Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Nie grafika, nie polonizacja? To co ?:D Ja jakbym brał na PC to tylko przez mody/polonizację. Chociaż mody niby też mają być na konsole... (?) Ogólnie to pewnie na ps3 kupie, a na PC ściągnę :P Wybieram konsole, gdyż lubię po prostu się rozbić na łózku z padem w ręku, no i lubie po przejściu gry umilać sobie czas nabijając trofea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik wybieram wersje na ps3. Przedewszystkim wygoda z grania jest tutaj ogromnym atutem wersji konsolowej. Z drugiej strony na PC mamy mody, oraz lepsza oprawe wizualna co napewno przyciagnie innych. Polska wersja jezykowa nigdy by nie byla dla mnie czynnikiem decydujacym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 też będą mody... Pewnie SONY i MICROSOFT wprowadzą jakieś ograniczenia, ale maja być także na konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym forum Bethesdy sceptycznie do tego podchodzą i nie spodziewałbym się modów na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bethesda w oficjalnym wywiadzie potwierdziła chęć wprowadzenia modów na konsolach, ale to i owo do powiedzenia będą mieli ich producenci. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie mody będą powstawać uzależnione będzie od ich kreatora. W Morrowind i Oblivion był taki, że spokojnie można było zmienić niemal każdy aspekt gry i stworzyć całkowitą konwersję. Boje się, że kreator udostępniony na konsolach będzie bardzo ubogim kuzynem wersji pecetowej i mody powstające na konsolach będą wprowadzały tylko nieznaczne zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grafika, nie polonizacja? To co ?:D Ja jakbym brał na PC to tylko przez mody/polonizację. Chociaż mody niby też mają być na konsole... (?) Ogólnie to pewnie na ps3 kupie, a na PC ściągnę :P Wybieram konsole, gdyż lubię po prostu się rozbić na łózku z padem w ręku, no i lubie po przejściu gry umilać sobie czas nabijając trofea.

Grafika nie jest decydującym elementem ale nie jest też nie istotna. Oczywiście że biorę ją pod uwagę. Te wszystkie wspaniałe krajobrazy zobaczyć na full detalach jak najbardziej mnie zachęca ale istotniejsze są wspomniane mody. Fakt, bethesda zarzekała się że postarają się o wprowadzeniu ich na konsolach ale nawet jeśli im się uda (czego taki pewien nie jestem) to będzie ich zdecydowanie mniej i nie bedą tak mocno rozbudowane i ciekawe jak PCtowe. Przynajmniej tak mi się wydaje

Jestem głównie konsolowym graczem ale są gry w które lepiej gra mi się na blaszaku za pomocą myszki i klawiatury. Poprzednie odsłony serii czyli Morrowind i Oblivion miałem na kompie i grało się świetnie, nie widzę powodów by to zmieniać

Co do wygody to u mnie nie ma problemu. Mój fotel do komputera jest równie wygodny jak kanapa i jak się postaram mogę się nawet na nim położyć :tongue:

Wracając do modów to przy pierwszym podejściu do gry będę mocno tonował wszelkie pakowanie modów do gry co by nie zepsuć sobie zabawy. Pamiętam że przy drugim podejściu do obliviona więcej czasu spędzałem na samych modach '(które czesto powodowały więcej problemów niż zabawy) zamiast na samej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie mody będą powstawać uzależnione będzie od ich kreatora. W Morrowind i Oblivion był taki, że spokojnie można było zmienić niemal każdy aspekt gry i stworzyć całkowitą konwersję. Boje się, że kreator udostępniony na konsolach będzie bardzo ubogim kuzynem wersji pecetowej i mody powstające na konsolach będą wprowadzały tylko nieznaczne zmiany.

Na 100% będą okrojone, bo SONY i MS nie pozwolą na pełną samowolkę. Ma to swoje plusy, ale i minusy.

Pamiętam że przy drugim podejściu do obliviona więcej czasu spędzałem na samych modach '(które czesto powodowały więcej problemów niż zabawy) zamiast na samej grze

Dlatego jakaś moderacja/testy jakościowe są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie oszukiwac; jezeli pojawi sie mozliwosc tworzenia modow, napewno nie bedzie to tak rozbudowane jak na PC, chociazby dlatego, ze do stworzenia niektorych potrzeba zewnetrznych programow. Niemniej jednak fajnie by bylo jakby namiastka tego co da sie zrobic na PC'tach pojawila sie rowniez na konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi po co wam te cale mody?? z gory zakladacie ze gra bedzie jakas gorsza okrojona i bog wie co jeszcze zeby trzeba bylo ja modowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz. nie mody są obojętne, ale niektórzy maniacy danego tytułu chcieli by pozmieniać to i owo, żeby spełniało ich oczekiwania. Czasem powstają, dzięki tego typu zabiegom, dodatkowe przygody (często długie i ciekawe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi po co wam te cale mody?? z gory zakladacie ze gra bedzie jakas gorsza okrojona i bog wie co jeszcze zeby trzeba bylo ja modowac.

Jasne, że Skyrim samo w sobie prawdopodobnie spełni nadzieje i oczekiwania fanów serii, ale mody zawsze przedłużały zabawę z danym tytułem. Klasycznym przykładem może tu być Counter-Strike. Gra powstała jako dodatek go pierwszego Half-Life'a by stać się samodzielnym tytułem granym do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mody to jak darmowe DLC.

Niektóre firmy biorą kupę kasy za dodatkowe zbroje, bronie i inne popierdółki a tutaj mamy wszystko za free i dodatkowo są one lepsze i wartościowsze niż nie jeden płatny content.

Zdziwi się ten który myśli że fanowskie mody są słabe i nie wnoszą nic do gry

Edytowane przez hitokiri pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na moda, który Obliviona zmienia w Władcę Pierścieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myslicie ze skyrim przekona kogos takiego jak ja ktory nie gral w zadna poprzednia czesc nie lubi swiata fantasy ale uwielbiam otwarty swiat,realizm w grach. Niewiem czy moge porwnywac te dwie gry ale np.wiedzmin 1 przypadl mi do gustu wlasnie przez taki otwarty swat przemierzanie roznych terenow, niektore questy itd. i powiem szczerze ze byla to chyba jedyna gra w jaka gralem w ktorej byly elemanty fantasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myslicie ze skyrim przekona kogos takiego jak ja ktory nie gral w zadna poprzednia czesc nie lubi swiata fantasy ale uwielbiam otwarty swiat,realizm w grach. Niewiem czy moge porwnywac te dwie gry ale np.wiedzmin 1 przypadl mi do gustu wlasnie przez taki otwarty swat przemierzanie roznych terenow, niektore questy itd. i powiem szczerze ze byla to chyba jedyna gra w jaka gralem w ktorej byly elemanty fantasy.

Dema Skyrim najprawdopodobniej nie będzie, ale za grosze możesz kupić Morrowind czy Obliviona w wersji na komputer. Zagraj i sam się przekonaj. Co prawda mechanika będzie się w Skyrim w jakimś stopniu różnić(nie mówiąc już o grafice skoro Morrowind ma 11 lat) ale zarys rozgrywki i kluczowe jej aspekty powinny być takie same, więc jeśli któraś z wcześniejszych części przypadnie ci do gustu, to najprawdopodobniej Skyrim również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kiedyś potwierdzone, że nie będzie - bo coś tam. Dać niewidzialne ściany, żeby ograniczyć teren i demo gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo oni takowego nie potrafią zrobić. Kiedy to studio jakieś demo wypuściło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś bonus za złozenie pre ordera?

Tak -> jak zamówisz wersję na PC będziesz miał z lokalizacją :whistling:

A tak na poważnie to nic o tym nie słyszałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak -> jak zamówisz wersję na PC będziesz miał z lokalizacją :whistling:

A tak na poważnie to nic o tym nie słyszałem.

:) No cóż... szkoda. Akurat tą grę mogę kupic w pre orderze.... :>

A jak wygląda sytuacja z level scalingiem (aka Oblivion)- ma występować w Skyrim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo oni takowego nie potrafią zrobić. Kiedy to studio jakieś demo wypuściło?

Uważasz, że Bethesda nie potrafi zrobić dema? Może i masz racje, ale tworzą jedne z najlepszych gier, najbardziej klimatycznych, takie którym większość produkcji może jedynie buty czyścić. Ale stwierdzenie, że nie potrafią jest raczej nie na miejscu.

Edytowane przez Snafu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku świetnego tytułu demo to woda na młyn sprzedaży, w przypadku gniota to zmniejszy sprzedaż, więc albo ta i inne ich gry to gnioty i nie chcą zrobić dema, albo nie potrafią go zrobić, gnioty to nie są oczywiście więc zostaje tylko druga opcja, albo po prostu w dziale marketingu mają bandę ułomnych małp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×