Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Przekieruj dmz na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja pozwala ustawić urządzenie żeby działało poza firewallem ? ja firewall w routerze mam całkowicie wyłączony, a jak włącze firewall i ustawie to dmz to mi się router zawiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta opcja pozwala ustawić urządzenie żeby działało poza firewallem ? ja firewall w routerze mam całkowicie wyłączony, a jak włącze firewall i ustawie to dmz to mi się router zawiesza.

Może zaktualizuj firmware routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zaktualizuj firmware routera?

To już próbowałem zaraz po podłączeniu routera :P

Firmware Info.

There is no new firmware update available for this Router! !

EDIT :

A jednak znalazłem firmware :P teraz już DMZ działa poprawnie, lecz po wpisaniu tam ip konsoli i ustawienia na enable dalej to samo NAT 3 ciągle. Zauważyłem inną rzecz jak mam włączonego kompa i w ps3 robię test połączenia to wtedy pokazuje NAT 2.

Edytowane przez owca6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam podłączyć konsolę i komputer do internetu. Kabel idzie od modemu kablówki. Czy jedynym wyjściem z sytuacji jest zakup routera? Jeśli tak to jaki najprostszy, najtańszy znacie?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem i mam taki problem. gdy próbuje podłączyć PS3 z netem to nie idzie. Gdy biorę Internet Connection Test i pobiera IP wyskakuje błąd że za długo pobiera IP. Patrzałem czy lampka z z tyłu świeci i świeci. Dodam że nie posiadam żadnego rutera czy coś - sam kabel.

PS. Na PC normalnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze jest nalozony filtr adresow MAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dla testu do kabla podlacz jakis inny komputer, albo inna karte sieciowa jezeli masz dwie w swoim pc. Tam mam nadzieje bedziesz wiedzial jak poprawnie skonfigurowac siec. Jezeli na innym kompie tez nic sie nie bedzie ruszac, to szanse ze jest filtracja MAC rosna.

Mozesz przedzwonic do swojego administratora i zapytac czy nie ustawil filtru MAC i poprosic go o ewentulane dodanie nowego adresu (twojej konsoli) do puli zaufanch MACow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam podłączyć konsolę i komputer do internetu. Kabel idzie od modemu kablówki. Czy jedynym wyjściem z sytuacji jest zakup routera? Jeśli tak to jaki najprostszy, najtańszy znacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o poradę w kwestii połączenia PS3 z netem jako, iż jestem kompletnie nowy w temacie.

Mianowicie mam internet (1Mb/2Mb) z sieci lokalnej (przewodowe). Chciałbym spytać o jak najtańszą mozliwość połączenia konsoli z internetem (najchętniej przez PC). Niestety posiadam tylko jedno gniazdo w karcie sieciowej - czy w związku z tym możliwe jest kupno jakiegoś switcha w celu połączenia pc z konsolą?

Przy okazji chciałbym spytać o kabel skrosowany - dla sprawdzenia odłączyłem kabel od komputera i podłączyłem go do konsoli (świeciła się zielona dioda - czy to oznacza że kabel jest skrosowany?) i po próbie kilku opcji ustawień połączenia (z tego tematu oraz swojej sieci) konsola odnalazła adres IP (Obtain IP Address) ale Internet Connection niestety nieudane.

Za wszelkie porady oraz pomoc z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieciach lokalnych admini czesto nakladaja filtrowanie adresow mac. Wiec albo kup router albo zapytaj sie admina jak podlaczyc swoja konsole do sieci. Czesto admini przybieraja ksztalty ludzkie, wygladaja doslownie jak my i nawet potrafia nie zjesc swojego rozmowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sieciach lokalnych admini czesto nakladaja filtrowanie adresow mac. Wiec albo kup router albo zapytaj sie admina jak podlaczyc swoja konsole do sieci. Czesto admini przybieraja ksztalty ludzkie, wygladaja doslownie jak my i nawet potrafia nie zjesc swojego rozmowcy.

Co do adresu mac to zdaje sobie sprawe, ze takowy trzeba bedzie uaktywnic.

Pozostaje sprawa 'fizycznego' podlaczenia konsoli do pc, jaki sposob byscie polecili?

Ponowie pytanie o moj kabel sieciowy, czy jest skrosowany jezeli 'wykrywa' go konsola? (po podlaczeniu zielona dioda jest zapalona).

Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Spider001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz kabel wystajacy ze sciany to nie wiadomo czy jest scrossowany. Zlap wtyczki na obu koncach i porownaj kolejnosc kabelkow. Najlepiej chyba rozdzielic internet za pomoca routera, bo nawet nie potrzebujesz pytac admina co i jak. Ale jest szansa ze wystarczy switch, ale wtedy pewnie musialbys pogadac z adminem aby odblokowal MAC konsoli, ale moze zazyczyc sobie dodatkowej oplaty za drugi numer IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli masz kabel wystajacy ze sciany to nie wiadomo czy jest scrossowany. Zlap wtyczki na obu koncach i porownaj kolejnosc kabelkow. Najlepiej chyba rozdzielic internet za pomoca routera, bo nawet nie potrzebujesz pytac admina co i jak. Ale jest szansa ze wystarczy switch, ale wtedy pewnie musialbys pogadac z adminem aby odblokowal MAC konsoli, ale moze zazyczyc sobie dodatkowej oplaty za drugi numer IP.

Co do MAC'a to nie bedzie problemu - jutro zadzwonie do admina i mi odblokuje. Odnosnie routera to niestety za duzy wydatek, chyba ze wystarczyloby cos pokroju czegos takiego .

Czy gdy zostanie odblokowany mac, kupie switch'a + dwa kable skrosowane to nie bedzie zadnych problemow z polaczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel powinien byc (nie w kazdym przypadku musi) scrossowany tylko jezeli laczysz PS3 z PC (ogolnie regulaj esdt taka ze jezeli laczysz urzadzenia tej samej klasy ze soba np pc-pc, router-router, switch-switch, to ma byc cross). Jezeli bedziesz laczyl PC oraz PS3 ze switchem to kabel powinien byc prosty.Poszukaj w tym watku jakie porty zaleca sie przekierowac na PS3 i popros potem admina zeby je przekierowal na adres IP konsoli, jaki zostanie jej przydzielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,odnosnie mojego problemu z podlaczeniem playki do neta poprzez WIFI(pisalem jakis 1,5m-ca wstecz) .Koles z kablowki (TOYA) powiedzial ze domyslnie maja szyfrowanie WPA ENTERPRISE,z tego co przeczytalem to ps3 nie obsluguje tego formatu.Czy wymiana rotera cos da?Czy da sie to jakos obejsc,czy tylko zmiana operatora cos pomoze?Z gory dzieki

Edytowane przez zibi1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko, co należy zrobić aby na jednym adresie e-maila w PSN logować różne nick ID tego samego użytkownika?

Czy jest tak, że jeden adres jest i jeden ID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry.

Mam takie pytanko. Siadł mi ruter wysłałam do reklamacji i zostałam na konsoli bez neta. Czy mogę podłączyć bezpośrednio kabel z internetu (Airbites 3 mb ) ? jeśli tak to co gdzie trzeba pozmieniać ?

musze sobie radzić sama bo moj maz coś ostatnio wogóle nie gra na konsoli , help.

ps. proszę o tłumaczenie jak dla kobiety :) :) , pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnosnie ustawien AP, ROUTERA, KOMPA I PS3. Korzystam z sieci bezprzewodowej, do swoje AP mam przyznane stałe IP 192.168.10. xxx i teraz chodzi mi o to aby nie zajmowac administratorowi pozostałych numerow IP, ROTER, KOMPA i PS3 chce przeniesc na nr 192.168.2.1 itd. ale jak to zrobic? Probowalem tak zrobic ale wowczas nie mam neta. Z gory dzieki z pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie chcesz zajmowac administratorowi pozostalych adresow IP? Access point to nie router, i kazde urzadzenie ktore pod niego podepniesz musi miec przypisany jakis adres z tej samej puli co AP, wiec tak czy siak kazde z urzadzen zabierze po jednym adresie. Poza tym adres z koncowka 1 ma w 99% przypadkow router, wiec moze dlatego nie dziala. Wybierz jakies mniej standardowe numery, np 192.168.10.40 41 i 42. Poza tym wszystko wyglada ladnie i do zrobienia, wiec nie wiem czemu ci nie dziala. Moze admin filtruje ruch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry bedzie router D-LINK DI-524 WIRELESS G ROUTER pod internet z kablówki? Pozdrawiam

Będzie idealny! Mam ten router i modem motoroli i wszystko śmiga bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×