Skocz do zawartości
Allu

Call of Duty 4: Modern Warfare

Rekomendowane odpowiedzi

[/b]

GRA

Odejście od klimatów Drugiej Wojny Światowej było dla tej serii ożywczym oddechem świeżego powietrza. Zawsze znane z epickości i dokładności CoD przeniesione w czasy współczesne stało się natychmiast jedną z najbardziej klimatycznych strzelanin FPP wydanych w zeszłym roku.

Mamy tu ciekawą fabułę, piękną grafikę, genialnie zaprojektowane levele i głęboki wojenny klimat. Klimat którego długo nie zapomnicie! Bo CoD 4 jest jak dobry film wojenny który daje ogromny zastrzyk adrenaliny ludziom kochającym "te" klimaty. Niestety jest jedno "ale"... Ta gra jest nie wiele dłuższa niż film... No może przesadzam ale wystarczy ok. 5h i tytuł pęka. To mało!!! Sytuację ratuje genialnie pomyślany multiplayer ale bawić się nim będziemy jedynie mając konsolę podpiętą pod sieć (granie w dwie osoby na jednym ekranie to już nie to samo co kiedyś...) i lubiąc taką formę rozrywki (ja sam nie przepadam). Nie spełniając więc tych warunków warto się "odrobinkę" zastanowić.

Wielu ludzi na

narzeka również na ogromną ilość skryptowanych akcji w grze. Fakt jest ich nie mało jednak gwarantuję że mają taką moc iż zapamiętacie większość na dłuuuugo! Zwłaszcza ostatnią scenę na moście... MIÓD!

Nie podoba mi się również prostota na jaką poszli twórcy w dziedzinie rozbijania się szyb... Niby drobiazg ale jest to widocznie zrobione po łebkach. Mówcie o Resistance co chcecie ale system rozbijanej szyby stamtąd jest nie do pobicia

A co mnie zabiło? Misja w Priepyat (miasto wybudowane specjalnie dla pracowników elektrowni Czarnobyl na Ukrainie. Obecnie tak skażonej że nie nadaje się do życia. Nie nadawać się będzie zresztą jeszcze kilka tysięcy lat...) jest świetna! Wszystkie główne punkty zgadzają się z rzeczywistością na 100% Odwiedzenie szkoły (świetny efekt tu zastosowano- cichy tuż na granicy słyszalności pogłos krzyków dziecięcych... mocne!) oraz diabelskiego młyna których zdjęcia oglądałem wielokrotnie jest naprawdę świetnym przeżyciem. Szkoda że tak krótkim...[/b]

[/b]

GRAFIKA - 9/10

DŹWIĘK - 7+/10

GAMEPLAY - 9/10

MIODNOŚĆ - 10-/10

CAŁOŚĆ - 8+/10[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja. A co do gry to potwierdzam - tak klimatycznej i miodnej strzelniany dawno nie było. A misja w Czarnobylu to już szczyt geniuszu. Szkoda, że tylko jedna taka była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misja w Czarnobylu jest super, do momentu ucieczki do extraction pointu - na veteranie tam prawie wyrzuciłem konsole przez okno. W tych ich ghillie suit na pewno dało by się gdzieś ukryć i przeczekać , a nie uciekać jak poparzony.

Dobra recenzja, i gra też jest świetna - ale wole klimaty WWII - może kiedyś zrobią remake COD1 + UO w HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu dzwiek tak slabo? jak sie pusci na kino domowe to wtedy pokazuje swoja wartosc;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu dzwiek tak slabo? jak sie pusci na kino domowe to wtedy pokazuje swoja wartosc;p

Tak jak napisałem ja nie mam odpowiedniego nagłośnienia (jedynie stereo z TV) więc nic dodać nie mogę...

Jednak nawet w tak "skromnych" warunkach jest lepiej niż dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jedynie stereo, ale nie z tv a kolumny Altusa i jak był jakiś wybuch to spadałem za fotel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek miazdzy jak cala gra .Mam Dolby pro logic II i mi styka .

Przypomina mi sie Szeregowiec Ryan ktory dostal oscara za efekty dzwiekowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna recenzja

od dziś jestem posiadaczem cod4 no i co moge powiedzieć, gierka jest świetna, grafika cudowna (ale ja jestem noobem w ps3 i mam tv kineskop a i tak mnie rozwala ) i ten tytuł napewno u mnie zostanie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna recenzja

tak przeczytałem opis i szczeze mówiac musze w takim razie przejsc gre , bo gram sobie jakis miesiac i szczeze mówiac ani razu nie odpaliłem gry w single player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do fanów misji w Czarnobylu. Genialnie zaplanowana i bardzo klimatyczna misja. Gram w różne gry na PC i konsolach od jakiś 15 lat, myślę że mam pewne doświadczenie.. ta misja zwaliła mnie z nóg, przykuła do fotela, zaskoczyła, zadziwiła i urzekła. Brak słów po prostu, to trzeba przeżyć i poczuć dreszcz na własnej skórze. Jak dla mnie to najlepszy kawałek gry od dobrych paru lat!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie po waszych opisach zacząłem grac w single żeby zobaczyć ta misje w czarnobylu .... powiem ze jestem w szoku bo wesołe miasteczko naprawę istnieje wiec zacząłem grzebać głębiej ... google earth i trasa jaka się idzie istnieje naprawę , hotel , basen .... no po prostu w szoku jestem , od dawna gram w różne gry ale przy tej misji kopara mi opadła , a ten klimat i głosy bawiących sie dzieci .... szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem oficjalny magazyn PlayStation i znalazłem krótki artykuł o CoD4. Podobno jeden entuzjasta gry i zapaleniec z Londynu wybrał się na wycieczkę do Czarnobyla aby zobaczyć na własne oczy miejsca ukazane w grze. Zrobił parę fotek, które umieszczono w artykule, np. diabelskiego młyna czy basenu. Podobieństwo jest uderzające, programiści naprawdę dokładnie odwzorowali rzeczywistość. Typ był tam z przewodnikiem, który wiedział gdzie iść aby uniknąć napromieniowania i jednym żołnierzem dla ochrony oraz aby zapobiec zapuszczaniu się w miejsca objęte zakazem wstępu... Osobiście lubię CoD ale tak daleko bym się raczej nie posunął A Wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przeglądałem oficjalny magazyn PlayStation i znalazłem krótki artykuł o CoD4. Podobno jeden entuzjasta gry i zapaleniec z Londynu wybrał się na wycieczkę do Czarnobyla aby zobaczyć na własne oczy miejsca ukazane w grze. Zrobił parę fotek, które umieszczono w artykule, np. diabelskiego młyna czy basenu. Podobieństwo jest uderzające, programiści naprawdę dokładnie odwzorowali rzeczywistość. Typ był tam z przewodnikiem, który wiedział gdzie iść aby uniknąć napromieniowania i jednym żołnierzem dla ochrony oraz aby zapobiec zapuszczaniu się w miejsca objęte zakazem wstępu... Osobiście lubię CoD ale tak daleko bym się raczej nie posunął A Wy?

Ja tam z checia zobaczylbym tamte tereny, nie tyle przez samego COD4 ale z czystej ciekawosci i z zamilowania do historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieczka do Czarnobyla dla pierwszych 10 osób w rankingu CoD4 ;d Szczerze to bym chętnie się tam wybrał , kiedys pamietam , ze ktos mi mówił , że był z wycieczką szkolną w Czarnobylu ;P

Wracając do recenzji to przekonała mnie do zakupu gierki ;P Allegro nadchodze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało jest chyba gier co do których opinia była by tak zgodna :-). Pogratulować twórcom...

A ja mam jeszcze pytanie do zorientowanych. Podobno mają być nowe mapy na multi (Killhouse; Broadcast i coś tam jeszcze); na youtube są filmiki. Czy ktoś wie więcej na ten temat $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie mi jaka gre wybrac i dlaczego... Medal of Honour, Resistanca czy Call of Duty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz COD4 - fajny single chodź krotki ok 6h , multiplayer wymiata i do tego Resistance - oceny co do tej gry są podzielona jak dla mnie świetna gra, kampania super na początku może znużyć ale czym dłużej się gra i dalej przechodzi robi się coraz ciekawiej ! multiplayer całkiem inny niż w COD dużo się dzieje nie ma kampowania bardziej starcia "oko w oko" jest nieźle ! MOH nie grałem ale podobno nic ciekawego , krotka i do tego podobno multii bez rewelacji ale najlepiej jak o tej grze wypowie się ktoś kto w nią grał/gra !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowię pytanie - czy ktoś wie coś o nowych mapach ? Jak, kiedy i czy wogóle będą dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mogli by dac nowe mapy... Bo te juz znam na pamiec i zeby tylko dali za darmo a nie jak zwykle za jakas oplata :[ i tak juz sie nie malo zaplacilo za sama gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom i ja miałem COD4... piszę 'miałem' bo już sprzedałem... co prawda nie byłem przekonany do tytułu i jakoś mnie nie krecił, początek też wydal mi się jakiś hmm, powiedzmy że mało intrygujący!!... lecz po dojściu do Czarnobylu i zobaczeniu akcji na moście... czad! Szkoda tylko że tak krótko! :/ kupilem w środę, włączyłem około 17:00... w czwartek o 11:00 już miałem TheEnd... W sumie 4.5h...

Nie mówię że gra jest licha, prawda jest taka że graficznie/zręcznościowo/fabularnie jest boska!!... ale, właśnie ten czas skończenia gry mówi ALE!!

Załóżmy że ktos ma neta i gra w online, ok... widze kumpli z listy w PS3 co siedzą w COS4 online za każdym razem jak wchodzę pograć... ale jak ktoś nie ma neta to ... kiszka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wycieczka do Czarnobyla dla pierwszych 10 osób w rankingu CoD4 ;d Szczerze to bym chętnie się tam wybrał , kiedys pamietam , ze ktos mi mówił , że był z wycieczką szkolną w Czarnobylu ;P

Nie wiem jak to z wycieczkami szkolnymi, jednak mój znajomy jest bardzo nakręcony na Czarnobyl. Od niego wiem że wycieczki tam są możliwe i wcale nie takie trudne jak się wydaje. Nie znam szczegółów ale on sam prawie się na jedną załapał (coś nie tak było i cała grupa nie pojechała).

Na przeszkodzie staje jedynie kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzjia Super Lecz Wybacz Gra Lepsza

Tak Pozatym Powinna Mieć Troche Lepsze Oceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam single nie jest jakis zachwycajacy(nieliczac misji w czarnobylu) i krotki. Ta gra jest nastawiona tylko i wylacznie na online, a tryb dla jednego gracza jest tylko milym dodatkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo, ale to bardzo podobała się kampania. Miała swój klimat, opowiadała fajnie historię. Było wiele motywów które zapadną w pamięci (Czarnobyl, egzekucja i ostania misja). Ogólnie Prezentuje się jak dobry film. Kilku godzinny... a po nim? Można wrócić do wyrzynania ludzi na online!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×