Skocz do zawartości
kill

We've Got A Psn Down, We've Got A Psn Down!

Rekomendowane odpowiedzi

Póki SONY nie będzie miało pewności że system PSN jest bezpieczny to usługa będzie wyłączona, wewnątrz firmy jest wszczęte dochodzenie a usuwanie wszystkich możliwych luk w systemie pewnie zajmie jeszcze sporo czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze , co będzie się działo , gdy PSN naprawią. Mam na myśli hakerów , odpuszczą trochę , czy nadal będą atakować (?) Wydaje mi się , że szybko spokoju mieć nie będziemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, to co wiem, wiem od osoby, która zakłada terminale do obsługi kart płatniczych. Jak jakąś płacisz w Polsce to o tym czy zapłacisz decyduje zazwyczaj Polcard albo Centrum rozliczeniowe twojego banku a nie banku w Anglii. Bo to bank w Polsce musi zrobić przelew.

Naprawdę uważasz, że te logi są prawdziwe? Żaden hacker, a tym bardziej taki co włamuje się do korporacji, nie ma ustawionego zapisywania logów. Nawet admin strony torrentowej tego nie robi ;) Także to jest dla mnie fake jak uj. Sam byś spreparował takie coś w godzinę.

Tak kill, uspokajaj ludzi… przecież nic się nie stało. :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam :tongue:

Niech każdy zastosuje się do tego o co prosili w ostatnim komunikacie i nikomu włos z głowy nie spadnie. (i jak na na razie nie spadł)

Nie ma co siać paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki szanujacy sie GIGANT elektronicznej rozrywki jakim jest sony nie powinien byc przygotowany na taka ewentualnosc? Badzmy szczerzy, to ze dojdzie do przekretow na PSN predzej czy pozniej bylo jasne jak d... aniola. Sony powinno miec jakas alternatywe w stylu trybu awaryjnego dla PSN bez obslugi sklepu i transakcji, zeby przynajmniej serwery z grami hulaly, a wiekszosc z nas bylaby szczesliwa. Jak dla mnie najwiekszy FAIL sony to kompletny brak przewidywania i przygotowywania sie na podobne problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kill, uspokajaj ludzi… przecież nic się nie stało. :pardon:

Raz w życiu dobrze być POlakiem, nam i tak nie ma co ukraść :biggrin:

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bany1987

Wiesz czym zajmują się crackerzy i hackerzy? Oni wymyślają sposoby jak obejść obecnie zastosowane zabezpieczenia. To jest ich podstawowe "hobby". Biorą na celownik firmę, która jest najtrudniejsza do rozwalenia, bo łatwe firmy ich nie podniecają. Muszą mieć wyzwanie. Nie ma takiej ochrony, której nie dało by się złamać. Co człowiek zabezpieczył, człowiek może rozpracować. Trzeba to zrozumieć. To było nieuniknione. Uważam, że nie ma żadnej winy Sony w tym względzie. Co najwyżej można kwestionować opieszałość w podaniu informacji. Ale bądźmy szczerzy, nie jest to coś czym by się chciało chwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie jak stare baby,Sony się skompromitowało i tyle w tym temacie.

Zablokujcie swoje karty,pozmieniajcie ważne hasła,śpijcie spokojnie i czekajcie.

Wszystko się z czasem wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bany1987

Wiesz czym zajmują się crackerzy i hackerzy? Oni wymyślają sposoby jak obejść obecnie zastosowane zabezpieczenia. To jest ich podstawowe "hobby". Nie ma takiej ochrony, której nie dało by się złamać. Co człowiek zabezpieczył, człowiek może rozpracować. Trzeba to zrozumieć. To było nieuniknione. Uważam, że nie ma żadnej winy Sony w tym względzie. Co najwyżej można kwestionować opieszałość w podaniu informacji. Ale bądźmy szczerzy, nie jest to coś czym by się chciało chwalić.

Masz racje, tylko nie bardzo rozumiem co to ma do tego co napisalem? Wiadomo ze Hacki na psn sie nie skoncza, bedzie teraz tylko walka zbrojen: Sony vs. Hakerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wam się bać o karty

Prędzej sprzedadzą nasze dane osobowe 1 osoba 1 zl i maja 77 milionów mało im ??

Z kartami więcej kłopotów ,nikt na koncie nie trzyma milionów

Ja tam napisałem do sony że za fakt niedziałania psn i zagorzenia naszych danych oczekuje nowej konsolki ps3 (czekam na odp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, tylko nie bardzo rozumiem co to ma do tego co napisalem? Wiadomo ze Hacki na psn sie nie skoncza, bedzie teraz tylko walka zbrojen: Sony vs. Hakerzy

Myślałem, że uważasz, że można się było na to przygotować. Imo, nie można było. Każdy padnie jak go wezmą na warsztat. Nie ma bata.

Po co wam się bać o karty

Prędzej sprzedadzą nasze dane osobowe 1 osoba 1 zl i maja 77 milionów mało im ??

Z kartami więcej kłopotów ,nikt na koncie nie trzyma milionów

Dokładnie. Albo bazę maili - też droga rzecz. Takie bazy sporo kosztują na czarnym rynku. Ale podobne włamy (choć nie na taką skalę), zdarzają się codziennie. Sami chyba wiecie ile spamu dostajecie na maila. Jak myślicie, skąd mieli wasze adresy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam!

Ta sprawa nie już za ciekawa, myślałam, że 2-5 dni i po sprawie. A tu nawet w naszym kraju mówią o tej "aferze". Sony upada ? ONLINE płatne po tym zamieszaniu ? Brak dostępu ? Już nie wiem czy kupować PS3, bo na razie straszny burdel sie zrobił. Jak radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiales celu wypowiedzi, nie chodzi mi o brak mozliwosci gry po sieci, od tego jest PC czy druga konsola, tylko o to ze ktos w dzien premiery kupil gre i nie jest w stanie jej uzywac jak nalezy, mimo iz zaplacil za nowke, PSN wstanie, gra spadnie z ceny. Tak samo ludzie z abonentami na PS+ czy DC Universe, tobie moze to powiewa, im nie, tu nie chodzi o niedobor tlenu czy kontaktow towarzyskich, tylko o straty finansowe ktora prawdopodobnie nie zostana zrekompensowane, ciezko to pojac ? To zalecam wyjsc na swieze powietrze i sie przewietrzyc.

Przewietrzyłem się kilka godzin ;) i dalej obstaję przy swoim, bo mi z kolei nie chodzi o samo granie online, tylko o to, że akurat MK z gier które wymieniłeś poprzednio jest nie najlepszym przykładem. Wystarczy zerknąć na temat tu na forum poświęcony tej grze. Nikt tam nie narzeka, tylko dobrze się bawi, a przy okazji ćwiczy przed rozgrywką online. Niestety zawsze znajdą się malkontenci, którzy będą marudzić dla zasady, bo coś nie działa. Grać się da? Da. Tyle w temacie. Poza tym MK chyba w tydzień czy dwa nie spadnie z ceny, nie sądzisz? Argument jak dla mnie żaden, a już na pewno nie powód do odtrąbienia "strat finansowych".

O abonamentach na PS+ itd nie wypowiadam się i nie polemizuję, bo tutaj pełna zgoda. Jednakże nie o tym wtedy pisałeś i odniosłem się wtedy (przed przewietrzeniem się) tylko do konkretnego Twojego postu.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że uważasz, że można się było na to przygotować. Imo, nie można było. Każdy padnie jak go wezmą na warsztat. Nie ma bata.

uwazam, ze mozna bylo pozostawic psn wraz z jego podstawowa funkcja (granie online) w uzyciu, ewentualnie postawic tymczasowy tryb awaryjny umozliwiajacy granie. Sony twierdzi ze nie wlaczy psn dopuki nie bedzie mialo pewnosci ze uzytkownicy sa bezpieczni. Z tego co piszemy to nigdy nie beda bezpieczni ^^ Czyli twoim zdaniem jesli ktos znowu wykradnie dane personalne uzytkownikow to sony powinno wylaczac psn na tydzien lub dwa? Co jesli bedzie sie to zdazac notorycznie? dalej uwazasz, ze nie powinni sie przygotowywac na podobne ewentualnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że tego komu się udało to zrobić złapie FBI i wsadzą go do pierdla, a innym się odechce ryzykować wystawianie swojego tyłka co noc w amerykańskim więzieniu. To najlepsze zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiły się trolle które słyszały że "online płatny", "Sony upada", "brak dostępu". Jakby nie można na spokojnie przeczytać tych 7 stron aktualnie napisanych.

Nikt nigdzie nie mówił o płatnym PSN, to raz. Sony nie upadnie bo nie ma ku temu podstaw, to dwa. W FAQ na blogu US jest pytanie odnośnie ponownego uruchomienia PSN i w odpowiedzi otrzymujemy, że niektóre usługi będą uruchomione w przeciągu tygodnia.

Tak właśnie sieje się głupią panikę w śród ludzi. Jakaś stacja telewizyjna powie że wszystkie dane kart kredytowych zostały skradzione tylko po to, żeby podbić sobie oglądalność i wiara zaczyna w to wierzyć.

Sony się skompromitowało ? W jaki sposób ?

I dalej jestem zdania, że Sony NIE WIEDZIAŁO aż do wczoraj co było atakiem i co zostało wykradzione. Dlatego została wynajęta zewnętrzna firma, aby przeczesała tony, tysiące logów i linijek kodów w poszukiwaniu szkód. Info że coś się stało było po 3 dniach. Gdyby powiedzieli wtedy "słuchajcie, bardzo możliwe, że numery kart kredytowych zostały wykradzione" a później bo dogłębnej analizie wyszło by, że nic takiego nie miało miejsca to jak by ludzie zareagowali ? Że Sony nie można ufać, dlaczego podają nieprawdziwe informacje ble ble ble.

uwazam, ze mozna bylo pozostawic psn wraz z jego podstawowa funkcja (granie online) w uzyciu, ewentualnie postawic tymczasowy tryb awaryjny umozliwiajacy granie.

Ja uważam, że zaśmiecanie serwera zbędnymi logami w momencie kiedy właśnie one są przeszukiwane, nie miało by najmniejszego sensu a dodatkowo utrudniało by pracę.

Edytowane przez Nizki
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że tego komu się udało to zrobić złapie FBI i wsadzą go do pierdla, a innym się odechce ryzykować wystawianie swojego tyłka co noc w amerykańskim więzieniu. To najlepsze zabezpieczenie.

optymista :) miejmy nadzieje ze hackerzy to przezorne bestie nie podejmujace ryzyka utraty wolnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiły się trolle które słyszały że "online płatny", "Sony upada", "brak dostępu". Jakby nie można na spokojnie przeczytać tych 7 stron aktualnie napisanych

Przepraszam, ale na pewno nie jestem żadnym trollem! Czytałam te pogłoski może aż tak sobie do serca ich nie biorę, ale afreka jest... Miałam skierować pytanie czy w takim ułożeniu sprawy warto kupować PS3? Online raczej przewiduję 20% przeznaczanie czasu na taką rozwrykę. Najwiecej to łaczenie się z serisami takimi jak : PS3 TROPHIES.

Ciekawe czy Sony nie utraciło Waszych wyników trophies... ale na razie JA nie musze się o to martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu miało Sony to utracić ^^ Beznadziejna hipoteza.A co teraz ps3 kupujemy głównie dla wbijania "tropfików",pamiętam czasy PSX PS2 neta nie było nikt o tym nie marzył a każdy cieszył się konsolą.A teraz nie ma PSN to każdy płacze i depeszy i apokalipsy zwiastuje..

Edytowane przez Asull
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie traci. Informacje o trofeach są zapisane na dysku konsoli. Gorzej jakbyśmy mieli konta utracić, tylko, że nie widzę ku temu powodów.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez paniki. Jeżeli ktoś ma sporo kasy na koncie, to nich na wszelki wypadek zablokuje kartę i po kłopocie. Na chwile obecną nikt nie informuje o znikających złotówkach/euro/$. Poza tym, nikt oficjalnie nie powiedział, że dane dotyczące kart też zostały wykradzione. PSN podobna ma wrócić do życia po weekendzie.

PS. Oskarżanie Sony też jest nieco śmieszne. Nikt z Was nie ma pojęcia jakie zabezpieczenia były stosowane jeśli chodzi o PSN, ale jak pokazała przeszłość, wszystko idzie złamać. Tym razem celem było Sony, które teraz może mieć naprawdę duże problemy (pozwy). Sprzedaż na PS Store też pewnie znacznie spadnie, osobiście przerzucę się na zdrapki.

http://www.ppe.pl/news-7231-Microsoft_zdejmuje_blokady_konsol.html

Teraz takich plotek będzie pełno, pewnie jutro pierwsze newsy o wyczyszczonych kontach, oczywiście pojawią się na nieznanym nam wcześniej blogach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę to, że każdy, kto wykradł już nr karty, i będzie chciał z tego skorzystać, ryzykuje bardzo szybkie namierzenie. To nie jest wszystko takie proste, że ktoś robi włam, bierze numery kart i już jest milionerem. Wydaje mi się, że ta cała akcja z włamem była robiona po prostu dla tzw. sportu, sprawdzenia się, udowodnienia, a być może ktoś z wewnątrz Sony się ku temu przyczynił. Póki co, prócz chyba dwoma fejkami, nie było przypadku że komuś jakaś kasa zginęła z konta. Ale wiadomo, zawsze można zastrzec konto, ewentualnie szybko otworzyć nowe, i przesunąć tam kasę. Można zmienić hasło do maila, jak ruszy PSN, zmienić hasło, i to w zasadzie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu zmieniać konto ? Wystarczy zastrzec kartę i po problemie. Ale to i tak ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×