Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzx chłopaki za tą krótką jazdę :) Będzie zabawa w tym aucie, myślałem, że nie da się wyprowadzić z równowagi ale potrafi zaskoczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej jak naczelnik rozdzieli zawodników (to się zawsze sprawdzało i teamy były wyważone), z uwzględnieniem już zaznaczonej sympatii (Cat z Yogim) :)

Edytowane przez cieglo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach podsumowania, zbierzmy fakty, które znamy nt nowego eventu:

- auto - Lotus Elise Race Car '96

- opony SM

- zużycie bardzo szybkie

 

Niewiadome:

- lista torów - wczoraj jeździliśmy z Nervem i Paniczem na super miodnym i bardzo pasującym do fury Brands Hatch '80. To chyba murowaniec, przynajmniej trzymam kciuki :) Co do innych, mi osobiście podoba się bardzo propozycja Cata - MP zawsze na propsie + intrygujący tor w Alpach :) Zakładając, że Jaski dorzuci bankowo Nurba, zostaje pewnie wybrać z jeden znany i objeżdżony + 2 eksperymenty (może faktycznie wrzućmy z jeden z edytora np. Poznań Killa?). Dobrze kombinuję? Wychodzi proporcja znane-nieznane 4:3, może jednak lepiej 5:2? :)

- składy osobowe - kto z kim? Jaka wielkość zespołów? Jedna barwa per zespół czy pełna dowolność? Wczoraj wystartowałem w matowej czerwieni i żółtych felgach, chyba będzie beef z Yogim ;) Co do numeru rezerwuję 91

 

Naczelniku precyzuj szczegóły :)

Edytowane przez cieglo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej propozycji torów ej to chciałem zaproponować

Serres Circuit

https://www.gtplanet.net/forum/resources/serres-circuit-greece.1898/

Tor jest zgodnie z opisami dopracowany i dał by powiew świeżości.

Drugi tor jaki chciałem zaproponować to:

Sebring International Raceway

https://www.gtplanet.net/forum/resources/sebring-international-raceway-full-circuit.2147/

Oczywiście ponieważ nie ma mnie na treningach... Może dziś mi się uda;) ... Jeśli Nervus uznasz ze że względów technicznych odpadają oba / jeden to zdaje się z wyborem w pełni na was.

Ps. Ja wiem ze poz torem wyglądają nudno, tak samo. Ale my się na torze ścigamy a nie poza nim. Jak są emocje to ja nie wiem nawet jak wygląda otoczenie ;)

Ps2

Myślę, że można zrobić eksperyment i pojechać ten tor. One są ciągle poprawione przez twórców. Te co podałem to już któraś tam ich wersja wiec może nie ma już tych wad o których pisał jaski (niżej krawężniki czy co tam innego). Dajmy im szansę.

Ps3.

Jak nie to przekazuje wybór kolejnemu w tablece końcowej. ;)

Ps4.

Jeśli do tego eventu bardziej pasuje taka replika to jeszcze dodam link to tego

Zandvoort:

https://www.gtplanet.net/forum/resources/zandvoort.2016/

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jeśli idziemy w tym kierunku to ja bym tam widział więcej miodnych torów, które obecnie są np. dostępne w PCars i cholernie liczę, że pojawią się w nowych GT. Jeśli są faktycznie dopracowane i nie ma istotnych baboli to takie obiekty jak Barcelona Catalunya GP, Zolder czy kilka brytyjskich i niemieckich akurat pod Lotusa byłyby idealne (dość krótkie proste, wiele szykanek, techniczne, miód). Ale też uważam - podpisuję się pod Yogim - że nie można tu szaleć. Zobaczmy z czym to się je i jeśli faktycznie kierunek jest obiecujący - będzie można rozszerzyć skalę zjawiska na dalsze obiekty i zwiększać ich udział w naszych wyścigach.

 

PS Pela, co do wyglądu to nie miałem na myśli jedynie otoczenia ale generalnie choćby ukształtowania terenu. Tam gdzie powinna być górka masz płasko, tam gdzie szykana - masz dwa krótkie łuki, tam gdzie spadek - płasko. Pod tym względem się tego obawiam bo to może być spory zawód. Tory dostępne w grze fabrycznie są dopracowane pod tym względem. Nawet jeśli mówimy tylko o tle to ma to moim zdaniem większe znaczenie bo zaliczam tutaj też dodatkowe elementy typu piaskownice, bandy, nierówności na trasie itp. Te budują klimat jazdy mocno, nie mówiąc już o identyfikacji z prawdziwym torem, który replikują.

Edytowane przez cieglo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślimy o torach z edytora, to raczej powinno sie porobić jakieś testy przed eventem.. Teraz na gorąco raczej bym nie ryzykował, można w trakcie sprawdzić, jak to działa w praktyce, albo nie...

 

Ja ze swojej strony typuję BH '80 ( i co z tego, że był) ;) Ja niektóre mogę jeździć na okrągło. Nie ma problemu. I tak w różnych autach te tory inaczej się odbiera przecież.

 

Teamowo chyba nie będziemy się teraz spinać (brak tuningu).

 

Lotus prowadzi się dość przewidywalnie (wooolno), ale potrafi też zaskoczyć w zakręcie. A jak już opony puszczą, to raczej nie ma ratunku już...

 

Może zastanowimy się jeszcze nad ABS'em...? 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem jak zepsuć trochę tą przewidywalność Lotusa :) ABS chyba w ciemno możemy wyrzucić, chociaż nie sądzę, że coś tutaj zmieni. Z kolei KM to chyba zbyt drastyczny krok.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwny torom z kreatora. Co do torów na ten event to na pewno wybieram Nordschleife a nad drugim jeszcze się zastanawiam, może Autumn Ring... :). Podam wieczorem jak się wreszcie przejadę.

 

 

Serio taki wooolny ten Lotus?

Edytowane przez jaskiniowiec95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolny jak wsiadasz z innego Lotusa, kontrast musi być i faktycznie z początku wydaje się lekko zmulony. Ale negatywne odczucia bledną kiedy jest większy tłok, pojedynków powinno być tutaj sporo  :)

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślimy o torach z edytora, to raczej powinno sie porobić jakieś testy przed eventem.. Teraz na gorąco raczej bym nie ryzykował, można w trakcie sprawdzić, jak to działa w praktyce, albo nie..

Nie chce naciskać ale sami wiecie jak to jest. Jak są test / treningi to najczęściej pod event. Tory z edytora są juz od 1-2 miesiąca a założę się ze nie zrobił nikt z nas na nich więcej niż 10 okrążeń. A torów jest sporo... Nie mowie o takich na szybko tylko o projektach, gdzieś ktoś zadał sobie trud z odtworzenie (skala 1:1 do oryginału) plus dopracowanie szczegółów. Co do argumentu o braku wzniesień (@cienglasz) to oczywiście masz rację no ale nie wymagamy wszystkiego. Są opinie graczy którzy jechali jeden z podanych przez mnie torów w PC i w porównaniu, twierdzą że naprawę spoko to wygląda.

@nervus

Myślę że to żadne ryzyko. Dajmy choć jeden/dwa tory z edytora. Jak w testach wyjdzie jakaś straszna padaka to szybka informacja o zmianie toru i po problemie. A to jest jedyny sposób żeby naprawdę je obadac. Tak to będziemy je odkladali aż w końcu wyjdzie gt7.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://simrace.pl/forum/index.php/topic/854-wtcc-dyskusja/page-14

 

W tej serii szybko przestali używać torów z kreatora. Osobiście nie sprawdzałem ale z relacji innych wyłania się obraz lagów i rozpaczy :). Może u nas akurat będzie dobrze :).

Edytowane przez jaskiniowiec95
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciagle net nawala nie wiem o co chodzi moze to router . kabl wymienilem resetowalem router i nic to chyba vodafone w kulki leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do torów z kreatora to nawet jeśli jakimś cudem akurat u nas nie byłoby lagow to będzie jeszcze problem znajomosci toru:( Ostatnio nie mamy zbytnio czasu na treningi a poznawanie toru od zera tuż przed wyścigiem skończy sie karambolem i babolami:)

Wole wykorzystać tory z GT , te które rzadziej jeździmy. Deep Forest np. lub Ascari, Red Bull świetny tor pod te auto, Mild Fields , Route 5 nocna pełna wersja itd , itp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Bull to prędzej pod Lotusa F1 Yogi ale co do Ascari to nie mogę się nie zgodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do torów z kreatora to nawet jeśli jakimś cudem akurat u nas nie byłoby lagow...

No... yogi.... z takim podejściem, to nigdy się nie przekonamy... No chyba ze pojechaliscie juz na którymś z torów jakie podałem ,w ostatnim czasie wyścig conajmniej 1/2 godziny w więcej niż 6-8 graczy. Jak tak to przepraszam. Nie było tematu.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to ze akurat osobiście nie mam ciśnienia żeby sie przekonywać:) Jakoś nie jaraja mnie te tory , tak jak nie jara mnie zakładka "amatorskie" wiadomo gdzie;))) Każdy ma prawo do swojej opini i szanuje Twoja zajawkę Pela, wolał bym jednak nie jechać połowy eventu na nie znanych i nie przetestowanych torach . Dzisiaj mogę wpaść na jakiś trening i jeśli powiesz jak i z kad zaciągnąć któryś z tych torów to moze uda sie je ztestować:) O ile instalacja tych torów będzie prosta;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pela, jak chcesz kogoś przekonać to ty zbierz kilka osób i sprawdź lagi. Rzucać pomysłami jest bardzo łatwo. Ja nie chciałbym stracić wyścigu bo ktoś sobie coś wymyśli a czy to działa to się okaże. Mi nawet bez lagów nie podobały by się te tory, już pisałem z jakich powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej chyba założyć konto na gtplanet (ewentualnie napisz Yogi to ci prześle mój login/pass) i wtedy masz przy tych linkach do torów co pisałem napis 'download'. Przekierowuje na konto sony Psn, loguje się i już masz tor w grze.

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do operatora problem gdzies na lini moze do piatku naprawia pela moze pojedzmy w celtyckim teamie? Zielono pomaranczowym ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pela, jak chcesz kogoś przekonać to ty zbierz kilka osób i sprawdź lagi. Rzucać pomysłami jest bardzo łatwo. Ja nie chciałbym stracić wyścigu bo ktoś sobie coś wymyśli a czy to działa to się okaże. Mi nawet bez lagów nie podobały by się te tory, już pisałem z jakich powodów.

Ok, nie było tematu. Prawo wybory toru ceduje na następnego w tabeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zaraz założę konto na GTPlanet, poszukam Cataluna i sprawdzę z czym się to je :) A propos, na Poznaniu Killa pokonałem więcej niż 10 okrążeń (fakt, że samemu) i żadnych lagów ani wklęsłych krawężników nie stwierdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mondello Park jako takiego nie ma (tj. to co jest dostępne zwraca błąd jak chcesz pobrać). W zamian zrzuciłem sobie Broandello Park czyli jakaś delikatnie uzdatniona wersja Mondello (nie wczytywałem się ale chyba skrócona prosta względem oryginału). Jak będziesz online to sobie pobierz ode mnie, ja dzisiaj chyba nie zawitam. Poza tym mam Top Gear Test Track :) oraz wspominaną wcześniej Catalunię :) Jutro pewnie sprawdzę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×