Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam krótkie pytanie - dlaczego zawsze na ps3 prędkość netu jest o połowę mniejsza niż na laptopie ???czy coś muszę pozmieniać w ustawieniach ps3 ??? Korzystam z routera dlinka

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciał bym się was poradzić w sprawie internetu.Posiadam router linksys i neostrade 1024.Do tej pory internet przez prawie rok sprawował sie bez problemów,niestety od tygodnia wystepuje dziwne nagłe zwolnienie internetu.Objawia sie to tym że jak dokonam nowego połączenia wi-fi przez około 2 min plik ściąga się z prawidłową predkością,lecz niestety nagle zielona dioda przestaje szybko migać i prędkość internetu drastycznie maleje.Za każdym razem jak dokonam nowego połączenia jest tak samo.Czy miał ktoś z was podobny problem i wie jak mam sobie z tym poradzić? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie stoi router bo to ma spore znaczenie. Czy komp jest włączony w tym samym czasie? Jaka jest odległość pomiędzy routem a ps3? I co stoi na drdze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam.Chciał bym się was poradzić w sprawie internetu.Posiadam router linksys i neostrade 1024.Do tej pory internet przez prawie rok sprawował sie bez problemów,niestety od tygodnia wystepuje dziwne nagłe zwolnienie internetu.Objawia sie to tym że jak dokonam nowego połączenia wi-fi przez około 2 min plik ściąga się z prawidłową predkością,lecz niestety nagle zielona dioda przestaje szybko migać i prędkość internetu drastycznie maleje.Za każdym razem jak dokonam nowego połączenia jest tak samo.Czy miał ktoś z was podobny problem i wie jak mam sobie z tym poradzić? Z góry dzięki za pomoc.

Ja mam także neta neostrade 1024, ruter również linksys... Mam podobny problem, ale nieco się różni od twojego... Mój polega na tym, że jak włączę więcej niż jedną stronę to tak jakby linie się przeciążały i kontrolka na routerze ledwo co świeci, nie raz nawet się net rozłączy... Wcześniej tak nie miałem... Ostatnio też miałem małe remonty w domu i starszy coś tam grzebał w gniazdku od telefonu i może to od tego, ale nie jestem pewien. Nie wie ktoś na czym polega ten problem ?

Edytowane przez Dazidek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś namieszane jest w gniazdku. Kiedyś jak miałem neo i uszkodziło się gniazdko to bardzo często net się rozłączał. Zadzwoniłem na do tepsy i zgłosiłem ze mam taki problem i na drugi dzień przyjechał koleś i grzebał w gniazdku i wszystko było od tej pory ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Netię 1Mbit/s, natomiast model SPEEDTOUCH z TPSA. I oto moje pytanie:

Czy jeżeli podłączyłbym modem przez USB pod ps3 to miałbym internet w PLAYSTATION3?

Myślę że nie gdyż nie ps3 nie ma sterowników pod modem... jednak chciałbym się upewnić.

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Netię 1Mbit/s, natomiast model SPEEDTOUCH z TPSA. I oto moje pytanie:

Czy jeżeli podłączyłbym modem przez USB pod ps3 to miałbym internet w PLAYSTATION3?

Myślę że nie gdyż nie ps3 nie ma sterowników pod modem... jednak chciałbym się upewnić.

Dziękuję za odpowiedzi.

Masz 100% racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja mam nastepujacy problem - od paru dni co jakis czas nie moge sie polaczyc do PSN, wywala mi jakis blad DNS. Na kompie i lapku wszystko smiga bez zastrzezen, czyli to nie wina routera. Ustawien w PS3 tez nie, bo nic nie ruszalem, a wystarczy, ze powylaczam konsole pare razy i zalapuje w koncu. Najdziwniejsze jest to, ze pomimo bledu DNS internet caly czas chodzi . Spotkal sie ktos juz z taka sytuacja? A moze WiFi w konsoli zaczyna siadac??

Aha, zapuscilem connection test jak juz udalo mi sie podlaczyc, co prawda przeszedl wszystko pomyslnie, ale na koncu wyskoczyl mi komunikat, ktorego nigdy wczesniej nie mialem - "The router in use may not support Ip fragments, and communikation features of some games may berestricted".

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam routera tp-linka tl-wr543g i mam problem z konfiguracja sieci wifi. PS3 przez kabel chodzi bez problemu ale przez wifi nie. Mam internet kablowy i probowalem roznych ustawien routera, ale wyskakuje blad DNS, wpisywalem recznie dns taki jaki jest przez kabel,ale nadal nic, czy ktos moze pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W przyszłości będę zmieniła internet obecnie mam Neostrade<modem ADSL>i tutaj takie moje pytanko jaki najlepiej wziąć internet i co kupić aby sprawnie się łączyć z Konsola PS3 i cieszyć się z długich godzin na Multi ?

Edytowane przez Qekon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy mam doslownie to samo. Przez 2 lata zadnych problemow z polaczeniem nie bylo. A jesli byly to reset routera pomagal. Ale od kilku dni wlasnie mam ten sam problem. Jakis blad DNS podczas logowania sie do psn. Pomaga tylko odklepanie 2 zdrowasiek i rozaniec. Moj provider to Aster warszawski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jaki najlepiej internet słyszałem o kablu krosowanym ale nie wiem jak to działa na pewno wiecie jak podłaczyc jeśli ktoś by był miły i wszystko wytłumaczył dokładnie co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zapewne ten temat był już wielokrotnie wałkowany ale nigdzie tak do końca się nie doczytałem jak to zrobić i jak podpiąć mój sprzet wiadomo komputer + internet modem neostrada sagem 800 <ADSL> z tego co wiem nie da się tak podłączyć gdyż Neostrada obsługuje sterowniki które ps3 nie łyka inna sprawa kabel krosowany ? gdzieś wyczytałem ze podpiąć jedna końcówkę do modemu jak się nie mylę a druga do Ps3 ale co to da ? chyba nic router + jaki internet normalny np Debacom albo inny ? PS3 posiada Bluetooth czyli można tez iść w ta stronę ale jestem kompletnie zielony z tego mam nadzieje ze ktoś dokładnie opisze krok po kroku jak to zrobić może ktoś miał podobnie tak jak ja pozdrawiam i przepraszam jeśli robię offtop nie potrzebny

Edytowane przez kill
Nie robisz offtopu, ale staraj się nie zakładać co chwila nowych tematów, skoro są odpowiednie przyklejone topiki na Forum od tych spraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam taki problem z czarnulka ze wczesniej byla podpieta kablem skrosowanym od PC teraz uzywam laptopa zrobilem wszystko tak samo i wykrywa plejka neta , sciaga wczesniej zaczete probranie plikow, przegladarka chodzi a nie chce zalogowac sie do psn :( Probowalem wpisywac to samo co w tamtym PC ale nic nie daje a jak podlacze z powrotem pod blaszaka dziala normalnie :(( ma ktos jakis pomysl jak to zrobic krok po kroku ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Żywy mam doslownie to samo. Przez 2 lata zadnych problemow z polaczeniem nie bylo. A jesli byly to reset routera pomagal. Ale od kilku dni wlasnie mam ten sam problem. Jakis blad DNS podczas logowania sie do psn. Pomaga tylko odklepanie 2 zdrowasiek i rozaniec. Moj provider to Aster warszawski.

Witam

Miałem dziś to samo i pomogła dopiero zmiana w ustawieniach konsoli Primary DNS na 208.67.222.222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam problem jak kolega wyżej i wiąrzę to z pobraniem najnowszego "cuda" :D od sony w postaci updatu softa 2.76 bodajrze. Wydaje mi sie ze po tym update net bardzo mi zwolnił nawet czasami wogóle go nie ma - myslałem ze to wina routera i wymieniłem go lecz to nie pomogło. Dopiero dzis poszedłem po rozum do głowy i odpaliłem speed testa zarówno na kompie (mam lapka podłączonego tez przez wifi z tego samego routera rzecz jasna ) jak i na ps3 i wyszła znaczaca róznica chociazby w predkosci pobierania (9876 kb na lapku -mam dobrego neta dosyc do ok 200 kb na sonce). Mam prośbe czy ktos ma sposób by rozwiązac ten problem - gram sporo po necie wieć rzecz jasna potzrebuje najnowszego update. Jak wyzej napisałem problem jest w tym iz sądze iż spowalnia ona neta (bynajmniej jak kojarzę od jego zainstalowania zaczeły pojawiać sie problemy) chyba że ktos miał podobny problem lub ma inną koncepcje - z góry dzięki za zainteresowanie - wtedy bede kombinował.Wielkie dzięki za pomoc

PS: dodam jeszcze iż nigdy przed ta sytuacją nie miałem problemu z netem dostawca jest solidny , net dardzo dobry ( 6 mb w dzien , 10 w nocy) sygnał ok 70-95% czasami spada do 57 % ale rzadko. Przy wywalaniu mnie z serwa wyskakuje bład 5021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiarygodnego testu nie wykonasz na plejaku, bo ma kulawa przegladarke. Tak wiec popularne testery zrobione we flashu mozna o kant pupy potluc. Poza tym podlaczenie konsoli przed wifi znaczaco obniza predkosc sieci. Chcesz miec szybszy interner, podlacz kablem. I prosze nie pisac ze nie po to jest wifi w konsoli. Albo wygoda, albo jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że połaczenie przez wifi obniza przepustowośc to tyle i ja wiem tylko jak pisałęm do tej pory było naprawde spoko - może z 2 razy wywaliło mnie z serwa (killzone 2 ) ale wtedy wszystkich wywalało a teraz od ok 2 tyg (czyli jak pisałem zainstalowania najnowszego update) naprawde nie da sie zrobic konkretnie nic na tej konsoli "jakośc" tego internetu ze tak napiszę przypomina mi odległe czasy gdzie 258 kb sie jeszcze dzieliło na 5 :D tak że od strony neta (dostawca , router - który jak wyżej napisałem wymieniałem czy jakichs zakłocen sieci) lecz od strony konsoli spodziewałbym sie problemów aczkolwiek nie siedzę w tym aż tak głeboko imogę sie mylic. Dzieki za pomooc czekam na dalsze propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że połaczenie przez wifi obniza przepustowośc to tyle i ja wiem tylko jak pisałęm do tej pory było naprawde spoko - może z 2 razy wywaliło mnie z serwa (killzone 2 ) ale wtedy wszystkich wywalało a teraz od ok 2 tyg (czyli jak pisałem zainstalowania najnowszego update) naprawde nie da sie zrobic konkretnie nic na tej konsoli "jakośc" tego internetu ze tak napiszę przypomina mi odległe czasy gdzie 258 kb sie jeszcze dzieliło na 5 :D tak że od strony neta (dostawca , router - który jak wyżej napisałem wymieniałem czy jakichs zakłocen sieci) lecz od strony konsoli spodziewałbym sie problemów aczkolwiek nie siedzę w tym aż tak głeboko imogę sie mylic. Dzieki za pomooc czekam na dalsze propozycje

Moim zdaniem po prostu musisz przeczekać. Ja nie mogłem się w ogóle połączyć z serwerami K2 przez dwa tygodnie. Z Twoim błędem jest mnóstwo ludzi - zajrzyj na oficjalne amerykańskie forum Playstation do działu killzone. Kilku osobom ten błąd wywalał przez headseta. Innym znowu zakłócała praca urządzeń bluetooth. Może masz w pobliżu klawiaturę, telefon coś co mogłoby się gryźć? Spróbuj też zmienić region, na którym grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na innych grach i jest to samo - czyli wywala mnie cały czasnie wiem juz co robic dzis przestawiałem konsole by była bliżej routea ,zrobiłem nawet fan testa (myslałem zo moze cos sie zakurzyło w srodku i tak słabo odbiera neta) i po tym wszystki sądze im przyczyna może leżec w systemie ps3. Odnosnie tego mam pytanie czy da sie jakoś "cofnąc" , sformatować system by był on w wersji podstawowej jak po wyciągnięciu konsoli z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłem na innych grach i jest to samo - czyli wywala mnie cały czasnie wiem juz co robic dzis przestawiałem konsole by była bliżej routea ,zrobiłem nawet fan testa (myslałem zo moze cos sie zakurzyło w srodku i tak słabo odbiera neta) i po tym wszystki sądze im przyczyna może leżec w systemie ps3. Odnosnie tego mam pytanie czy da sie jakoś "cofnąc" , sformatować system by był on w wersji podstawowej jak po wyciągnięciu konsoli z pudełka.

Witam

Masz ustawiony DMZ w ruterze na adres PS3 i powyłączane UPnP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Mój PS3 nie widzi sieci Wlan. Mam internet radiowy puszczony do AP, z niego do rutera. Laptopy mi śmigają spokojnie na wifi, telefon tez, a PS3 nie....Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raceus zobacz w ustawieniach sieci w konsoli, moze trzeba ci po prostu przelaczyc z wired na wireless?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Masz ustawiony DMZ w ruterze na adres PS3 i powyłączane UPnP ?

tak mam upnp zrzeszta miałem do niedawbna właczone i chodziło ok jak zaczeło byc gorzej wyłaczyłem z nadzieja że pomoze ale lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz jeszcze na ruterze UPnP

tak mam upnp zrzeszta miałem do niedawbna właczone i chodziło ok jak zaczeło byc gorzej wyłaczyłem z nadzieja że pomoze ale lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×