Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga F1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest, Klaczuś dobrze mówi...cierpliwości...nie ma sensu jeszcze czegokolwiek ustalać.

Poza tym jak zwykle z Siekierką musimy na GG ustalić najważniejsze zasady i potem przelać je na forum :)

Ale do tego jeszcze długa droga, bo najpierw chce się dowiedzieć co tam namieszali z tą grą.

A co ważniejsze...dzisiaj GP Walencji! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o promocje... a nie o to zeby ludzi wolac. Mozemy sie pokazac swiatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o promocje... a nie o to zeby ludzi wolac. Mozemy sie pokazac swiatu :)

Można spróbowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat jest tu, a promocja po co? Chcesz nam szukać sponsorów?:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po co nam ta promocja? Ja nie chce się nikomu pokazywać...

Gramy we własnym małym gronie i sami sobie tutaj przeżywamy wyścigi i to mi się podoba.

Nie wpada nam tutaj jakiś "ekspert" i nie próbuje wylewać swoich mądrości (ale paru już próbowało) na forum, a takich jest cała masa niestety.

Także z mojej strony stanowcze nie na tego typu dziwne pomysły z facebookami, itd.

Tworząc ligę z góry mówiłem, że chce to robić tylko dla wąskiego grona użytkowników forum i nikogo więcej.

Patrząc na poprzednie sezony wszystkim to pasuje i nikt nie ma nic przeciwko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i racja... ja ostatnio troche za duzo mysle o promocji i wogole szumie wokol mojej malej dzialalnosci wiec pewne dlatego tak sie dzieje... Ogolnie to racja trzymajmy to tak jak jest ale wydaje mi sie ze chociaz to konto na fb mozna zrobic aby chociaz wiecej ludzi moglo sobie poogladac fajne sciganie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Error na pewno miał dobre intencje, więc nie możemy mu przyganiać :)

Także uważam, że ludzie się znajdą na Sezon 3, więc promocja nie jest potrzebna. Co innego pokazać się światu - czemu nie. I tak wiele nie zobaczą, bo podobnych lig jest na pewno więcej, a my w naszej nie robimy zsynchronizowanych tańców bolidami, czy jazdy na dwóch przednich kołach, a tylko się zwyczajnie ścigamy. Ale filmiki, nie filmiki... Niech ludzie zobaczą, jak się bawi zgrana ekipka.

W każdym razie mi to rybka, bo mnie i tak na Facebooku nie ma i nie mam takich planów, bym miał tam się pojawić.

Daj spokój...po co jakiś facebook...nawet konta tam pewnie połowa z nas nie ma (w tym i ja).

A ludzi do grania nam tutaj nie brakuje, spokojnie zrobimy kilka lig z tego co jest.

Chodzą słuchy, że jeśli kogoś nie ma na Facebooku, ten nie istnieje.

Wolę nie istnieć :)

---

Nie wiem jak tam Organizatorzy, ale ja jako taki cieć w Lidze 2 także mogę dodać kilka uwag od siebie. Na pewno na tę chwilę muszę pochwalić zasady, które po Sezonie 1 zostały niemalże dopracowane na cacy. Po prostu przewidują wszystko, jakkolwiek by się każde GP nie skończyło.

Oczywiście zasady na Sezon 3 będą jeszcze twardo dyskutowane, ale jako podstawę do dyskusji warto wziąć pod uwagę te z bieżącego sezonu.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym to ochłońcie trochę... Napalacie się na 2011 jakby to było nie wiem co. Owszem ten krótki filmik bo gameplay-em tego nazwać nie można ogromnie mi się spodobał, ale zachowajmy zimną głowę.

Tak na dobrą sprawę to jeszcze nic nie wiemy poza tymi informacjami, które zostały ujawnione, ale nie znamy zachowania bolidu o czym cały czas Patricko wspomina, nie wiemy praktycznie niczego w strefie bolidu, w sensie tego co go otacza... Poczekajmy jeszcze trochę, a na pewno pokaże się jakiś gameplay i zobaczymy jak wygląda cały interfejs i w ogóle, a nie tak jak teraz...:biggrin:

Wszyscy się cieszą, że filmik i tak dalej nie ukrywam, że ja również się z tego cieszę, ale sam nie wiem jak to wyjdzie w praniu.

Z nowymi składami, a w sumie to raczej ze starymi + kilka nowych osób skoro ma być tych 16 online wstrzymajmy się do początku września, bo wtedy wydaje mi się, że będziemy znali już praktycznie wszystko co ważne ;)

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym to ochłońcie trochę... Napalacie się na 2011 jakby to było nie wiem co. Owszem ten krótki filmik bo gameplay-em tego nazwać nie można ogromnie mi się spodobał, ale zachowajmy zimną głowę.

Ale pamiętam, co było rok temu. Też była planowana Mała Liga, choć do premiery F1 2010 były 3-4 miesiące. Także i wtedy studzili sobie ludzie emocje, bo nie wiadomo, jak wypadnie gra, a szczególnie czy gra wieloosobowa da warunki do stworzenia takiej zabawy. Jak się później okazało warunki do gry online sprzyjały.

F1 2011 robią ponoć z naciskiem na grę online, czyli nie może być źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle być nie może, ale ja nadal czekam na jakieś informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się później okazało warunki do gry online sprzyjały.

Zależy co rozumiemy poprzez "sprzyjały", bo tego np. o grze online powiedzieć nie mogę.

Kary z dupy, wylatywanie za bariery, źle działające pit-stopy (szczególnie Force India), lagi na starcie, itd.

Najlepiej jak ktoś wyleciał i była żółta flaga...kilka osób złapało przejazdy przez boks, a kiedyś chyba nawet ktoś dyskwalifikacje złapał.

Z tym, że było to na naszym treningu, ale gdyby się stało to podczas normalnego wyścigu to byłyby jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko a czego Ty byś od komputera chciał?:sweat: Ja liczę, że będzie taka opcja sędziego (żywego człowieka) i on będzie się wszystkim zajmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy możliwość zapisania powtórki całego wyścigu. W takim przypadku, kary zostają wyłączone, a wszystkie przewinienia rozpatrywane są po wyścigu. Ale raczej będzie coś na wzór Dirta 3 bo nie chce mi się wierzyć, że będzie opcja zapisu całej powtórki.

Do listy Patricko dorzuciłbym jeszcze niewidzialne ściany i pokazywanie przezroczystego bolidu mimo, że jest to walka o pozycje i prędkość jest niewiele mniejsza.

Pomysły od nośnie drugiego sezonu pozostawię na razie dla siebie. Niech Patricko i Error na spokojnie ustala jak oni to widzą. Teraz to i tak możemy sobie ustalać miliard rzeczy, a i tak sama gra zweryfikuje wszystkie nasze pomysły. Jedynie co można już teraz ustalić to orientacyjny termin rozpoczęcia, bo myślę, że minimum 3 tygodnie będą potrzebne do przetestowania i nauczenia się edycji 2011.

Kryman śmiesznie wygląda twój post z propozycją ochłonięcia, bo po ilości postów w temacie o F1 2011 i wyczekiwania na jakiekolwiek info, wychodzi na to, że to Ty jesteś najbardziej napalony :P

Edytowane przez KOWI
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiemy poprzez "sprzyjały", bo tego np. o grze online powiedzieć nie mogę.

Nie wyraziłem się precyzyjnie :)

Chodziło mi o bezproblemowe połączenie się z grą, a także możliwość stworzenia własnej rozgrywki i na własnych regułach (osiągi bolidów, kary, pogoda, asysty, dystans wyścigu). Trzeba przyznać, że taka postać gry wieloosobowej nikogo nie zawiodła, a niektórych nawet może zaskoczyła.

Zabrakło tylko tych powtórek i ewentualnej opcji widza.

Że gra miała wady i dziwne bugi to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak odnośnie f1 2010, słysze ciągłe jakieś narzekania na tą gre. Ja powiem tak spójrzcie na to z innej strony, tą gre robili dopiero pierwszy sezon i ile zabawy dała. Owszem były i są bugi, ale lepiej że już dali taką gre niż żadną, a pierwsza ich gra f1, to można ich tłumaczyć.

Według mnie większe wymagania można mieć po f1 2011, bo już zebrali jakieś doświadczenia.

Ja jako maniak fify, czekałem od 1999 roku do 2011 aby się doczekać ideału.

Dla mnie fifa 11 to gra idealna, a f1 do ideału brakują może jeszcze z 3-4 serie, więc jak będą mieli licencie na więcej niż dwa lata, to myśle że za 4 nikt nie będzie na nią narzekał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym innym jest nie spelnienie oczekiwan graczy, a czym innym jest wypuszczenie na rynek w ogole niedopracowanej gry. Ok, produkt moze byc slaby, moze nie przypasc do gustu nabywcom, ale nie moze byc tak ze placimy spora kase za gre w ktorej przebija sie opona co drugie okrazenie, stoisz w boksie 30 sekund itd. Powiedzmy sobie szczerze, ta gra wyglada jak wypracowanie na polski pisane na kolanie na przerwie przed lekcja. Pewnych elementarnych zasad trzeba przestrzegac. I pierwsza seria o F1 wcale CM nie tlumaczy w tym wzgledzie, bo nie robia oni gier od wczoraj.

Skoro juz porownujesz do Fify, to tak jakby w kazdym meczu z 5 Twoich zawodnikow dostawalo kontuzji, a przeprowadzenie zmiany trwaloby jakies 5 minut (zanim komputer zmieni swoich graczy).

Mimo wszystko ja pozostaje optymista co do F1 2011, ale oczywiscie wstrzymuje entuzjazm do czasu wyjscia gry.

P.S. Fifa 11 wcale nie jest idealna :P Nie jest normalne to, ze oferujac staremu grajkowi (74 ov.) place w wysokosci 40 tys. £ tygodniowo, 20% za czyste konto i 5 lat kontraktu on zawsze odmawia ze wzgledu na slabosc ligi.

Sorka, za brak polskich fontow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryman śmiesznie wygląda twój post z propozycją ochłonięcia, bo po ilości postów w temacie o F1 2011 i wyczekiwania na jakiekolwiek info, wychodzi na to, że to Ty jesteś najbardziej napalony :P

Ty tu nie mów kto był napalony a kto nie :biggrin: Ja strasznie czekałem na nowe informacje, filmiki itd. Dalej czekam na coś nowego, ale co z tego? Każdy z nas chyba czeka na tą grę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie tak mnie teraz naszlo na pewne wnioski ktore bede mial apropos naszej nowej odslony ligowej.

O ile nie jesetsmy pewni niczego w nowej edycji gry to ja uwazam ze lige zrobi sie tak czy siak. Obawiam sie jednak troche o te 16 osob online. W GT5 jak gram z ludzmi z forum gtpl to czesto wywala i jest problem. Wydaje mi sie ze ilosc osob w jednej lidze mozna by bylo powiekszyc do 14 osob. 16 osob to za duzo i moga byc problemy.

Pozatym w sezonie 1 mielismy 4 ligi czyli 48 osob. Bylo to do ogarniecia przezemnie i przez Patricko. Teraz gdy nastapnie f1 2011 mysle ze do grona naszego powinnismy przyjac kogos z grupy Klacza i Milczar Denny chocby dlatego ze ladnie im idzie w tym sezonie drugim jako organizatorem.

W zwiazku z tym ze mogloby sie rozrosnac nasze grono organizatorow do np 4 osob, mozna by bylo zrobic jesli bedzie takie zapotrzebowanie i 6 lig. W moim wariancie bylo by to 84 osoby sciagajace sie, ewentualnie przy opcji 16 osobowej 96 osob. Generalnie marzy mi sie 100 osob grajacych... i nie mowcie mi tutaj o malym gronie, bo to grono nigdy nie bylo male a juz na pewno nie w 1 sezonie.

Mysle sobie ze sezon drugi pokazal kilka stref ktore w sezonie 1 byly nieodkryte. Podoba mi sie akcja z przyznawaniem pkt za kwalifikacje i za best lap (a bedzie taka mozliwosc w 2011). Pytanie tylko czy chcemy to dodawac w formie stalych pkt co wyscig czy tez zrobic lepiej osobne rankingi i na koniec sezonu ten ktory wygrywa np best lap challenge dostaje extra 10 pkt do pkt generalnej.

Pozatym przyda nam sie bannerek na forum informujacy o takiej lidze oraz jesli taka mozliwosc jest mozna zrobic newsy na stronie glownej... + po kazdym weekendzie mozna przeczytac w telegraficznym skrocie co sie dzialo na stronie glownej.

Ja osobiscie zapraszam ze swojej strony wszystkich co sa zainteresowani plus wysle zaproszenia na inne fora. Wiem ze sie tego niektorzy obawiaja ale mysle ze biorac pod uwage sezon 1 i 2 bedziemy bardzo latwo mogli stworzyc na ich podstawie ligi 1-3 w sezonie 2011 i wowczas nikt sie niczego obawiac nie bedzei musial.

Podsumowujac, zapewne znowu wypali fajna liga bo moje i Patricko pomysly i widzenie na lige sa tak rozne ze na pewno wybierzemy tylko te najlepsze opcje.

ps...

Kto z was jest przekonany o tym ze zakupi F1 2011?? Ja bowiem juz zlozylem preordera bo o ile gra moze rozczarowac to ja to robie dla zabawy wspolnej z wam bo naprawde tak dobrze to ja sie nie bawilem juz z kilka ladnych miesiecy.... No moze poza kilkoma eventami w Mistrzostwach GT5 (te ktore organizuje polo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps...

Kto z was jest przekonany o tym ze zakupi F1 2011?? Ja bowiem juz zlozylem preordera bo o ile gra moze rozczarowac to ja to robie dla zabawy wspolnej z wam bo naprawde tak dobrze to ja sie nie bawilem juz z kilka ladnych miesiecy.... No moze poza kilkoma eventami w Mistrzostwach GT5 (te ktore organizuje polo)

Ja na pewno wejdę w posiadanie tego tytułu, choćby właśnie ze względu na Ligę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak milczar siekier i wiele innych grę bede miał w dniu premiery :biggrin:

ps siekier dzie zlozyłeś preordera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja także na 100% zaopatrze się w F1 2011 ale czy w dniu premiery, czy nieco pózniej tego niewiem, ale grę bedę miał na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

newnick ale z tego co wiem ty sprzedales konsole, z tego co wiem, to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gra w dniu premiery, jeśli się potwierdzi to będzie możliwość gry w zespołach (mowa o multiplayer) czyli 2graczy może wybrać ferrari i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o nie pisanie każdego tutaj postów w stylu "ja kupuję!" bo o to będę pytał w tematach ligowych.

Ten temat do tego nie służy, a poza tym zrobi się tutaj zaraz jeden wielki syf, a mają się tu znajdować jedynie informacje i dyskusje odnośnie ligi i jak to będzie wyglądało.

Tak jak pisałem wcześniej, na poważnie będziemy myśleć dopiero końcem sierpnia/początkiem września, bo wcześniej i tak nie ma to żadnego sensu.

Ja jestem teraz na wakacjach i coś więcej napiszę jak tylko wrócę do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×