Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Posiadam konsole PlayStation 3 super slim 12gb. Chciałbym dokupić do niej dysk twardy. Wiem jakie powinien posiadać parametry jak go zamontować i w ogóle. Chodzi mi natomiast o to czy dysk będzie mógł być używany tylko i wyłącznie do konsoli czy też do laptopa jeżeli dokupiłbym sobie portfel z USB ?? Czy w tym wypadku dane jakie posiadałbym na tym dysku np. muzyka, filmy i inne po podłączeniu do konsoli i sformatowaniu do FAT32 zostanie wszystko z niego usunięte?? to samo dotyczy w drugą stronę jeżeli na dysku będę miał zainstalowane gry i save i po podłączeniu go do laptopa wszystkie z niego znikną jeżeli póxniej chciałbym go z powrotem podłączyc do konsoli??

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Posiadam konsole PlayStation 3 super slim 12gb. Chciałbym dokupić do niej dysk twardy. Wiem jakie powinien posiadać parametry jak go zamontować i w ogóle. Chodzi mi natomiast o to czy dysk będzie mógł być używany tylko i wyłącznie do konsoli czy też do laptopa jeżeli dokupiłbym sobie portfel z USB ?? Czy w tym wypadku dane jakie posiadałbym na tym dysku np. muzyka, filmy i inne po podłączeniu do konsoli i sformatowaniu do FAT32 zostanie wszystko z niego usunięte?? to samo dotyczy w drugą stronę jeżeli na dysku będę miał zainstalowane gry i save i po podłączeniu go do laptopa wszystkie z niego znikną jeżeli póxniej chciałbym go z powrotem podłączyc do konsoli??

Z góry dzięki za odpowiedź :)

PS3 only. Po podłączeniu dysku do konsoli ta formatuje go na zaszyfrowany, sobie tylko znany system plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 only. Po podłączeniu dysku do konsoli ta formatuje go na zaszyfrowany, sobie tylko znany system plików.

Czyli nie da się jednocześnie używać dysku do konsoli i laptopa?? czy poprostu pliki z konsoli będą zaszyfrowane a będzie można używać go do laptopa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie da się jednocześnie używać dysku do konsoli i laptopa?? czy poprostu pliki z konsoli będą zaszyfrowane a będzie można używać go do laptopa??

Niestety laptop w ogóle nie będzie widział ps-trójkowego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada dysk Western Digital Scorpio Blue WD7500BPVT 750Gb?

Jak działa (głosność,itp)?

Posiadam taki dysk. Działa w konsoli bez problemu (stara fat 40GB). W czasie użytkowania właściwie go nie słyszę. Konsola też się bardziej nie grzeje. Ogólnie jestem zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62

Czy ten dysk byłby odpowiedni do PS3 Super Slim??

Odpowiedni,ale w tej cenie można znaleźć 750GB...ja znalazłem taki za 233 zł z wysyłką

Edytowane przez erte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni,ale w tej cenie można znaleźć 750GB...ja znalazłem taki za 233 zł z wysyłką

Jak możesz napisz gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko dot SATA bo wiekszość teraz dysków jest SATA II - czy to jakiś problem dla PS3 super slim. 3 dni temu zakupiłem PS3 Super slim z 12GB i niestety juz wiem że to kicha wiec poszukuje dysku min. 250GB 2,5" 8MB cach, 5400 obr/min ale prawie na wszystkich jest SATA II np czy taki podejdzie: http://www.bitcomput...WD3200BPVT/5530 czy mam szukać w opisie SATA

Edytowane przez KrakMar74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jak wymienić dysk to już wiem :) Dzięki forum oczywiście...

Co myślicie o dysku 750 GB: http://www.proline.pl/?p=WD+WD7500BPVT

Szukam dysku o sporej pojemności ale nie za kosmiczne pieniądze :P Bo przecież żyjemy i pracujemy w Polsce...

Cena za ten okaz 225 zł za 750 GB da się przeżyć, a i pojemność starczy jak nic :)

Tylko czy będzie pasował, bo straszono mnie że nie wszystkie dyski "współpracują" z czarnulką :(

AAAAA i takie pytanie odnośnie KOPII ZAPASOWEJ, czy mając 500 GB na USB mogę wygospodarować partycję FAT32 i tam zrobić ów kopię, czy muszę CAŁY dysk wyczyścić i na niego robić Kopię Zapasową PS3??

Edytowane przez Lambert PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny, tylko 500 GB :) więc bierz śmiało, sprawuje się bez najmniejszych problemów.

A co do kopii zapasowej - dysk, na który ją zgrywasz musi być w całości pusty. No i w FAT32. Nic innego nie przeczyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk backupowy nie musi być pusty - utworzyłam partycję FAT32 na dysku zewnętrznym (nie kasowałam reszty danych z niego), PS3 ładnie ją odczytało, zrobiło kopię zapasową i przywróciło dane po wymianie dysku na większy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CaSHia - po stopkach całuję :) Za tą informację :) :) W takim razie robię tylko osobną partycję FAT32 na backup i wsio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk backupowy nie musi być pusty - utworzyłam partycję FAT32 na dysku zewnętrznym (nie kasowałam reszty danych z niego), PS3 ładnie ją odczytało, zrobiło kopię zapasową i przywróciło dane po wymianie dysku na większy :)

Jestem pod wrażeniem :)

Na swoim usb 750GB zrobie partycje, a juz chcialem kasowac ponad 500GB filmow :P

Dzięki za info!

-------

Może zrobimy FAQ wymiany dysku, ponieważ od 60 strony tematu czytam te same pytania a odpowiedzi na nie znajdują się 10 str. wstecz i tak się skacze ;/

Edytowane przez bartekfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

MAM istotne pytanie :)

Tworzę KOPIĘ ZAPASOWĄ na zewnętrznym dysku (czyli konsola robi kopię profili i całej zawartości znajdującej się na konsoli, w tym stany gry itp?).

I teraz moje wątpliwości, przywracając KOPIĘ na nowym już dysku, zostaną przywrócone:

1. stany gry

2. profile

3. CAŁĄ zawartość w tym ZAINSTALOWANE GRY

Pytam bo nie wiem czy po "odtworzeniu" kopii na nowym dysku będę musiał ponownie ściągać gry (a sporo niektóre ważą),online pass-y, trial unlocki itp. czy mogę od razu cieszyć się taką zawartością jak na "starej konsoli"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj post z poprzedniej strony ^

Dzięki :) Sorry za spam w takim razie :P

To jeszcze jedno, a jak zostawię TE gry jakieś 80 GB, długo będę czekał na STWORZENIE KOPII??

Pytam aby mieć jakiś punkt odniesienia, ile GB danych robiliście w KOPII i ile to zajmowało czasu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem we wrzesniu i dokladnie juz nie pamietam , ale bardzo dlugo , a kopia miala 18 gb i bylo usuniete co sie dalo , zostaly same profile , save'y i pare minigierek po kilkadziesiat-kilkaset mb , ktorych nie moglem pobrac , no nie mialem juz hasla do nich . Jak podlaczysz dysk i zaczniesz robic kopie , to powinno ci wyswietlic orientacyjny czas i rozmiar z tego co pamietam albo wywali ci blad , ze za duzy rozmiar , jezeli mnie pamiec nie myli . W kazdym badz razie za pomoca kopii mozna przywrocic dokladnie to co masz w tej chwili na konsoli , z kazdym szczegolem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze pytanka

1, Czy może ktos mi wyjaśnic czy tak ma być: otóż w dniu wczorajszym zainstalowałem HDD 250GB do PS3 Super Slim - tylko dlaczego pokazuje 205GB wolnego z 232GB? co sie stało z "resztą". Po tym jeszcze raz zrobiłem konsolą format pamieci masowej (HDD) ale nic to nie zmienilo - tak ma być?

2, PS3 SS ma możliwość robienia beck up - czy on robi beckup całego systemu czy tylko save'y - dodam że PS3 mam od 4 dni wiec nic na niej nie ma.

3, czy jest możliwośc zrobienia beckup systemu w razie wysypania aby móc go z powrotem zainstlować i jak sie to robi i ile miejsca jest potrzebne na taki beckup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłam kopię ok 290 GB danych - zajęła ona mi ok 9h (dysk zewn. z max prędkościami zapisu). Wszystko przebiegło bezproblemowo. Po przywróceniu są gry, wiadomości, a nawet ustawienia systemu. Jedynie co zauważyłam to należy aktywować ponownie system oraz zainstalować niektóre motywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak na próbę podłączę dysk na USB w celu zrobienia KOPII zapasowej i SPRAWDZENIA ile czasu to zajmie, czy mogę przerwać ten proces??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Mozna , w ustawieniach systemu jest taka opcja , miejsca potrzeba w zaleznosci ile rzeczy masz pobranych , kilkanascie-kilkadziesiat gb .

2. Moj post z poprzedniej strony .

1. Tak ma byc . Z pierwsza strata dysk wychodzi juz z fabryki i nigdy 250 gb nie bedzie mial rzeczywiscie 250 gb pojemnosci , ani zaden inny dysk , ani pendrive , karta pamieci , odtwarzacz mp3 czy telefon . Takze 232 gb z 250 jest jak najbardziej prawidlowe , a druga strata to juz dane instalowane przez Ps3 . Ja na swoim 320 gb mam pokazane 298 gb z czego dostepnych jest 268 i tak tez powinno byc .

Chyba mozna , a nawet jak nie mozna , to odlaczysz dysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×