Skocz do zawartości
Gość drypsiak

Konwersja MKV

Rekomendowane odpowiedzi

witam! nareszcie na mojej twarzy zagoscil usmiech po kilkudziesieciu probach konwertowania filmow po testowaniu masy programow temu sluzacych wreszcie pelen sukces filmy konwertowane w mkv2vob smigaja az milo napisy tez cacy moze jak sie pojawi inny soft to cos jeszcze sie pobawie na ta chwile wystarczy w/w programik poelcam i pozdro666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem program mkv2vob.

Moje pytanie brzmi: Jaki codec wybrac w transcoding codec?

Czy wybor codeca ma wplyw na jakosc filmu?

Rozumiem ze filmy mkv trzeba konwertowac do rozszerzenia vob?

Czy warto zalaczac opcje overscan conversation?

i co daje opcja always encode subtitles?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do zapytania. Jak to poustawiać w konfiguracji, jaki kodek, jakie rozszerzenie. Albo krzaczy obraz (przy rozszerzeniu VOB i kodeku MPEG-2) albo nie ma dzwięku (przy VOB i x264)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIedys tez probowalem konwertowac te pliki, ale za duzo z tym zabawy, przynajmniej dla mnie. Gdy mialem 26 odcinkowy serial przeerobic to mi sie odechciewalo bawic w tym programie. Nie latwiej zrobic media serwer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy streamingu masz pogorszoną jakość co daje się niestety zauważyć. Nevermind, dałem sobie spokój z mkv2vob i używam teraz PS3 Video 9.

jest pokazane jak prosto to zrobić, pomijając oczywiście transfer plików za pomocą PSP, ja używam Red Kawa Media Serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TB@Doo a mam takie pytanie, bo wszystko wyglada prosto i przyjemnie na tym filmiku ktory zamiesciles. A powiedz tylko prosze czy ten program ma mozliwosc wgrania,wtopienia napisow w film? Od 2 tygodni mecze sie z kumplem i nie mozemy przerobic mkvow na mp4, tak zeby byly napisy. No masakra :/ tak durna i prosta rzecz a tyle rąbania. Jest jakas metoda ogladania na ps3 plikow przerobionych mkv z obsluga napisow? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się we wtapianie napisów. Wie ktoś jak podzielić duży plik (ponad 6GB) przy konwersji mkv za pomocą PS3 Video 9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie cały poradnik jak szybko i sprawnie przerobić film HD na ps3 + jak dodawać napisy (wtapiać w film HD)

Sposób sprawdzony przeze mnie i wielu forumowiczów POLECAM:

W poradniku posługujemy się programem mkv2vob więc niezniechęcajcie się jeśli jak sami robiliście nim to wam coś niedziałało, jak będziecie działać krok po kroku z poradnikiem to będzie śmigać

Dźwięk jest przerabiany do DD5.1 + mozna dzielic film na mniejsze części (po 1GB, 2GB....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przerobiłem ładnie pięknie plik MKV z level 5.1 na 4.1 do M2TS (zmieniłem rozszeżenie na VOB) ale mam kłopot ze skopiowaniem go na PS3

Na pendrive sie nie da bo albo PS3 nie czyta partycji NTFS a na pena z fatem nie wrzuci sie pliku większego niż 4 GB.

Jaki WY macie na to sposób ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz tutorial.

http://www.ps3site.pl/forum/Konwersja-filmw-HD-na-ps3-z-napisami-t10049.html

Możesz odrazu w trakcie przerabiania podzielic plik na mniejsze cześći i niemusisz przerabiać na 4.1 bo ten program przerabia na 5.1 wiec nie tracisz na jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu masz tutorial.

http://www.ps3site.pl/forum/Konwersja-filmw-HD-na-ps3-z-napisami-t10049.html

Dzięki za tutka

A bez dzielenia pliku się nie obędzie ??

Myślałem ze za pomocą dużego pendriva sobie poradzę i stąd mój post w diale peryferia.

Zastanawiałem się też nad wypaleniem tego na płycie BR-RE (wielokrotnego zapisu) żeby skopiować i można było nagra potem coś innego. Ale jak to wypalić żeby PS3 odczytało z płyty (w jakim formacie) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No możesz nie dzielic tam w tutorialu masz napisane, że dzielisz albo dajesz że nie dzielisz i nie podzieli ci;]

A co do tego to niewiem bo to jakoś jest system plików FAT i coś a ja się na tym nie znam. Ale powiem ci że jak kiedyś przerobiłem sobie film tym programem i niedzieliłem go to on miał ponad 6GB i wtedy go wypaliłem na 2 warstwową DVD i normalnie włożyłem do napędu do PS3 i skopiowałem na dysk i oglądałem. Więc powinno działać i tobie również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, biorę się za przerabianie zgodnie z opisem

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reguły każdy program do mixowania czy przerabiania ma opcje do podzielenia i ma wybór odpowiedniej wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przerobilem juz wyzej podana metoda dziesiatki filmow i nagle pojawil sie problem przy filmie watchmen dc. plik mkv ma 13 giga gdy daje konwertowanie zostawiam kompa na kilka godzin i po powrocie patrze ze plik przerobiony ma tylko 495 mb i jest to pierwsze 7 minut filmu, probowalem juz 3 razy ma ktos jakies pomysly?

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wywala jakiegoś błędu po skończeniu?

Być może za mało miejsca na dysku, druga opcja plik mkv jest w jakiś sposób popsuty. Miałem taka wersję batmana, że wcale nie dało się jej przerobić a też już masę filmów przerobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejsca jest po 30 gb na kazdym dysku, a na c potrzebuje 26 ,bledow zadnych nie ma , a film przed przerobieniem z napisami srt chodzi pieknie caly w Media Playerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wersja jakaś dziwna, oglądałem ten sam film ale w wersji chyba 8gb. 30gb na film 13-14gb to wcale nie tak dużo. Na głupi 4,5gb potrzebuje w śmietniku dobre 20gb. Jeżeli robiłeś inne filmy, nic nie zmieniłeś i inne filmy teraz także się normalnie przerabiają to wina pliku mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

sciagnalem ostatnio film Transformers 2 w pliku mkv oczywiscie. zawsze konwertuje filmy za pomoca TsMuxer-a i jest wszystko w porzadku. ale w tym filmem sa 2 sciezki audio.. i oczywiscie po zmianie formatu na .ts jezyk lektora polskiego sie rozmywa z obrazem.. tzn idzie o jakies 2 sekundy za pozno , oczywiscie po przewinieciu do jakiejs tam sceny. a lektor angielski jest spoko.. probowalem juz na wszelaki sposob, np wylaczalem lektora angielskiego i probowalem zeby byl tylko polski w .ts ale to nie pomaga.. co mam zobic , macie jakas rade ??

zaznaczam ze probowalem takze uzyc mkv2vob i jest to samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten lektor to ktoś dodał z wersji dvd i mijają się ilością klatek. Kiedyś czytałem na forum hd, że trzeba by wyciąć tego lektora przerobić na odpowiednią ilość klatek 25 lub 23 i w mixować go ponownie. Ja niestety nie bawię się w lektora więc nie pomogę łopatologicznie. Musisz poszukać na forum o tematyce hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale widzisz co jest smieszne. w oryginalnym pliku mkv jak przelacze z angielskiego na polski to jest wszystko w porzadku.. zero problemow z rozjechaniami... i tu jest ból

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo leci na pc, tak już jest z tymi zabawkami. Poczytaj inne fora tutaj małe szanse na odnalezienie poprawnej odpowiedzi. Tutaj rządzi divix i rmvb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbys podrzucic jakies inne forum na ktorym moze znajde jakąś podpowiedź >?? wdzięczny byłbym bardzo :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszukać na http://hdtvpolska.com/ ale innego o tej tematyce. Kiedyś czytałem o podobnych problemach ale jak się samemu nie ma to tylko zostaje w głowie że gdzieś tam dzwoniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z konwersją mkv na ps3.Problem polega na tym że mam film 720p Dts i chce go przekonwertować aby ps3 czytał go z dzwiękiem dts programu używam Mkv2vob.Jak mam ustawić aby dzwięk został dts

Edytowane przez michus12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×