Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie zrobiłem tak jak powiedział

saracen

I wszystko gra :) działa mi na kompie(poprzez kabel) i w ps3(bezprzewodowo)

Dzięki wielkie za pomoc ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darkmack Odłącz teraz modem i podłącz tylko router

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darkmack Odłącz teraz modem i podłącz tylko router

Nie do końca rozumiem dlaczego mam odłączyć i sam router podłączyć ?

Teraz mi wszystko śmiga :) więc chyba nie trzeba już nic wicej robić, czy trzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darkmack A po ci modem i router podłączony. Wystarczy sam router. Wszystko będziesz miał to samo ale jeden sprzęt mniej podłączony Chyba że internet otrzymujesz nie przez kabel RJ-11 tylko przez kabel RJ-45

Edyt:

Chyba masz internet przez kabel RJ-45 czyli modem musi zostać

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Z racji tego, że jest to dział Pytajnik, mam nadzieję, iż mój post (temat) nie zostanie usunięty. Forum jest przecież od pomagania :) .

Cel: Podłączyć PS3 do Internetu

Przeciwwskazania: Brak routera

Otóż, posiadam zwykły Internet z Neostrady, na zwykłym modemie, zwykłej firmy Sagem. Z gniazdka telefonicznego (które znajduje się u mnie w pokoju), wychodzi kabel telefoniczny, który jest włożony do modemu (ma ona taką końcówkę plastikową coś ala kabel LAN, taki czarny), mam też podłączony modem do komputera za pomocą takiego szarego kabla (jedna końcówka do komputera to USB, a do modemu jakaś dziwna, zakładam że modemowa :-)). W jaki sposób nie mając routera mam podłączyć PS3 do Internetu? Czy da się jakoś poprzez kabel LAN łącząc komputer z konsolą? Wiem, że komputer musiałby być włączony, jednak w jaki sposób go połączyć z konsolą aby wszystko działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Z racji tego, że jest to dział Pytajnik, mam nadzieję, iż mój post (temat) nie zostanie usunięty. Forum jest przecież od pomagania :) .

Cel: Podłączyć PS3 do Internetu

Przeciwwskazania: Brak routera

Otóż, posiadam zwykły Internet z Neostrady, na zwykłym modemie, zwykłej firmy Sagem. Z gniazdka telefonicznego (które znajduje się u mnie w pokoju), wychodzi kabel telefoniczny, który jest włożony do modemu (ma ona taką końcówkę plastikową coś ala kabel LAN, taki czarny), mam też podłączony modem do komputera za pomocą takiego szarego kabla (jedna końcówka do komputera to USB, a do modemu jakaś dziwna, zakładam że modemowa :-)). W jaki sposób nie mając routera mam podłączyć PS3 do Internetu? Czy da się jakoś poprzez kabel LAN łącząc komputer z konsolą? Wiem, że komputer musiałby być włączony, jednak w jaki sposób go połączyć z konsolą aby wszystko działało?

Witam,

Jeżeli włączysz udostępnianie łącza internetowego w Windows to będzie działać, ale poczytaj o tym w Googlach jeżeli będziesz miał problemy.

Bardziej polecam wydać kasę na ten router to modem wywalisz, a za to bez problemów rozdzielisz łączę przez kabel lub WiFi.

Jeżeli będziesz udostępniał łącze to licz na dodatkowe opóźnienie 50ms i konieczność włączonego komputera.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem otóż konsola przestała mi się łączyć z internetem.

Jakiś czas było wszystko OK a teraz nagle nie działa. W ustawieniach sieci wykrywa router, zasięg jest, jednak po zaakceptowaniu wyboru po chwili pojawia się napis "Upłynął czas próby uzyskania adresu IP".

Zabezpieczenia wyłączone, identyfikacja adresu MAC też. Router TP-Link W8901G, jednak problem jest raczej z konsolą bo komórką mogę się bezproblemowo połączyć. Nie przypominam sobie żebym grzebał w ustawieniach i coś przestawiał.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem otóż konsola przestała mi się łączyć z internetem.

Jakiś czas było wszystko OK a teraz nagle nie działa. W ustawieniach sieci wykrywa router, zasięg jest, jednak po zaakceptowaniu wyboru po chwili pojawia się napis "Upłynął czas próby uzyskania adresu IP".

Zabezpieczenia wyłączone, identyfikacja adresu MAC też. Router TP-Link W8901G, jednak problem jest raczej z konsolą bo komórką mogę się bezproblemowo połączyć. Nie przypominam sobie żebym grzebał w ustawieniach i coś przestawiał.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Witam,

Zrestartuj opcję routera, wgraj potem nowy firmware jak możesz i wtedy zobacz.

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aktualizacją firmware routera to radzę uważać. Skoro wszystko inne działa to problemem jest pewnie zła konfiguracja sieci z PS3

Proponuję zacząć od początku

http://manuals.plays...ex_network.html

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ale wiesz, sam miałem kilka podobnych przypadków gdzie winę ponosił router, mimo że reszta działała dobrze.

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowy firmware, zresetowałem wszystkie ustawienia w PS3 jednak nadal to samo.

Beta Uncharted 3 sie zaczyna, PS+ leci a ja nie mam neta :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można podłączyć Intrenet do PS3 za pomocą kabla USB? Mam modem na kabel USB i takowym podłączam go do komputera. Gdybym jednak odłączył od komputera i włożył do PS3 to by działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można podłączyć Intrenet do PS3 za pomocą kabla USB? Mam modem na kabel USB i takowym podłączam go do komputera. Gdybym jednak odłączył od komputera i włożył do PS3 to by działało?

Niestety nie, musisz zakupić router ADSL, który rozdzieli Ci internet.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam konsolę obok komputera.

Co mam zrobić, żeby podłączyć ps3 do Internetu. Nie mam routera (chcę tym sposobem, żeby komputer był włączony, a internet współdzielony)

Poczytałem trochę, ale nie do końca wszystko rozumiem. Mam Windowsa Viste i nie widzę w Panelu Sterowania opcji udostępniania sieciowego, a co gorsze wyświetla mi, że nie mam połączenia z żadną siecią :o, a neostrada włączona.

Mam kabel LAN, który już łączy konsolę i komputer, tyle że nie wiem co dalej.

Jeżeli nie wiecie jak to zrobić, to dodam, że mam też laptopa. Laptop ma wbudowane wi-fi (nie wiem czy to potrzebna informacja) bo i tak podłączam do niego internet na kablu (tym samym co neostrada, po prostu wtyczki sobie przełączam)

Wersja PS3: Slim 160GB

Jak mi ktoś pomoże, wytłumaczy to podziękuje, dam PLUSA.

Jak załącznik dodaje zdjęcie z Visty.

post-27817-0-76991000-1309280643_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w7, ale pewnie jest podobnie

w "centrum sieci i udostepniania" wybierasz "zmień ustawienia karty sieciowej"

pozniej na odpowiedniej karcie sieciowej (nie wiem ile ich masz) dajesz PPM i wybierasz wlasciowosci

bedziesz mial tam zakladke "udostepnianie" i w niej zaznaczasz "ptaszki" przy opcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , postanowiłem napisać ten post , ponieważ od 4 dni męcze się z ustawieniem typu NAT 2 w mojej ps3 ( bez tych ustawień na konsoli nie działają poprawnie gry online ). Mam router firmy asus model wl-520gc , nr. softu 2.0.1.1 , czytałem w interneciu MULTUM informacji na temat jak to zmieniac itp. Dowiedziałem sie , że mogę dodać konsole w routerze do DMZ , ale w takowym nie ma takiej opcji ( w każdym bądz razie nie działa ).

Naprawdę potrzebuje pomocy , niewiecie jak to jest od 4 dni biegać z pokoju do pokoju ( od PC do ps3 ) i dowiadywać sie , że nadal się ma TYP NAT 3 po nieskończeniu wielu przeróbkach , i radach wyczytanych w internecie .

Chciałbym też dodać na koniec , że szukając informacji o asusie wl-520gc , to ich nie znalazłem ( kombinowałem z ustawieniami na podstawie innych tłumaczeń z innych modelów routerów ).

Zamieszczam screeny ktore mogą sie przydać i objaśnią Wam w czym mam problem . ( jeśli będzie potrzebna większa liczba screenow , prosze pisac ).

PROBLEM POLEGA NA TYM , ŻE TEN ROUTER JEST JAKIS DZIWNY .... i jeśli ktoś ma taki sam i miał podobny problem TO PROSZĘ GO O POMOC

PILNA SPRAWA!!!!!!

post-38869-0-45491400-1309341007_thumb.j

post-38869-0-12076600-1309341015_thumb.j

post-38869-0-71414100-1309341028_thumb.j

Edytowane przez truelair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

To już jest pewnie wina Twojego operatora, mniej prawdopodobne że routera skoro ustawiałeś DMZ. Włącz jeszcze UPnP na routerze i zobacz.

Jeżeli będzie pewne że na 100% wina nie routera, to musisz zadzwonić do operatora i wyjaśnić sytuacje, a jeżeli będzie chciał jakieś port, a nie wie jakich użyć to Ci podam.

TCP: 80, 443, 5223, 9293, 10070 – 10080, 80-81, 443, 9980-9989, 10000-10500, 42100-42199, 990-9989, 30350-30400, 42100, 12400-12499, 30400-30499

UDP: 3478, 3479, 3658, 10070, 81, 2005, 3659, 6000, 9570, 10500-12500, 3478-3479, 3658-3659, 6000, 9820-9880, 3659, 9570, 9808-9811, 9858-9861

Można dodać je do routera, ale co to da jeżeli i DMZ nic nie daje to pewnie u Twojego operatora jest coś nie tak.

Pamiętaj konsola musi mieć przypisany adres IP stale, aby te porty mogłyby być przekierowane, bo jak zmienisz na inny to porty też nie będą miały gdzie być przekierowane.

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem tkwi w tym, że po podłączeniu się do gry online (zalogowanie się PSS, wysyłanie wiadomości itp. działają dobrze) wyrzuca mnie z PSN po kilku sekundach lub paru minutach. W większości przypadku rozłącza też moją sieć i internetu nie mam nawet na komputerze. Testowałem między innymi na Burnoucie i Fifie. Próbowałem już paru rzeczy które znalazłem m.in. wyłączenie upnp, firewalla itd. itp. Raz pojawił mi się komunikat podczas ustawiania połączenia na PS3 który brzmi: "Używany router może nie obsługiwać częściowych adresów IP i dostęp do funkcji komunikacji w niektórych grach może być ograniczony." Mam router Dlink DI-524. Po razie pojawiły mi się błędy 80028ed4 i 80710102 (Oba dotyczą DNS). Próbowałem podpiąć modem bezpośredni do PS3 ( po kablu), ale nawet nie mogłem skonfigurować połączenia (nie pobiera adresu IP)Spotkał się ktoś z tym problemem lub wie jak go rozwiązać? Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Witam, a jaki posiadasz internet? Piszesz: " Mam modem Dlink DI-524.". To jest modem czy w końcu router?

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Mam kablówkę. Chodziło o router dlinka, mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Mam kablówkę. Chodziło o router dlinka, mój błąd.

Pewnie router, ale dla pewności skontaktuj się z administratorem tej sieci.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pozmieniałem w ustawieniach routera i jest lepiej. Rozegrałem parę meczy w Fife ale Burnout ciagle nie dziala. Jakieś problemy z ich serwami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pozmieniałem w ustawieniach routera i jest lepiej. Rozegrałem parę meczy w Fife ale Burnout ciagle nie dziala. Jakieś problemy z ich serwami ?

Włącz UPnP i dodaj PS3 do strefy DMZ i wtedy zobacz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×