Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka postów wcześniej pytałem o problem z wolno otwierającymi się stronami www na przeglądarce PS3. Ktoś dał odpowiedź że tak ma być. Otóż NIE, po przeglądnięciu zagranicznych for (dyskusyjnych) znalazłem, a było ciężko co zrobić żeby działało to w miare szybko (czyt. normalnie a nie 30 sec).

Na konsoli trzeba wyłączyć MEDIA SERVER, oraz UPNP i na ruterku równierz trzeba wyłączyć UPNP. Teraz wszystko chodzi normalnie jeśli można tak to nazwać.

Pozdr

Hej

Ten ktoś parę postów wcześniej napisał żeby wyłączać UPnP, a Media server nie ma nic do rzeczy.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo, mam trochę dziwne pytanie...

Chciałem odblokować porty w routerze (dokładnie TCP: 80, 443, 5223, UDP: 3478, 3479, 3658),

no i muszę przed nimi wpisać nazwę aplikacji z jakiej te porty będą korzystały ?

Więc, co mam tam wpisać ? (Na fotce: pod Application Name)

Fotka

Edytowane przez hivonzooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze te nazwy sa tylko symboliczne i maja informowac Ciebie do czego te porty zostaly przekierowane. Ich nazwa nie ma wplywu na samo funkcjonowanie routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, zmartwiłem się trochę że źle je nazwę (są tam jakieś dziwne sktróty :P )

Dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karta kredytowa.

A jak ktoś nie ma karty to nie da rady co ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos wczesniej napisal zeby wylczyc upnp to zwracam honor ale ja tego nie dopatrzylem, jesli chodzi o media server to ma duze znaczenie przynajmniej u mnie jak wlacze to zamula niestety jak wylacze to dziala szybciej. ::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam router z wifi (linksys) i karte sieciowa bezprzewodowa

jak najlepiej polaczyc ps3 z netem? wired czy wireless w takim wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko.chce polaczyc moja konsole normalnie akblem idacym odmodemu mam lacza tesatu(kablowka)www.tesat.pl z tej sieci i teraz mam pytanie podlacze neta do konsoli i co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw podlacz a potem zadawaj glupie pytania, bo "i co dalej?" nie wyglada na bardzo rozgarniete :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem to może być tak, że będzie ładnie działać i będziemy mieć spokój albo nie będzie działać i spokoju nie zaznamy albo wrócisz z NAT3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie PSS .JAK DOŁADOWAĆ KONTO ŻEBY SIĘ DAŁO KUPOWAĆ NA PSS :shok: .Pomurzcie :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nauczysz pisac po polsku to sie zastanowie czy pomoc. Ponadto napisales posta w watku o zupelnie innym przeznaczeniu i w ogole nie pokwapiles sie przejrzec forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujace Cie pytanie. Ladnie to tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosiłbym o pomoc bo dostaję już dziś białej gorączki. Mam router dlink DIR 300 i chcę podłączyć do niego komputer, N-recorder i PS3. No i mam problem z PS3. Komputer i n-kę podłączam kablem, PS3 bezprzewodowo. W routerze przydzieliłem konsoli adres, udostępniłem porty, skonfigurowałem konsolę wpisując odpowiednie IP i dupa zbita. Nie mogę połączyć się z netem. Znaczy się mogę ale nie do końca. Po skonfigurowaniu całości i uruchomieniu przeglądarki otwiera się strona ps3.uk. Mogę otworzyć onet, wp itd itp ale już np ps3.pl nie, bo od razu przekierowuje mnie na ps3.uk. Nie mogę połączyć się również z PSNetwork. Test połaczenia intenetowego zatrzymuje się na internet conection i ciągle pisze checking. Sprawdza, sprawdza i sprawdzić nie może. Probowałem umieścić konsolę za DMZ, nic z tego. Próbowałem podłączyć ją kablem, efekt ten sam co bezprzewodowo. W statystykach routera pokazuje mi że wirless wysyła i odpiera pakiety oraz to że MAC konsoli jest zalogowany do sieci. Może bład jest przy portach i może zamiast application name gdzie wpisuję ps3 powinienem wpisac inną nazwę (pod spodem adres IP jest oczywiście konsoli). Sam już nie wiem co mam zrobić, żeby móc bez przeszkód wejść do sieci. Pewnie popełniam gdzieś czeski błąd, niestety nie potrafię go zauważyć. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam laptopa i ps3 podlaczone do neta za pomoca sieci wifi. wlascicielem routera jest moj sasiad, siec jest zabezpieczona i ukryta. jak stworzyc polaczenie miedzy ps3 i laptopem zebym mogl przesylac pliki z jednego na drugie.probowalem z udostepnianiem przez nero ale na konsoli nie znajduje mi folderu. wczesniej laczylem ps3 z netem za pomoca kabla lan podlaczonego do lapa i udostepnialem pliki przez wninamp remote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo prosiłbym o pomoc bo dostaję już dziś białej gorączki. Mam router dlink DIR 300 i chcę podłączyć do niego komputer, N-recorder i PS3. No i mam problem z PS3. Komputer i n-kę podłączam kablem, PS3 bezprzewodowo. W routerze przydzieliłem konsoli adres, udostępniłem porty, skonfigurowałem konsolę wpisując odpowiednie IP i dupa zbita. Nie mogę połączyć się z netem. Znaczy się mogę ale nie do końca. Po skonfigurowaniu całości i uruchomieniu przeglądarki otwiera się strona ps3.uk. Mogę otworzyć onet, wp itd itp ale już np ps3.pl nie, bo od razu przekierowuje mnie na ps3.uk. Nie mogę połączyć się również z PSNetwork. Test połaczenia intenetowego zatrzymuje się na internet conection i ciągle pisze checking. Sprawdza, sprawdza i sprawdzić nie może. Probowałem umieścić konsolę za DMZ, nic z tego. Próbowałem podłączyć ją kablem, efekt ten sam co bezprzewodowo. W statystykach routera pokazuje mi że wirless wysyła i odpiera pakiety oraz to że MAC konsoli jest zalogowany do sieci. Może bład jest przy portach i może zamiast application name gdzie wpisuję ps3 powinienem wpisac inną nazwę (pod spodem adres IP jest oczywiście konsoli). Sam już nie wiem co mam zrobić, żeby móc bez przeszkód wejść do sieci. Pewnie popełniam gdzieś czeski błąd, niestety nie potrafię go zauważyć. Z góry dziękuję za pomoc.

1. To ze przekierowuje cie z ps3.pl na ps3.uk to nie wina konsoli ani polaczenia tylko strony. internet dziala jak trzeba

2. A zalozyles w ogole konto w PSN?

3. Blad na pewno nie lezy w tresci pola Aplication name.

witam.

mam laptopa i ps3 podlaczone do neta za pomoca sieci wifi. wlascicielem routera jest moj sasiad, siec jest zabezpieczona i ukryta. jak stworzyc polaczenie miedzy ps3 i laptopem zebym mogl przesylac pliki z jednego na drugie.probowalem z udostepnianiem przez nero ale na konsoli nie znajduje mi folderu. wczesniej laczylem ps3 z netem za pomoca kabla lan podlaczonego do lapa i udostepnialem pliki przez wninamp remote

Udostepniasz identycznie jak poprzednio, bo to czy siec jest na kablu czy na wifi nic nie zmienia. Musisz tylko dobrze skonfigurowac media serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

mam laptopa i ps3 podlaczone do neta za pomoca sieci wifi. wlascicielem routera jest moj sasiad, siec jest zabezpieczona i ukryta. jak stworzyc polaczenie miedzy ps3 i laptopem zebym mogl przesylac pliki z jednego na drugie.probowalem z udostepnianiem przez nero ale na konsoli nie znajduje mi folderu. wczesniej laczylem ps3 z netem za pomoca kabla lan podlaczonego do lapa i udostepnialem pliki przez wninamp remote

Udostepniasz identycznie jak poprzednio, bo to czy siec jest na kablu czy na wifi nic nie zmienia. Musisz tylko dobrze skonfigurowac media serwer.

Udostepniasz identycznie jak poprzednio, bo to czy siec jest na kablu czy na wifi nic nie zmienia. Musisz tylko dobrze skonfigurowac media serwer.

jak i gdzie moge go skonfigurować? jak udostepniam na wmp to mi nie znajduje konsoli w zakladce "udostepniaj multimedia dla" , lista jest pusta, a jak dam mimo to ok to udostepnione foldery nie pokazuja mi sie na konsoli. Da sie znalezc na laptopie inne urzadzenia podlaczone do sieci? jeśli tak to jak? może coś z adresem MAC. może sie da jakoś manualnie wyszukać konsole? przypominam że sieć, a co za tym idzie - router nie należy do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. To ze przekierowuje cie z ps3.pl na ps3.uk to nie wina konsoli ani polaczenia tylko strony. internet dziala jak trzeba

2. A zalozyles w ogole konto w PSN?

3. Blad na pewno nie lezy w tresci pola Aplication name.

Przecież przez konsolę nie mogę zarejestrować się w PSN bo w ogóle mnie nie łączy. Pisałem przecież, ze test połaczenia internetowego zatrzymuje się na pozycji internet connection w pozycji checking. Mogę czekać godzinę i nic. Tak samo z połaczeniem z PSN. Pisze czekaj i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z NAT3 (znowu..). Mój router do Dlink DI-524. Próbowałem już odblokowywać porty ale chyba mi to nie idzie jak trzeba bo ciągle jest NAT3. 

Może ktoś po kolei powiedzieć co zrobić ? Dodam, że IP mam dynamiczne. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×