Skocz do zawartości
Patricko

[Trofea] - F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Do rozmowy nt. pucharków w F1 2010 zapraszam do tematu znajdującego się w dziale z Trofeami (link poniżej).

Znajduje się tam poradnik oraz miejsce na wszelkie dyskusje, umawiania się, itd.

Cały spis pucharków znajdujących się w grze oraz poradnik (zrobiony przeze mnie) znajdziecie tutaj:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/58279-f1-2010/

Edytowane przez Patricko
Zmiana zasad tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że najtrudniejsze to będzie gold trophy > Win the Formula 1 Drivers' Championship on the Expert Difficulty setting. Ja zamierzam grać tryb kariery 7 sezonów z jakimiś tam wspomagaczami więc "Expert" odpada. Podejrzewam że po wszytkim odpale jedne sezon w trybie expert i wtedy zdobęde to trophy.

Trophy online to się zdobędzie z pomocą kolegów z tego forum  :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że najtrudniejsze to będzie gold trophy > Win the Formula 1 Drivers' Championship on the Expert Difficulty setting. Ja zamierzam grać tryb kariery 7 sezonów z jakimiś tam wspomagaczami więc "Expert" odpada. Podejrzewam że po wszytkim odpale jedne sezon w trybie expert i wtedy zdobęde to trophy.

Trophy online to się zdobędzie z pomocą kolegów z tego forum  :thumbsup:

A to nie jest przypadkiem tak, że na ekspercie po prostu komp jest super dobry ? Gracz chyba może mieć jakieś tam wspomagacze...

Mi się wydaje, że najtrudniejszy będzie 50 level online... dużo czasu zejdzie...

reszta prosta sporo wpadnie za karierę pozostałe można zdobyć w szybkim wyscigu na jedno kółko. No i on line do zmęczenia zostanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kontrakt od lepszego zespolu to nie jest brane z tych punktow co sie zdobylo z sezonu, tylko ze np Renault czy Red Bull jest lepszy od Lotusa? Bo trace tylko 10 pkt w konstruktorach do nich :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy kontrakt zależy od reputacji ... Trofeum zdobędziesz jak dostaniesz ofertę z Renault Wiliamsa, Red-bulla, Ferrari, Mclarena i chyba Force India

Edit: Do Toro Rosso Tylko 9 poziom ? to mam nadzieje,że końcem sezonu będę miał wyższy ^^

Edytowane przez Bagley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nowego kontraktu brana jest reputacja, ten poziom co po kazdym GP ci rosnie. Z tego co patrzylem to do toro rosso jest potrzebny 9 poziom na koniec sezonu, takze myle ze renault to blizej 20 juz bedzie.

Edit: No i Bagley mnie ubiegl  :tongue:

Edytowane przez KOWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jak zrobić trofeum "Speed demon > you have driven your Formula 1 car above 353 kmh: ?

Mnie udało się rozbujać bolid do maks. 320 i nie chciał iść dalej, albo kończył mi się tor.  Set-up ustawiony na top speed - very high + wydłuzony 7 bieg. Zaznaczam że próbowałem robić to trofeum na najdłuższej prostej w kalendarzu tj. w Korei. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mozna zaradzic jednym slowem: MONZA i wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monza jak najbardziej nadaje się do zrobienia tego trofeum.

Ja wybrałem McLarena i ustawiłem go tak:

Aerodynamics

Front Wing Angle: 1

Rear Wing Angle: 1

Braking

Balance: F 56% - R 44%

Pressure: High

Brake Size: Small

Balance

Ballast Distribution: F 80% - R 20%

Front Anti-roll Bar: 2

Rear Anti-roll Bar: 8

Suspension

Front Ride Height: 1

Rear Ride Height: 1

Front Spring Stiffness: 7

Rear Spring Stiffness: 8

Gearbox

Gear 1: 148 kph

Gear 2: 186 kph

Gear 3: 220 kph

Gear 4: 255 kph

Gear 5: 291 kph

Gear 6: 329 kph

Gear 7: 372 kph

Engine

Throttle map: Fast

Fuel: -

Alignment

Camber front: -1.20

Camber rear: -3.50

Toe front: 0.15

Toe rear: 0.35

i oczywiście Time Trial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie trzeba grzebac w ustawieniach bierzesz te najbardziej po prawej u inzyniera i wpada jak ta lala  :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... trofeum za najlepsze czasy w treningach, qualu i wygrany wyścig mi wpadło a ze uczestniczenie we wszystkich częściach treningów już nie... :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś to w Grand Prix czy w karierze?

w GP i to jest zapewne powód. Jednak troche to dziwne, że jedne trofiki wpadają w GP a drugie nie. Mogliby, a raczej powinni, dać info, że można je zdobyć tylko w karierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poradniku w linku który podał Kiender, koleś opisuje, że za pierwszym razem w karierze mu nie wpadło. Potem robił w GP ale też nic. Zrobił dopiero za drugim razem w karierze ale dla pewności nie przyspieszał czasu treningów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi normalnie za pierwszym razem wpadl ten trofik. Wykrecilem czasy w kazdym z Practisow a potem przyspieszalem czas i wpadlo, a robilem to w GP razem ze Srebrna strzala  :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w GP i to jest zapewne powód. Jednak troche to dziwne, że jedne trofiki wpadają w GP a drugie nie. Mogliby, a raczej powinni, dać info, że można je zdobyć tylko w karierze.

mi bez problemu w GP to weszło :pardon:

edit: z przyszpieszaniem treningów, to nie miało wpływu

Edytowane przez KrisPora_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że takie zależności nie mają wpływu ale koledze nie wpadło, to przytoczyłem wypowiedz innej osoby, która miała podobny problem. W moim przypadku pierwsze testy z przewijaniem i trofeum się pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trofeum - impress the boss - przewyższ cele postawione w karierze - kiedy wchodzi? po pierwszym sezonie za wyższe niż zakładane miejsce na koniec, czy może trzeba w każdym wyścigu sezonu przewyższyć cele? czy tylko końcowy cel wystarczy?

a trofa crushing victory - zdeklasuj kolegę w każdym wyścigu - to wystarczy tylko być wyżej w samym wyścigu czy także w klasyfikacjach? :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trofeum - impress the boss - przewyższ cele postawione w karierze - kiedy wchodzi? po pierwszym sezonie za wyższe niż zakładane miejsce na koniec, czy może trzeba w każdym wyścigu sezonu przewyższyć cele? czy tylko końcowy cel wystarczy?

Wystarczy końcowy. Jeśli jest określony na 20, to trzeba zająć na koniec miejsce wyższe.

a trofa crushing victory - zdeklasuj kolegę w każdym wyścigu - to wystarczy tylko być wyżej w samym wyścigu czy także w klasyfikacjach? :pardon:

Wystarczy być lepszym w każdym wyścigu jednego sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktos czy przejechanie calego sezonu az do przedostatniego wyscigu na easy, a potem zmiana na ostatni wyscig na expert pomaga w zdobyciu trofeum: wygraj mistrzostwa na poziomie expert.  Czy jednak jak sie domyslam tzreba wszystkie wyscigi seoznu porzejechac na expert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytskie wyścigi w sezonie trzeba zaliczyć na Expert. Jakakolwiek zamiana uniemożliwia zdobycie tego trofeum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniajac skrzynie na automat mamy juz wlasne ustawienie... czy z takim ustawieniem tez trofum wpadnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniajac skrzynie na automat mamy juz wlasne ustawienie... czy z takim ustawieniem tez trofum wpadnie??

Nie. Na Expert masz wszystko na off/manual. Czyli nic nie możesz kombinować ;)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale poszczególne trofea nie są w ogóle z F1 wyświetlane :/ Nie chodzi mi o ostatnio graną grę, tylko o każde poszczególne trofeum, tak jak jest u mnie czy na innych kartach.

Ja rozumiem, że podczas premiery Sony tego nie dodało...ale już jest grubo po premierze, a tutaj lipa nadal...

A to, że mi pokazuje, że mam PSN+ to już w ogóle inna bajka :) (rzecz jasna nie mam wykupionego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×