Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Każdemu zależy. Oni chcą jak najwięcej zarobić, a my chcemy mieć jak najwięcej za najmniej. ;)

Nie ma co porównywać B3 do SKYRIMa, bo roboty jest x razy więcej przy polonizacji tego drugiego.

oczywiście, że nie ma co porównywać, jednakże problem w tym, że Cenega tą (ogromną wg mnie) robotę i tak odwali ;) ciekawi mnie tylko czy w wydaniu od cenegi nie będzie takich błędów jak w sacredzie czy falloucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może problemem jest fuszerka jaką odwalają. Tzn. twórcy gry nie mają do nich zaufania i nie zgadzają się na partaczenie ich gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że więcej roboty będzie przy Skyrim niżeli BF3. Tyle, że ja wolałbym żeby BF3 był w całości po ang, a Skyrim chociaż te napisy... Teraz się zastanawiam czy w ogóle kupić Skyrima. Miałem go kupywać na PS3, ale bez napisów będzie słabo. Nie mówię, że nie znam w ogóle ang. itd. i mogę się też założyć, że nawet osoba włądająca biegle tym językiem będzie musiała co 15 min zerkać do słownika. Tym bardziej jeśli będą nazwy własne - ekwipunku czy jakiś surowców itd. Poza tym to w końcu rpg !!! Jak gram w gry tego typu to chce poznać fabułę na 100%, a nie po ukończeniu gry znać na zasadzie "zabiłem wszystkie smoki i jest spokój". Chcę zanurzyć się w świat, byc w nim expertem. Czego na pewno wersja ang mi nie zagwarantuję... Jak zwykle nie pierwszy raz się przekonujemy jak Cenega potrafi zjebać najlepszą grę. Albo zrobili by ta polonizację i jak w przypadku Fallouta 3 bez trofeów na konsoli... Eh... Liczę, że może jeszcze coś zmienią w tej kwestii, a premiera za lekko ponad miesiąc...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę się też założyć, że nawet osoba włądająca biegle tym językiem będzie musiała co 15 min zerkać do słownika. Tym bardziej jeśli będą nazwy własne - ekwipunku czy jakiś surowców itd.

Stoi. ;)

Oczywiście masz rację i jest to cios dla fanów cRPG, którzy mają kłopoty z angielszczyzną.

Pamiętajmy jednak tym, że w wersji na PS3 będzie można bawić się modami, a zatem jest jakaś szansa, ze ktoś zlokalizuje grę amatorsko (nie znam się na tym, tak tylko sobie gdybam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie sie można bawić w mody na PS3 ? O.o Tego nie wiedziałem... Ale w jaki sposób? Jak to ma wyglądać? Heh... Ja może i kupię tego Skyrima , ale wtedy gdzieś na początku grudnia, poczekam na Wasze opinię itd. Gra pewnie będzie przednia, ale jak z tym ang. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś wymyśli jakiś Mod-Installer i wystarczy tylko ściągnąć moda i tyle. Fajnie by było. I przestańcie już pisać o polonizacji i o Cenedze bo to już nudne się robi o.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem info do PS3 site i Polygami ;)

i odpisał ci ktoś coś w ogóle? jakiś czas temu był jakiś artykuł albo coś na portalu ps3site i w tytule było coś o bojkocie SKYRIM ale nie miałem czasu wejść przeczytać a jak później wbiłem na ps3site to już z głównej strony to zdjęli i nie ma tego do teraz. petycja podpisana choć na razie mało podpisów jest a szkoda (osobiście jestem za napisami w pl, nie musi być pełna pl). Jeśli by nie było, a wychodzi na to że nie będzie w pl skyrim, to gracze konsolowi powinni zbojkotować polskiego dystrybutora (cenege) i kupić zagraniczne wydanie tylko i wyłącznie. niech poczują, że klienta się nie ignoruje i bez niego się nie istnieje.

Edytowane przez Zbir25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbir jestem tego samego zdania. Jak można nie zrobić polonizacji w tak rozbudowanej grze rpg.... Tym bardziej, że jakoś problemu z PC to nie mieli. Ba! Jeszcze z dubbingiem. Z resztą co im szkodzi wlepić te zasrane napisy PL? Nie żądamy przecież dubbingu, bo prawda jest taka, że czasem dubbing potrafi skopać najlepszą produkcję. Ja swoją kopię albo ściągne z amazona, albo po najmniejszej linii oporu... ściągne z neta na PC. Mam nadzieję, że Cenega dostanie ostro po dupie. To nie ich pierwszy taki wybryk... Kurrr... czemu nie mogła się tym inna firma zająć...

Tym bardziej, że nie wiem czy w tej firmie pracują debile czy co? Przecież oczywistą sprawą byłoby, że na konsole gra sprzedałaby się lepiej niż na kompa. Ta gra nie posiada jakiegoś multi, online passa czy innego bajeru, więc jeśli ktoś będzie chciał to na PC to... ściągnie z neta.

Edytowane przez Znany
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc. Dzisiaj kontaktowałem się z przedstawicielem handlowym Cenegi - odnośnie polonizacji na konsolach. Widocznie już petycje chyba nie pomogą, chyba, że będzie nie wiadomo ile podpisów. Jasno dał mi do zrozumienia, że nie będzie lokalizacji na konsolach. Nie wiem jak Wy Panowie ale jeśli oni tak, to jeśli będe miał zamiar kupić na konsole to sprowadzam zza granicy. Nawet jeśli będę musiał pare groszy dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ile osób kupiło Baldur's Gate lub Planescape: Torment, a ile jest potencjalnych nabywców na Skyrim na PS? (podejrzewm, że więcej). A wątpię, żeby z polonizacją było więcej pracy/nakładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i odpisał ci ktoś coś w ogóle? jakiś czas temu był jakiś artykuł albo coś na portalu ps3site i w tytule było coś o bojkocie SKYRIM ale nie miałem czasu wejść przeczytać a jak później wbiłem na ps3site to już z głównej strony to zdjęli i nie ma tego do teraz. petycja podpisana choć na razie mało podpisów jest a szkoda (osobiście jestem za napisami w pl, nie musi być pełna pl). Jeśli by nie było, a wychodzi na to że nie będzie w pl skyrim, to gracze konsolowi powinni zbojkotować polskiego dystrybutora (cenege) i kupić zagraniczne wydanie tylko i wyłącznie. niech poczują, że klienta się nie ignoruje i bez niego się nie istnieje.

Nie, nikt nie odpisał, ale tego się spodziewałem. Polygamia to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba możemy się pożegnać na dobre z tym spolszczeniem i nie ma co się łudzić. W takim razie lepiej powiedzcie skąd najlepiej/najtaniej i/lub gdzie najszybciej przeważnie tanieje (bo wiadomo, że w dniu premiery ceny wszędzie będą podobne) grę ściągnąć? Jakie strony polecacie? Bo w Polsce od Cenegi nie zamówie.. Ni ch*ja.

Edytowane przez Znany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, czy dobrze na takim bojkocie wyjdziecie... Cenega może równie dobrze spojrzeć na zagadnienie w ten sposób: Skoro tak słabo się sprzedało, to znaczy, ze podjęliśmy słuszną decyzję nie marnując kasy i czasu na polonizację. Wyciągniemy z tego naukę na przyszłość. Koniec z polonizacjami.

Obym się mylił, ale możecie wyświadczyć sobie niedźwiedzią przysługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, czy dobrze na takim bojkocie wyjdziecie... Cenega może równie dobrze spojrzeć na zagadnienie w ten sposób: Skoro tak słabo się sprzedało, to znaczy, ze podjęliśmy słuszną decyzję nie marnując kasy i czasu na polonizację. Wyciągniemy z tego naukę na przyszłość. Koniec z polonizacjami.

Obym się mylił, ale możecie wyświadczyć sobie niedźwiedzią przysługę.

Naciągane do granic możliwości.

Cenega wie jak się sprzedają takie gry, wie jak się sprzedawał Oblivion i wie, że Skyrim to kandydat do gry roku. Więc wiedzą jaki ma być szacowany zarobek. Skoro w Polsce będzie nadzwyczaj mały to damy im do zrozumienia, że coś zrobili źle, skoro zachód zarabia a u nas gra leży nietknięta w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację dla Waszego dobra. ;) Choć zapominasz o tym, że tak zawsze ktoś się wyłamie i kupi, a im mniejszym nakładem pracy wydadzą grę, tym więcej na tym zyskają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acziki z Xboxa. Niezbyt przejrzyscie to wyglada,ale kto chce ten da rade ogarnac

Take Up Arms – 10 – Join the Companions Blood Oath – 10 – Become a member of the Circle Glory of the Dead – 30 – Complete “Glory of the Dead” Gatekeeper – 10 – Join the College of Winterhold Revealing the Unseen – 10 – Complete “Revealing the Unseen” The Eye of Magnus – 30 – Complete “The Eye of Magnus” Taking Care of Business – 10 – Join the Thieves Guild Darkness Returns – 10 – Complete “Darkness Returns” One with the Shadows – 30 – Returned the Thieves Guild to its former glory With Friends Like These… – 10 – Join the Dark Brotherhood Bound Until Death – 10 – Complete “Bound Until Death” Hail Sithis! – 30 – Complete “Hail Sithis!” Taking Sides – 10 – Join the Stormcloaks or the Imperial Army War Hero – 10 – Capture Fort Sungard or Fort Greenwall Hero of Skyrim – 30 – Capture Solitude or Windhelm Sideways – 20 – Complete 10 side quests Hero of the People – 30 – Complete 50 Misc Objectives Hard Worker – 10 – Chop wood, mine ore, and cook food Thief – 30 – Pick 50 locks and 50 pockets Snake Tongue – 10 – Successfully persuade, bribe, and intimidate Blessed – 10 – Select a Standing Stone blessing Standing Stones – 30 – Find 13 Standing Stones Citizen – 10 – Buy a house Wanted – 10 – Escape from jail Married – 10 – Get married Artificer – 10 – Make a smithed item, an enchanted item, and a potion Master Criminal – 20 – Bounty of 1000 gold in all nine holds Golden Touch – 30 – Have 100,000 gold Delver – 40 – Clear 50 dungeons Skill Master – 40 – Get a skill to 100 Explorer – 40 – Discover 100 Locations Reader – 20 – Read 50 Skill Books Daedric Influence – 10 – Acquire a Daedric Artifact Oblivion Walker – 30 – Collect 15 Daedric Artifacts Dragon Soul – 10 – Absorb a dragon soul Dragon Hunter – 20 – Absorb 20 dragon souls Words of Power – 10 – Learn all three words of a shout Thu’um Master – 40 – Learn 20 shouts Apprentice – 5 – Reach Level 5 Adept – 10 – Reach Level 10 Expert – 25 – Reach Level 25 Master – 50 – Reach Level 50 Unbound – 10 – Complete “Unbound” Bleak Falls Barrow – 10 – Complete “Bleak Falls Barrow” The Way of the Voice – 20 – Complete “The Way of the Voice” Diplomatic Immunity – 20 – Complete “Diplomatic Immunity” Alduin’s Wall – 20 – Complete “Alduin’s Wall” Elder Knowledge – 20 – Complete “Elder Knowledge” The Fallen – 20 – Complete “The Fallen” Dragonslayer – 50 – Complete “Dragonslayer”

Edytowane przez NFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK ma rację, nie wierze że Skyrim się nie sprzeda, to zasłużona marka i duża część osób co ma focha na brak polonizacji po prostu się wyłamie a druga część to osoby którym lata ta cała krucjata na polską lokalizacje ponieważ wszystko na to wskazuje że będzie to WSPANIAŁA GRA.

Kiedyś nie było polonizacji w grach i ludzie grali w angielskie wersje i nie było pierdzenia na okrągło o wersji językowej. Teraz jak nie ma gry w PL to nagle wszyscy się obrażają i zarzekają się że nie kupią gry i zrobią bojkot, petycje, strajk, manifestacje i bóg wie co jeszcze na co Cenega leje ciepłym sikiem.

Nie będę się bawił w proroka więc są to tylko moje domysły ale uważam że wiekszość ludzi zarzekających się że gry nie kupi "hoduje" już preordera i czeka z niecierpliwością na paczkę od kuriera

Rzekłem wiec możecie minusować, nie lubię wszelkiej napinki na forum ale jak długo jeszcze trzeba będzie się przebijać przez posty na temat braku lokalizacji zamiast po prostu podyskutować o grze która wyjdzie za miesiąc

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było polonizacji w grach i ludzie grali w angielskie wersje i nie było pierdzenia na okrągło o wersji językowej. Teraz jak nie ma gry w PL to nagle wszyscy się obrażają i zarzekają się że nie kupią gry i zrobią bojkot, petycje, strajk, manifestacje i bóg wie co jeszcze na co Cenega leje ciepłym sikiem.

Kiedyś nie było komputerów ani samochodów, prądu też nie. Można tak długo wymieniać(to, czego nie było) Tylko po co? Czy żyjemy w epoce kamienia łupanego?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, czy dobrze na takim bojkocie wyjdziecie... Cenega może równie dobrze spojrzeć na zagadnienie w ten sposób: Skoro tak słabo się sprzedało, to znaczy, ze podjęliśmy słuszną decyzję nie marnując kasy i czasu na polonizację. Wyciągniemy z tego naukę na przyszłość. Koniec z polonizacjami.

Obym się mylił, ale możecie wyświadczyć sobie niedźwiedzią przysługę.

Równie dobrze może spojrzeć w ten sposób, że skoro się nie sprzedało to coś musieli źle zrobić. Tyle, że właśnie będą wiedzieć co złego zrobili ! Bo dużo ludzi stękało na brak polonizacji. Jeśli gra by się dobrze sprzedała, to już by nawet nie było co śnić o polonizacji kolejnej części. No bo po co? Po co wydawać pieniądze na polonizacje, skoro angielska się dobrze sprzedaję ? No chyba nie wierzysz, że zrobią na zasadzie - "Ależ wspaniałych konsumentów mamy w tej Polsce ! Angielska wersja i kupują ! Cudowni ludzie, w nagrodę następna część będzie miała polskie napisy !". Na pewno lepiej by wyszło na bojkocie... Więc Twoje rozumowanie jest po prostu błędne. Poza tym nie żyjemy w epoce średniowiecza, żeby takie dobre tytuły jak Elders Scrolls nie był polonizowane... Tym bardziej, że to w końcu rpg ! Teraz praktycznie każde rpg jest polonizowane. Gra po prostu straci na uroku przez brak polonizacji. Nie wiem może niektórzy lubią iść do przodu walić mieczem bez sensu i dobierać bronie pod względem dmg. Jeśli tak to równie dobrze można grać sobie w slashery. Ja w rpgach chcę się zagłębić w ten świat i znać fabułę na wylot. Znać wszystkie smaczki, mieć pojęcie o craftingu itd. itp. a nie iść od punktu A do punktu B (pewnie jakiś radar/mapka nam będzie ułatwiać to), zabijać potworki, a z fabuły wiedzieć tylko, to że mam zabijać smoki aby był spokój... Niektóre tytuły nie potrzebuję polonizacji, a mimo to są polonizowane ! Mowa np. o BF3, GOW3, FIFA,. No czy w tych grach byście coś stracili gdyby nie było polonizacji? NIE! Dlatego jestem zażenowany całą tą sytuacją, ale z resztą czego można było się spodziewać po Cenedze. Zrobili chociaż raz coś porządnie ?

http://inskyrim.pl/skyrim/osi%C4%85gni%C4%99cia-xbox-360.html

Dodam, bo moze kogoś to interesuję :) Co prawda są to na xboxa, ale jak wiemy na konsole są identyczne. Po przeczytaniu paru możemy się rzeczywiście spodziewać ogromnego świata/ zadań pobocznych lokacji itd... Jak widze trofeum w którym trzeba zbadać 100 lokacji czy przeszukać 50 jaskiń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBLIVION na konsolach nie miał polskiej wersji językowej (a na PC tak) i zarobił na siebie. Wydawca dobrze na tym wyszedł i powtarza manewr ze SKYRIMem.

Mam nadzieję, że się mylę i uda się Wam osiągnąć to, czego pragniecie, ale nie liczyłbym na ogólnokrajowy bojkot, bo ludzie nie bywają konsekwentni.

Co węcej, jesteś nie fair sugerując, ze bez polonizacji gracze nie będą w stanie w pełni cieszyć się taką grą. Osobiście nie miewam kłopotów z angielszczyzną (w grach, filmach, książkach), więc cała sprawa jest mi obojętna. Chciałem Wam tylko uświadomić, ze możecie przejechać się tego typu działaniach (choć nie wydaje mi się, żeby taki bojkot był możliwy).

Gra zapowiada się cudownie i nawet pewne róznice w stosunku do wersji PC nie będą mi w stanie zepsuć zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele osób (w tym ja) również nie ma problemów z angielski, ale preferuje gry po polsku, po za tym myślę, że gdyby gra na PC nie była polonizowana i to z taką obsadą to tak naprawdę całego tego problemy by nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Ludzie się wściekają, ze na PC będzie dodatkowo opcja wyboru języka, a sama gra w niższej cenie. Takie życie.

Zastanawiam się nad szansa na zdobycie platynki w SKYRIMie. Uwielbiam cRPG i RPG, ale nie lubię robić czegoś wbrew pierwotnym założeniom postaci. Tzn. jeśli uznam, że moja postać jest "dobra" i postępuje zgodnie z zasadami ogólnie pojętej moralności, to wstąpienie do gildii złodziei, czy , tym bardziej, skrytobójców, stanowi spory problem. Nie chciałbym, żeby dążenie do pucharków wpłynęło na zabawę w odgrywanie postaci.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam zawsze najpierw gram tak jak chcę (zwłaszcza w cRPG), jak gra się spodoba to dla trofeów gram drugi raz uwzględniając co zrobić do pucharków, w skyrimie to może trochę potrwać ale to nic, jak gra będzie dobra to można ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×