Skocz do zawartości
thestructor

Bezpieczeństwo w sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem - zakupiłem już pare ciekawych gier w PSS i zastanawia mnie poziom zabezpieczeń stosowany przez Sony. Tzn. wpisuje nr karty kredytowej i transakcja dokonana - super tylko jaka mam pewność ze te informacje trafiaja tylko do Sonego? Mam parenaście koła na kredytówce wiec moje obawy są uzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też , mam podobny "problem"

jedyne co możemy robić to nie kasować maili potwierdzających zakupy, ( gorzej jak nie dostaniesz ).

Albo płacić kartą przedpłaconą, taką jak np w ING więcj niż masz wpłacone Ci nie ukradną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz zadzwonic do banku i cofnac autoryzacje. Bank wtedy wola do tablicy firme ktora chciala zabrac kase i prosi o dowody :-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mieszkasz i jak się nazywasz???

Myślę, że SONY odpowiadałoby za Twoje grube $ jeżeli ktokolwiek z nich wykorzystałby informacje o Twojej karcie... Sami by sobie samobója chyba nie strzelili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co, zanatowano jeden incydent jesli chodzi o jakiekolwiek elektroniczne systemy zabezpieczajace SCEA. I chodzilo o to ze ich pracownik chcial uzyskac dane na temat dwoch kont - co i tak mu sie nie udalo. Oprocz tego nie zanotowano zadnych wlaman czy innych elektronicznych naduzyc wzgledem kont i transakcji. Tak wiec jesli na przyklad ryzykujesz i kupujesz w internecie to tym bardziej nie powinienes sie przejmowac zakupem czegos w psn.

Druga sprawa to nie wiem czemu nie zalozysz sobie innego konta - gdzie przelewal bedziesz sobie pieniadze chwile przed dokonaniem zakupu - taka sama kwote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poki co, zanatowano jeden incydent jesli chodzi o jakiekolwiek elektroniczne systemy zabezpieczajace SCEA. I chodzilo o to ze ich pracownik chcial uzyskac dane na temat dwoch kont - co i tak mu sie nie udalo. Oprocz tego nie zanotowano zadnych wlaman czy innych elektronicznych naduzyc wzgledem kont i transakcji. Tak wiec jesli na przyklad ryzykujesz i kupujesz w internecie to tym bardziej nie powinienes sie przejmowac zakupem czegos w psn.

Druga sprawa to nie wiem czemu nie zalozysz sobie innego konta - gdzie przelewal bedziesz sobie pieniadze chwile przed dokonaniem zakupu - taka sama kwote.

płacąc karta kredytowa masz zawsze pozostały limit na koncie do dyspozycji a nie ze wybierzesz sobie ze mogą pobrac 100 PLN i ani grosza wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płacąc karta kredytowa masz zawsze pozostały limit na koncie do dyspozycji a nie ze wybierzesz sobie ze mogą pobrac 100 PLN i ani grosza wiecej

Sa konta tylko do operacji internetowych i tak jak kolega dobrze mowi mozesz na to konto wplacic pewna sume np

Gra kosztuje 100zł

wplacasz na konto 100zl pobierasz gre i sie cieszysz

np gra koszt 100zl

wplacasz 99zl bo Ci sie palec omsknal (nie wazna kwota chodzi np o czeskie bledy gra kosztyje 96 ty wplacilec 69 zdarza sie) to juz gry za cholere nie kupisz bo system powie ze twoj stan rachunku jest za maly, sa banki w ktorych przelew z konta na konto jest liczone w czasie rzeczywistym np u nas mbank zakladasz 2 konta jedno normlane 2 tylko do zakupow internetowych i wyglada to tak ze o 15:51 wplacasz na konto 100zł a o 15:51:20 kupujesz gre za 100zł wszystko bezpieczne, tak ze jesli np ktos wlamie ci sie na konto i tak nie ukradnie Ci wiecej niz 100zł prosto tanio i na temat;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sa konta tylko do operacji internetowych i tak jak kolega dobrze mowi mozesz na to konto wplacic pewna sume np

Gra kosztuje 100zł

wplacasz na konto 100zl pobierasz gre i sie cieszysz

np gra koszt 100zl

wplacasz 99zl bo Ci sie palec omsknal (nie wazna kwota chodzi np o czeskie bledy gra kosztyje 96 ty wplacilec 69 zdarza sie) to juz gry za cholere nie kupisz bo system powie ze twoj stan rachunku jest za maly, sa banki w ktorych przelew z konta na konto jest liczone w czasie rzeczywistym np u nas mbank zakladasz 2 konta jedno normlane 2 tylko do zakupow internetowych i wyglada to tak ze o 15:51 wplacasz na konto 100zł a o 15:51:20 kupujesz gre za 100zł wszystko bezpieczne, tak ze jesli np ktos wlamie ci sie na konto i tak nie ukradnie Ci wiecej niz 100zł prosto tanio i na temat;p

Ale miejmy nadzieje, ze Sony tak zabezpieczył, że nic nikt nie ukradnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega miał na myśli kartę debitową, a nie kredytową lol :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×