Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

...bo wątpię że konsole nawet w dniu premiery pobiją graficznie PC...

Oj pobiją, pobiją :yes:

PS. Może nie we wszystkich, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielę tą grafikę, nie miałem PS2 i raczej z chęcią kupuję reedycje HD i bawię się lepiej niż w grach obecnej generacji. Zawsze przytaczam tu przykład CoD MW2. Kupiłem Hardened Edition czyli z CoD Classic w zestawie...przy Classicu bawiłem się lepiej niż przy MW2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak ich procesory obrazu, to istna tragedia. Kolory przejaskrawione, sztucznie nasycone. Czerń natomiast dosłownie pochłania obraz przez co nie widać szczegółów na ciemnym tle. Uważam, że Samsung robi słabe TV tylko dlatego, że ma zniekształcone kolory i nie odzwierciedla naturalności obrazu.

A co do tych funkcji multimedialnych, to tak szczerze ile razy z nich skorzystałeś? SONY nie odtwarza większości plików, jednak Samsung ma problemy z odtworzeniem filmu bezpośrednio z kamer HD, gdzie SONY i Panasonic sobie radzą świetnie

Kolega może pomoże aktualizacja oprogramowania w TV, bo u mnie na hali napisy odtwarzały wszystkie SONY (może to też kwestia filmu).

Kolega ma najnowszy firmware wgrany zawsze. Ja z funkcji multimedialnych korzystam bardzo często- oglądam zdjęcia z aparatu cyfrowego albo z dysku twardego/pendrive, jakiś film z napisami. Mój samsung po DLNA nawet otwiera napisy w filmie więc nie muszę podłączać lapka (w Sony po DLNA nie ma napisów) do tv.

Z TV korzystam praktycznie jak z odtwarzacza, poprzez DLNA puszczam sobie obok filmów muzykę, którą mam na pc czy zdjęcia już załadowane na laptop. Oczywiście Sony też to ale napisów po DLNA nie uświadczysz już, są też problemy z odtwarzaniem co niektórych popularnych formatów filmów.

Samsung "łyka" wszystko co dostaje...

Kolory, procesor obrazu: w sklepach tv są ustawione na tzw sklepowe ustawienia, przestaw na domowe to zobaczysz, że jakość jest całkiem inna. Dodatkowo oświetlenie w marketach wpływa negatywnie na postrzeganie jakości obrazu...

Okropna czerń to wina podświetlenia ledowego, to samo jest u innych producentów pod tym względem: albo czerń jest za mocna albo widać podświetlenie na czarnych scenach.

Jedynie HX9x Sony (pełny led) ma normalną czerń.

Jeśli chodzi o czerń to klasyczne LCD jest całkiem dobre pod tym względem- mój C650 z matrycą SQ ma czerń z prawdziwego zdarzenia: czyli nie czarny "placek" a realnie czarną scenę (ustawienie FILM).

Jedyny plus w zwykłych ledach względem LCD to mniejszy pobór prądu i smukły wygląd. Reszta raczej na minus...

------------------------------------------------------------------

ja tam nie chcę PS4 w najbliższym roku/ dwóch- PS3 jeszcze jest ok a w grach nie realizm grafiki się liczy a jakość gry, fabuła.

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj pobiją, pobiją :yes:

PS. Może nie we wszystkich, ale...

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że układ graficzny nowego PS3 będzie tak samo wydajny jak np 2xGTX 590 (około 2k za jedną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że to ceny detaliczne, a przecież producenci sprzętu będą się bić o takiego klienta jak producent konsol i mogą mu sprzedawać części po niższych cenach bo będą mieli zapewniony popyt na towar na kolejne 6-10 lat w dosyć sporych ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że to ceny detaliczne, a przecież producenci sprzętu będą się bić o takiego klienta jak producent konsol i mogą mu sprzedawać części po niższych cenach bo będą mieli zapewniony popyt na towar na kolejne 6-10 lat w dosyć sporych ilościach.

Jasne, już nawet pomijając ten fakt, gdzie tu w konsoli zmieścić dwie takie karty? :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tam japończyki coś wymyślą, zrobią fikuśną obudowę, powiedzą że przedstawia smoka, a de facto będzie chowała karty w SLI czy tam CrossFire :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory, procesor obrazu: w sklepach tv są ustawione na tzw sklepowe ustawienia, przestaw na domowe to zobaczysz, że jakość jest całkiem inna. Dodatkowo oświetlenie w marketach wpływa negatywnie na postrzeganie jakości obrazu...

To, że ustawienia sklepowe są inne niż domowe, to wszyscy wiem. Ustawienia sklepowe są przystosowane do specyficznego rodzaju oświetlenia panującego w sklepie, ale mniejsza o to. Porównując obraz (zdjęcia zrobione dobrą lustrzanką) na tych samych ustawieniach TV Samsung, Sharp, Sony, LG czy Panasonic. To na pierwszy rzut oka widać, że TV Samsung mają najbardziej prześwietlone barwy. Jest, to celowy zabieg tej firmy, bo taki obraz przykuwa wzrok. A prawda jest taka, że Kowalski będzie w domu zadowolony z każdego TV niezależnie od marki, czy klasy sprzętu.

Co do konsoli i jej bebechów, to warto wspomnieć o takich technologiach jak On Live, które powoli wchodzą do użytku na całym świecie. Z uwagi na korzyści jakie owe cudo wniesie do branży gier, konsola wcale nie musi być wydajnym potworem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do konsoli i jej bebechów, to warto wspomnieć o takich technologiach jak On Live, które powoli wchodzą do użytku na całym świecie. Z uwagi na korzyści jakie owe cudo wniesie do branży gier, konsola wcale nie musi być wydajnym potworem.

To jest genialny pomysł, ale na obecne standardy niemożliwy do zrealizowania z prostej przyczyny ograniczenia sprzedaży konsol do regionów, w których internet ma odpowiednie prędkości. Sam gdy byłem w UK przy internecie 50 MB (łączyłem się za pomocą wifi) nie potrafiłem grać bez lagów poprzez onlive (pomimo, że sygnał był na max). Także pomysł super, ale nie na obecną chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj pobiją, pobiją :yes:

PS. Może nie we wszystkich, ale...

wierzysz że do nextgenow włosa kartę graficzna lepszą od Gtx680? wierzysz że w ps4 znajdziemy procesor lepszy niż Intel Ivy Bridge(których jeszcze nie ma) lub Amd Bulldozer? wątpię... plotki nie napawają optymizmem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest paranoja, szkoda cokolwiek tutaj pisać nawet....

Po to jest następna generacja, aby wgnieść blaszane puszki w ziemię na lata, długie lata.

Jaki jest wogóle temat tej rozmowy, do dzisiaj nie widziałem ładniejszych gier niż tytuły wyłącznościowe z PS3 na jakiejkolwiek innej platformie, a widziałem już wiele w tym segmencie. Jak można kultywować tutaj rozmowy o domniemanej przewadze obliczeniowej nad przyszłymi platformami, ludzie kochani ogarnijcie się choć trochę. Oceniać przyszłą generację na podstawie jakichkolwiek plotek to wręcz debilizm jest. Tym bardziej podważanie mocy obliczeniowej nie zapowiedzianej jeszcze technologii i stawianie jej pod obecną to objaw typowej ignorancji, wystarczy trochę pomyśleć. To nie będą zabawki, tylko coś czego jeszcze nie było. mające prezentować zupełnie inny poziom techniczny, nowa generacja gier, co wydaje się logiczne ze względu na jej specyficzną nazwę. Jak już spekulować, to przynajmniej z głową. Bez obrazy dla nikogo.

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy panowie wyżej myślą, że konsole działają w taki sam sposób jak PC i do nich je przyrównują, nic bardziej mylnego. Na przyszłość, jak się nie wie to lepiej odpuścić niż się bardziej pogrążać broniąc swojego, nie mające nic wspólnego z prawdą, zdania.

Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sie zastanawiam ile PS4 bedzie kosztowac, bo chyba mnie nie bedzie stac:) A pozniej beda teksty typu: tylko elita gra na ps4 i w ogole...

Rowniez nie rozumiem pedu do jak najlepszej grafiki i w ogole, wedlug mnie gry takie jakie sa teraz w 100% spelniaja moje oczekiwania. Juz bardziej oczekuje od kolejnej konsoli poprawy podstawowych rzeczy takich jak niezalezny voice chat, albo szybsze dzialanie xmb, bo to wola o pomste do nieba. Takze po cichu licze, ze moje marzenia sie spelnia. Rowniez jestem ciekaw, co wymysli konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi zależy na multitaskingu. Nowa generacja konsol na pewno nie będzie tania, stawiam na 2000zł. (Sony znów da ciała i wypuści swój sprzęt po nowym Xboxie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby tylko 2000, nie zdziwilbym sie jak wyskocza z cena kolo 2600. Cena kosmos jak dla mnie... Ale zrobie tak jak zwykle, czyli poczekam troszke, pogram na starej generacji, w gry ktore beda ciagle wychodzic, a jak juz na nowej generacji pojawi sie sporo tytulow, bedzie rozbudowana baza uzywek itp, a cena konsoli spadnie do + - 1500 to zaczne myslec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest paranoja, szkoda cokolwiek tutaj pisać nawet....

Po to jest następna generacja, aby wgnieść blaszane puszki w ziemię na lata, długie lata.

Jaki jest wogóle temat tej rozmowy, do dzisiaj nie widziałem ładniejszych gier niż tytuły wyłącznościowe z PS3 na jakiejkolwiek innej platformie, a widziałem już wiele w tym segmencie. Jak można kultywować tutaj rozmowy o domniemanej przewadze obliczeniowej nad przyszłymi platformami, ludzie kochani ogarnijcie się choć trochę. Oceniać przyszłą generację na podstawie jakichkolwiek plotek to wręcz debilizm jest. Tym bardziej podważanie mocy obliczeniowej nie zapowiedzianej jeszcze technologii i stawianie jej pod obecną to objaw typowej ignorancji, wystarczy trochę pomyśleć. To nie będą zabawki, tylko coś czego jeszcze nie było. mające prezentować zupełnie inny poziom techniczny, nowa generacja gier, co wydaje się logiczne ze względu na jej specyficzną nazwę. Jak już spekulować, to przynajmniej z głową. Bez obrazy dla nikogo.

Tak jasne, ponoć Japończycy wymodlą nową technologię od kosmitów i wgniotą blaszaki pod ziemię. Tak ciężko zrozumieć, że nie tylko Sony pracuję nad nową technologią? Konsola to zamknięta architektura, która na starcie jest skazana na mnóstwo kompromisów i nic tego nie zmieni. Czy to znaczy, że gry są gorszę? Absolutnie nie! Pokażcie mi na PC tytuły takie jak Heavy Rain, Uncharted, God of War itd.

Niektórzy niestety mają klapki na oczach i wierzą, że Sony czy M$ pokażą cuda na kiju, a tak nie będzie. Tak samo było procesorem PS3, ludzie tak go zachwalali, ochy achy, a okazało się, że nie zobaczyliśmy w zasadzie nic innego czego nie ma na konkurencyjnym sprzęcie.

"wgnieść blaszane puszki w ziemię na lata, długie lata" - pewnie, nvidia, ati, intel wystraszą się nowych konsol, pozamykają swoje siedziby i oddadzą hołd kosmicznej technologi, A JAK! :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było procesorem PS3, ludzie tak go zachwalali, ochy achy, a okazało się, że nie zobaczyliśmy w zasadzie nic innego czego nie ma na konkurencyjnym sprzęcie.

Owszem, zobaczyliśmy.

Dzięki mocy Cella, nie mamy gier w stylu 'Kinect: podskocz i ugryź się w dupę', tylko czołówkę najlepszych gier, które pięknie wymieniłeś w rządku powyżej. Jakkolwiek by ironicznie twoje ostatnie zdanie nie brzmiało, owe firmy już dawno powinny to zrobić. Zapewne są jeszcze ludzie inwestujący w to blaszane badziewie każde pieniądze co kilka miesięcy.

1000zł na PS3 to pięć nowości w grach

1000zł na PC to kolejna śmieciowata część, którą wywalisz za chwilę do kosza.

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zobaczyliśmy.

Dzięki mocy Cella, nie mamy gier w stylu 'Kinect: podskocz i ugryź się w dupę', tylko czołówkę najlepszych gier, które pięknie wymieniłeś w rządku powyżej. Jakkolwiek by ironicznie twoje ostatnie zdanie nie brzmiało, owe firmy już dawno powinny to zrobić. Zapewne są jeszcze ludzie inwestujący w to blaszane badziewie każde pieniądze co kilka miesięcy.

1000zł na PS3 to pięć nowości w grach

1000zł na PC to kolejna śmieciowata część, którą wywalisz za chwilę do kosza.

Mówisz tak jakby na X360 nie było dobrych gier. Miałem konsole M$ i nie mam klapek na oczach, które mówią "Tylko Sony". Gears of War, Alan Wake, Crackdown, Halo i parę innych. Owszem gry ekskluzywne na PS3 są lepsze, ale technologicznie to wciąż to samo co na konkurencyjnej platformie.

Co do ostatniego musisz się z tym pogodzić, że konsole nigdy nie będą najlepsze pod każdym względem. Ja lubię grać na każdym sprzęcie, mam PS3 (wcześniej miałem 2 razy X360, który dwa razy się zepsuł i miałem tego dość - wybrałem PS3), Wii i dobrego PC. Każde z tych urządzeń przynosi frajdę. Najczęściej w ruchu jest PC (internet itp.), jednak najwięcej gram na PS3.

Następną konsole od Sony biorę z miejsca o ile pozwolą mi na to fundusze, nie dlatego, że będzie super grafa, a dlatego, że powstanie masa fajnych gier, których nie ujrzymy na PC.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej. Ja na pewno wybiorę konsole Sony ze względu na gry. Tytuły, które pojawiają się tylko i wyłącznie na PlayStation 3 są wyśmienite, a powiem szczerze, że ekskluziwy Microsoftu jakoś mnie nie zadowalają. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi zależy na multitaskingu. Nowa generacja konsol na pewno nie będzie tania, stawiam na 2000zł. (Sony znów da ciała i wypuści swój sprzęt po nowym Xboxie)

Komórka z nie najwyższej półki kosztuje teraz 2000zł, dlatego myślę że trzeba raczej liczyć na 2500-3500 na starcie. Za Ishit krzyczą sobie 3000zł, a po roku jest wart 50%, to ile może kosztować konsola najnowszej generacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klapek na oczach, które mówią "Tylko Sony"

Nie mam takowych, z reguły ubieram klapki, które mówią "Tylko Dobry Sprzęt"

Wybieram najlepszy możliwy sprzęt w danej kategorii, sugerując się nie tyle renomą firmy co własnym doświadczeniem. W ubiegłym roku zakupiłem Plazmę Panasonica, wykazała ona jednak pewne wady, które były w moim mniemaniu nie do zaakceptowania. Serwis zlekceważył problem, więc sprzęt wyleciał z wielkim odciskiem mojego buta przez drzwi. Wróciłem wówczas do poprzedniej firmy, której to sprzęt już posiadałem poprzednio i nabyłem TV LG 42' 3D i jestem z niego bardzo (odpukać) zadowolony.

Nie muszę jednak kupować Xboxa, aby stwierdzić to samo. Mam oczy i widzę też gdzie gry są lepsze, tudzież stawianie gier ekskluzywnych z Xboxa na równi technologicznej z PS3 lekko mija się tutaj z prawdą. Część gier z Xboxa wylądowało także i na PC, które w tym wypadku stanowi synonim platformy popłuczyn i marnych konwersji, ba nawet Kinect w ściętym wydaniu zasilił te jakże zaszczytne szeregi.

Oczywiście miło z kimś powymieniać argumenty, jednak do niczego tutaj nie dojdziemy :).

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takowych, z reguły ubieram klapki, które mówią "Tylko Dobry Sprzęt"

Wybieram najlepszy możliwy sprzęt w danej kategorii, sugerując się nie tyle renomą firmy co własnym doświadczeniem. W ubiegłym roku zakupiłem Plazmę Panasonica, wykazała ona jednak pewne wady, które były w moim mniemaniu nie do zaakceptowania. Serwis zlekceważył problem, więc sprzęt wyleciał z wielkim odciskiem mojego buta przez drzwi. Wróciłem wówczas do poprzedniej firmy, której to sprzęt już posiadałem poprzednio i nabyłem TV LG 42' 3D i jestem z niego bardzo (odpukać) zadowolony.

Nie muszę jednak kupować Xboxa, aby stwierdzić to samo. Mam oczy i widzę też gdzie gry są lepsze, tudzież stawianie gier ekskluzywnych z Xboxa na równi technologicznej z PS3 lekko mija się tutaj z prawdą. Część gier z Xboxa wylądowało także i na PC, które w tym wypadku stanowi synonim platformy popłuczyn i marnych konwersji, ba nawet Kinect w ściętym wydaniu zasilił te jakże zaszczytne szeregi.

Oczywiście miło z kimś powymieniać argumenty, jednak do niczego tutaj nie dojdziemy :).

Wystarczyło taki post skrobnąć na początku, a nie rzucałbym w twoją stronę takiego ironicznego tekstu. Za dużo teraz w internecie trolli i fanbojów, którzy mając klapki na oczach nie potrafią oceniać obiektywnie.

Cieszy mnie to, że osiągnęliśmy konsensus w pewnej sprawie, bo ja również uważam, że gry ekskluzywne na PS3 są dużo lepsze niż te na konkurencyjnej konsoli (chociaż Gears of War mi brakuje - jedyna strzelanina, która mnie urzekła). Trzeba jednak pamiętać, że to świetny pomysł i odpowiedni ludzie stworzyli takie a nie inne tytuły, bo technologicznie rewolucji nie ma. To klimat i grywalność stawia Sony na 1 miejscu, graficznie jednak to PC góruje od czasu Crysis'a (przynajmniej wtedy było to najbardziej widoczne).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
graficznie jednak to PC góruje od czasu Crysis'a (przynajmniej wtedy było to najbardziej widoczne).

W tym segmencie niestety mamy odmienne opinie. God Of War 3 już w pierwszej bitwie , zjada Crysisa rozmachem i stroną wizualną na przystawkę.

Pomimo tych drobnych różnic między naszymi wypowiedziami, bardzo miło się z Tobą przeprowadza konwersację na te tematy, a co najważniejsze na odpowiednim poziomie :)

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komórka z nie najwyższej półki kosztuje teraz 2000zł, dlatego myślę że trzeba raczej liczyć na 2500-3500 na starcie. Za Ishit krzyczą sobie 3000zł, a po roku jest wart 50%, to ile może kosztować konsola najnowszej generacji?

A zauważyłeś że na telefonie producenci za bardzo nie mają jak zarabiać (po sprzedaży) ? Sony zarabia na prowizjach z gier, a np Samsung sprzeda Nexusa - i co najwyżej zarobi na etui - ale heh w czasach szkła hartowanego nawet to nie jest pewne....

Ktoś pisał o lepszej sztucznej inteligencji na PS4 - hehe - prędzej doczekamy się grafy fotorealistycznej, niż tego :D - z resztą to zdanie wielu twórców gier.... A co do PS4 vs PC vs onlive - Bronia konsoli są tytuły ekskluzywne zarówno w stosunku do PC jak i onlive. Z osiągami zobaczy się, zazwyczaj średniej klasy PC doganiają nową generację po 2-3 latach (średnie - nie mówię tu o PC za 4000 i więcej zł).... Ciekaw jestem tylko co nowego wprowadzi następna generacja i jaka będzie reakcja Sony na Kinect - moim zdaniem Sony olewając PS Eye lata temu poszło na skróty tworząc PS move - w sumie była to jedyna deska ratunku w dobie kontrolerów ruchu, ale prawda jest taka że to Kinect wygrał bitwę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tylko co nowego wprowadzi następna generacja i jaka będzie reakcja Sony na Kinect - moim zdaniem Sony olewając PS Eye lata temu poszło na skróty tworząc PS move - w sumie była to jedyna deska ratunku w dobie kontrolerów ruchu, ale prawda jest taka że to Kinect wygrał bitwę....

Tu się nie zgodzę. Kinect jest spoko, ale tylko do gier sportowo-tanecznych (ogólnie takich typowo dla dzieci). W sumie innych to nawet na to nie ma. Natomiast na PS Move masz np strzelanki: Killzone 3, 007, Rsistance 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×