Skocz do zawartości
Caireth

Skradzione Konto!

Rekomendowane odpowiedzi

Skradzione konto! Panowie powiem tak! Ostatnio logowalem sie do playstation network w niedziele. Dzisiaj usiadłem do komputera, sprawdzam poczte a tam dwie informacje playstation®network password change a dwie minuty pozniej playstation®network sing-in id change! Włączam konsole a tam faktycznie taki problem! nie można się zalogować ponieważ zmienione zostało sing-in id. Zrobiłem aktualizacje systemu i dalej ten sam problem! Jak to możliwe? nikomu hasła nie podaje poza tym stary ze mnie gościu a nie jakiś tam dzieciak! Wysłałem raport ze niczego nie zmieniłem, ale na odpowiedz będzie trzeba czekać do 24h. Masakra. Ktoś miał ostatnio taki problem? A i żeby nie było moja konsola leci 100% na orginalnym osprzęcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie miałeś tam przypisanych kart bankowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu informacje były kasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałam kiedyś podobny przypadek. Na konsoli posiadamy 2 konta - moje i mojego męża. Dnia pewnego gdy mój mąż grał na swoim koncie jego oczom ukazała się informacja, iż "Ja" jestem online... Od razu napisał wiadomość do "zalogowanej mnie" - mniej więcej "Kim jesteś i co robisz na tym koncie" - odpowiedź była oczywiście pełna jakiś bzdurnych wyzwisk i idiotyzmów oraz pytanie "a co Cię to obchodzi". Maż mój odpisał, ze to konto żony i ma się z niego wylogować i podać hasło na jakie zmieniony został dostęp do PSN. Złoczyńca podał hasło i tyle go widzieli.

Na moim koncie nigdy nie były robione żadne zakupy, ponieważ wszystko kupujemy na koncie męża, także w historii PSS poza demami i darmowymi pierdółkami nic wartościowego nie było.

Hasło miałam dość wyszukane...

Nikt nie zna maila ani hasła...

Konsola oczywiście bez jakichkolwiek hacków...

Nic nie straciłam, jednak nerwy mną tarmosiły.

Wydaje mi się, ze wina leżała po stronie moich logowań na stronkę playstation.com - w celu aktualizacji trofeów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak?

Może hasło miałeś jakieś banalne i bez problemu ktoś na chybił/trafił je wpisał <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś kontakt do playstation polska albo coś? bo nie mogę znaleść. Hasło nie było takie banalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie jest to związane ze złamaniem ps3... ( nie w Twoim przypadku oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś kontakt do playstation polska ...

0801-230-000

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa,ale wychodzi na to że nie można się czuć w 100% bezpiecznie na PSN.

Swoją drogą na stronie http://niebezpiecznik.pl/ często podają adresy z których "wyciekły" hasła i loginy klientów.

Ostatnio była taka akcja na allegro,może miałeś taki sam login i hasło na PSN i to ktoś wykorzystał?

Ja od teraz przechodzę na zdrapki rezygnując z karty kredytowej,wolę stracić 100zł niż kilka tysięcy z Visy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim! Zadzwoniłem na podany nm. telefonu i konto udało mi się odzyskać! Pytanie tylko czy nie stracę ponownie! bo tak naprawdę żeby zmienić hasło oraz sing-in id wystarczy znać datę urodzenia oraz odpowiedzieć na pytanie. I można zrobić wszytko online! Żeby konto mi nie przepadło muszę zmienić sing-in id( czego nie chcę robić niestety, ale muszę) Ades meilowy na ktory ktos przypisał sobie moje konto( czyli zmienił sing-in id ) to kwannon@o2.pl Serdecznie tego pana pozdrawiam! Oraz zastanawiam się czy mógł bym dalej z tą kwestią coś zrobić żeby każdy z nas mógł spokojnie użytkować sobie PSN! Bo taka prawda jest że to normalne złodziejstwo, a złodziejstwo trzeba tępić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz skrótowo opisać jak wyglądała procedura odzyskiwania konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli logowales sie na psn za posrednictwem komputera to proponuje zrobic gruntowny format bo byc moze zalapales jakiegos keyloggera. mialem podobna sytuacje tylko ze z wow'em (3 letnie konto :D.... ale wrescie odciolem pepowine :S), na zadne podejzane strony nie wchodzilem a i tak mnie okradli ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procedury odzyskiwania konta niech pozostanie ona tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Wiesz, taka wiedza może się każdemu z nas przydać, jeśli, odpukać, i nam ktoś wykręci podobny numer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Wiesz, taka wiedza może się każdemu z nas przydać, jeśli, odpukać, i nam ktoś wykręci podobny numer...

To zadzwonisz na podany numer i przejdziesz wspomnianą procedurę... W czym tu problem, przecież to nie sesja żeby się do niej specjalnie przygotoweywać

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta procedura jest wystarczająca, to ok. Odniosłem wrażenie, że nie obyło się bez innych działań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po pierwsze nie stosować hasła typu (Imie) i inne oczywiste wyrazy a napewno nas to nie dotknie.

A jestem więcej niż pewien że twoje hasło było banalne albo w jakis inny troche nie przemyślany sposób pomogłeś tej osobie w dokonaniu tego czynu.... Nie bierz tego do siebie jak coś ;)

Edytowane przez Dominiqpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to hasło jest w zupełności zbędne jeżeli chcemy komuś skraść konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to niepotrzebne hasło?

Przecież ,żeby skraść komuś konto jest potrzebne hasło ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chłop swoje baba swoje takim ludziom nie wytłumaczysz. Skoro hasło niepotrzebne to po co je w ogole stosujemy?

Edytowane przez Dominiqpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłop swoje baba swoje takim ludziom nie wytłumaczysz. Skoro hasło niepotrzebne to po co je w ogole stosujemy?

Kolega chyba miał na myśli to, że możemy zdobyć hasło korzystając z metod np. odzyskiwania go. Wtedy, jak już mówiono wcześniej, wystarczy tylko Twoja data urodzenia (jeżeli jej nie ustawiałeś - to kolejne ułatwienie) i odpowiedź na pytanie, które wybrałeś przy zakładaniu konta - przy optymistycznym dla hakera przypadku odpowiedzi (doskonałym przykładem niech tu będzie odpowiedź "dupa") wcale nie potrzeba Twojego hasła, żeby skroić Ci konto na PSN :)...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, też nie mogę się zalogować na swoje konto pisze, że jest złe hasło a wpisuje dobre -.- Ostatnio logowałem się wczoraj po 20. I nie wiem co robić.... Nie chce stracić DLC do Black Ops oraz pieniędzy(na koncie PSN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, też nie mogę się zalogować na swoje konto pisze, że jest złe hasło a wpisuje dobre -.- Ostatnio logowałem się wczoraj po 20. I nie wiem co robić.... Nie chce stracić DLC do Black Ops oraz pieniędzy(na koncie PSN)

Spróbuj użyć opcji Przywracania hasła.

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś sprawdzić swoją datę urodzenia, którą wpisało się do PSN?

Tak logujesz sie do PSN i w zakładce PSN w Menu pierwsza ikona od góry a później dasz sobie rade.....

Edytowane przez kakaroto-songo
: @ down lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×