Skocz do zawartości
Fayabusa

Konsola od Apple

Rekomendowane odpowiedzi

E tam. Apple niema doświadczenia na rynku gier mi się wydaje.

Ma, ale złe ;p. Kiedyś wprowadzili na amerykański i japoński rynek konsolę Apple Pippin. Nie miała ona jednak szans konkurować z Nintendo 64 i Playstation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak czytam posty gdzie jest porównywany Apple z Creativem to mnie "czepie".........albo gdzie pisze ze Apple jest nieudany.......

a tak zeby offtopa niwe bylo to jezeli Apple wyda konsole to napewno bedzie posiadala jakis nowatorski pomysl.......ale nie wiadomo czy bedzie udany powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, jak Apple zrobi konsole to mozemy byc pewni kilku rzeczy:

-nowatorskich rozwiazan

-prostoty w obsludze

-miazdzacej konfiguracji sprzetowej (maci sa takie drogie dlatego, ze w czasie update'u nigdzie nie ma tak napakowanych komputerow, dopiero po roku mozna narzkac, bo Apple nie spuszcza cen by ludzie na promocje nie czekali, ale po 2 latach jest nowy update i kazdy komputer to jak bargain!)

-seksownej obudowy

-super-mega multimedialnosci, zarzadzania domem i mozliwosc spuszczania wody w kiblu. Taki jest Apple - jak cos robia to jest to produkt tzw. totalny.

-wyjatkowej ceny...

Na pewno, jesli Apple sie przylozy i Jobs bedzie chcial pojsc na gole piesci z Sony i M$ (bo Jobs nie jest na wakacjach jak Bill, jak ktos nie wie to nich glupot nie gada-Steve trzyma wszystko zelazna lapa, gorzej niz Kim Dzong), to masakryczna popularnosc konsoli jest gwarantowana. Apple jest jedna z kilku firm na swiecie, ktore bazuja swoja polityke sprzedazy na wiernych klientach. Slynne haslo 'once you go mac - you'll never go back' dziala w przypadku kazdego ich produktu - masz od nich cos kupic to oni zrobia tak, ze tak ci sie to spodoba, ze od tej pory zakupy bedziesz robil tylko u nich.

Apple zrobi konsole to bedzie wielomilionowa sprzedaz juz w day one, koniec i kropka.

Mieszkalem w NY i tam zarazilem sie Apple-virus. 75% laptopow, ktore widzisz na ulicy czy w starbucksie to maci, 95% mp3 playerow to iPody (a 80% hh consoles to psp ) a we wszystkich szkolach sa tez same maci (w drugiej polowie lat dziewiedziesiatych ktos wymyslil, ze taniej bedzie kupic PC jako update sprzetu w kilku school districts, ale okazalo sie ze zamiast 1IT potrzeba 4 i traca na tym ciezka kase na pensjach dla nich. Nastepny update to byl powrot macow w glorii chwaly) i niech nikt mi nie wmawia, ze to niszowe, albo cieszy sie ograniczona popularnoscia! Do tego Apple buduje poczucie wspolnoty pomiedzy swoimi klientami, ech, to warm fuzzy feeling jak siedze w starbucksie i pan obok wyciaga swojego macbooka pro, czlowiek czuje wiez

Ja sam w podziemnym sklepie apple przy 5th av (tym 24/7/365) zaostawilem majatek! No z $7-8g? Jak kupowalem MacBooka to placilem gotowka bo cudowne Polish-Slavic (gowniany bank!) cos spieprzylo z moim kontem, przychodze wiec, obsluguje mnie przy kasie Mojzesz i ja tak niesmialo wyciagam 1800 w dwudziestkach (pracowalem jako kelner na 48th-kto wie o co chodzi z ulica i dwudziestkami ten wie ). No mielismy przy tym kupe smiechu... Ech, te wspomnienia z Raju Na Ziemi... (mam na mysli sklep Apple, nie brudny NY)

Go Apple go! Ja juz zbieram kase!

PS na ceny Apple w polsce niech nikt nie patrzy, bo sa one nieludzkie. To samo w stanach jest tansze o 30-40%! Ja mam bialego custom MacBooka o lepszej konfiguracji niz czarny, wiec nie wiem ile moj w polsce by kosztowal, ale lekko mozna zalozyc, ze 6500 lub wiecej (wtf?!!!). Ten najtanszy w polsce chodzi po 4900pln a w stanach $1g. Porownanie? Fix+mieso=danie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie konsola Apple, ale dopiero za 4-5 lat, jak będzie już nowa generacja wchodziła. Jakby w teraz wprowadzili, to moim zdaniem nie ma szans, żeby mogła zaistnieć na rynku. No i cena oczywiście. Znając Apple pewnie +20-30% od najdroższej z konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i będzie konsola Apple, ale dopiero za 4-5 lat, jak będzie już nowa generacja wchodziła. Jakby w teraz wprowadzili, to moim zdaniem nie ma szans, żeby mogła zaistnieć na rynku.

ale mogliby zebrać trochę doświadczenia, sprawić, aby Apple kojarzyło się trochę z grami. Tak jak to zrobił M$ z Xboxem, który położył podwaliny pod X360. Co prawda za bardzo im nie wyszło, bo konsola psuje się chyba bardziej niż poprzednik, ale zawsze X360 miał łatwiejszy start na rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mogliby zebrać trochę doświadczenia, sprawić, aby Apple kojarzyło się trochę z grami. Tak jak to zrobił M$ z Xboxem, który położył podwaliny pod X360. Co prawda za bardzo im nie wyszło, bo konsola psuje się chyba bardziej niż poprzednik, ale zawsze X360 miał łatwiejszy start na rynku...

Co prawda, to prawda. Xbox nie wyskoczyl jak diabel z pudelka, kazdy kojarzyl, ze to do grania jest.

Trzeba jednak tez wspomniec, ze tym zagraniem M$ zrazil do siebie wielu potencjalnych nabywcow. 2 lata zyje konsola i juz zakrecaja kurek z grami i innymi bajerami? Klienci poczuli sie oszukani i maja prawo miec obawy co do X360 (ja takie mialem kiedy sie zastanawialem co wziac). Nikt nie lubi byc traktowany jak krolik doswiadczalny i to jest chyba jeden z powodow beznadziejnej sprzedazy X360 przez pierwszy rok. (tak, beznadziejnej-przez rok X360 mial caly rynek tylko dla siebie, to byla jedyna konsola siodmej generacji i co sprzdali? PS3 nie sprzedawalo sie wcale duo gorzej mimo tego, ze wtedy na rynku byl doskonale zadomowiony X360 z duza biblioteka gier i doskonale sprzedajace sie Wii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak głupi amerykanie będą rzucać się na konsole apple'a, tak samo jak z ipodami-sprzęt w zawyżonej cenie, o kiepskiej jakości dźwieku a schodzi jak ciepłe bułeczki.

Uważam że jak powstania taka konsola to nie będzie ona żadną konkurencja dla obecnych na rynku.

A już na pewno tytuły wychodzące nań nie szczególnie wymagające intelektualnie.

Jednak mogę się mylić-zobaczymy niedługo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny madry, napisal co wiedzial.

Apple robi kiepski sprzet... Taa....

Bill Gates by sie usmial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już widzę jak głupi amerykanie będą rzucać się na konsole apple'a, tak samo jak z ipodami-sprzęt w zawyżonej cenie, o kiepskiej jakości dźwieku a schodzi jak ciepłe bułeczki.

Powiedz po prostu, ze nie mozesz sobie pozwolic na kupno iPoda. Moze Ci sie nie podobac, ale mowic ze ma kiepska jakosc dzwieku? LOL Dzwiek iPodow jest bardzo zimny i swietnej jakosci. Jeszcze na oryginalnych sluchawkach - cud miod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ipodami-sprzęt w zawyżonej cenie, o kiepskiej jakości dźwieku

omg.........kup Ipoda posluchaj sobie muzyki a potem posluchaj sobie muzyki na innym sprzecie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

omg.........kup Ipoda posluchaj sobie muzyki a potem posluchaj sobie muzyki na innym sprzecie ^^

Z iPodem (dokładnie nano) mam styczność b.często, wręcz kiedy chce(kolega z klasy).

I powiem tak-jakość dźwięku jest lepsza o wiele lepsza na np. cowon'ie d2(350zł za 2gb), vedia v39, meizu m6(koło 300zł za 2gb) etc.

Warto dodać jeszcze do tego żałosny equalizer i brak obsługi takich formatów jak OGG i FLAC(no chyba że wrzucimy rocktboxa'a, ale nie wiem jak wtedy wygląda spraw z gwarancją).

Jestem pewien że i tak nie słyszałeś nic o tych firmach, ale tak działa promocja-dla 95% społeczeństwa jedyne dobre mp3 to creative'y i iPod'y.

Nie mówię że iPod to produkt jakości creative, ale najwyższa półka to to nie jest.

Dodajmy do tego że nie słuchałem na "stock'ach" tylko na AKG518dj i she9500.

A że niby nie mogę pozwolić sobie na iPod'a-jakbym bardzo go pragnął to bym go zdobył, ale po co?

Wole kupić lepszy sprzęt w lepszej cenie.

kolejny madry, napisal co wiedzial.

Apple robi kiepski sprzet... Taa....

Bill Gates by sie usmial.

Mówię tylko o iPodach, z komputerami ich produkcji nie miałem kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze WSZYSCY (z malymi wyjatkami, jak np. Ty) uwazaja, ze iPody daja najlepszy dzwiek z przenosnych odtwarzaczy mp3 nie swiadczy tylko o dobrym marketingu Apple'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, ze WSZYSCY (z malymi wyjatkami, jak np. Ty) uwazaja, ze iPody daja najlepszy dzwiek z przenosnych odtwarzaczy mp3 nie swiadczy tylko o dobrym marketingu Apple'a.

Proponuje porównać jakiś odtwarzać z podanych przeze mnie z iPod'em.

Wnioski nasuną się same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reflect - śmiem się zastanawiać czy Ty czasem wszystkiego nie masz wypisanego w tej książeczce z avatara

Sprzedali dużo, ale też i konkurencja sprzedała dużo, nie da się ukryć, do tego raczej Creative jest powszechniej uzywaną marką, przez co klienci ida tam gdzie firma jest znana, reklamowana itd... a Apple gdzie sie reklamuje? Wejdźmy do kilku sklepów ze sprzetem w Wawie i porównajmy ilośc reklam takiego Creative i Apple...

no to chyba w Polsce ale pomysl ze jest jeszcze reszta świata....kraje duzo bogatsze gdzie raczej apple przewaza a o twoim creativie nikt nawet nie slyszal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu dwa iPody nano trzeciej generacji i zadnych zastrzezen. Dzwiek dynamiczny, bogaty i basy dopracowane (to fakt, ze w tych starych iPodach bywaly jakies nieznaczne problemy z niskimi tonami, ktore dzialaly na audiofili, ale to dwie generacje wstecz i dalej!).

Mam znajomego muzyka o bardzo wyrobionym sluchu muzycznym (zajmuje sie tez produkcja muzyki, kiedys Cubase, teraz Logic na macu ) i sam ma iPoda i tylko dobre rzeczy o nich od niego slysze. Sluchawki sobie jednak zmienil na jakies studyjne za jakas masakryczna kase, wiec dziek ma naturalny (studyjny-surowy), bez upiekszen, wiec wie co jest grane.

Ja jeszcze nie zawiodlem sie na zadnym produkcie z Jabluszkiem, wiec trudno mi uwierzyc, ze z ewentualna konsola bedzie cos nie tak. A jesli customer support bedzie takiej samej jakosci jak teraz (a na pewno bedzie ) to nie wiem jak mozna sie pomylic kupujac entertainment system od Apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w domu dwa iPody nano trzeciej generacji i zadnych zastrzezen. Dzwiek dynamiczny, bogaty i basy dopracowane (to fakt, ze w tych starych iPodach bywaly jakies nieznaczne problemy z niskimi tonami, ktore dzialaly na audiofili, ale to dwie generacje wstecz i dalej!).

Mam znajomego muzyka o bardzo wyrobionym sluchu muzycznym (zajmuje sie tez produkcja muzyki, kiedys Cubase, teraz Logic na macu ) i sam ma iPoda i tylko dobre rzeczy o nich od niego slysze. Sluchawki sobie jednak zmienil na jakies studyjne za jakas masakryczna kase, wiec dziek ma naturalny (studyjny-surowy), bez upiekszen, wiec wie co jest grane.

Ja jeszcze nie zawiodlem sie na zadnym produkcie z Jabluszkiem, wiec trudno mi uwierzyc, ze z ewentualna konsola bedzie cos nie tak. A jesli customer support bedzie takiej samej jakosci jak teraz (a na pewno bedzie ) to nie wiem jak mozna sie pomylic kupujac entertainment system od Apple.

Jeszcze raz mówię że iPod nie jest tak złą mp3 jak mogłoby się wydawać po moich postach, jednak chodzi mi np. o stosunek jakości dźwięku do ceny jaką płacimy za sprzęt.

Podam własny przykład-sam teraz kupuje mp3, mogę wziąć iPod'a jednak dyskwalifikuję go np.beznadziejny equalizer, a w np. meizu m6 mamy 10 suwakowy!

Pozdrawiam

Dla niedowiarków polecam weryfikacje empiryczną a nie gadanie że "wszyscy mówią że ipod są najlepsze to są!".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;Creative to ciangcung z nadrukiem, niestety. Apple to porzadny sprzęt. Ale i tak nic w jakości dzwięku nie pokona iRiver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec i 100 suwakowy, ale jesli znasz sie choc troche na technologii dzwieku i muzyce, to wiesz, ze to znaczy mniej niz nic. To spu decyduje o jakosci i glebi dzwieku.

Dla mnie koniec OT. To ma byc o konsoli przeciez!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnych doswiadczen wiem, ze iRiver prezentuje klase nieco wyzsza niz Creative, ale wciaz nie uwazam, zeby przebijal iPoda. Takie moje zdanie

F4ty - hehehe, jak lubisz suwaki to sobie w paincie narysuj ze 20 i wrzuc na iPoda, bedziesz mogl caly czas na nie patrzec

Mozna zainstalowac Rockboksa, na ktorym jakosc dzwieku jest podobno lepsza niz na oryginalnym firmwarze (i do tego ma duzo suwaczków, bedziesz mogl sobie posuwać )

Proponuje zmienic nazwe tematu na Apple - dyskusja o firmie i przeniesc do offtopica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz miec i 100 suwakowy, ale jesli znasz sie choc troche na technologii dzwieku i muzyce, to wiesz, ze to znaczy mniej niz nic. To spu decyduje o jakosci i glebi dzwieku.

Dla mnie koniec OT. To ma byc o konsoli przeciez!

Ok, ale przyznasz mi rację że drobne(jak dla kogo) zmiany można przeprowadzić przez equalizer.

Poza tym nie wiem jak wygląda sprawa z udźwignięciem większych słuchawek przez iPod'a, ja np. korzystam na co dzień ze słuchawek nausznych(i nie mówię teraz tylko o słuchawkach "domowych").

Z wlasnych doswiadczen wiem, ze iRiver prezentuje klase nieco wyzsza niz Creative, ale wciaz nie uwazam, zeby przebijal iPoda. Takie moje zdanie

F4ty - hehehe, jak lubisz suwaki to sobie w paincie narysuj ze 20 i wrzuc na iPoda, bedziesz mogl caly czas na nie patrzec

Mozna zainstalowac Rockboksa, na ktorym jakosc dzwieku jest podobno lepsza niz na oryginalnym firmwarze (i do tego ma duzo suwaczków, bedziesz mogl sobie posuwać )

Proponuje zmienic nazwe tematu na Apple - dyskusja o firmie i przeniesc do offtopica...

Dokładnie który model iRivera?

Bo jak np. t60 to nie dziwne, skoro sprzęt jest 3 razy tańszy .

Proponuję przenieść dalszą dyskusję na forum offtopic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem na tym calem Clixie i powiem Ci, ze poza eleganckim wygladem i naprawde zajebistym menu to nie ma wiekszych zalet. Dzwiek taki sobie. Ale dla samego menu warto kupic xD

Z iRiverow sluchalem tez na t10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tyle krzyku. MP3 i tak mają słabą jakość, tu chodzi o wygodę, by wszędzie mięć możliwość posiadania całęj kolekcji płyt i filmów. W odtwarzaczach MP3 nie jakość dźwięku jest najważniejsza. Słuchałem sporo i jeśli mowa o tych firmowych to żaden nie prezentuje jakości dźwięku która deklasowała by konkurencję. Wszystko to są subtelne różnice a i tak większy wpływ na jakość piosenki niż sama charakterysytka odtwarzacza ma jakość samego pliku.

Druga sprawa, jeśli mówimy o jakości dźwięku to suwaki (EQ) nie powinny nas interesować. Najlepszy sprzęt (mowa o jakości) to taki który daje dźwięk jak najbardziej naturalny czyli możliwie płaski EQ. To pytanie czy ma grać efektownie (podbicia) czy porządnie (płasko), dlatego w sprzęcie z najwyższej półki nie ma mowy o żadnych podbiciach basów, trebli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest mozliwosc, ze to pojdzie do OT to ja dam tipsa dla mac ownerow z forum

Wlasnie sciagnalem taki tyci-maly programik 'skip checker' ktory kozysta z sudden motion sensor co jest wbudowany w macu i mozna rozne rzeczy robic poprzez pukniecie komputera

Na laptopie threshold mam troche wyzszy, bo jak pisze to stukam (choc i tak fajnie), ale na desktopie to rewelacja! (podczas kalibracji sa nawet mierzone kat pod jaki stoi mac i... predkosc z jaka aktualnie sie porusza!).

Mozna rozne rzeczy w ten sposob robic, nawet skrypty z automatora pod to podpinac, czyli mozliwosci sa praktycznie nieskonczone!

Poki co korzystam tylko ze zmieniania piosenki w iTunes lekkim puknieciem w brzeg komputera. Super fajnie!

Slucham teraz Neila Younga i Donovana, jak chce inny kawalek to pac komputer z boku, niech sie nauczy co mi szufla ma puszczac

Uwielbiam takie male, glupawe smaczki w macach, zawsze mozna odkryc cos nowego (jak kiedys znalazlem Delicious Library to caly ranek w sobote latalem po mieszkaniu i wszystko skanowalem do biblioteki. A jak zaczelo mi lykac kody paskowe z podrecznikow do Warhammera i Hordes to szczeka mi opadla )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale OffTop'ujecie... To ma być o konsoli od Apple'a a nie o samym Apple, ale nie ważne. Skoro Estro Pajo chwali tak Mac'i to znaczy, że coś go musiało urzec w tym sprzęcie i prawdopodobnie konsola od Apple'a również będzie miała to "coś" tak jak iPod'y, iMac'i i ostatnio iPhone'y . Jeżeli konsola będzie kosztowała poniżej 1000$ to sobie sprawię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli konsola będzie kosztowała poniżej 1000$ to sobie sprawię

Jeśli chcą zaistnieć na rynku muszą dać cenę >500$. Ludzie nie lubią takich drogich konsol (najlepiej jest zobaczyć na wyniki sprzedaży PS3 gdy kosztowała 599$)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×