Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

czy ktos moze mi powiedziec jaki najwiekszy dysk udalo sie wsadzic do ps3?

czytalem juz gdzies ze nawet 500gb przyjelo ps3, ale potrzebuje jakiegos malego potwierdzenia.

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 wsadzono największą, bo na razie pojemniejszych 2,5calowych nie ma, ale podłączano 750GB i większe 3,5 cala (poprzez kabel SATA i zasilacz od kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiscie 500-tke samsunga 5400rpm i chodzi bez zarzutow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za odp.

czy jak wymieniac na te 500gb myslec o 7200 rpm? bo czytalem tez ze sa niby problemy z 7200rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby bardziej się grzeją, a skoku wydajności się nie zauważy bo PS3 ma SATA 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam osobiscie 500-tke samsunga 5400rpm i chodzi bez zarzutow.

Jakiego masz tego Samsunga? :)

Właśnie ostatecznie chce się zabrać za zakup (500GB) i zastanawiam się nad Samsungiem, albo WD...

Przy okazji, jak robię backup na dysk zewnętrzny (USB) to muszę podpiąć czysty dysk?

Czy też może to być dysk (FAT32) z danymi do którego backup z PS3 zostanie dograny?

Nie chciałbym stracić plików na moim zewnętrznym dysku :)

Edytowane przez matteo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinien dzialac dysk z partycja FAT32, ale ja podczas swopjego backupu PS# zrobilem backup takze dysku USB (bo chyba tam nawet mialem NTFSa).

Modelu dysku nie znam, musialbym go wyciagac z konsoli, a to wydaje mi sie zbedna zabawa. Musialem nawet sprawdzic na gwarancji czy kupilem Samsunga czy WD, bo glownie nad tymi dwiema markami bym sie zastanawial.

Tez wydaje mi sie, ze odpowiedniejszy jest dysk 5400, bo mimo wszystko sie bedzie mniej grzal, a 2 sekundy loadingu mniej w rub'a'dub jeszcze nikogo nie zbawilo, ale nie slyszalem takze zeby byly jakiekolwiek problemy z dyskami 7200. Interfejsy dyskow sa identyczne i konsola nie widzi roznicy. To tak jakbys wrzucal list do skrzynki. Jak wpadlo to ok, a czy potem przyjezdza koles trabantem czy ferrari aby zabrac listy, to dla ciebie bez roznicy (oczywiscie roznice w szybkosci dzialania dyskow 5400/7200 sa mniej drastyczne niz w przykladzie trabant-ferrari).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ratujcie

kupilem nowy dysk wiec musze zrobic backup

podlaczam zewnetrzny dysk usb 80GB jedna partycja FAT32 i otrzymuje kmunikat ze podlaczono nieznane urzadzenie USB :/

i co teraz zobic?

dodam ze dysk w kieszeni zewnetrznej ma interfejs ATA, czy ma to jakies znaczenie?

Edytowane przez kermit999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie ratujcie

kupilem nowy dysk wiec musze zrobic backup

podlaczam zewnetrzny dysk usb 80GB jedna partycja FAT32 i otrzymuje kmunikat ze podlaczono nieznane urzadzenie USB :/

i co teraz zobic?

dodam ze dysk w kieszeni zewnetrznej ma interfejs ATA, czy ma to jakies znaczenie?

ps3 nie odczyta kazdego dysku zewnetrznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem dysk w kiezeni i dalej dupa wiec albo to kiszen albo interfejs

czy podlaczal ktos pzez USB dysk ATA 2.5" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski ATA miały większy pobór prądu w porównaniu do obecnych dysków SATA (0.7A dla ATA i 0.5A dla SATA). W wyniku czego często kieszeń z takim dyskiem nie jest rozpoznawana przez Notebooki i inne urządzenia wyposażone w port USB. Rozwiązaniem może być zastosowanie kabla USB z dwoma wtykami USB i mini USB wkładanym po stronie dysku. Ewentualnie jeżeli kieszeń pozwala to zastosować zewnętrzny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak mogę sprawdzić, jaki mam dysk zamontowany w PS3. Myślę o zamianie z laptopa, bo mam 320 GB, a on jest trochę za duży - i tak wszystko trzymam na zewnętrznym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Settings --> system information

jade z pamieci, ale kto szuka nie bladzi. Poklikaj sam troche po menu to zobaczysz jakie cuda potrafi twoja konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie dyski 320 GB, wzglednie 500 GB polecilibyscie na dzis?

Jakosc za rozsadna cene - pytanie do osob, ktore taki dyski posiadaja w swoich konsolach.

Planuje rozbudowe w najblizszych miesiacach, bylbym wiec wdzieczny za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycje sie raczej nie zmienily: samsung albo WD (ja wole 5400rpm, ale na szybsze jeszcze nikt nie narzekal).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a mozna ewentualnie sypnac konkretnymi modelami, wzglednie linkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pod ręką 4GB pendrive i chce zrobić backup. Na konsoli mam tylko gry psn, zajmują one niecałe 3GB. Starczy miejsca na pendrivie, czy oprócz tych gier i save'ów mam liczyć coś jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pod ręką 4GB pendrive i chce zrobić backup. Na konsoli mam tylko gry psn, zajmują one niecałe 3GB. Starczy miejsca na pendrivie, czy oprócz tych gier i save'ów mam liczyć coś jeszcze??

Spróbuj to się dowiesz. Konsola obliczy miejsce i ci zakomunikuje wyniki (albo zacznie robić albo wywali stosowny error).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze sie nie chwalil czy udalo mu sie zrobic backup dysku ps3 na kompie. Ale jezeli juz to za pomoca jakiegos profesjonalnego programu do backupowania danych, ktory zapisze CALY dysk w postaci surowych danych bit po bicie, bez proby zrozumienia tego co backupuje.

To troche tak jakbys dostal kartke napisana po matriksowemu. Nie widzialbys co tam jest napisane tylko glupio bys przerysowywal symbole. Dasz rade je odtworzyc, ale mimo wszystko ciagle bez zrozumienia.

Innego sposobu nie widze, a ten z backupowaniem z laptopa jest raczej skuteczny 50/50, nikt sie nie chwalil czy taki sposob dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy ten Seagate Momentus 5400.6 250GB zadziala on nie ma zadnej zworkki a dziala na SATA II

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...l_ATA-300).html

Spokojnie, bedzie smigac - w swojej ps3 mam ten sam model, tylko troszke pojemniejszy (320 GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy ten Seagate Momentus 5400.6 250GB zadziala on nie ma zadnej zworkki a dziala na SATA II

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...l_ATA-300).html

Przestawiać zworki to trzeba było w jakichś przedpotopowych dyskch. Teraz możesz bez obawy kupować każdy SATA II i po wsadzeniu do PS3 sam się na SATA przestawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak podmienie w nowo kupionej konsoli to odrazu zalapie czy pierw trzeba wlaczac ze starym zeby zrobil sie update systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak podmienie w nowo kupionej konsoli to odrazu zalapie czy pierw trzeba wlaczac ze starym zeby zrobil sie update systemu?

Powinna zalapac bo sam system nie siedzi na hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×