Skocz do zawartości
ps360ii

Telewizory laserowe Laser TV

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie kiedy to wyjdzie? I czy będzie lepsze od LCD i Plazm? Bardzo mnie to interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej opisać :? Bo pierwsze słyszę o TV laserowym o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie, że autorowi tematu chodzi o OLED...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz coś więcej opisać :? Bo pierwsze słyszę o TV laserowym o.O

Telewizory laserowe mają mieć lepszy obraz od LCD i Plazm. Mają być też tańsze i lżejsze od innych telewizorów. Wpisz sobie w google. Miały wyjść na gwiazdkę 2007 ale podobno zobaczymy je dopiero w 2009 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa tygodnie temu informowaliśmy o powstaniu nowej technologii produkcji monitorów telewizyjnych, która ma zrewolucjonizować rynek i wyprzeć LCD oraz plazmy. Jednak coraz więcej pytań nasuwa się w związku z firmą Arasor – która tą technologię przedstawiła.

Firma Arasor właśnie szuka inwestorów. Oficjalnie potrzebuje 35 milionów dolarów. Ubiegając się o fundusze powołuje się na współprace z Mitsubishi Electric – uznaną marką w świecie elektroniki użytkowej. Jednak w firmie Mitsubishi twierdzą, że nigdy o Arasor nie słyszeli a o laserowych TV dowiedzieli się z wiadomości.

Szefowie Arasor zapadli się pod ziemię. Po szumie, jaki wywołali pokazując nową technologię jedyne co ich interesuje to inwestorzy – konsekwentnie na wszystkie propozycje wywiadów nie odpowiadają.

Tym samym fakt istnienia technologii staje pod wielkim znakiem zapytania. Powoływanie się na wsparcie firmy tak znanej jak Mitsubishi i umieszczenie jej loga w swoim demo na pewno mogło pomóc Arasor, ale teraz mogą spodziewać się raczej procesu sądowego.

Źródło: Smart House

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam nadzieję że te telewizory niedługo się ukażą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A OLED to nie jest technologia Sony?? A tam jest napisane o jakimś Arasor?? Ale namąciliście xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory laserowe to coś zupełnie innego niż OLED. O ile OLED to nowy typ diody świecącej, o tyle zasada działania wyświetlacza laserowego miałaby się opierać (o ile dobrze pamiętam) na pobudzaniu luminoforu do świecenia wiązką laserową - podobnie jak w wyświetlaczach CRT luminofor jest pobudzany wiązką elektronów z lampy. Różnica w stosunku do CRT natomiast jest taka, że wyświetlacze laserowe nie miałyby wykorzystywać jednej, mocnej diody laserowej, tylko wszystko zbudowane byłoby w oparciu o cienkie warstwy z naniesionymi (w świetle ostatniej "mody" w technice najprawdopodobniej litograficznie) odpowienimi elementami: warstwa z luminoforem - anody - katody (to oczywiście ogromne uproszczenie).

Jeśli wypisałem bzdury i herezje to przepraszam i proszę o korektę - piszę to z pamięci, a ponieważ o tej technologii czytałem już sporo czasu wstecz mogły wkraść się błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych telewizorów laserowych nie będzie, chyba, że na filmach. Technologią, która ma zastąpić LCD/plazma jest OLED! Prace są na tyle zaawansowane, że nikt sobie nie pozwoli na stratę zainwestowanych milionów dolarów. Docelowo telewizory mają trafić na rynek w przyszłym roku, jednak przy kosmicznej cenie, upowszechniać się zaczną w drugiej dekadzie tego wieku. Następne telewizory to OLED, a nie wymysł jakieś malutkiej firmy, grzebiącej coś w piwnicy i próbujących zburzyć porządek tego świata, który już jest od dawna zaplanowany, przez gigantów rynku, wsio ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadnych telewizorów laserowych nie będzie, chyba, że na filmach. Technologią, która ma zastąpić LCD/plazma jest OLED! Prace są na tyle zaawansowane, że nikt sobie nie pozwoli na stratę zainwestowanych milionów dolarów. Docelowo telewizory mają trafić na rynek w przyszłym roku, jednak przy kosmicznej cenie, upowszechniać się zaczną w drugiej dekadzie tego wieku. Następne telewizory to OLED, a nie wymysł jakieś malutkiej firmy, grzebiącej coś w piwnicy i próbujących zburzyć porządek tego świata, który już jest od dawna zaplanowany, przez gigantów rynku, wsio ;x

bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bzdury

Hehe, bzdury to mogą być na podwórku, tutaj podajemy konkretne źródła zasłyszanych rewelacji, a nie ploty, jakich w necie jest wiele. W innym przypadku, gdy nie mamy argumentów, nie dyskutujemy, aby się nie ośmieszyć. Jeśli chcesz to przytoczy Ci setki artykułów, które wyraźnie mówią, że następną generacja ekranów ciekłokrystalicznych będzie oparta na technologi OLED. Po co jednak mam marnować swój czas, jak wiesz lepiej...

Ostatnie newsy o tej "rewolucji" pochodzą z połowy roku [...] 2006, a telewizory miały trafić na rynek w 2007 roku. Dziwne, że od podania informacji przez firmę Mitsubishi (czy prócz produkcji samochodów i przemysłu ciężkiego lol2 istnieją na rynku elektronicznym?) minęło 1.5 roku i ciszaaa. Wiesz ile jest takich firm, które nigdy nie zajmowały się profesjonalnie w danej branży, a chcą zabłysnąć odkrywczym wynalazkiem? Może faktycznie szperałeś w necie i wyszukałeś info, ale nie zwróciłeś tym samym na datę, że informacje pochodzą sprzed dobrego roku czasu... ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy będą te OLED? Bo LCD i Plazmy to badziew. Nie wiem za bardzo sie na tych nowościach nie znam myślałem że laserowe i oled to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To kiedy będą te OLED? Bo LCD i Plazmy to badziew. Nie wiem za bardzo sie na tych nowościach nie znam myślałem że laserowe i oled to to samo.

Technologia OLED jest dostępna w niewielkich urządzeniach przenośnych, jeśli chodzi o telewizory, powstało już kilka modeli, które zostały zaprezentowane na różnych pokazach i targach. Seryjna produkcja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Nie licz jednak na przystępną cenę, podejrzewam, że przeciętna cena nie będzie zbytnio odbiegała od tego, co było, gdy na rynek szturmem wchodziły LCD. Ja wiem, jakieś 10k na początek za nową zabawkę, to będzie mało. LCD i plazma jeszcze długo będą na rynku. Nie stanieją z dnia na dzień do 1000zł, aby na ich miejsce wskoczyły OLED. Myślę, że dobry telewizor LCD to będzie jakieś 5-7k, a OLED 2x minimum tyle. To, że wyprodukowanie jest "tańsze" to jest, ale dla producenta, a cena końcowa będzie wysoka, bo nowość jest dla wybranych, a wybrani płacą. Jeśli się nie znasz na tym, to lepiej sporo jeszcze poczekaj. Najpierw trzeba zobaczyć, jak rynek przyjmie nowe urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Niby koszt produkcji ma być mniejszy niż LCD. Mam nadzieję że te telewizory LCD szybko potanieją żeby mogły je zastąpić OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...firmę Mitsubishi (czy prócz produkcji samochodów i przemysłu ciężkiego lol2 istnieją na rynku elektronicznym?)...

no i oprócz tego co wymieniłeś produkują jedna z lepszych elektronik/podzespołów które znajdują sie w telewizorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest pisane, że koszt produkcji wyświetlaczy OLED jest niższy, niż LCD, ale w żadnych artykułach i newsach nikt nie podkreśla faktu, że ten koszt jest potencjalnie niższy. Dopóki nie ruszy produkcja naprawde masowa (a nie ruszy szybko) to ten koszt będzie wyższy. Poza tym producenci matryc nie przerzucą się na nową technologię tylko dlatego, że pod jakimś względem jest lepsza, bo zainwestowali miliardy $ w uruchomienie obecnych linii technologicznych z których mogą czerpać zyski jeszcze przez długi czas.

A co do firmy Mitsubishi to twierdzenie, że istnieje ona tylko na rynku samochodowym i przemysłu ciężkiego jest, delikatnie mówiąc, ignoranctwem (no offence) ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie jest pisane, że koszt produkcji wyświetlaczy OLED jest niższy, niż LCD, ale w żadnych artykułach i newsach nikt nie podkreśla faktu, że ten koszt jest potencjalnie niższy. Dopóki nie ruszy produkcja naprawde masowa (a nie ruszy szybko) to ten koszt będzie wyższy. Poza tym producenci matryc nie przerzucą się na nową technologię tylko dlatego, że pod jakimś względem jest lepsza, bo zainwestowali miliardy $ w uruchomienie obecnych linii technologicznych z których mogą czerpać zyski jeszcze przez długi czas.

A co do firmy Mitsubishi to twierdzenie, że istnieje ona tylko na rynku samochodowym i przemysłu ciężkiego jest, delikatnie mówiąc, ignoranctwem (no offence) ;p

To ja poproszę kilka produktów elektronicznych tej firmy, dostępnych na rynku europejskim. Nie technologie, nie części, tylko produkt końcowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. taki projektor, np. wszelkie produkty NECa który należy do grupy Mitsubishi, do niedawna sporo było telefonów komórkowych Mitsubishi na naszym rynku (co prawda nie taka liczba jak, powiedzmy, Nokii ale jednak były). Poza tym co prawda nie z branży elektroniki konsumenckiej ale kategorii blisko związanej - MCC (Mitsubishi Chemical Corp.) ma lwią część rynku nośników optycznych. Naprawdę nie wysiliłem się wymieniając te rzeczy. Nie ma sensu dyskusja czy "Mitsubishi wielką firmą jest", bo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×