Skocz do zawartości
Gość

Serwery gier pod PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Czy jest możliwość kupienia serwera dla gry z pod PS3 tak jak ma to miejsce np dla PC? Inaczej, czy można wykupić na pewien okres serwer dedykowany np COD, tyle że dla platformy PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAczej na pewno na 100% chyba nie.

Bardziej serio, jest to raczej nie możliwe, sony musaiło by ustawić tak ze z twojego akurat nicka łaczysz się na sój serwer, bo inaczej tego nie zrobisz. A taka opcja na 100% nie wchodzi w rachubę. Chyba, że byś odpalić grę na linuksie, taka już komputerową :] ale to też nie przejdzie raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łudź się tym że da radę coś takiego zrobić... to raczej nie wykonalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na rozwoj homebrew - nie widze problemu by napisac soft do serwerow dedykowanych, jesli architektura jest zgodna z PowerPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekaj na rozwoj homebrew - nie widze problemu by napisac soft do serwerow dedykowanych, jesli architektura jest zgodna z PowerPC.

tylko że wtedy te serwery nie będą rankingowe więc nadawać się będą tylko na jakieś klanówki. Przynajmniej tak jest w przypadku Battlefieldów - na nierankingowych nikt nie gra, albo grają cheaterzy (których na konsoli raczej nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja uważam że to jest jak najbardziej realne. Zależy to tylko czy możliwe by było postawienie takiego serwera na PC. Przecież aby postawić serwer gry nie jest wymagana gra, tylko same pliki serwerowe. Myślę że takie odseparowanie plików serwerowych było by z czasem możliwe, po głębszym poznaniu możliwości konsoli. Potem wystarczyło by zamontować je na jakimś PowerPC i sruu... . Zastanawia mnie to czy takie właśnie coś by powstało w najbliższym czasie, przecież to już jest prawie komputer! W grę także mogły by wchodzić konsole-serwery, wykupywanie na dany okres konsoli pod serwer gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi tylko jak byś chciał się do takiego serwera podłączyć, jak na konsolach podłaczanie do netu sprowadza się najczęściej do 'enter game' create game' gdzie w tym drugim mzoesz sobie wybrac nazwe pokoju/gry i ilośc graczy lub mapkę.

Na kompach jak masz 'Online Game' to masz multum możliwosci, przez lan, przez internet, adresy ip, jakies zabezpieczenia dodatkowo ,czasem trzeba proxy ustawiać, czy inne ch*je muje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wytłumacz mi tylko jak byś chciał się do takiego serwera podłączyć, jak na konsolach podłaczanie do netu sprowadza się najczęściej do 'enter game' create game' gdzie w tym drugim mzoesz sobie wybrac nazwe pokoju/gry i ilośc graczy lub mapkę.

Na kompach jak masz 'Online Game' to masz multum możliwosci, przez lan, przez internet, adresy ip, jakies zabezpieczenia dodatkowo ,czasem trzeba proxy ustawiać, czy inne ch*je muje

No dokladnie, nie wiem jak Wy chcecie to wykonac. Przeciez gra ma juz w sobie IP serwerow, do ktorych sie łączy. Musielibyscie ingerowac w kod gry, co jest niemozliwe, i przestawic na IP swojego postawionego serwera. Pomijam juz fakt, ze nie mamy pojecia jakie pliki znajduja sie na tym serwerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli już kiedyś pomysł taki zawita (w co wątpię, bo jednak producenci gier mają w tym swój interes) że będzie możliwość ustawienia serwera do PS3 na np lokalnym PC to i gry będą miały mozliwość łączenia się z takimi serwerami. Jeśli będzie nacisk na ten temat to w końcu ktoś wyjdzie z propozycją dla graczy i zrobi konkretne menu w grze gdzie będzie można wpisywać stałe IP serwera, w tym przypadku naszego PCta, dane konfiguracyjne blablabla i łączyć się z nim... Ale, o ile my, jako posiadacze 'serwera' będziemy mogli bez problemu połączyć się z 'serwerem' to inne osoby poza bramą raczej będą miały problemy, a wychodzi to z specyfikacji i infrastruktury technicznej serwera robionego w domu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×