Skocz do zawartości
Gość

Capcom do domu.

Rekomendowane odpowiedzi

Frosty, cutscenki mozesz w kazdej chwili wylaczyc i grasz dalej..

Dzieki za poprawienie bo przyznam sie ze dopiero mam zamiar kupic ta gre i wiem o niej tyle co z dema, opini userow na forum i filmikow na GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
I nie kupuje ale mamy tu rozmawiac o tym dlaczego konieczne sa instalki, a nie czy chce kupowac czy nie.

Nie mam DMC4 dlatego zapytam

Jest to konieczne (instalacja) zeby odpalic gre?

Jezeli tak to...

Ok przyjmijmy ze 2s loadingi sa rekompenstata za 20min instalacji

Ale szczerze powiedziawszy wole rozwiazanie jak w uncharted (loadingi podczas cutscenek) lub takie jak w HS-2GB instalki instalujace sie w mig i loadingi do 10s

DMC4 potrafi dłużej przyloadingować, nawet do 13 sek. Co wkurza troszkę, bo to jest tak, że wczytuje się płyta, wchodzisz w menu, loading, włączasz misję, loading, filmik, loading i dopiero grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dante ... w UDF loading jest tylko jak wlaczasz gre i pojawia sie menu, pozniej wlaczasz juz sama gre...i to wszystko, nie ma zadnych loadingow, gre od poczatku do konca przechodzisz bez nich.

A zauważyliście, że jak włączamy U:DF to na początku miga kontrolka od HDD??? Na 100% kopiują się dane z płyty i przy wyjściu z gry są usuwane. Czekanie na początku gdy włączymy grę i miga kontrolka trwa zbyt długo jak na samo wejście do menu... Coś się tam kopiuje, więc nie tylko Capcom cache'uje dane na dysku, ale ND też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zauważyliście, że jak włączamy U:DF to na początku miga kontrolka od HDD??? Na 100% kopiują się dane z płyty i przy wyjściu z gry są usuwane. Czekanie na początku gdy włączymy grę i miga kontrolka trwa zbyt długo jak na samo wejście do menu... Coś się tam kopiuje, więc nie tylko Capcom cache'uje dane na dysku, ale ND też.

A uczył cie ktos na informatyce ,ze przestrzeń dyskowa morze być wykorzystywana jako pamięć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A zauważyliście, że jak włączamy U:DF to na początku miga kontrolka od HDD??? Na 100% kopiują się dane z płyty i przy wyjściu z gry są usuwane. Czekanie na początku gdy włączymy grę i miga kontrolka trwa zbyt długo jak na samo wejście do menu... Coś się tam kopiuje, więc nie tylko Capcom cache'uje dane na dysku, ale ND też.

A wiec co jesli gdyby ktos nie mial miejsca na dysku i U:DF nie mialby sie gdzie wrzucic ? Mysle, ze musi byc jakies inne rozwiazanie, ktore zostalo zastosowane tez przy Burnoutcie Paradise.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A uczył cie ktos na informatyce ,ze przestrzeń dyskowa morze być wykorzystywana jako pamięć ?

A o czym ja mówię (piszę)? Po co dysk pracuje podczas włączania U:DF? COŚ się musi tam dziać i prawdopodobnie jest to kopiowanie czegoś na dysk a co do miejsca to zawsze jest te minimum 300 MB na HDD i wtedy konsola nie pozwala już nic kopiować na HDD i krzyczy, że nie ma miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S!X3 jeżeli masz takie długie loadingi w DMC4 to weź sobie laser w PS3 wymień. U mnie nigdy loading nie potrwał dłużej niż 3 sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
S!X3 jeżeli masz takie długie loadingi w DMC4 to weź sobie laser w PS3 wymień. U mnie nigdy loading nie potrwał dłużej niż 3 sekundy.

Troszeczkę źle to ująłem . 3 sekundki na pewno nie, policz dokładniej, ale z 7 potrafi . Ba, mi wtedy chodziło o ogólny czas po włączeniu misji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy cut-scenek nie przeskakuję, nawet na Heaven or Hell, wszystkie są piękne. Nie widzę problemu. Capcom w mojej opinii należy do totalnej elity. Reszta znajduje się w moim podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja nigdy cut-scenek nie przeskakuję, nawet na Heaven or Hell, wszystkie są piękne. Nie widzę problemu. Capcom w mojej opinii należy do totalnej elity. Reszta znajduje się w moim podpisie.

Oczywiście, to chyba jasne że nie przewijam . Capcom jest najlepszy, racja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem, gdzie ty te 7 sekundowe loadingi widzisz.... Mierzyłem właśnie stoperem przez 10-13 misje na Heaven or Hell i najdłuższy loading miał 2,74 sekundy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o czym ja mówię (piszę)? Po co dysk pracuje podczas włączania U:DF? COŚ się musi tam dziać i prawdopodobnie jest to kopiowanie czegoś na dysk a co do miejsca to zawsze jest te minimum 300 MB na HDD i wtedy konsola nie pozwala już nic kopiować na HDD i krzyczy, że nie ma miejsca.

A pomyslales ze moze wczytuje zapis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o SAVE'a to waży on 256KB więc to na pewno nie to... Zbyt długo by to trwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Wy w ogole teraz gadacie? Ze Uncharted kopiuje kilka mega na dysk podczas uruchamiania? No i dobrze, po to jest dysk, zeby go uzywac. Co innego kilka sekund kopiowania na dysk u Unchartedzie i najladniejsza grafika, a co innego 20 minut kopiowania w DMC4 i calkiem niezla grafika. Capcom po prostu nie przylozyl sie do gry tak jak zrobil to NG i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A zauważyliście, że jak włączamy U:DF to na początku miga kontrolka od HDD??? Na 100% kopiują się dane z płyty i przy wyjściu z gry są usuwane. Czekanie na początku gdy włączymy grę i miga kontrolka trwa zbyt długo jak na samo wejście do menu... Coś się tam kopiuje, więc nie tylko Capcom cache'uje dane na dysku, ale ND też.

Właśnie! Po to jest dysk w konsoli,a nie po OBOWIĄZKOWY - INSTALL TIME!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×