Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem juz ten temat wielokrotnie ale akurat odpowiedzi na moje pytania nie znalazlem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zakupic router ADSL Annex A. Najbardziej polecana marka to Linksys, ale ewentualnie jak chcesz cos tanszego to D-Link, pentagram, Netgear. Jednak tansze routery moga byc ubozsze w pewne funkcje i czasem moga byc problemy z graniem po sieci. Czasem nawet jak kupisz lepszy to moga byc problemy, co bardzo ciezko przewidziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co do karty sieciowej to nie jest mi zadna potrzebna ? A co powiesz na ten router ?

http://www.allegro.pl/item519015127_d_link..._neostrada.html

Jakbys mogł to podaj mi jakis konkretny model tego routera Annexa bezprzewodowy jutro musze koniecznie zakupic router.

Edytowane przez Patryczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystałem z tego routera ponad rok - nie było zbytnio problemów, tzn. czasem rozłączało, ale to raczej wina mojego łącza, na moim osiedlu Neostrada często siada. Kupuj śmiało. A do PS3 nic nie trzeba kupować, ma wszystko wbudowane (tzn 20GB nie miało WiFi, ale takiej to na pewno nie masz :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
system tu nie ma nic do gadania, wchodzisz w ustawienia routera - czyli z przeglądarki netowej w jej panel administracyjny. Tam w ustawieniach WiFi szukasz ustawień serwera DHCP i go włączasz - bez niego twoja konsola nie dostanie adresu IP
ok jestem laikiem,możesz mi powiedzieć "łopatologicznie" gdzie i jak mam wejść w ten panel sterujący-z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcji nie posiadam (papierowej) a na Cd które mi dali do modemu nic nie jest napisane...gdyby było nie zawracał bym wam głowy

poniżej screen z ustawieniami sieciowymi spojzcie i powiedzcie czy są ok

siec.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
wchodzęna http://192.168.0.1./ i w IE wyświetla się komunikat ze nie możne odnaleźć strony

a masz podpięty komputer do routera wifi przez kabel??? bo tak raczej powinno być podłączone przy konfiguracji. podepnij pod pierwsze wolne wyjście rj45.....a i dla pewności zresetuj router przez odłączenie i włącznie zasilania . powinno pomóc dostać się do ustawień routera

ps. (też mam dlinka )

Edytowane przez awierone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Pc jest podpiety skretka i usb bezposrednio do routera ,skretka z tego co widze tez podpieta pod 1 port,ponizej fotki:

post-9445-1234340690.jpg

post-9445-1234340716.jpg

post-9445-1234340706.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Linksysa WRT54GL i nadal mam problemy z netem w PS3 (wykopuje mnie z PSN).

Chcę spróbować inny router tj. D-Link 300 lub 320 (który lepszy ? który sami byście wybrali ?)

Tylko hmm...nawet jak podłącze kabel do PS3 ten który założył mi dostawca internetu to mnie też wywala. Więc nadal nie wiem czy to wina routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam Linksysa WRT54GL i nadal mam problemy z netem w PS3 (wykopuje mnie z PSN).

Chcę spróbować inny router tj. D-Link 300 lub 320 (który lepszy ? który sami byście wybrali ?)

Tylko hmm...nawet jak podłącze kabel do PS3 ten który założył mi dostawca internetu to mnie też wywala. Więc nadal nie wiem czy to wina routera.

Tez mam tego linksysa....i napewno nie jego wina jest ze wywala cie z PSN....To jeden z lepszych ruterkow....wywal PS3 na DMZ-ta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko hmm...nawet jak podłącze kabel do PS3 ten który założył mi dostawca internetu to mnie też wywala. Więc nadal nie wiem czy to wina routera.
Czy na prawde mamy za ciebie wyciagac odpowiednie wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam net z sieci lokalnej droga radiowa, transfer 512/64, czy przez tak slabe lacze moge miec NAT3 w PS3(wi-fi)?

Posiadam linksysa wrt54gl + tomato, raz mialem NAT2 zaraz po wgraniu tomato ale to tylko przez chwile, wszystko mam odblokowane i poustawiane wg zalecen. Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim transferem mozesz miec problemy z komfortowym graniem. Jednak nie od transferu zalezy czy masz nat 2 czy 3. Problemem nie do przeskoczenia moze byc jednak siec lokalna do ktorej jestes podlaczony, bo nie wiadomo czy dzielisz/z iloma osobami dzielisz jeden adres IP. Jezeli masz swoj wlasny adres IP to jest szansa na nat2, jednak jezeli jest was kilka/kilkanascie osob na osiedlu i macie wyjscie przez jedno ip, to administrator moze bardzo niechetnie przekierowywac porty na twoj router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z takim transferem mozesz miec problemy z komfortowym graniem. Jednak nie od transferu zalezy czy masz nat 2 czy 3. Problemem nie do przeskoczenia moze byc jednak siec lokalna do ktorej jestes podlaczony, bo nie wiadomo czy dzielisz/z iloma osobami dzielisz jeden adres IP. Jezeli masz swoj wlasny adres IP to jest szansa na nat2, jednak jezeli jest was kilka/kilkanascie osob na osiedlu i macie wyjscie przez jedno ip, to administrator moze bardzo niechetnie przekierowywac porty na twoj router.

Mieszkam na wsi IP mam raczej wlasne, nawet uslugodawca dal mi ap z IP a do tego mowi ze zadnych portow nie blokuje, dziwna sprawa. Sygnal wi-fi na konsoli mam 100%. Probowalem DMZ wlaczyc dla IP konsoli i tez nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rowniez Linksysa 54GL i wszystko lata na UPC 20 Mbit. I musze Wam powiedziec ze spokojnie jest NAT2 , nawet bez przekierowania portów. Wszystko byloby super...ale...Mialem problemy z Crash Commando , nie laczyla sie , problem byl tez z Playstation@home. Przekierowalem wszystkie niezbedne porty. Malo tego wrzucilem konsole w DMZ.. I lipa tez sie nie laczy z HOME. Wszystkie gry chodza online. PS STORE tez spoko. Jedynym klopotem jest Motorstorm, ktory za nic nie chce sie polaczyc z serwerem..Po podpieciu bezposrednio do kabla bez rutera wszystko dziala. Nie pomaga nawet NAT2. Tyle moich spostrzezen na temat Linksysa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam internet z kablówki (Spray-mieszkam w Warszawie), podłączony bezpośrednio kabelkiem do karty sieciowej :biggrin: (D-Link DFE-528TX), nie mam na ten tema żadnego pojęcia, więc proszę powiedzcie mi w jaki sposób najprościej i najtaniej mógłbym podłączyć konsolę do sieci, z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam graczy. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić drugą sieciówkę do kompa i udostępnić połączenie internetowe PS3ójce (tyle, że komp będzie musiał być włączony) albo kupić router - tutaj się nasuwa tylko pytanie czy Ci dostawca nie zablokował adresów MAC, że tylko twoja karta w kompie działa, ale krótka rozmowa z dostawcą powinna pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz kupić drugą sieciówkę do kompa i udostępnić połączenie internetowe PS3ójce (tyle, że komp będzie musiał być włączony) albo kupić router - tutaj się nasuwa tylko pytanie czy Ci dostawca nie zablokował adresów MAC, że tylko twoja karta w kompie działa, ale krótka rozmowa z dostawcą powinna pomóc

Dzięki Sebol, a czy będzie jakaś różnica w prędkości połączenia? Mam internet 1Mb, to niezbyt dużo, więc ma to dla mnie duże znaczenie. Mój dostawca raczej blokuje, czy w związku z tym będę musiał coś dopłacać? Mam nadzieję, że nie będę musiał inwestować w router, bo do nesquika to ich raczej nie dają. :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie roznicy w predkosci. Co najwyzej bedziesz musial poprawnie skonfigurowac router zeby na konsoli wszystko dzialalo jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straty jakości sygnału przy routerze jednak odczujesz przy PS3, ja przynajmniej je z łatwością zauważam, niewielkie bo niewielkie ale są (zaznaczę 1Mb od DialogTelecom). Objawia się to w kreskach pingu w grze. Przy połączeniu bezpośrednim np. mam 4 kreski, a jak przepuszę sygnał przez router spada do 3 kresek. Może to tylko nędzny Dialog tak kieruje swoich użytkowników, że przepuszcza sygnał przez zawalone punkty dostępowe sieci szkieletowej, tj. Wałbrzych. U innych provider'ów może nie być tego problemu. Przez to właśnie się zastanawiam nad zmianą dostawcy Interenetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz kupić drugą sieciówkę do kompa i udostępnić połączenie internetowe PS3ójce (tyle, że komp będzie musiał być włączony) albo kupić router - tutaj się nasuwa tylko pytanie czy Ci dostawca nie zablokował adresów MAC, że tylko twoja karta w kompie działa, ale krótka rozmowa z dostawcą powinna pomóc

Ustawia w routerze adres MAC swojej karty i wszystko śmiga, a dostawca nic nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki chłopaki, ale powiedzcie mi tak bardziej łopatologicznie, kupić drugą sieciówkę (może być taka sama?), podłączyć konsolę tym kabelkiem co był w pudełku i co dalej? Czy w ten sposób konsola będzie miała ten sam IP i czy dostawca będzie mi mógł doliczyć coś, jeżeli chodzi o ten MAC?

Edytowane przez handymanny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×