Skocz do zawartości
adamek35

Jak Rozpoznać Używkę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem konsolę, sprzedający twierdzi, że jest nieużywana. Wizualnie nie widać jakiś skaz, ale ja mam wątpliwości.

Można jakoś sprawdzić np. liczbę godzin ile konsola była włączona lub coś podobnego ?

Czy pozostaje tylko wierzyć sprzedającemu.

Może są jakieś inne sposoby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej takiej opcji jak "sprawdzanie liczby godzin". Popatrz na pada, jeżeli na nim nie ma żadnej ryki i nie widać żadnego brudu, to jest nowy- a więc jest szansa, że konsola także jest nowa, chyba, że sprzedający wymienił pada :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic dzięki. Dzisiaj będę ją uruchamiał to zobaczę jak chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kosztuję 600zł to ja bym się zastanowił :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niby nowa konsolę, a na dysku mam dane z Dragon Age, nie wiem skąd się tam wzięły, bo nigdy nie miałem tej gry w czytniku... ;>

Czyzbym kupil konsolę z wystawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niby nowa konsolę, a na dysku mam dane z Dragon Age, nie wiem skąd się tam wzięły, bo nigdy nie miałem tej gry w czytniku... ;>

Czyzbym kupil konsolę z wystawy?

Jeżeli kupiłeś w sklepie to raczej dziwna sprawa...ja bym oddał takową konsolę i wziął nówkę. Jeżeli kupiłeś od kogoś to pewnie troszeczke Cię oszukał sprzedający co do stanu konsoli. .. Od razu nasuwa mi sie przykład gier z allegro tj. ' NOWA bez folii' hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdzić możesz to w dość prosty sposób, ja tak robiłem w przypadku laptopa który miał być używany dwa dni, a koleś miał go już rok:P

Co dziwne faktycznie pracował 25h tylko:D

Musisz odczytać dane SMART z dysku, zawarte są tam informacje o czasie pracy dysku ilości włączeń itp.

Żeby to zrobić trzeba dysk podłączyć do kompa, danych nie stracisz z konsoli, bo nie trzeba montować partycji do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdzić możesz to w dość prosty sposób, ja tak robiłem w przypadku laptopa który miał być używany dwa dni, a koleś miał go już rok:P

Co dziwne faktycznie pracował 25h tylko:D

Musisz odczytać dane SMART z dysku, zawarte są tam informacje o czasie pracy dysku ilości włączeń itp.

Żeby to zrobić trzeba dysk podłączyć do kompa, danych nie stracisz z konsoli, bo nie trzeba montować partycji do tego.

Komputer nie odczyta danych z dysku z ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bryan - z danymi SMART nie będzie problemów, bo nie są zapisane na partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurza mnie że niektórzy sprzedają grę w folii ale bez paska "PS3" i wciskają że nowa a wiadomo że była rozfoliowana i na nowo zafoliowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jaki system plików i czy jest szyfrowany nie ma znaczenia przy odczytywaniu danych SMART.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurza mnie że niektórzy sprzedają grę w folii ale bez paska "PS3" i wciskają że nowa a wiadomo że była rozfoliowana i na nowo zafoliowana.

Ja zawsze się pytam czy gra jest oryginalnie zafoliowane jeśli nie pisze, a na coraz większej ilości aukcji jest to napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jak Rozpoznać Używkę"

Używka charakteryzuje się głównie tym że w jakiś sposób (mniej lub bardziej) zmienia twoj stan świadomosci. Większość używek uzależnia po pewnym czasie stosowania. Zazwyczaj jest niezdrowa dla twojego organizmu (choc sa wyjatki), chyba że jest konsumowana z umiarem, ale to też nie każda. Często jest nielegalna.

Nie mogłem sie powstrzymac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie! Sam moderator pisze OFFTOPIC... ale wstyd! ;)

straszny wstyd :sweat:

dosc juz tego OFFTOPU!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdzić możesz to w dość prosty sposób, ja tak robiłem w przypadku laptopa który miał być używany dwa dni, a koleś miał go już rok:P

Co dziwne faktycznie pracował 25h tylko:D

Musisz odczytać dane SMART z dysku, zawarte są tam informacje o czasie pracy dysku ilości włączeń itp.

Żeby to zrobić trzeba dysk podłączyć do kompa, danych nie stracisz z konsoli, bo nie trzeba montować partycji do tego.

Witam,

możesz napisać coś więcej nt tego sposobu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz dysk do kompa (nie będzie go widać w "Mój komputer") i odpalasz jakiś program do odczytywania danych SMART np. (HDTune, CPU Smart FAN Control, jest tego dużo)

Odczytujesz dane i szukasz parametr Power-On Hours.

"Ilość godzin w stanie zasilania. Wartość RAW atrybutu odpowiada łącznej ilości godzin (lub minut, sekund, w zależności od producenta) przepracowanych przez dysk."

Opis co można jeszcze wyciągnąć tu:

http://forum.cdrinfo.pl/f101/testy-hdd-s-m-r-t-hdtune-79910/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie jaka jest różnica czy coś jest nowe skoro wygląda jak nowe i ma pełną gwarancję. Produkt nowy zapewnia nam przede wszystkim opiekę gwarancyjną. Jeżeli chodzi o gry, to najważniejsze żeby była w 100% sprawna. Rysy najczęściej nie maja wpływu na komfort działania (chyba że jest ich dużo :biggrin: ). Sklepy często sprzedają gry bez folii jako nowe i nie mówię tu o małych sklepikach, tylko dużych sieciach zajmujących się sprzedaż gier (np. w UK). Jedyny problem z używkami to jest rozczarowanie jak ktoś piszę że gra jak nowa a przychodzi nieźle porysowana płyta. Jeżeli ktoś pisze że 100% sprawna to nie interesuje mnie czy jest porysowana czy nie, gier używam do grania a nie jako lustra. Płyta jest tylko nośnikiem to co kupujemy to gra i ona ma działać.

Edytowane przez cube_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie jaka jest różnica czy coś jest nowe skoro wygląda jak nowe i ma pełną gwarancję. Produkt nowy zapewnia nam przede wszystkim opiekę gwarancyjną. Jeżeli chodzi o gry, to najważniejsze żeby była w 100% sprawna. Rysy najczęściej nie maja wpływu na komfort działania (chyba że jest ich dużo :biggrin: ). Sklepy często sprzedają gry bez folii jako nowe i nie mówię tu o małych sklepikach, tylko dużych sieciach zajmujących się sprzedaż gier (np. w UK). Jedyny problem z używkami to jest rozczarowanie jak ktoś piszę że gra jak nowa a przychodzi nieźle porysowana płyta. Jeżeli ktoś pisze że 100% sprawna to nie interesuje mnie czy jest porysowana czy nie, gier używam do grania a nie jako lustra. Płyta jest tylko nośnikiem to co kupujemy to gra i ona ma działać.

uczucie przy rozfoliowywaniu NÓWKI (ten zapach płytki iksiążeczi)- bezcenne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak bierzesz grę EA to wielkie znaczenie ma to czy ona była używana dry.gif... 

Mianowicie jak wszyscy wiedzą chodzi o kod do rozgrywki on-line. :verymad:

Więc wszystko może być nowiutkie gra bez rys książeczka nieotwarta, a kod użyty to już gra traci wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cube_6 bo płacisz za nówkę czyli (nawet jeżeli jest w super pro 100% madafaka hiper dobrym stanie) więcej, a jeżeli ten sam sprzęt byłby używany to możesz (a nawet na pewno) zapłacić mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

konsolę odebrałem w końcu. Najpierw sprawdziłem dysk. Ma przepracowane 14 godzin :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamek35 - nie wiem jak wygląda produkcja dysków i konsol, ale może dysk przy produkcji był testowany i tak samo konsola i dlatego dysk może mieć już jakiś "przebieg" ;).

Ale 14h to nie jest dużo, konsola najwyżej jeden raz była uruchamiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×