Skocz do zawartości
bartezzo1987

Powrót Do Rodziny Playstation...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jako że xbox 360 nie emanuje klimatem a gier z nim prawie nie uświadczyłem, zastanawiam się nad kupnem konsoli z rodziny playstation z której to poprzednie generacje konsol emanowały klimatem growym i przyciągały mnie do siebie niczym magnez ale czytając posty o awaryjności nachodzą mnie pewne obawy, miałem jednego rroda w moim x'ie ale serwis w hamburgu załatwił sprawę tak że od 1,5 roku chodzi jak nówka, przyczym gwarancja polegała na zadzwonieniu na infolinie i czekaniu na kuriera. PS3 ma Yloda choć mało się słyszy o padających slimkach na tą przypadłość a oprócz tego dochodzi awaryjny laser który też lubi sobie padnąć ponoć. Tak więc Panowie i Panie jak to jest awaryjnością PS3 Slim? dokładnie to interesuje mnie wersja 250giga z seri cech 21b...czy jakoś tak, i jak załatwia się sprawy gwarancyjne skoro mam do najbliższego serwisu sony ponad 100km, czy oddaje się wtedy do sklepu czy trzeba jechać samemu z konsolą do serwisu? pozdrawiam i pomóżcie rozwiać wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jak kupujesz w empiku czy saturnie masz dwa lata gwarancji rok od sklepu i rok od sony , a z tego co wiem PRAM nie jest zle a przecież mozesz wyslac  poczta, kurierem 

Edytowane przez astronom333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupujesz w empiku czy saturnie masz dwa lata gwarancji rok od sklepu i rok od sony , a z tego co wiem PRAM nie jest zle a przecież mozesz wyslac poczta, kurierem

To znaczy że przez 1wszy rok mogę w razie problemów sprzęt reklamować w sklepie a potem przez następny rok w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że przez 1wszy rok mogę w razie problemów sprzęt reklamować w sklepie a potem przez następny rok w serwisie?

Na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odwrót

[/quote

Czy PS3 Slim są bardziej awaryjne od xbox'ów 360? I jeśli zgrywa się grę na dysk ps3 to czy płyta dalej w niej zasuwa czy jest tak jak w konsoli microsyftu że sprawdza czy nośnik jest w nąpędzie i dalej gra hula tylko z dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj się zawiedziesz... nie ma możliwości zgrania gry na dysk... tylko z płytki. Ale jak wkładasz do napędu płytki za 50gr to nic dziwnego, że napęd wysiada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O awaryjności nie można jeszcze za wiele powiedzieć, bo sprzęt jest za krótko na rynku. Swoją kupiłem w połowie listopada 2009 i do tej pory nie miałem żadnych problemów, a była intensywnie eksploatowana również w trakcie upałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj się zawiedziesz... nie ma możliwości zgrania gry na dysk... tylko z płytki. Ale jak wkładasz do napędu płytki za 50gr to nic dziwnego, że napęd wysiada...

No czytałem o awaryjności napędu BR i również wydaje mi się że napęd siada najczęściej od płyt niskiej jakości...

No to mogę być spokojny bo ja nie będe pakować nic do napędu oprócz ogrinałów z grami i filmami.

Edytowane przez bartezzo1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu nie zastanawiałbym się dłużej tylko kupował PS3 Slim, z konsolami Sony mam styczność od 1998-99 roku i nigdy nie miałem żadnych awarii, a sprzęty nieraz działały po kilkanaście godzin dziennie. Pozostaje jeszcze argument, który w moim przypadku był jednym z głównych decydujących o zakupie - błoga cisza w porównaniu ze sprzętem MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam zakup, sam mam PS3 Slim 250 GB od grudnia i nie mam z nią, ani nie miałem żadnych problemów.

Kabel HDMI musisz kupić oddzielnie, nie dostajesz go w zestawie.

Polecam taki od 50 do 100 zł.

Krótko mówiąc SONY, a już napewno jego konsole mnie nie zawiodły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O awaryjności nie można jeszcze za wiele powiedzieć, bo sprzęt jest za krótko na rynku. Swoją kupiłem w połowie listopada 2009 i do tej pory nie miałem żadnych problemów, a była intensywnie eksploatowana również w trakcie upałów.

jak nie mozna powiedzieć!, nie dotkiesz  360-tki po dwoch godzinkach grania pozatym dosyc sporo uzytkownikow tego qowna mialo stycznośc z serwisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie mozna powiedzieć!, nie dotkiesz 360-tki po dwoch godzinkach grania pozatym dosyc sporo uzytkownikow tego qowna mialo stycznośc z serwisem

Dyskusja dotyczy PS3 Slim i o tym właśnie sprzęcie pisałem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie mozna powiedzieć!, nie dotkiesz  360-tki po dwoch godzinkach grania pozatym dosyc sporo uzytkownikow tego qowna mialo stycznośc z serwisem

z autopsji to piszesz czy kolega kolegi, który ma kolegę Ci to powiedział?? ja akurat na ps3 slim mogę jajecznice smażyć, bo jest naprawdę bardzo ciepła, a biurko za konsolą też niczego sobie, gdyż nagrzewa się pod wpływem ciepłego powietrza z tyłu... więc w porównaniu do ps3 xbox wcale nie jest aż tak "gorący"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem użytkownikiem X360 w wersji Arcade i wcale nie grzała się zbyt mocno, ale padła mimo wszystko całe szczęście, że 3miesiące przed końcem gwarancji. Obecnie X jest na emeryturze u brata. Nie ukrywam, że był to jeden z czynników, który pchnął mnie do zakupu PS3, no i oczywiście wspominana tu już przeze mnie cisza podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem X'a 360 wersja płyty gł. Jasper, grzał się dużo mniej(!) od ps3 slim'a cech-2004B a to dlatego, że ta ps'ka ma raczej małe radiatory. Jestem pewien że wer. cech-21XX i nowsze (z procesorami wykonanymi w niższej technologi) bedzie dużo chłodniejsza, bo faktyicznie na mojej slimce (cech-2004B) można smażyć :) tak z ciekawości wieczorem zmierze temperature obudowy i wydmuchiwanego powietrza, to napisze jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z autopsji to piszesz czy kolega kolegi, który ma kolegę Ci to powiedział?? ja akurat na ps3 slim mogę jajecznice smażyć, bo jest naprawdę bardzo ciepła, a biurko za konsolą też niczego sobie, gdyż nagrzewa się pod wpływem ciepłego powietrza z tyłu... więc w porównaniu do ps3 xbox wcale nie jest aż tak "gorący"

Raczej z bajek wyczytanych w internecie, sam posiadam oby dwie konsole i moge powiedzieć, że żadna z nich nie nagrzewa się na tyle mocno aby nie można było jej dotknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dotkiesz  360-tki po dwoch godzinkach grania pozatym dosyc sporo uzytkownikow tego qowna mialo stycznośc z serwisem

Może kolega dłonie wrażliwe ma i szklanki z herbatą też nie jest w stanie dotknąć , a wy się śmiejecie z biedaka... czy coś tam . Ale fakt faktem , żalobox z serwisu nie wychodzi praktycznie :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mój X360 Falcon stopił gumową wtyczkę od HDMI i teraz krzywa jest i czasami nie łączy :P

Ale nigdy się nie zepsuł.

Co do psujących się laserów w PS, to nigdy mnie coś takiego nie spotkało.

PSX, PS2, PS3, wszystkie działają, działały jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też PS2, PSP i PS3 pięknie czytają płytki i nie mam żadnych kłopotów, a użytkowałem każdy z tych sprzętów bardzo intensywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mogę tylko potwierdzić niską awaryjność soniaczy. Od Psx do ps3 przez psp działało i nadal działa. PSX działa nadal po 12 latach od kupna i do czego się wstyd przyznać jest przerobiona konsola no ale wtedy były troszkę inne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że posiadam obie konsole(Xbox 360 leci 2gi rok, a PS3 slimka dopiero 2 miesiące) to mogę ci powiedzieć co odczujesz po przesiadce. PS3 prawie nie słychać podczas gry(czasem zaczyta płytę czasem trochę przyspieszy, ale w porównaniu do Xboxa360 to jest cisza). Dlatego motyw ze zgrywaniem gier na dysk konsoli nie jest tu potrzebny. Nie będę ci wypisywał plusów PS3 bo o tym inni ci mogą napisać. Różnice na + to sporo gier w PL(jezeli cie to interesuje, zawsze jest opcja zmiany na oryg. jezyk), darmowy net w konsoli ze sklepem PS Store w ktorym kupujesz poprzez k. kredytowa(lub internetowa, nie platnicza) w zlotówkach!

Minusy- PSN jest darmowy ale ma swoje wady- Na PS3 nie posłuchasz mp3 podczas gry, zapomnij o tym. Nie pogadasz sobie z qmplem poprzez headset przeglądając menu, grając w różne gry itp. Aby pogadać z kimś musisz.... wejść do czatu i w nim siedzieć jak na tureckim kazaniu gdzie wyświetlany jest tylko emblemat twojego kolegi. Tak samo brak mozliwosci tworzenia party i grania w jedna gre- to juz kazda gra musi taka opcje zapewnic(badz nie). Zanim pograsz w grę online musisz ja zaktualizowac do najnowszej wersji- często pobierając update'y po 200 mb, nieraz sporo więcej. Chyba ostatnią kwestią jest headset. PS3 ma bluetooth i wlasnie w tej technologii musi byc headset. Prosta sluchawke mozesz kupic juz za 30 zl na allegro, ale dzwiek nie bedzie zbyt dobry(mono). Do tego dochodzi ze headsetu nie ma w zestawie zadnym z PS3 co skutkuje tym ze okolo 10% graczy w danej grze posiada headset(oczywiscie generalizuje, bo moze sie zdarzyc ze wszyscy beda miec). No ale przynajmniej nie ma wszedobylskich dzieciakow ktorych trzeba na starcie mutowac bo zaczynaja wydzierac sie.

Ostatnia rzecz o awaryjnosci. PS3 ma b. niska awaryjnosc, to ze zdarza sie YLOD i padniety laser to nie znaczy ze twoja padnie. Na 10 PS3 padnie 1-2 w ciagu 2-3 lat. Xboxow 360 padnie 6/10 w tym samym czasie. Odnosnie awaryjnosci Slim nie ma danych tzn jest dosc nowa i dopiero pierwsze modele koncza gwarancje od SONY. Gwarancja SONY=1 rok na wszystko, łącznie z padem kablami itp. 2 lata gwarancji masz zapewnione dzięki polskiemu prawu które przewiduje ze takie sprzęty mają być wolne od wad przez okres 2 lat od nabycia. Jest bardziej problematyczna bo musisz czasem dowiezc ze nic nie majstrowales przy niej, czasem nawet rządają ekspertyzy a to kosztuje ze 100-200 zł nawet- płacisz ty.

Ogólnie PS3 in plus, jest masa exclusiveow ze swietnym klimatem(polecam Uncharted 2 i chociaż demo Heavy Rain!!). Na Xboxie z exow podobalo mi sie tylko Fable 2 oraz Forza 2 i 3.

Aha i ta roznica w cenie konsol jest zauwazalna gołym okiem- wykończenie nawet slimki jest o niebo lepsze niż Xbox'a, ktory sobie sam strzela w stopę swoja nowa wersją niby "slim" o rozmiarach poprzednich modeli(prawie, lekko mniejsza), palcująca obudową i dotykowymi przyciskami- czyli idalnie te funkcje zostaly wyciete w Slim PS3 jako mało dobre do exploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z autopsji to piszesz czy kolega kolegi, który ma kolegę Ci to powiedział?? ja akurat na ps3 slim mogę jajecznice smażyć, bo jest naprawdę bardzo ciepła, a biurko za konsolą też niczego sobie, gdyż nagrzewa się pod wpływem ciepłego powietrza z tyłu... więc w porównaniu do ps3 xbox wcale nie jest aż tak "gorąc
mowie to dlatego bo sam kupilem sobie uzywanego xboxa bez gwarancji tylko dla alana wakea i fable 2 i co ?...uj  pogralem miesiac i pad. nie wyszedl spawny z serwisu mimo ze dalem do synitopsa. a nagrzewal sie po godzinie                                                                                                                                      nie wiem czy wiesz ale slim ma otwor wentylacyjny z tylu i nie nalezy go blokować biurkiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie nie wierze czytając ten wątek :)

naprawdę kupujecie konsolę ze względu na to czy się psuje czy nie?

jak Wy sobie w życiu radzicie?

wszystko jest wadliwe i się kiedyś popsuje, baaaaaa każdy z nas może się rano nie obudzić

ja mam dwie konsole, mam w 4 literach czy się popsują, czy wyją itp. atrakcje

dostarczają mi oczekiwanej przeze mnie ZABAWY i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zarabia się normalnie (czyli mało), to trzeba patrzeć także na takie aspekty jak awaryjność.

PS3 podsunięte pod ściankę mebla? 0_o A potem dziwią się ludziska, ze mają YLOD i padają im lasery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ten powstał, nie wiem po co, jednak skoro już jest, to trzymając się treści zawartej w pierwszym poście, zachęcam do zagłębienia się bardziej w istniejące już tematy na forum, mianowicie:

Kroniki uszkodzonych PLAYSTATION3

Trochę o gwarancji

Serwis konsol

dla majsterkowiczów Samodzielna naprawa YLOD

i dla potencjalnego przyszłego posiadacza PS3 przede wszystkim materiał obowiązkowy, czyli: PS3 FAQ

Ten temat zamykam, ponieważ takich było już całe mnóstwo i wszystkie kończyły się tak samo - wyzwiskami, lawiną kłótni i zupełnie niepotrzebnych słów, potem były warny, bany, płacz i lament. To jest forum poświęcone PS3 i wiadomo, ze jest tu więcej zwolenników tej konsoli niż jej przeciwników i wystarczy włożyć kij w mrowisko żeby rozpętała się wojna PS3 vs X360.

Polecam poczytać , popytać w odpowiednich, istniejących już zwykle tematach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×