Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, za pare dni przyjdzie do mnie uzywka ps3 z dyskiem 40 ale chcialbym zmienic na wiekszy, co bym musial zrobic zeby wszystko dzialalo? tylko go zamontowac i to wszystko czy jeszcze cos?, nic z niego nie bede przenosil , dopiero na nowy planuje zakupic jakies gierki itp. Bardzo prosze o przyblizenie jak takie cos powinno wygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procedura wymiany dysku zostala juz przyblizona w tym watku, wiec zapraszam do lektury. Niektorzy pisali nawet krok po kroku numerujac wszystko jak to robili, wiec nie wiem jak to mozna bylo przeoczyc.

Ale podsumowujac. Jezeli nie robisz backupu danych to powinno wystarczyc zamontowac nowy dysk i go sformatowac. Ewentualnie niektore konsole prosza o firmware na pendriwie, wiec badz przygotowany na taki manewr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam bardzo ważne pytanie, proszę o o odpowiedź, z góry bardzo dziękuję ;). Kiedyś planuję wymianę dysku i mam pewne obawy. Mam gry z ps store i tu moje pytania.

1. Czy przed wymianą dysku muszę zrobić deactive PS3 system w Playstation Network?

2. Czy po wymianie już dysku (uwaga, nie wgrywam kopii zapasowej,) mogę bezproblemowo pobierać wcześniej swoje zakupione gry w PS Store?

3. I ostanie pytanie : jak już na nowym dysku zacznę pobierać wcześniej kupione gry to czy system potraktuje to jako "pobieranie gier na inną konsolę PS3"?

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce zmienic dysk na 500GB Seagate Momentus. Do niedawna wszyscy pisali o nich dobrze, ale od jakiegos czasu mozna spotkac sie z opiniami, ze nie dzialaja one dobrze z konsola (m.in. tu -> http://boardsus.playstation.com/playstatio...ing&page=1). powoduja znaczne opoznienia w pracy konsoli, nie wyrabia z dostepem do danych i gry zle dzialaja (killzone2, lbp i in), xmb muli itp. zglasza to wielu uzytkownikow (wraz z przyrostem tych, ktorzy maja 500GB w swojej konsoli), w tym watku ktos pisal o problemach z residentem. w zwiazku z tym jego zakup stoi pod znakiem zapytania.

podobno dyski WD Scorpio Blue nie maja az takich problemow i w wiekszosc dzialaja idealnie, choc tez pojedyncze glosy na necie mowia o takich samych problemach.

wyglada to na jakas loterie, zalezna od konkretnego egzemplarza. macie jakies doswiadczenia z nimi? jaka 500GB polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj seagate 500 dziala niegorzej niz oryginalny dysk. Nie mam mu nic do zarzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o dyskach samsung ?

Odradzam szajsungi wydajnością nie grzeszą, poza tym szajsung robi ludzi w konia np. pisze ze są 2 talerze w dysku po 320GB, a tak naprawdę montują 3 po 250GB odpowiednio okrojone żeby było 640GB i zmieniają elektronikę. Elekty są takie ze dysk bardziej się grzeje i spada jego wydajność o okolu 20mb/s. Było o tym głośno na wielu forach o komputerach, a nawet ja sam się nabrałem kupując Samsunga z serii F1. Mój egzemplarz miał średni transfer 74mb/s, podczas kiedy dyski innych userów którzy kupili je na początku produkcji miały transfery po 95-100mb/s.

Ciesze się że udało mi się wymienić dysk na WD z serii AAKS, różnica jest miedzy 74mb/s, a 98mb/s :) .

Podsumowując: Nie polecam samsunga bo za podobna cenę mamy pewniaka od WD.

Edytowane przez TimanTi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co sugerujesz? Ze bedzie coś działało wolniej niż w oryginalnym dysku? Nic takiego nie ma miejsca, Pzdr dla użytkowników szajsungów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ! Chciałem w swojej 40-tce zmienić dysk na pojemniejszy. W związku z tym moja propozycja:

http://www.euromall.pl/product-pol-8403-HDD-Mobile-SEAGATE-Momentus-5400-6-2-5-320GB-16MB-SATA-II-300-.html

Co sądzicie ? Z gódy Dziękuje za wszelkie odpowiedzi i sugestie !

Śmiało. Mam taki sam. wszystko ok i bez jakichkolwiek problemów, POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest tak tragicznie jak pisze TimanTi. Jezeli nie bedziesz odpalal benchmarkow i miezyl predkosci dysku z dokladnoscia do 18 miejsca po przecinku to jako typowy uzytkownik konsoli nie zauwazysz roznicy, a juz na pewno nie bedzie to zmiana na minus (oczywiscie przy zalozeniu ze wszystko przebieglo bez problemow i dysk/konsola sa sprawne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez powolutku przymierzam sie do zmiany dysku w konsoli i w zwiazku z tym rodzi sie pytanko ile potrzebuje miejsca na backup "golego" systemu i kilku tam drobnych save'ow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez powolutku przymierzam sie do zmiany dysku w konsoli i w zwiazku z tym rodzi sie pytanko ile potrzebuje miejsca na backup "golego" systemu i kilku tam drobnych save'ow ?

1 giga powinien starczyć, ale lepiej zobacz ile zajmują poszczególne savy, czasami można się niemiło rozczarować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swojej peesce Western Digital Scorpio Blue 500GB Sata 8MB Cache 2.5 Inch Internal Hard Drive OEM i smiga az milo

ale powoli przymierzam sie do wymiany na 1tb :)

niemam z tym dyskiem najmniejszego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1TB ? o.0 Co Ty trzymasz na konsoli ? Mi 80GB wystarcza :P A jak się zapełni to 320GB. Więcej nie potrzeba (chyba, że się trzyma różne filmy, muzę i ze 100 dem xD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka giga zdjec, muzy jeszcze wiecej, od groma filmow - pare demek

no i gierek z PSS sie kilkanascie znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak nie zapełnisz nawet 500 gb :P Chociaż kto to wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swojej peesce Western Digital Scorpio Blue 500GB Sata 8MB Cache 2.5 Inch Internal Hard Drive OEM i smiga az milo

ale powoli przymierzam sie do wymiany na 1tb :)

niemam z tym dyskiem najmniejszego problemu

@zwrc

kupilem dokladnie taki: http://www.agito.pl/dyski-twarde/wd-scorpio-blue-wd5000bevt-25-500gb-8mb-sata300.0.342651.html?attr=4268:433191|1:1243|175:172528|182:169259 - w poniedzialek ma byc i montuje do konsoli. jak potwierdzisz ze to taki sam jak twoj, bede spal spokojniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy to ten sam, ale z tego co można wyczytać to będzie dobry :) 5400 obrotów więc nie będzie się grzał. A WD to jedna z lepszych firm produkujących dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swojej peesce Western Digital Scorpio Blue 500GB Sata 8MB Cache 2.5 Inch Internal Hard Drive OEM i smiga az milo

ale powoli przymierzam sie do wymiany na 1tb :)

niemam z tym dyskiem najmniejszego problemu

gadałem z facetem z infolinii SONY i mówił, że w sumie nie ma jakiś ograniczeń pojemności dysku w ps3 ale nie poleca przekraczać 500gb choć nie bardzo potrafił to uzasadnić konkretami.

Edytowane przez keil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden terabajt?! o masakra. Ciezko mi zrozumiec po co komus w konsoli taki potwor? Z doswiadczenia moge powiedziec, ze 320 to az nadto. Mam kupe zdjec, muzyki, ponad 22 gry z PSN i ponizej 220GB wolnego miejsca zejsc nie moge. Z perspektywy czasu mysle ze 120 GB jak do konsoli jest w sam raz, ale oczywiscie jak macie kase i takie zyczenie to wsadzajcie co checie w swoja konsole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden terabajt?! o masakra. Ciezko mi zrozumiec po co komus w konsoli taki potwor? Z doswiadczenia moge powiedziec, ze 320 to az nadto. Mam kupe zdjec, muzyki, ponad 22 gry z PSN i ponizej 220GB wolnego miejsca zejsc nie moge. Z perspektywy czasu mysle ze 120 GB jak do konsoli jest w sam raz, ale oczywiscie jak macie kase i takie zyczenie to wsadzajcie co checie w swoja konsole ;)

To to jeszcze nic. Ja jadę od dwóch lat na 60g i mam jeszcze 20 giga wolnego xD. I mam zdjęcia i muzykę. Filmów nie, bo skoro można streamować bez problemu, to jaki sens wgrywać na dysk dvixy czy inne? Do tego mam 90% gier z PSS. Instalki, setki savów. Kiedyś już doszełem do tego, że miałem tylko 5 giga wolnego. Wlazłem w Game Data, pokasowałem instalki gier, któych nie mam lub na które patrzeć nie mogłem i voila ... Połowa dysku odzyskana :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak na 60gb da się jechać, to nie wiem ile Ty tego ściągasz że potrzebujesz 1TB. Pomyśl o 320GB-500GB. Kase zaoszczędzoną wydasz na jakiś tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×