Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Jak dla mnie 9,5 mm, ale niech się wypowiedzą inni ;) Ja dziś wymieniłem dysk w mojej PS3 Slim :) A co do super slim to chyba 9,5mm będzie ok :)

OK dzięki , ale dobrze by było gdyby ktoś to jeszcze potwierdził tak na 100 % :biggrin:

Edytowane przez bernardstore cer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9,5 na pewno , chyba już się ogólnie przyjęło , że to standardowa wysokość . Większe wiadomo że nie wejdą , bo są za wysokie , natomiast teoretycznie mniejsze powinny wejść z luzem , chociaż czytałem gdzieś na forum , że właśnie te 7mm nie pasują . Także co by nie mieszać za dużo , 9,5mm będzie ok , ale jeżeli wkładasz bez tej specjalnej kieszonki , to nie powinno robić ci różnicy .

I jak upatrzysz sobie konkretny model dysku , to wpisz symbol + ps3 w google i będziesz wszystko wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Ja dziś montowałem ten dysk: http://proline.pl/?p=WD+WD7500BPVT w tą kieszonkę montażową to przez chwilę zwątpiłem :P ALE PASUJE IDEALNIE. Natomiast ten Hitachi (fabryczny) był O WIELE NIŻSZY i było tam sporo luzu... Więc 9,5 mm jak widać jest NA STYK, ale jak jest mniej to też tragedii nie ma :P

Ale i tak większość dysków 2,5" jest na 9,5 mm więc no problemo... Rzadziej się trafiają cieńsze np. 7,5 mm o większych pojemnościach np. 750 GB...

Edytowane przez Lambert PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dooooobraaaaaaa...

Jak zrobię FAQ nie będę musiał odpisywać po 10x tego samego?! :D

Nie wiem czy dobry temat, ale chciałbym się was zapytać jaką wysokość powinien mieć dysk do ps3 super slim ?? Mam ps3 super slim 12gb , ale ta pojemność to stanowczo za mało i właśnie chcę dokupić dysk, tylko nie wiem czy powinien on mieć wysokość 7mm czy może 9,5mm ?? Pytam bo chce mieć pewność , że się zmieści. Dzięki za odpowiedź.

- Dysk 9,5mm, 2,5", w sklepie wystarczy, że dodasz "Jak do laptopa"

Musisz dokupić, to:

http://www.jbhifionline.com.au/rkt/MEDIUM//44/51/4451815.jpg

Nie ma sanek do dysku w wersji SuperSlim 12GB Flash! (znajdziesz na Allegro lub EuroRTV / MediaMarkt lub podobne)

Montaż jest prosty:

1) http://image.gamespotcdn.net/gamespot/images/2012/264/DSC01458_99191_640screen.jpg

2) http://image.gamespotcdn.net/gamespot/images/2012/264/DSC01455_89314_640screen.jpg

3) http://guide-images.ifixit.net/igi/sSQuMNrRPAVMEqYN.medium

Taaa daaaaam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mam kilka pytan, mozliwe ze powtorzy sie pytanie ale 92strony w temacie to sporo

do rzeczy :

1. czy wszystkie wersje PS3 maja ten sam typ dyskow ? czy kupno dysku z PS3 Slim bedzie pasowalo do PS3 Fat ?

2. jaki zestaw jest najlepszy (najtanszy, dobrze dzialajacy) ? myslalem o 160GB bo tyle bedzie w pelni wystarczalne (mam PS3 40GB)

3. czy konta (profile) zostana po zmianie dysku ?

Edytowane przez szatnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo mi sie nudzilo to sie pochwalilem :D

Zrobilem dzisiaj wymiane dysku

1. Do formatu dysku zewnetrznego uzylem EasyUs prosty i pare sekund masz z formatowane to fat32

2. Backup 80gb trwal ok 10h

3. Mam wersje Fat 80gb i kupilem dysk wd blue 750gb 2,5 za 219 w proline - pasuje i pracuje cicho

4. przywrocenie kopii trwalo ze 3h

5. Konsola smiga

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez kaaroloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mi sie nudzilo to sie pochwalilem :biggrin:

Zrobilem dzisiaj wymiane dysku

1. Do formatu dysku zewnetrznego uzylem EasyUs prosty i pare sekund masz z formatowane to fat32

2. Backup 80gb trwal ok 10h

3. Mam wersje Fat 80gb i kupilem dysk wd blue 750gb 2,5 za 219 w proline - pasuje i pracuje cicho

4. przywrocenie kopii trwalo ze 3h

5. Konsola smiga

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Witam

Potwierdzam dysk z Proline WD750 za 219 też mam zamontowany DZIAŁA idealnie, cicho POLECAM!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mniejszy i tanszy (160-320GB) polecicie jakis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mniejszy i tanszy (160-320GB) polecicie jakis ?

To masz wd 300gb za chyba 160zl

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie conajmniej 500 wydasz 20-30 zł więcej - ja niedawno zmieniłem z 500 na 750 przy czym nie robiłem pełnego backupu bo jak zobaczyłem, że backup ma trwać ok 36h to powiedziałem chromolę i wywaliłem gry i poprawki (w końcu jest historia zakupów, na nowo wszystkie gierki z plusa chyba, że któraś mi już ewidentnie nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mniejszy i tanszy (160-320GB) polecicie jakis ?

Jeszcze musisz wziac poprawke ze oprocz ze fabrycznie jest juz mniej niz na opakowaniu to i konsola tez zzera mi po wlozeniu i z formatowaniu 750gb mialem mniej niz 700 i po 80gb backupie i zainstalowaniu paru demek mam z 550gb ;)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem WD750 jak wyzej i wszystko jest oki :) stara 40GB zrobilem jako dysk zewnetrzny (dzieki @stachna01) i wszystko dziala sprawnie :)

mam wrazenie tylko ze gry sie dluzej instaluja ale moze tylko mi sie wydaje..

dzieki za pomoc i instrukcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser do PS3 Slim 250GB jak sprawdzić jaki mi potrzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten temat , ale na laserze jest napisany symbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zapytać czy takie dyski się nadają i co o nich sądzicie?

http://www.morele.net/dysk-twardy-western-digital-scorpio-blue-1tb-2-5-sataii-wd10jpvt-425175/

http://www.morele.net/dysk-twardy-seagate-momentus-spinpoint-1-tb-st1000lm024-510917/

Który z nich wybrać?

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bierz Western Digital ja mam wersję 750 GB i śmiga jak rakieta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy orientujecie sie jaki konkretnie dysk twardy- model producent- byl montowany w modelu slim 160 gb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

LukaszWro - a widzisz nie do końca taki :P bo ja mam (a raczej miałem :P) Slim 160 GB, jakieś półtorej tygodnia temu, może dwa wymontowałem dysk i miałem HITACHI :P Więc widzisz ja miałem inny dysk...

A poza tym też się pytam po co Tobie ta wiedza dobry człowieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dysk wyjęty dokładnie z mojej Ps3 slim z końcówki produkcji , pewnie ostatnie modele , które były produkowane , bo kupiłem ją tydzień przed premierą Super Slima . W starym Facie miałem z kolei Seagate'a . Wiadomo że przez kilka lat produkcji i kilka wersji każdego modelu , niektóre rzeczy się zmieniają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupię pendriv'a 32 lub 64 GB to będę mógł na niego instalować gry z PS+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupię pendriv'a 32 lub 64 GB to będę mógł na niego instalować gry z PS+ ?

Nie, możesz jedynie na dysk w konsoli. Jak masz dysk 12GB to musisz wymienić na większy. Przy konsoli Super Slim musisz wsadzić większy dysk, aby się cieszyć tą usługą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×