Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie co zauważyłam to należy aktywować ponownie system oraz zainstalować niektóre motywy.

Wybaczcie, że zadaję takie banalne pytania, ale gdzieś się uczyć muszę, a tu najlepiej ludzie tłumaczą na spokojnie :)

Aktywować system??

Edytowane przez Lambert PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przypisanie konta do konsoli , kazde konto moze byc aktywowane na dwoch konsolach i na nich beda chodzic pobrane/kupione gry . Jak masz juz aktywne konto na dwoch konsolach , to na trzeciej juz gier nie pobierzesz , ale mozesz deaktywowac pierwsza i aktywowac trzecia . Robi sie to w menu konta na konsoli , wtedy mozesz aktywowac czy deaktywowac pojedyncza konsole , ale jezeli konsola ci sie zepsuje i chcesz odzyskac konto z kupionymi grami , to jest mozliwosc deaktywowania wszystkich konsoli przypisanych do konta za pomoca strony internetowej . Mam nadzieje , ze napisalem to zrozumiale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiale :)

Więc z poziomu konsoli wystarczy aktywować na nowo konsolę tylko...

A nie muszę dezaktywować najpierw "starej" (mam przypisane tylko jedno konto i tylko ja jej używam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ja deaktywujesz , to przestana ci chodzic gry pobrane z tego konta , takze jak bedziesz sie jej pozbywac , to sobie deaktywuj i odzyskasz drugi slot do konta , a jak bedziesz uzywac obydwoch , to zostaw sobie aktywne konto na obydwoch .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie CZY TERAZ po tej operacji zmiany dysku jak ją aktywuję to będzie ok. czyli będę dalej miał 1 slot wolny, bo w końcu aktywuję znowu to samo konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa , bo ty nie zmieniasz/kupujesz drugiej konsoli , tylko sam dysk wymieniasz , zmylilo mnie to o "starej" konsoli . Do konta jest przypisana caly czas ta sama konsola , a konsoli nie zmieniasz i caly czas bedzie miec zajety jeden slot , dysk tu nie ma nic do gadania :)

Sa przypisywane chyba po numerze seryjnym , takze nawet jezeli aktywujesz drugi raz ten sam system , to i tak idzie to pod ten sam slot z tym samym numerem

Edytowane przez LukaszWro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

Dziękuję już WIEM WSZYSTKO :P

A tak swoją drogą 123 GB danych na mojej konsolce (nic nie usuwałem jak na razie specjalnie pod BACKUP) testowo włączyłem tworzenie kopii zapasowej, szacowany czas: 3h 36 min. I faktycznie gdzieś tyle zejdzie bo sprawdzałem postęp...

Dziś z wieczorka więc puszczę sobie KOPIĘ zapasową...

DZIĘKUJĘ za INFO: CaSHia - z dysku 500 GB, wydzieliłem partycję 140 GB FAT32 i bez problemu BACKUP zastartował, wcale NIE MUSI dysk być CAŁY CZYSTY... A tyle filmów poszło by w piz....u ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nawet nie robiłem osobnej partycji , do tej pory mam ten backup na dysku wśród innych danych na tej samej partycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lambert jak już będziesz po zabiegu wymiany dysku daj znać czy wszystko hula jak należy.

Mam zamiar kupić ten sam dysk ---- http://www.proline.pl/?p=WD+WD7500BPVT

No chyba że kupiłeś inny to daj namiary.

Edytowane przez strusiu44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nawet nie robiłem osobnej partycji , do tej pory mam ten backup na dysku wśród innych danych na tej samej partycji

Ja musiałem bo miałem system plików NTFS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś jest w stanie podac orientacyjnie ile potrzeba miejsca na backup "świeżego" systemu i czy jest mozliwość z pozycji konsoli zrobić partycję dysku?.

Edytowane przez KrakMar74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z konsoli nie zrobisz partycji , natomiast nie wiem po co robić backup świeżego systemu , jeżeli masz tam ledwo kilka save'ów , to lepiej je sobie skopiować na pendrive'a i tyle , ale jeżeli już bardzo chcesz , to orientacyjnie kilka gb na pewno

Edytowane przez LukaszWro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę o POMOC i DOKŁADNE, BARDZO DOKŁADNE DANE :)

Jaką maksymalną wysokość może mieć dysk aby zmieścił mi się w "kasetkę" (ten zestaw montażowy), ile to mm??

Pytam bo chciałem powoli finalizować zakup: WD Scorpio Blue WD7500BPVT 750GB 2,5' SATA.

http://www.proline.pl/?p=WD+WD7500BPVT

A tu się okazuje, że ma on takowe wymiary: 9,5 x 69,85 x 100,2 mm i chyba 9,5 mm to za dużo bo 500 ma 6,8 mm, A TO SPORA RÓŻNICA...

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten i pasował:


http://www.saturion.pl/product/146771/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/WD_Blue_1_TB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html
[/CODE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A tu się okazuje, że ma on takowe wymiary: 9,5 x 69,85 x 100,2 mm i chyba 9,5 mm to za dużo bo 500 ma 6,8 mm, A TO SPORA RÓŻNICA...

...

Ja mam ten i pasował:


http://www.saturion.pl/product/146771/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/WD_Blue_1_TB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html
[/CODE]

Hmm... W specyfikacji widnieje 9,5 mm w twoim dysku, więc chyba ni mam się co bać :) A jak tam ten dysk 1 TB działa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście (wysłałam link z którego zamawiałam) :) Pisałam wcześniej, że backup, przywracanie itp. poszły elegancko, konsola działa ok, mam nawet wrażenie, że czas instalacji nowych gier się skrócił (ocena subiektywna - może wcześniejsze mulenie było spowodowane całkowitym zapełnieniem poprzedniego dysku).

Edytowane przez CaSHia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, warto dawać montować w PS3 dysk 7200 rpm? Mam jeden i myślę nad montażem, bo obecnie marnuje się, jako dysk zewnętrzny, a mało rzeczy przenoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak się marnuje to montuj. PAMIĘTAJ TYLKO!!! Dysk o takiej prędkości nie przyśpieszy już pracy PS3 a żre więcej energi, ALE CO WAŻNIEJSZE WYDZIELA WIĘCEJ CIEPŁA!! Dlatego nie poleca się takich dysków tylko te 5400 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jednego SSDka, intelowską 330. Niestety durne Sony ograniczyło konsolę do SATA1, przez co transfer to maksymalnie 150 mbps.

Zależy mi głównie na instalacji gier i aktualizacji, bo trwa to bardzo długo. Całą moją bibliotekę z PSN ściągałem chyba z 3-4 dni przy 50 mbps łączu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pisałem jakiś czas temu o wkładaniu dysku do SuperSlima z 12GB flash. Gdy już wsadziłem z uszkodzonego laptopa dysk 160GB do SuperSlima cieszyłem się jak dziecko. Szybko jednak posmutniałem widząc jak dzięki PS+ ubywa gigabajtów przestrzeni.

Wsadziłem więc ten dysk:

http://www.storagereview.com/western_digital_scorpio_blue_1tb_review_wd10jpvt

WD Scorpio Blue 1TB - pracuje cicho i bardzo szybko.

120GB danych backup'owało się u mnie 15 godzin, przywracanie danych na nowym dysku już tylko 4,5 godziny zajęło.

Jeśli ktoś potrzebuje porady lub pomocy przy wymianie dysku, polecam się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o takim dysku WD Blue 750 GB (5400, 8MB, Serial ATA/300),będzie to działało ?

dzieki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a co sądzicie o takim dysku WD Blue 750 GB (5400, 8MB, Serial ATA/300),będzie to działało ?

dzieki za podpowiedzi.

WIDZISZ I NIE GRZMISZ z tematem tego dysku ścieramy się (tzn. ja się ścieram :P) przez ostatnie 2 czy 3 strony... Wystarczy kliknąć i zerknąć stronę wstecz!!

Jak dla mnie powinieneś ZA TO LENISTWO załapać jakiegoś tymczasowego banika... :P

Edytowane przez Lambert PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dysk 2.5 calowy pasuje. Może być nawet pod SATA3, bo kompatybilność z SATA1 i SATA2 pozostaje, a jak wiemy PS3 jest ograniczony do SATA1. Innych warunków wymaganych do spełnienia nie ma. Przy okazji, po co Wam 750 GB? Ja mam 500 GB i mam masę filmów i chyba z 30 gier nagranych na dysk i miejsca spoooorooo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×