Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam maly problem z netem w PS3, otoz Signal Strength wynosi tylko 25-30% i czasami neta mi przerywa, mam neostradę liveboxa, stoi on jakies 4-5 m od pleja no i zaslania je kawalek sciany;) Ale kompy nawet z odleglosci 30 metrów, róznicy pieter, odbieraja wszystko bez problemu, czy to mozliwe ze PS3 ma tak slaby ee zasieg? Czy zeby grac po necie (jeszcze nie gralem.. ale przymierzam sie) taki signal strenght wystarczy zeby nie miec lagów? Troche glupie pytania wybaczcie ale nie mam poki co mozliwosci sprawdzenia

Tu raczej sama siła sygnału nie ma znaczenia, bo router zależnie od sygnału jakoś dobiera prędkość, a ta jest i tak kilka razy większa niż masz łącze internetowe. Jednak to, że zrywa połączenie jest niepokojące - często tak się dzieje? Jeśli router jest tak blisko plejki to radziłbym kablem spiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nipokojoca to jest sila sygnalu wskazywana w ps3, ale wiele osob pisze ze ma problemy z wifi w ps3, wiec chyba to wina kiepskiej jakosci modulu wifi w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
nipokojoca to jest sila sygnalu wskazywana w ps3, ale wiele osob pisze ze ma problemy z wifi w ps3, wiec chyba to wina kiepskiej jakosci modulu wifi w konsoli.

Raczej wina livebox, ja mam D-link konsole podłączoną przez wifi, i sygnał cały czas 100% nie zrywa połączenia.

Internet w UPC

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie sygnał połączenia można sprawdzić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Settings > Network Settings > Settings and Connection Status List

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześćwszystkim!Mam problem z podpięciem konsolki do netu poprzez WIFI.Ale od początku ,net jest z ToY PC jest podpięty skrętką do modemu Scientific Atlanta 2434.Na pececie wszystko smiga jak ta lala,ale kiedy probuje polaczyc sie poprzez konsole,sonka wykrywa siec ale nie jest ona podswietlona,tnz jest zaznaczona na szaro i nie mozna nic wybrac.Nie wiem co jest grane,czy musze cos poprzestawiac po stronie PC? Zaznacze ze modem nie jest podpiety poprzez USB z kompem (jesli to ma wogole jakies znaczenie).Sonka wykrywa siec i podaje ze sila sygnalu jost ok. 90%.Prosze o pomoc lub ew. wskazowki.Z gory dzieki

ponizej screen:

post-9445-1233732661.jpg

Edytowane przez zibi1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw piszesz ze chcesz sie polaczyc przez wifi potem cos o jakims kabelku thernet, to w koncu jak chcesz to polaczyc? Jest to sam modem? Czy jakis router, bo jeszcze nie spotkalem sie z modemem ktory puszcza dalej sygnal przez wifi. Poza tym ze screena wyczytac mozna ze ow "modem" zabezpiecza sygnal wifi jakims nieznanym dla ps3 sposobem. Jezeli jest jakas mozliwosc konfiguracji tego modemu to zobacz czy mozesz zmienic sposob szyfrowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierw piszesz ze chcesz sie polaczyc przez wifi potem cos o jakims kabelku thernet, to w koncu jak chcesz to polaczyc? Jest to sam modem? Czy jakis router, bo jeszcze nie spotkalem sie z modemem ktory puszcza dalej sygnal przez wifi. Poza tym ze screena wyczytac mozna ze ow "modem" zabezpiecza sygnal wifi jakims nieznanym dla ps3 sposobem. Jezeli jest jakas mozliwosc konfiguracji tego modemu to zobacz czy mozesz zmienic sposob szyfrowania.

Pc jest podpiety z modemem/routerem z pomoca skretki,natomiast oprocz tego sygnal jest jeszcze nadawany bezprzewodowo na mieszkanie,czyli z sieci beda kozystac dwa urzadzenia,pc przeodowo a sonka poprzez wifi wlasnie.Urzadzenie to podobno modem i router w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do panelu administracyjnego tego routera i poszukaj opcji dotyczacych wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz ustawione WPA2? Bo chyba tego PS3 nie obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet z kablowki tez twierdzi ze to wina zlego szyfrowania i dlatego konsola nie moze sie polaczyc z siecia.Twierdzi ze trzeba wybraz szyfrowanie WPA (modem domyslnie szyfruje w tym standarcie),tylko jak probuje recznie w konsoli ustawic siec to pyta mnie o WPA KEY,skad go wziasc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z konfiguracji routera. Zak nie znasz to ustaw swoj na nowo. To jest jak pin do telefonu - sam sobie ustawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z konfiguracji routera. Zak nie znasz to ustaw swoj na nowo. To jest jak pin do telefonu - sam sobie ustawiasz.

ok znalazlem ten WPA key i go zmienilem na swoj.ALe kiedy przechodze kolejne kroki w ustawieniach sieci dochodzi do momentu gdzie podsumowuje wszystkie ustawienia,wciskam X zeby zapisac i pozniej jest TEST CONNECTION (czy jakos tak) kiedy to wciskam probuje sie polaczyc z siecia ale po jakis 30sek wyswietla komunikat "Unable to obtain IP adress"?dodam ze dioda od sieci swieci sie.

Mam jeszcze pytanko czy moje ikonki w miejscach sieciowych powinny wygladac tak jak na screenie ponizej,czy moze powinieniem miec ikone sieci bezprzewodewej?

post-9445-1233947452.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czy w kompie masz wifi. JEzeli tak, i je wlaczysz to powinno sie pokazac polaczenie sieci bezprzewodowej. Co do konsoli, nie masz wlaczonego jakiegos filtrowania adresow mac na routerze? Do urzadzen za routerem adresy sa przypisywane przez router, nie przez uslugodawce. Masz w ogole uruchomiony serwer dhcp na routerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
To zalezy czy w kompie masz wifi. JEzeli tak, i je wlaczysz to powinno sie pokazac polaczenie sieci bezprzewodowej. Co do konsoli, nie masz wlaczonego jakiegos filtrowania adresow mac na routerze? Do urzadzen za routerem adresy sa przypisywane przez router, nie przez uslugodawce. Masz w ogole uruchomiony serwer dhcp na routerze?

w kompie mam "zwykla"sieciowke,tylko router/modem ma mozliwosc nadawania bezprzewodowo.Jesli chodzi o ustawienia routera to nie moge sie do tych ustawien nigdzie dokopac,koles z kablowki twierdzi ze po stronie routera wszystko jest ustawioneok,ale moze nie jest .Gdzie szukac tych ustawien?Zainstalowalem sterowniki modemu ktore dostalem ale nie mam nawet ikony od tego modemy gdzie moglbym cokolwiek zmienic.Kurde juz nie wiem co to moze byc niby siec jest wszystko ustawione a nie moge sie polaczyc...moze robie cos zle od poczatku? (po stronie PC)

"Masz w ogole uruchomiony serwer dhcp na routerze?"-gdzie tego szukac? (win XP)

Edytowane przez zibi1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w kompie mam "zwykla"sieciowke,tylko router/modem ma mozliwosc nadawania bezprzewodowo.Jesli chodzi o ustawienia routera to nie moge sie do tych ustawien nigdzie dokopac,koles z kablowki twierdzi ze po stronie routera wszystko jest ustawioneok,ale moze nie jest .Gdzie szukac tych ustawien?Zainstalowalem sterowniki modemu ktore dostalem ale nie mam nawet ikony od tego modemy gdzie moglbym cokolwiek zmienic.Kurde juz nie wiem co to moze byc niby siec jest wszystko ustawione a nie moge sie polaczyc...moze robie cos zle od poczatku? (po stronie PC)

"Masz w ogole uruchomiony serwer dhcp na routerze?"-gdzie tego szukac? (win XP)

system tu nie ma nic do gadania, wchodzisz w ustawienia routera - czyli z przeglądarki netowej w jej panel administracyjny. Tam w ustawieniach WiFi szukasz ustawień serwera DHCP i go włączasz - bez niego twoja konsola nie dostanie adresu IP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujacy problem. Jesli byl to sory ale nie mialem ochoty czytac 36 stron %)

Moja pleyka normalnie wykrywa neta zielona lampka i w ustawieniach ,ale nie net nie chodzi. Ustawialem ip i takze ustawialem zeby wykrywal automatycznie i lipa. Mam laptopa z netem bezprzewodowym no i ruter. Co mam pozmieniac w ruterze? Na kompie moje itp to 192 168 2 100. Prosze o pomoc :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Mam nastepujacy problem. Jesli byl to sory ale nie mialem ochoty czytac 36 stron %)

Moja pleyka normalnie wykrywa neta zielona lampka i w ustawieniach ,ale nie net nie chodzi. Ustawialem ip i takze ustawialem zeby wykrywal automatycznie i lipa. Mam laptopa z netem bezprzewodowym no i ruter. Co mam pozmieniac w ruterze? Na kompie moje itp to 192 168 2 100. Prosze o pomoc :*

Konsole masz podpięto do routera przez kabel czy przez sieć Wifi ?

Edytowane przez Dazidek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nie dawno PS3 i chciałem się dowiedzieć coś na temat podłączenia jej do sieci w jaki sposób mam to zrobić?? i czy coś się za to płaci? z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich użytkowników PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może więcej informacji - jakie łącze itd. I nic się nie płaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam konsole ps3 zakupilem jakies 2 tygodnie temu no i wkoncu trzeba podpiac sie pod neta bo wtedy dopiero jest zabawa no i mam pare pytan. Mam neostrade 1 mb lacze sie z nia przez modem sagem800 przez usb wiem ze musze kupic router jaki mi polecacie do neostrady zeby smigalo i z podlaczeniem i skonfigurowaniem nie bylo problemow. Chce kupic router bezprzewodowy komputer i ps3 mam w dwoch innych pokojach. I mam jeszcze jedno pytanie czy jak kupie router to bedzie potrzebna jakas karta sieciowa ? przewodowa lub bezprzewodowa ? czy tylko router bezprzewodowy styknie i necik bedzie smigac w ps3 ? Prosze o odpowiedzi z góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja musze kazdemu odpisywac zeby przejrzal watek bo bylo juz pisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×