Skocz do zawartości
Gość drypsiak

Konwersja MKV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość drypsiak

Witam jestem świeży w temacie ps3 i mam takie pytanie slyszalem o odtwarzaniu plikow mkv przy pomocy media boxa ale slyszalem tez o jakims programie odpalanym z płyty do odtwarzania tych plikow .Czyli wkladamy program do konsoli zmieniamy plyte na film i chodzi jesli ktos ma taki program to prosze o linka lub jakis inny sposob na ich odpalenie na ps3 Z gory dzieki

Hmm... jakaś interpunkcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem swierzy w temacie ps3 i mam takie pytanie slyszalem o odtwarzaniu plikow mkv przy pomocy media boxa ale slyszalem tez o jakims programie odpalanym zpłyty do odtwarzania tych plikow .Czyli wkladamy program do konsoli zmieniamy plyte na film i chodzi jesli ktos ma taki program to prosze o linka lub jakis inny sposob na ich odpalenie na ps3 Z gory dzieki

polecam soft http://sentry23.googlepages.com/ przerabia pliki mkv na mp4. które śmigają na PS3. Aktualnie autor pracuje nad dodawaniem napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on kopiuje strumien do innego kontenera czy dokonuje rekompresji? Bo jesli to drugie to porazka, bo jakakolwiek utrata jakosci w HD nie wchodzi w gre. To tak jakby kupowac Ferrari do jazdy po wiejskich drogach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on zmienia kontener z mkv na mp4. jakość jest ta sama. I soft szybko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
on zmienia kontener z mkv na mp4. jakość jest ta sama. I soft szybko śmiga.

ja z kolei polecam maly programik mkv2vob szczegolnie do mkv ktore maja dzwiek w ac3 5.1

zmienia kontener na vob, dzwiek pozostawia w 5.1 i obraz tez oczywiscie bez zmian. cala operacja trwa ~5min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NRV

Niom, oki....

... ale co z napisami?? Jest jakiś sposób, aby wyświetlały się na PS3 (pomijam wtapianie w plik video)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

picld - mozesz odpowiedziec na to pytanie? Bo o ile mi wiadomo kontener VOB przewiduje napisy w formacie IDX + SUB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem na innych forach dyskusyjnych napisy sa najwieksza bolaczka i pare osob nad tym juz pracuje wiec... mysle ze za jakis czas powinny sie pojawic programy pozwalajace wmuxowac napisy do plikow tak zeby czarnulka je odczytywala bez problemu...moze sony nam cos da takiego w prezencie w nastenym firmwarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony nic Ci nie da ;-). Usmiechnij sie raczej do tworcow Homebrew ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Maxavelli mówi, prędzej wyjdzie HomeBrew od zapaleńców niż SONY umożliwi nam takie "bajery". Do dzisiaj nie ma XMB w grze a co dopiero reszta rzeczy które chcielibyśmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
picld - mozesz odpowiedziec na to pytanie? Bo o ile mi wiadomo kontener VOB przewiduje napisy w formacie IDX + SUB

hmmm.. dobre pytanie.. teoretycznie vob powinien dac rade. musze pobawic sie progzami do grzebania w vobach i zobacze czy cos z tego bedzie. ale tool, o ktorym wspominalem wczesniej nie daje niestety takiej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa wersja Gotsent już obsługuje dodawanie napisów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he wlasnie chcialem to napisac, bo wlasnie bylem na stronie gotsenta i juz zasysam nowa wersje, jak dobrzepojdzie to dzis zdam relacje jak to dziala i czy w ogole dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten programik. Aby móc dodać napisy(.ssa) do filmu, jesteśmy zmuszeni reenkodować film do formatu MPEG. O ile strata jakości nie kuje w oczy o tyle proces ten jest bardzo czasochłonny (około 4h na komputerze wyposażonym w procesor Pentium IV 2,6GHz oraz 512MB pamięci RAM). Oczywiście można wykorzystać program, do uzyskania pliku .VOB(m2ts), ale na razie żadnych widoków na możliwość wmuxowywania napisów do tego kontenera, tak aby były odtwarzane przez PS3. Próbowałem rożnych(freewareowych) programów do authoringu DVD, niemniej żaden z nich nie potrafił zaakceptować rozdzielczości 720p/1080p. Puki co, dla mnie brak obsługi kodeków x264 oraz kontenera .mkv (włączając wmuksowane napisy) dyskwalifikuje, w moim mniemaniu, PS3 w roli multimedialnego centrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co, dla mnie brak obsługi kodeków x264 oraz kontenera .mkv (włączając wmuksowane napisy) dyskwalifikuje, w moim mniemaniu, PS3 w roli multimedialnego centrum. potwierdzam multimedialne centrum rozrywki to to nie jest ! Ale nie jest źle bynajmniej My możemy oglądać filmy w jakość HD a Xbox już powoli nie ;p tzn żadnych nowych nie obejrzy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uzylem mkv2vob i gotsenta do przerobienia pliku mkv, ale niestety obydwa programy uciely mi po 15 minut filmu. Czy zna ktos przyczyna i sposob jej usuniecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki co, dla mnie brak obsługi kodeków x264 oraz kontenera .mkv (włączając wmuksowane napisy) dyskwalifikuje, w moim mniemaniu, PS3 w roli multimedialnego centrum. potwierdzam multimedialne centrum rozrywki to to nie jest ! Ale nie jest źle bynajmniej My możemy oglądać filmy w jakość HD a Xbox już powoli nie ;p tzn żadnych nowych nie obejrzy ;p

Tylko, że XBL posiada sklep, gdzie za grosze mozna kupić film. Zamiast wywalać kasę na pudełko blu, za 3 magiczne funty można pobrać praktycznie każdy obecny film HD. PS3 tego nie posiada... Cała ta sprawa z tymi divixami i filmami na konsolach to taki pic na wodę. Kodeków jest mnóstwo i człowiek chciałby mieć na konsoli paczkę do odtwarzania wszystkiego tak jak na PC, co oczywiście na konsoli ze względu na prawa autorskie jest niemożliwe na chwilę obecną. Co mi po implementacji divixów jak co 2 film z kolekcji nie chodzi, a dodatkowo konsola nie obsługuje połowy popularnych formatów, czy to przy filmach pobranych z sieci czy wymaganych w czasie stremowania na www. Dodatkowo dochodzi jeszcze mankament oglądania filmu divix na 52'' LCD, kwadratami, jakością, smużeniem wali po oczach, a 10m od tv zamiaru siedzieć nie mam o_O

Pomysł był świetny, ale póki nie dostanę paczki coś na wzór Klite, ewentualnie możliwości dogrania ręcznie wymaganych kodeków, odtwarzanie filmów na konsoli będzie tylko dla mnie półproduktem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Na XBL za 3 funty to sobie mozesz film w 720p i z widoczna kompresja wypozyczyc do jednorazowego ogladniecia. Na BluRay masz film w 1080p z niewidoczna kompresja, dzwiekiem w DTS ES i kupe dodatkow. Zeby raz ogladnac film to ja ide do kina a jak juz na cos takiego wykladam forse to chce to zachowac i miec to w jak najlepszej jakosci a tego zadna aktualnie znana usluga tego typu nie oferuje.

PS3 odtwarza DIVX jak i XVID a to 90% kodekow jakie sie dzis uzywa w pirackich materialach inne mniej popularne moze rowniez odtworzyc bo spora ich czesc jest kompatybilna z divx.

Co do "kwadratow, jakosci i smug" Widac ze w zyciu nie zakodowales wlasnego filmu w dvix albo nie masz pojecia jak to sie robi - sciagaj sobie dalej ripki dvd po 700mb skoro tak lubisz kwadraty i smuzenie. A smuzy to pewnie twoj super 52" TV a nie film...

PS. Klite to najgorsze G jakie moze byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... D. jak zwykle bredzi.. czyli ogladanie divxow na konsoli jest 'bee' bo brak jest kolekcji lamerskich kodekow ale na pc (zakladam ze podlaczonym do tegoz samego tv) juz jest ok?? lamerskich bo wszystkie magiczne mulitpaczki zawsze cos spieprza i czasem albo jest problem z dzwiekiem albo cholera wie z czym. ja instaluje sobie i znajomym kodeki recznie (raz na dluugi czas) i wszystko smiga bez problemu. a jesli ktos zaciaga filmy zakodowane przy uzyciu mega niestandardowych kodekow.. noooo to moge tylko pogratulowac

poza tym PS3 odtwarza 95% divxow > v3.1 - pod warunkiem ze nie sa to aviki typu multipart. jesli jest jakikolwiek problem, wystarczy przepuscic przez virtualduba w celu zremuxowania i wtedy musi byc git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie swoje pytanie; czy wie ktos moze, dlaczego przy uzyciu programow mkv2vob i gotsent ucielo mi 15 minut filmu? Nie wiem co zrobic i jak temu zapobiec;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemielilem juz kilkadziesiat filmow przez mkv2vob i nic takiego nie mialo miejsce. ile mega ma ten mkv, z ktorym masz problem i jak duzy dokladnie jest plik po konwersji (vob)?? czy jak odtwarzasz mkv na kompie to nie ma z nim zadnych problemow - odtwarza sie do samego konca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film ma 4,36 przed konwesrja i 4,28 po konwersji, jest o jakies 11 minut krotszy...odtawrza sie do konca czasu i koniec...film w mkv trwa 1:55h i idzie do samego konca w vob trwa 1:44h i tez idzie do konca tego czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem przerabialem filmy .mkv "To nie jest kraj dla starych ludzi" oraz "Transformers" w programie mkv2vob w obu przypadkach strasznie obcielo mi oba filmy :/ napisy chodza ale z filmu 2h zrobilo sie 1h 40min a w drugim przypadku 2h 23min ledwo 1h 13min moze ktos cos poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam podobny problem przerabialem filmy .mkv "To nie jest kraj dla starych ludzi" oraz "Transformers" w programie mkv2vob w obu przypadkach strasznie obcielo mi oba filmy :/ napisy chodza ale z filmu 2h zrobilo sie 1h 40min a w drugim przypadku 2h 23min ledwo 1h 13min moze ktos cos poradzic?

W zakładce Configuration, w oknie File Splitting trzeba ustawić na FAT 32(4GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie lepszy sposob na MKV -> PS3

http://www.afterdawn.com/guides/archive/co...and_blu-ray.cfm

Program konwertuje plik MKV do struktury folderowej plyty BluRay, z jej kontenerami, jednak z uzyciem kodeka x264, co zwie sie AVCHD i jest standardem stworzonym na potrzeby cyfrowych kamer HD domowego uzytku. Przewaga? Pelna zgodnosc z PS3 na profilu 4.1 i w niedlugim czasie obsluga napisow (kontener BD je rzecz jasna przewiduje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×