na konstruktywną dyskusję w temacie!

Pozdrawiam! Martens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to po kolei :)

  • Na temat wspomagaczy to już było mówione. Każdy pogra i zdecydujemy na jakich będziemy grali, lub ewentualnie jakie będą możliwe do włączenia.
    Już za tydzień premiera, także już tuż tuż, więc każdy potestuje sam i potem wymienimy się opiniami. Założę nawet do tego osobny temat, co by przejrzyście było.
  • Podziału na takie ligi nie będziemy robić z jednej prostej przyczyny. Gramy dla zabawy i wszyscy na takich samych ustawieniach. Bo nie każdy chce grać na pro oraz nie każdy na for fun. A znowu do jednego będzie więcej ludzi, do drugiego mniej i w ten sposób zamiast 4 pełnych lig, może mielibyśmy niecałe 2.
    Poza tym jest punktacja konstruktorska, także tym bardziej wszyscy muszą jeździć na jednakowych ustawieniach.
  • Po prostu wszyscy gramy wg tych samych zasad, żeby nie było potem niepotrzebnych dyskusji. Na osobne wyścigi możemy się umawiać na forum, wtedy możemy śmigać albo na pro albo dla zabawy.
  • Praktyki będą, ale nieobowiązkowe, bo każdy będzie sobie tor poznawał na swoją własną rękę. Ale raz w tygodniu zorganizuje się zawsze jakiś mini-wyścig co by się rozeznać mniej więcej w formie innych. A zadymy na pierwszych zakrętach nigdy nie unikniesz niestety. Nie będziemy przecież ustępować sobie miejsca tylko temu, że wyszedł na równo przed zakrętem. Ma być walka do samego końca.

Liczę, że takie odpowiedzi Cię usatysfakcjonują, jako że zmian w ligach takie jak podałeś robić nie będziemy na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł całkiem fajny, ale mysle że raczej mało prawdopodobny do zrealizowania na tym etapie. Taka nowa selekcja spowodowałaby że duża liczba osób mogłaby być niezadowolona i w konsekwencji nawet opuścić ligę. Bo skoro o pierwszeństwie wyboru decydowałaby kolejność zgłoszeń to ludzie z dwóch ostatnich lig musieliby po prostu zadowolić się tym co zostało. Więc w momencie gdy ktoś chciałby z ostatniej ligi jezdzic bez żadnych pomocy byłby zmuszony załóżmy jezdzic z wszystkimi ułatwieniami? Sądze że to nie przejdzie. Bardziej opowiadałbym sie za całkowitą dowolnością. Kto chce jedzie z wszystkim na ON lub OFF. Ale tak jak koledzy mówią, trzeba poczekać z tym tematem aż odpalimy gierki wszyscy i wyrobimy sobie zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×