Skocz do zawartości
Fayabusa

Konsola od Apple

Rekomendowane odpowiedzi

"W amerykańskim urzędzie patentowym złożono wniosek o rozszerzenie ochrony znaku firmowego Apple na rynek urządzeń do gier."

Uwazam, ze moze byc konkurencja dla Playstation.

A co wy o tym sadziecie?

Fayabusa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zważywszy że Apple ma tendencje z wyjazdami na rynek IT z coraz to nowszymi zabawkami nie zdziwiłbym się jakby podjęli próbę zagarnięcia jakiejś części rynku z zakresu rozrywki konsolowej...

Ale... w tym przypadku może się to moim zdaniem dla nich za dobrze nie skończyć, z tego powodu np że wyszli z urządzeniami które miały 'zawładnąć' rynkiem w branży urządzeń przenośnych i polegli przy konkurencji ze strony Creative który wypuscił tańszą i lepsza zabawkę jaką jest ZEN Vision W z 30GB dyskiem i ponad 4" ekranem...

Tak więc, czas pokaże!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Apple pcha się nie potrzebnie. Ich konsola zapewne będzie na poziomie Gizmondo czy pierwszego Xboxa... Żenada moim zdaniem. Niech sobie darują i wezmę się za ulepszenie iTunes bo mój iPod nie chce się z nim łączyć i korzystam z oprogramowania homebrew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, Dante masz rację!! Zamiast pchac się na rynek z kolejną 'zabawką' typu "zapchajdziure" lepiej niech pomyślą nad dopracowaniem tego co mają!!

Jak dla mnie np komputery z ich znakiem są o wiele lepsze niż PCty z Windą, sieci i administracja są banalnie proste lecz cala architektura o wiele lepsza niż w znanych systemach z MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze Apple chce wypuscic konsole do gier bylo juz wiadomo od dosyc dawna... aczkolwiek sa to newsy nie potwierdzone (chociaz ostatnie umowy z EA ,moga wskazywac na to, ze jablko bedzie do zabawy). Co zas sie tyczy konkurencji Apple vs Creative - to smiem sie zasmiac pod nosem.... Hades - a czytales ile oni sprzedali iPodow ??? Jak nie.. to przeczytaj ;-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie Apple pcha się nie potrzebnie. Ich konsola zapewne będzie na poziomie Gizmondo czy pierwszego Xboxa... Żenada moim zdaniem. Niech sobie darują i wezmę się za ulepszenie iTunes bo mój iPod nie chce się z nim łączyć i korzystam z oprogramowania homebrew...

A skąd taki wiosek, że jak już stworzą konsole to będzie na takim poziomie? Oni raczej nie są głupi i jeśli chcą powalczyć muszą mieć coś na poziomie PS3/Xo chyba, że uderzają w rynek gier typu Wii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reflect - śmiem się zastanawiać czy Ty czasem wszystkiego nie masz wypisanego w tej książeczce z avatara

Sprzedali dużo, ale też i konkurencja sprzedała dużo, nie da się ukryć, do tego raczej Creative jest powszechniej uzywaną marką, przez co klienci ida tam gdzie firma jest znana, reklamowana itd... a Apple gdzie sie reklamuje? Wejdźmy do kilku sklepów ze sprzetem w Wawie i porównajmy ilośc reklam takiego Creative i Apple...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple ma złe podejście do każdej branży, znając ich to ich platforma będzie totalnie odwalonym technologicznie superkomputerem w cenie 8tys. (popatrzmy na ceny ich często żałosnych ipodów)... Gry pewnie będą głównie proamerykańskie bez ładu i składu... Nie nawidzę Apple, bo wszystko co robią to wychodzi im bez duszy... dla nich liczy się tylko kasa, kasa, kasa. Dlatego zrezygnowałem z iMac'a i mam PC z Linuxem... ZEN również jest dużo lepszy i tańszy od ipodów z mojej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw w jaki segment będą celować. iPody i inne ich produkty są raczej dla tych z wysokiej półki, ale czy będą mogli konkurować z PS3/X360 które już pozycję na rynku mają ? A z kolei króluje na rynku graczy casual i nie wiem czy mieliby tam czego szukać - musieliby zrobić niezwykle innowacyjne sterowanie aby przyciągnąć ludzi wtedy, bo przecież PS2 wciąż jest w sprzedaży. A po Wii nie wiem co mogliby wymyślić żeby zrobić furorę na rynku, sterowanie myślami ?

A co do fenomenu iPodów to też tego trochę nie rozumiem - bardzo drogie, średnio ładne (nie widziałem nowego nano, ale stary wygląda tandetnie trochę) i nie mają nawet radia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reflect - śmiem się zastanawiać czy Ty czasem wszystkiego nie masz wypisanego w tej książeczce z avatara

Sprzedali dużo, ale też i konkurencja sprzedała dużo, nie da się ukryć, do tego raczej Creative jest powszechniej uzywaną marką, przez co klienci ida tam gdzie firma jest znana, reklamowana itd... a Apple gdzie sie reklamuje? Wejdźmy do kilku sklepów ze sprzetem w Wawie i porównajmy ilośc reklam takiego Creative i Apple...

ale Apple nie przejmuje sie ze sprzedaje malo iPodow w polsce, wazne sa dla nich rynki takie jak Wielka brytania USA francja niemcy. przyklad ode mnie ze szkoly u mnie w klasie jest 21 osob z czego 17 ma iPody :/ i to nie te stare czarnobilae tylko nowki po 60GB lub 160GB i tak nie stety jest w calej szkole oni tylko iPodow uzywaja lub komorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za ZENa Vision W 30GB dałem w grudniu 1270zł (prezent gwiazdkowy dla żony) a w cenie 1300zł proponowali mi w sklepie iPoda 30GB ale z ekranem typowym dla komórek klasy NOKIA 6630...

Sprzęt komputerowy Apple jest drogi ale dla firm mega skuteczny!! Jest tak skonstruowany że ingerencja ludzi jest w nich minimalna (w celu administrowania), konsola może będzie droga i jak warto zauważyć w rozmowie postawia pewnie na sprzęt 'do wszystkiego' co myślę że taniej będzie kupić kiedyś kilka urządzeń które będą spelniać to co będzie w jednej konsoli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hades mi sie nie wydaje, żeby Creative był jakimś poważnym rywalem dla Apple. To, że w Polsce większość osób używa Creativa to nie znaczy, że cały świat ta k robi. Jak byłem za granicą każdy kogo poznałem/spotkałem używał tylko i wyłącznie Appla, a Creativy stały gdzieś na małych półkach sklepowych okurzone, których nikt nie kupował. Sam uważam, że iPody Appla są o niebo lepsze od konkurencji. Nie wiem skąd twój wywód. Może masz jakieś dane statystyczne, że faktycznie polegli konkurencji? Bo ja dla mnie właśnie "zawładnęli rynkiem w branży urządzeń przenośnych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dane statystyczne przemawiają mi do rozsądku tylko doświadczenie w używaniu kilku sprzetów typu MP4 i jednej i drugiej firmy... no i osobiste przekonania! Zresztą, zaczyna się tu znów jazda robić co lesze i czemu!!!...

Uznajmy że wycofuję się z rozmowy, bo bym bronił swoich przekonań a na zdrowie mi to może nie wyjść

Do każdego przemawiają inne aspekty, jeden woli to drugi tamta, ale rzeczą oczywistą jest to że rynek USA/UK/FR ma Apple, ale w pozostałych krajach juz nie znajdziemy ZENa zakurzonego na półce w rogu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reflect - śmiem się zastanawiać czy Ty czasem wszystkiego nie masz wypisanego w tej książeczce z avatara

Sprzedali dużo, ale też i konkurencja sprzedała dużo, nie da się ukryć, do tego raczej Creative jest powszechniej uzywaną marką, przez co klienci ida tam gdzie firma jest znana, reklamowana itd... a Apple gdzie sie reklamuje? Wejdźmy do kilku sklepów ze sprzetem w Wawie i porównajmy ilośc reklam takiego Creative i Apple...

Hahaha - dobra - to przejde to faktow: 150 milionow sprzedanych iPodow - to daje pozycje nr 2 zaraz za "Sony Walkman" - Creative to nawet tam nie stalo ;-)

Co do reklam... Apple jest zupelnie inna firma... to troche inna bajka - troche abstrakcyjna i na pewno zbyt droga jak na Polskie warunki. Nie widzisz ich - bo rynek sie rozwija... zreszta - oni nigdy nie byli ofensywni do klientow. Oni bazuja bardziej na opini klientow - ze Apple po prostu dziala :-)

Apple ma złe podejście do każdej branży, znając ich to ich platforma będzie totalnie odwalonym technologicznie superkomputerem w cenie 8tys. (popatrzmy na ceny ich często żałosnych ipodów)... Gry pewnie będą głównie proamerykańskie bez ładu i składu... Nie nawidzę Apple, bo wszystko co robią to wychodzi im bez duszy... dla nich liczy się tylko kasa, kasa, kasa. Dlatego zrezygnowałem z iMac'a i mam PC z Linuxem... ZEN również jest dużo lepszy i tańszy od ipodów z mojej opinii.

Dante - teraz to ale pojechales amerykanska nienawiscia :-( Nie bede Cie przekonywal... tylko mi nie pisz, ze Apple wychodza bez duszy - bo nie masz racji!

pozdrawiam

P.S.

Zeby nie bylo, nie jestem fanbojem Apple - fakt od dluzszego czasu uzywam tylko mac-ow (w pracy podwojne Mac G5, w domu laptop MacPro juz z Intelem)... ale moj kolejny komputer to nie bedzie jablko tylko PC*

*projekt "Potfora" w trakcie realizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S.

Zeby nie bylo, nie jestem fanbojem Apple

no właśnie, żeby nie było, że ja również bronię tego co posiadam, bo na chwilę obecną nie mam ani iPoda, ani Mac'a żadnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, żeby nie było, że ja również bronię tego co posiadam, bo na chwilę obecną nie mam ani iPoda, ani Mac'a żadnego

ja tak samo ale powoli sie przymiezam do iPoda ale iPhona na pewno nie kupie bo o wiele lepsza jest nokia N81 8GB (nowy n-gage)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam az iTouch będzie miał wiekszą pojemność minimum 30 gb i troszkę stanieje iPhone mi się bardzo podoba, ale to chyba zostaną marzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownanie iPodow do odtwarzaczy Creative'a jest baaardzo zabawne. Creative jest to srednia półka. Nie tylko w odtwarzaczach, we wszystkim. Creative zawsze byl lacznikiem miedzy chińską tandeta a wysoka klasą. Tak jest z ich glosnikami, odtwarzaczami, myszkami, klawiaturami, mikrofonami, kamerkami i wszystkim za co sie biora. Po prostu taki jest ich target. Apple, nie chce tu nikogo urazić, ale robil sprzety dla tych nieco bogatszych i ze zdecydowanie wyzsza jakoscia niz Creative. Na rynku odtwarzaczy mp3 sa bezkonkurencyjni. Zreszta co ja bede gadal. Jedzcie do USA i wejdzcie do pierwszego lepszego iSpota. Tyle ludzi to Wy nigdzie indziej nie zobaczycie W USA jest totalna mania na punkcie wszystkiego co jest od Apple'a. Taki naród.

W Polsce jest niewiele osob, ktorzy biora sie za Apple'a (iPody, Macintoshe). Bo po prostu jest to cholernie drogie. Za cene starego iPoda Nano mozna kupic XBoxa 360 przeciez. Niestety ceny maja czesto z kosmosu, ale coz...

Ktos wczesniej napisal, zeby sie nie pchali na rynek gier, bo sie na tym nie znaja. Hehehehehe, a jak wszyscy mowili o Sony 15 lat temu? Kiedy PS mial powstac jeszcze pod okiem Nintendo, a Sony mialo sie brac za czytnik to jeszcze, ale kiedy powiedzieli, ze sami zrobia PSXa to wszyscy sie z nich śmiali, ze nie maja zielonego pojecia itp. Jak sie stalo pozniej wszyscy wiemy. A Apple jest firma bardzo podobna do Sony na dobra sprawe. Nie robia tandety (ktora Creative'owi sie nierzadko zdarza), a ich produkty zawsze sa najwyzszej klasy. Znacie jakis produkt Sony, ktory bylby gównem? Bo ja sobie nie przypominam...

Osobiscie chcialbym, zeby Apple wkroczył do gry. Mogloby byc ciekawie. Co prawda trzymam kciuki za Sony, by nie odpuscilo tytulu najlepszej marki konsol, ale dobra konkurencja nigdy nie zaszkodzi.

Steve i spółka, czekamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba już tylko spółka a Steve się gdzieś opala na plaży i ma wszystko gdzieś (po tym jak go szurneli z firmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Apple ma duszę. I basta. Nie jest to sprzęt tani jak na nasze warunki. W USA to inna bajka! Ludzie mają tam większe zarobki więc mogą sobie kupić lepszy sprzęt. Osobiście jestem ciekaw jak by sobie Apple poradziło na rynku konsol. I czy uderzą w tzw. graczy niedzielnych, normalnych, czy hardkorowców? Ja stawiam że Apple stworzy coś innowacyjnego które na początku nie zatrzęsie rynkiem bo pewnie będzie miało koszmarną cene, być może wyższą od PS3 w trakcie premiery. Wszyscy znamy Apple więc cena (pewnie) będzie napewno wygórowana. Ciekawią mnie tez specyfikacja techniczna owego sprzętu Mam nadzieję że premiera będzie jak najszybciej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja poczekam az iTouch będzie miał wiekszą pojemność minimum 30 gb i troszkę stanieje iPhone mi się bardzo podoba, ale to chyba zostaną marzenia

iPod Touch 32 GB już jest i troszkę staniał (5%).

A wracając do tematu to konsola Apple'a jak wyjdzie, to w następnej generacji konsol...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to co za dużo to nie zdrowo. Nie dobrze jak na rynku będzie za dużo konsol. Zdrowa rywalizacja jeszcze nie zaszkodziła nikomu, ale bez przesady.... Dla mnie to obojętne czy Apple wypuści konsole czy nie. Playstation to jak dla mnie król i Apple musiało by, nie wiem co zrobić, żeby Sony straciło ten tytuł... Ale zobaczymy co będzie Może będzie warto przesiąść się na jabłuszko ale to już w następnej generacji najwcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
iPod Touch 32 GB już jest i troszkę staniał (5%).

A wracając do tematu to konsola Apple'a jak wyjdzie, to w następnej generacji konsol...

Może to i lepiej. Teraz by wprowadził ze wielkie zamieszanie Rozpędziłem się lekko pisząc mojego poprzedniego posta ;D

Jak dla mnie to co za dużo to nie zdrowo. Nie dobrze jak na rynku będzie za dużo konsol. Zdrowa rywalizacja jeszcze nie zaszkodziła nikomu, ale bez przesady.... Dla mnie to obojętne czy Apple wypuści konsole czy nie. Playstation to jak dla mnie król i Apple musiało by, nie wiem co zrobić, żeby Sony straciło ten tytuł... Ale zobaczymy co będzie Może będzie warto przesiąść się na jabłuszko ale to już w następnej generacji najwcześniej.

Czemu bez przesady? Przez te parę lat tej generacji może być taka walka że hej. A jak XBOX ją przegra będzie miejsce na Apple ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam. Apple niema doświadczenia na rynku gier mi się wydaje. Niech się zajmą tym w czym są dobrzy bo an rynku konsolowym polegną. Chyba że wejdą z naprawdę wielkim rozmachem i impetem. Może to tylko plotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×