Skocz do zawartości
kill

We've Got A Psn Down, We've Got A Psn Down!

Rekomendowane odpowiedzi

psn-down.jpg

Konferencja

Blog US

Blog EU

Twitter PS3

Twitter PS3 EU

Twitter RabidWalker (Technical Support Moderator)

Twitter Patrick Seybold (Sr. Director, Corp Comm & Social Media - SCEA)

FAQ dotyczące przerwy w działaniu PSN

Pełen tekst sprawozdania przed Izbą Reprezentantów.

Orędzie do Narodu Kazuo Hirai'ego

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przydatne wiadomości po przywróceniu usługi PSN:

Uwaga! PSN jest przywracane stopniowo do życia regionami geograficznymi. Jak na razie działa na terenie USA, Puerto Rico i Kanady. Następna w kolejce jest Europa i Australia. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj możemy spodziewać się przywrócenia następujących usług na terenie PL (edit: PSN w Polsce już działa): Online multiplayer, chat, friends list, trophy comparison functionality i PlayStation Home. PlayStation Store zostanie uruchomiony w późniejszym terminie!

Już teraz można za pomocą konsoli (Ustawienia-Aktualizacja Systemu), wykonać update FW do wersji 3.61 i cierpliwie czekać na uruchomienie sieci PSN.

Inne pomocne linki (jeśli wyskakuje okienko z listą krajów, proszę odświeżyć stronę! do skutku!), (strona jest również w chwili obecnej mocno przeciążona)

FAQ

UPDATE FW 3.61 Z PENDRIVE'A

ZAPOMNIAŁEM HASŁA, JAK ZMIENIĆ HASŁO?

Wszystkie próby zawiodły? Dzwoń na Infolinię. Przygotuj sobie numer seryjny konsoli (na tabliczce znamionowej z tyłu).

PL_call_centre_promo_2.jpg

Nowość!

Przez najbliższe godziny a może nawet dni, PSN może mieć czkawkę. Jest to spowodowane ekstremalnie dużym korkiem jaki spowodowaliśmy logując się w tym samym czasie, oraz problem z wysłaniem milionów maili jednocześnie. Okazało się, że ogromna ilość ludzi zakładała konta na zmyślony adres albo nie pamięta hasła (głupota ludzka nie zna granic- chciałoby się powiedzieć). Oczekiwanie na maila może trochę potrwać (do 24 godzin), i uzależnione jest od waszego ISP (radzimy sprawdzić folder spamu).

Także bardzo prosimy o cierpliwość, nie panikowanie i przede wszystkim nie zakładanie kolejnych tematów obrazujących swój żal i zniecierpliwienie zaistniałą sytuacją. Dziękujemy.

Edytowane przez kill
  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem awaria jest na tyle długa że Sony powinno pomyśleć nad jakaś rekompensatą dla graczy.

Szczególnie chodzi o posiadaczy gier multiplayer only np. MAG, posiadaczy abonamentu DC universe online, posiadaczy Psn + ale także wszystkich innych.

Jeżeli nie dostanę przynajmniej crapowatego minisa to będę bardzo zawidziony postawą Sony.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze tylko tyle, ze nie zniose tego jak w weekend majowy nie bedzie aktywnego psn, wzielem specjalnie 2 dni wolnego, zeby miec 5 dni wolnych min. na gre online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję , że dziś wieczór ściągnę upragnione demko Mortala. A tak pozatym to przębąkuje się , że dziś lub jutro Startujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję , że dziś wieczór ściągnę upragnione demko Mortala. A tak pozatym to przębąkuje się , że dziś lub jutro Startujemy.

Podobno nadzieja matką głupich, ale kurde przydałoby się, żeby w końcu uruchomili. No bez jaj, wiem, że usługa darmowa, ale wypadałoby ją już włączyć. :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że się za nią nie płaci dodatkowo, to nie znaczy, że jest darmowa. Płacisz na konsolę, gry , dodatki, akcesoria, karty zdrapki. Ja już wydałem ok 10.000zł i oczekuję działającego PSN w zestawie. Za darmo to można dostać po mordzie na podejrzanej dzielnicy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymiści z was...Odbudowa całego lub znacznej części systemu o zasięgu ogólnoświatowym to nie robota na pięć minut przy herbatce.Powody awarii nie są mi znane, gdybologii nie studiowałem więc plotki olewam,ale wiem jedno: Jeśli Sony twierdzi że odbudowa systemu to czasochłonny proces, to radzę przygotować się na długi czas bez Psn (nie licząc już tego wyłączonego).Oczywiście istnieje jeszcze możliwość że po prostu nie wiedzą co im padło,lub wiedzą co, tylko nie wiedzą jak to naprawić, ale to też raczej nie wróży szybkiego powrotu Psn.

Apropos rekompensat, po dość długiej rozmowie telefonicznej z customer service uk, jako użytkownik Psn plus oraz człowiek posiadający abonament DCU, dowiedziałem się że na chwilę teraźniejszą nie są planowane żadne rekompensaty czy zadośćuczynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nie zeżre kasy na koncie :( Generalnie to chyba najdłuższa przerwa w działaniu PSNu od jego początku, bo ja pamiętam tylko 1-2 dniowe zwiechy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym:

http://gry.interia.p...-3,1629628,4047

...chodzi mi dokładnie o tą część o Rebugu...

Jeżeli to z powodu rebugu to mogliby w sumie udostępnić serwery do gier, żeby można było grać online, a PlayStation Store zostawić offline...

Microsoft: Tango down!

Edytowane przez Myfonick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Online za dużo i tak nie gram, drażni mnie tylko to że trofików nie można zaktualizować :) Na koncie w PSN mi został 1 zł, więc niech biorą co chcą ;)

Tak na poważnie to najbardziej obawiam się, żeby całe info o trofikach, dane kart, adresy itp nie przepadły, albo wpadły w niepowołane łapy jakiegoś ... mi słów brakuje na tych hakierów...

Edytowane przez Link396

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale trofea masz na stronie internetowej i są zapisane jak coś to tylko update do kont na ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękujcie wszystkim hakerskim robin hoodom. Mnie, z małymi wyjątkami, gry sieciowe są obojętne, ale od czasu do czasu lubię sobie pograć w PESa po sieci, a teraz mam z tym problem. Psów na SONY nie będę wieszał, bo jedyną ich winą jest to, że starają się walczyć z cwaniaczkami, co popieram z całego serca.

Pojawiła się plotka, że jakiś nowy piracki soft pozwalał na "darmowe zakupy" w PSS, czego SONY nie mogło zignorować.

Edytowane przez KopaczK
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mogl by ktos podlinkowac miejsce w ktorym sony pisze na biezaco co sie dzieje z ta ich naprawa ?

jest jakis + ze nie ma PSN, wlasnie ukonczylem heavy rain, a mam te gre dobre pare miechow ;) jak tak dalej pojdzie naprawa to przejde ja drugi raz, bo kiepskie zakonczenie wpadlo.

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŹRÓDŁO (i więcej na ten temat)

http://blog.us.playstation.com/2011/04/26/update-on-playstation-network-and-qriocity/

Although we are still investigating the details of this incident, we believe that an unauthorized person has obtained the following information that you provided: name, address (city, state, zip), country, email address, birthdate, PlayStation Network/Qriocity password and login, and handle/PSN online ID. It is also possible that your profile data, including purchase history and billing address (city, state, zip), and your PlayStation Network/Qriocity password security answers may have been obtained. If you have authorized a sub-account for your dependent, the same data with respect to your dependent may have been obtained. While there is no evidence at this time that credit card data was taken, we cannot rule out the possibility. If you have provided your credit card data through PlayStation Network or Qriocity, out of an abundance of caution we are advising you that your credit card number (excluding security code) and expiration date may have been obtained.

ALE SIĘ POROBIŁO. Sony dostało teraz nieźle w dupę...nie wiem jak wy ja zaraz chyba zablokuję kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie padł moduł Wi-Fi, a do odbiornika mam za daleko aby podłączyć to po LANie, dlatego nawet nie odczułem straty.

Ale fakt, faktem sprawa jest bardzo dziwna i Sony wiele na tym straci ...

@UP:

Niedobrze, nie pamiętam, czy zapisałem numer karty w profilu, czy też nie ...

Edytowane przez Duvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie ja też tego nie pamiętam, ale CHYBA nie, miałem to dodatkowo zabezpieczone hasłem żeby wykonać jakaś transakcję...no ale hasła też mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam to gdzieś, karta kończy ważność w poniedziałek, to do tego czasu, chyba za bardzo nie narozrabiają ...

Na wszelki wypadek jeszcze ją zablokuję ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aż 3 cyfry do złamania..

Chociaż w sumie, bank zablokuje przy metodzie Brute Force ...

3 błędne kody i karta jest blokowana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nie chodzi o kartę ale w USA kradzież danych równa się z kradzieżą tożsamości (tam można załatwić o wiele więcej niż u nas podając samo imię i nazwisko np.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×