Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

To jest szok; gracze konsolowi muszą wysyłać petycję o lokalizację KINOWĄ ( to bezwzględne minimum ) . A gracze PC dostaną tymczasem PEŁNĄ polską wersję językową, z obsadą najlepszą od lat w grach komputerowych, ze Zborowskim, Fronczewskim i innymi gwiazdami, które brały udział przy lokalizacji gier ostatni raz chyba przy serii Baldur's Gate. SKANDAL.

Tym samym każdy fan gier Rpg w Polsce ( w tym także ja) powinien kupić grę na PC, ponieważ z taką obsadą PL wersja na pewno nie będzie słaba, mimo, że robi ją Cenega, a nie CD-Projekt.

Preferuje ostatnio granie na konsoli, ale niestety Cenega nie pozostawia wielu graczom wyboru. Wolę grać na PC bez trofeów, z wersją PL ze znakomitymi aktorami, niż na PS3 z trofeami, bez NAWET kinowej wersji, bo to zbyt duża strata. Jak widać RPG na konsole od Bethesdy zawsze mają pod górkę z lokalizacją, a taki Deus Ex jakoś tego problemu nie miał ( lokalizacja kinowa, ale taka też była na PC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem sobie na SPRZECIWY i ktoś napisał, "do nauki a nie niszczyć grę się zachciało" nie wiem kto był taki mądry ale nie zazdroszczę mu rozumu. Z bratem ze śmiechu na podłogę się kładliśmy. Ogólnie dałem vota oczywiście ZA bo nie wiem czy może być inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest szok; gracze konsolowi muszą wysyłać petycję o lokalizację KINOWĄ ( to bezwzględne minimum ) . A gracze PC dostaną tymczasem PEŁNĄ polską wersję językową, z obsadą najlepszą od lat w grach komputerowych, ze Zborowskim, Fronczewskim i innymi gwiazdami, które brały udział przy lokalizacji gier ostatni raz chyba przy serii Baldur's Gate. SKANDAL.

Tym samym każdy fan gier Rpg w Polsce ( w tym także ja) powinien kupić grę na PC, ponieważ z taką obsadą PL wersja na pewno nie będzie słaba, mimo, że robi ją Cenega, a nie CD-Projekt.

Preferuje ostatnio granie na konsoli, ale niestety Cenega nie pozostawia wielu graczom wyboru. Wolę grać na PC bez trofeów, z wersją PL ze znakomitymi aktorami, niż na PS3 z trofeami, bez NAWET kinowej wersji, bo to zbyt duża strata. Jak widać RPG na konsole od Bethesdy zawsze mają pod górkę z lokalizacją, a taki Deus Ex jakoś tego problemu nie miał ( lokalizacja kinowa, ale taka też była na PC).

Można się z tym zgodzić, ale nie zapominajmy, że wersja oryginalna ma także jakichś aktorów, pewnie równie doświadczonych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nasza rodzima weraja językowa, będzie lepsza od orginału, np. tak jak to miało miejsce BG. Jeżeli tak, to Skyrim biore na pieca.

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli petycja ma wypalić musi być odpowiednio nagłośniona w jakimś portalu o grach, jak to miało miejsce z Arkham City :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli petycja ma wypalić musi być odpowiednio nagłośniona w jakimś portalu o grach, jak to miało miejsce z Arkham City :)

Wysłałem info do PS3 site i Polygami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdolę. Cenege to powinny zlikwidować a jej dyrektorów i "szychy" w kaftanach zawieźć bo czego ta firma się nie dotknie zamieni się w gówno. PC, daję 100zł, że będą nie lada problemy ze wszystkim jak jest dubing od Cenegi. Na konsolach to już kompletna porażka, nawet napisów nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już na prawdę nie da się inczej to niech podniosą cenę 10-20% ale niech będzie PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zaczynają się schody. Wiele osób ma w nosie takie rozwiązanie, bo wersja polska nie jest dla nich koniecznością. Wydawca wie, że w ten sposób straci potencjalnych klientów, którzy kupią tańszą wersję bez polskiej lokalizacji. Słowem, błędne koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy oficjalną odpowiedź dotyczącą lokalizacji: LINK.

Wiadomo przecież, że nie powiedzą inaczej. Każdy dba o własny tyłek. Jakoś nie za bardzo im wierzę. Gdyby nie petycja, żeby ruszyli swoje cztery-litery, to by w sprawie Batmana nie zrobili NIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super... Dają polonizację w grach, w których nie jest "aż tak bardzo" potrzebny polski, a w tak rozbudowanej grze rpg i tak każdemu znanej - nie. Bosko. Ja jednak wierzę... Trzeba jakaś petycje czy cuś. Może się uda, w każdym bądź razie nie zaszkodzi spróbować.

Wie ktoś może czy będzie demo na PSS Skyrima ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super... Dają polonizację w grach, w których nie jest "aż tak bardzo" potrzebny polski, a w tak rozbudowanej grze rpg i tak każdemu znanej - nie. Bosko. Ja jednak wierzę... Trzeba jakaś petycje czy cuś. Może się uda, w każdym bądź razie nie zaszkodzi spróbować.

Wie ktoś może czy będzie demo na PSS Skyrima ?

Całkiem niedawno był news, który głosił że "Skyrim jest zbyt duże na demo"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czemu tak zgrzytacie zębami.

Czy w Oblivion były PL napisy na ps3? Nie. Ale mimo tego że gra wciągneła pewne grono ludzi to nie ma problemu. Licze tylko że będzie troche więcej akcji niż samego łażenia po krainie bo w Oblivionie mnie to troche nudziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno tzw. "szybka podróż" będzie utrudniona (nie pamiętam dokładnie, o co chodziło), więc znudzisz się niepomiernie bardziej niż w BLIVIONie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czemu tak zgrzytacie zębami.

Czy w Oblivion były PL napisy na ps3? Nie. Ale mimo tego że gra wciągneła pewne grono ludzi to nie ma problemu. Licze tylko że będzie troche więcej akcji niż samego łażenia po krainie bo w Oblivionie mnie to troche nudziło.

ale na pc oblivion nie miał takiej obsady jaką ma mieć skyrim, po za tym nie po to płacimy o połowę więcej za grę żeby dostać produkt gorszej jakości, a sama petycja jest zła - trzeba się domagać audio również, nie tylko napisów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Wszystko się zgadza, ale nie kupujesz produktu gorszej jakości, tylko inny. Gra na PC będzie zlokalizowana, a na PS3 nie. To dwa odrębne produkty. Jeśli komuś zależy na polonizacji, to niestety, ale ma pecha i będzie musiał kupić wersję PC, albo obejść się smakiem. Jest to przykre, ale nikt nikogo nie oszukuje. Mamy wybór. Gdyby po zakupie gry okazało się, że nie ma polskiej wersji językowej, choć była zapowiedziana, to co innego.

Przykre, że gracze nie władający w wystarczającym stopniu językiem angielskim mają ograniczony wybór, ale takie jest biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w końcu żyjemy w XXI wieku, angielski w stopniu komunikatywnym jest teraz praktycznie tak niezbędny jak dobra znajomość polskiej ortografii. Jestem zawiedziony brakiem polskich napisów, ale cóż, z gry nie zrezygnuje, po prostu spędzę kilka godzin więcej na czytaniu dialogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnicą jest brak jednego elementu dlatego można jak najbardziej mówić o produkcie "gorszym", po prostu na pc dostajemy to samo co na ps3 + mały dodatek w postaci polonizacji, tak jakby do jakiejś innej gry na pc dawali w cenie jakieś dodatkowe DLC

z chęcią bym kupił wersję na pc ale wymagania pewnie będą "trochę" za duże jak na mojego złomka ;D

pożyjemy zobaczymy, może Cenega zmądrzeje, tak czy siak gra zapowiada się świetnie, dużo łażenia, dużo gadania po prostu dużo grania - miodzio, szkoda że nie będzie dema na pss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma nawet najmniejszych szans nawet na napisy PL w wersji PS3... ? ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnicą jest brak jednego elementu dlatego można jak najbardziej mówić o produkcie "gorszym", po prostu na pc dostajemy to samo co na ps3 + mały dodatek w postaci polonizacji, tak jakby do jakiejś innej gry na pc dawali w cenie jakieś dodatkowe DLC

z chęcią bym kupił wersję na pc ale wymagania pewnie będą "trochę" za duże jak na mojego złomka ;D

pożyjemy zobaczymy, może Cenega zmądrzeje, tak czy siak gra zapowiada się świetnie, dużo łażenia, dużo gadania po prostu dużo grania - miodzio, szkoda że nie będzie dema na pss

Tego elementu w samej grze nie było. Został dodany do wersji PL, ot cała historia.

Wątpię, ale nigdy nie wiadomo.

To prawda. Zapowiada się świetny cRPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pieniądze się dla nich liczą, a nie zadowolenie klientów, i tak nie kupie. No to jeśli problem jest dodać napisy to dzwonie do EA i się pytam jakim magicznym sposobem dodali nie tylko napisy ale i dubbing do B3, szacunek EA, za 25 dni kupuje twój produkt ponieważ mnie nie dyskryminuje. Jesteście magiczni po prostu...Chyba zawarliście pakt z samym diabłem, to jest nie możliwe hehe

Edytowane przez pankal422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pieniądze się dla nich liczą, a nie zadowolenie klientów, i tak nie kupie. No to jeśli problem jest dodać napisy to dzwonie do EA i się pytam jakim magicznym sposobem dodali nie tylko napisy ale i dubbing do B3, szacunek EA, za 25 dni kupuje twój produkt ponieważ mnie nie dyskryminuje. Jesteście magiczni po prostu...Chyba zawarliście pakt z samym diabłem, to jest nie możliwe hehe

Każdemu zależy. Oni chcą jak najwięcej zarobić, a my chcemy mieć jak najwięcej za najmniej. ;)

Nie ma co porównywać B3 do SKYRIMa, bo roboty jest x razy więcej przy polonizacji tego drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego panowie trzeba liczyć na to, że kurs funta w niedługim czasie zmaleje i ściągać grę z UK. Bojkotujemy lenistwo cenegi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×