Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiadomo czy bedziesz mogl podpiac inny internet. Sa dwa rodzaje routerow do ADSL. Z annexem A i annexem B. Niestety nie sa one ze soba w zaden sposob zamienne. Polecane routery masz juz linkowane w tym watku tylko poprzegladaj strony. I twoj problem jest wlasnie typowy. Nie wiem co w nim nietypowego widziales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jak zmienię internet i nie będę miał już po przez modem to będę mógł podpić ten internet do routera ? i tym samym dalej cieszyć się internetem w konsoli ?

Edytowane przez Qekon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam modem sagem neostrada 1 mb/s i ma on dwie wtyczki. USB do kompa i jakis kabel do łączenia sie z linia telefoniczna. Czy polaczenie sie z routerem bedzie problemem. czy poprostu bedzie trzeba polaczyc sie kablem ethernet z kompem przez router ? moze pomozecie i powiecie jak podlaczyc jakie kable i gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kill nie mniej do mnie pretensji już kilka postów pisałem i nikt oprócz jego nie pomógł. A co do ISP to mam go od AIRMAX http://airmax.pl/ ale dzwoniłem już do chłopaków z BOK i mówili, że wszystko powinno być ok bo przecież jeszcze w zeszłym miesiącu działało wszystko. POMOCY

wi-fi :)

Może głupie ale sprawdzałeś to?

http://airmax.pl/pomoc/jak-zainstalowac.php

Bo ewidentnie coś się zmieniło w twoim otoczeniu co blokuje sygnał. Jaka jest moc w ogóle? Istnieje coś co mogłoby zakłócać sygnał? Jakieś nowe urządzenie itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam bardzo duzy problem z internetem na PS3. Otoz codziennie, po wlaczeniu konsoli w rogu widze napis o DNS error. Sprawdzam wtedy czy mam taki sam problem na komputerach, jednak wszystko dziala poprawnie. Czyli w calym domu jest Internet, tylko nie na PS3. Dlaczego tak mi sie dzieje i co musze zrobic, zeby sie zalogowac? Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może głupie ale sprawdzałeś to?

http://airmax.pl/pomoc/jak-zainstalowac.php

Bo ewidentnie coś się zmieniło w twoim otoczeniu co blokuje sygnał. Jaka jest moc w ogóle? Istnieje coś co mogłoby zakłócać sygnał? Jakieś nowe urządzenie itp?

Moc mam na maxa dodam, że mam kabelek nie radyjko kolego nowych urządzeń brak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moc mam na maxa dodam, że mam kabelek nie radyjko kolego nowych urządzeń brak :(

Pisałeś, że wi-fi. Albo kabelek, albo moc na 100% :blink: To jak to w końcu jest?

Podsumowując. O ile wszystko masz poprawnie ustawione na routerze i konsoli. Na mój gust twój ISP blokuje ci porty i na chama każ sobie je odblokować i tyle, albo zgłosisz sprawę do

Urzędu Ochrony Praw Konsumenta i Konkurencji (czy siakoś tak) lub Rzecznika Praw Konsumenta. Ja przynajmniej nic więcej nie wymyślę. Jeśli net chodzi, a z PSN cię wywala po chwili to syndromy są jednoznaczne. Albo ty masz nieodblokowane, albo oni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałeś, że wi-fi. Albo kabelek, albo moc na 100% :blink: To jak to w końcu jest?

Podsumowując. O ile wszystko masz poprawnie ustawione na routerze i konsoli. Na mój gust twój ISP blokuje ci porty i na chama każ sobie je odblokować i tyle, albo zgłosisz sprawę do

Urzędu Ochrony Praw Konsumenta i Konkurencji (czy siakoś tak) lub Rzecznika Praw Konsumenta. Ja przynajmniej nic więcej nie wymyślę. Jeśli net chodzi, a z PSN cię wywala po chwili to syndromy są jednoznaczne. Albo ty masz nieodblokowane, albo oni.

Chodziło mi o to ,że :

1. mam wi-fi

2. internet nie mam radiowy tylko na kablu,

3. mogę ściągać z PSS ale nie mogę grać.

4. Przeglądać neta mogę bez problemu - tylko nie mogę GRAĆ ! ! !

POMOCY

Edytowane przez red_baron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jak mam juz router adsl i modem neostrada tp podpinam kabel telefponiczny do routera a potem kablem krosowym (ethernet) do routera i ps 3 tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jak mam juz router adsl i modem neostrada tp podpinam kabel telefponiczny do routera a potem kablem krosowym (ethernet) do routera i ps 3 tak ?

raczej tak chyba ze masz router z wi-fi to wtedy tylko kompa podpinasz za pomocom kabla krosowanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok teraz z innej beczki. Jak juz zrobie to co musze (podłączenie) to jajas ikonka pojawi mi sie na kompie w ktorej bede mogl jakies ustawienia zrobic np ID i inne rzeczy. Mozecie dac jakąś instrukcję konfiguracji w kompie i ps 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam bardzo duzy problem z internetem na PS3. Otoz codziennie, po wlaczeniu konsoli w rogu widze napis o DNS error. Sprawdzam wtedy czy mam taki sam problem na komputerach, jednak wszystko dziala poprawnie. Czyli w calym domu jest Internet, tylko nie na PS3. Dlaczego tak mi sie dzieje i co musze zrobic, zeby sie zalogowac? Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

Dalej czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Na początki chciałem ze wszystkimi użytkownikami przywitać się ;) Jestem tutaj nowy. Dokładnie od 17 czerwca jestem "szczęśliwym" posiadaczem PS3, mimo, że już tamtego roku miałem PS3. Udało mi się podłączyć PS3 do internetu, dlatego chciałbym wszystkim tym osobom pomóc, którzy nie mają internetu.

UWAGA. Moja pomoc jest skierowana do osób, którzy posiadają modem ADSL podłączony do komputera, a samego PS3 chcą podłączyć do komputera (do karty sieciowej).

Co potrzebujemy?

1. Kabel ethernet skrosowany

2. Kartę sieciową w komputerze

Osobiście posiadam neostradę 2mb (modem : speedtouch 330)

Kartę sieciową Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Co musimy wykonać?

1. Podłączamy PS3 z kartą sieciową znajdującą się w komputerze (kablem ethernet)

2. Na komputerze wchodzimy do : Mój komputer > Moje miejsca sieciowe > Wyświetl połączenia sieciowe

3. Jak już jesteśmy w "połączenia sieciowe" to musimy udostępnić połączenie pomiędzy modemem, a kartą sieciową. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na modem i klikamy "właściwości". Potem dajemy na zakładkę "zaawansowane" i tam, gdzie pisze niebieską czcionką "Udostępnienie połączenia internetowego" zaznaczamy wszystkie trzy opcje, tak jak jest na tym obrazku : http://img26.imageshack.us/img26/2875/kxk.jpg

4. Kolejnym krokiem jest wyłączenie firewalla (w moim przypadku, gdzie zainstalowałem program Kaspersky Anti-Hacker musiałem dać "Allow all". Jeżeli ktoś posiadam Windows Xp Professional i jedynie Service Pack 1, a nie ma zainstalowanego jakiegoś oprogramowania firewall, to prawdopodobnie nic nie musi robić :)

5. Teraz w PS3, wchodzimy następująco : Settings > Network Settings > Interet Connection Settings > Easy i tyle

Od tej chwili można cieszyć się internetem w PS3 ^^

I taka mała uwaga ode mnie. Nie trzeba wchodzić we właściwości "Protokól internetowy (TCP/IP). Wszystkie DNS i IP mają być uzyskiwane "automatycznie" :) Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem ^^ Cieszę się, jeżeli komuś ten sposób zadziałał :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem hasła do PSN - co teraz mam zrobić ? PLZ HELP - znalazlem juz

Edytowane przez Kar0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej mam takie pytanko...

Ciagne neta od sasiada (neostrada) przez jego router, i chcialbym rozdzielic neta w domu na PS3 i kompa - tylko ze na konsole bezprzewodowo.... co najlepiej kupic ??

To jaki ty masz internet 50 MB ?

Sąsiad korzysta z internetu, cała rodzinka a ty chcesz w tym samym czasie grać online ?

mam pytanko jak mam juz router adsl i modem neostrada tp podpinam kabel telefponiczny do routera a potem kablem krosowym (ethernet) do routera i ps 3 tak ?

Jeżeli masz router to po co ci modem Neostrada ?

W ustawieniach routera wpisujesz użytkownika i hasło te które masz w neostradzie i wszystko działa

bez głupiej instalacji modemu i neostrady

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zapomne hasło i nazwe użytkownika neostrady to co musze zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak zapomne hasło i nazwe użytkownika neostrady to co musze zrobic ?

To sobie sprawdź w umowie lub ewentualnie powinieneś mieć ksero gdy się rejestrowałeś pierwszy raz był komunikat o wydrukowaniu lub spisaniu danych do logowania w neostradzie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa no spoko dzieki ;)

A mam takie pytanko czy jest jakis problem z podłączeniem routera ?Bo patrze sobie na necie ze trzeba cos w ustawiniach sieci zrobic. Moge sie nie połapać jakoś ? Trudne jest to? Moze lepiej isc do serwisu tam gdzie kupilem ps 3 niech przyjada do mnie do chaty i wszystko zrobia ? Da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tutaj nowy i mam problem z ps3 a mianowicie wszystko było oki grałem i grałem przez 7 miesiecy i nic sprzecik spisywał sie rewelacyjnie a od 2 dni nie czyta płyt a jak juz zachwyci to zagram np w gta IV 5 min i zawiecha albo mecz w nba 09 i tez zawiecha i nic nie idzie zrobic i niewiem o co chodzi czy to wina lasera ?? bo płyty raczej nie sprawdzałem na 4 grach na każdej po chwili sie sawiesza POMOCY!!!! z góry dzięki :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca sie kupywać router adsl do neo tp ? Chodzi mi o rejestracje i łączenie sie z netem z ps 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy opłaca sie kupywać router adsl do neo tp ? Chodzi mi o rejestracje i łączenie sie z netem z ps 3

Zdaje się ze nie masz innego wyjścia jeśli chcesz pograć na necie :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy opłaca sie kupywać router adsl do neo tp ? Chodzi mi o rejestracje i łączenie sie z netem z ps 3

jak chcesz korzystac z PSN to sie przyda

ps zostalem uprzedzony :P

Jakie porty odblokować dla PS3?

przejrzyj watki wszystko jest napisane

witam jestem tutaj nowy i mam problem z ps3 a mianowicie wszystko było oki grałem i grałem przez 7 miesiecy i nic sprzecik spisywał sie rewelacyjnie a od 2 dni nie czyta płyt a jak juz zachwyci to zagram np w gta IV 5 min i zawiecha albo mecz w nba 09 i tez zawiecha i nic nie idzie zrobic i niewiem o co chodzi czy to wina lasera ?? bo płyty raczej nie sprawdzałem na 4 grach na każdej po chwili sie sawiesza POMOCY!!!! z góry dzięki :biggrin:

ja na twoim miejscu zareklamowałbym ps3 (póki masz gwarancje)

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy opłaca sie kupywać router adsl do neo tp ? Chodzi mi o rejestracje i łączenie sie z netem z ps 3

Jeżeli posiadasz kartę sieciową w komputerze, to router nie jest potrzebny ;p. Jedyna wada to taka, że musisz mieć komputer włączony, by mieć neta w PS3 ;). Spójrz na mój poradnik powyżej, jest opisane co trzeba zrobić, by mieć neta ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie dziala tak ze mam router podpinam kalbem ethernet do kompa , kofiguruje go a potem podpinam ethernetowym kablem do ps3 i ciesze sie netem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×