Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co gdzieś czytałem, to mówiło się na pierwszych prywatnych pokazach Gaikai, że wymagane łącze do komfortowego grania to minimum 20mb/s....

Czyli większość naszego kraju (i nie tylko) będzie sobie pewnie co najwyżej oglądać logo tej usługi, co w sumie już nie powinno być u nas nowością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie warto sprzedawać ps3...zanim w ogóle bedzie można normalnie pograć na gaikai to pewnie z pół generacji minie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś czytałem, to mówiło się na pierwszych prywatnych pokazach Gaikai, że wymagane łącze do komfortowego grania to minimum 20mb/s....

Czyli większość naszego kraju (i nie tylko) będzie sobie pewnie co najwyżej oglądać logo tej usługi, co w sumie już nie powinno być u nas nowością...

Z drugiej strony trzeba przyznać, że 20mb/s to bardzo często minimalna prędkość netu jaką można zamówić i to kosztuje ok. 30-40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony jest multum ludzi mieszkających na wsi, w małych miasteczkach którzy są skazani na neostrade i jej kulejaca infrastrukturę, gdzie 6MB to szczyt możliwości technicznych...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś czytałem, to mówiło się na pierwszych prywatnych pokazach Gaikai, że wymagane łącze do komfortowego grania to minimum 20mb/s....

Czyli większość naszego kraju (i nie tylko) będzie sobie pewnie co najwyżej oglądać logo tej usługi, co w sumie już nie powinno być u nas nowością...

25mb/s mówili...

 

Co z tego, że można dostać te 20mb/s, jak takie jednostki żyją tylko w miastach - a mniejsze miejscowości i wiochy (jak chociażby moja), są skazane na neo 6-10mb/s albo radiówki z kosmicznymi lagami. Raczej nie ma co liczyć na poprawę w najbliższym czasie stanu infrastruktury Trzeciego Świata, więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony trzeba przyznać, że 20mb/s to bardzo często minimalna prędkość netu jaką można zamówić i to kosztuje ok. 30-40 zł.

W jakim kraju zyjesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim kraju zyjesz?

W Polsce :P

Zresztą jestem na bieżąco. Przez 4 lata używałem netu 4mb/s i naprawdę nie potrzebuje więcej. Okazało się, że mojego dostawcę wykupiła sieć Vectra i okazało się, że najniższa oferowana prędkość to 20mb/s za 40 zł (20 w promocji). Największa prędkość oferowana to 160mb/s.

Prawda jest taka, że cały Gdańsk i okolice są w rękach dwóch TV kablowych (Vectra i UPC) i prześcigają się w oferowanych prędkościach. (chociaż wolałbym poprzednie 4mb/s za 10 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przez www gaikai potrzebowalo gdzieś z 5 mb/s skoro teraz trzeba mieć z 20 mb/s to może oznaczać, że jakość a/v znacznie wzrośnie. Do tego serwery blisko nas i może będzie to jakoś wyglądać i działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 20mb/s to bardzo często minimalna prędkość netu jaką można zamówić

 

Buehehehe...albo robisz sobie jaja, albo ewidentnie nie znasz polskich realiów.

Mam nadzieję, że to pierwsze... Bo jeszcze ktoś gotów powiedzieć, że internet w naszym kraju jest z górnej półki...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20mb/s za 40zł...może tak jak mówisz u Ciebie ale w normalnych miastach za 40zł to max dostaniesz 6mb/s...ja sam w starym miejscu zamieszkania miałem 16mb za 72zł a tutaj gdzie obecnie mieszkam to nic nie łapie poza neo...ale neo nie mam zamiaru brać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przez www gaikai potrzebowalo gdzieś z 5 mb/s skoro teraz trzeba mieć z 20 mb/s to może oznaczać, że jakość a/v znacznie wzrośnie. Do tego serwery blisko nas i może będzie to jakoś wyglądać i działać.

Wcześniej Gaikai oferowało jakieś popierdółki albo starsze tytuły, a teraz dostaniesz przykładowo takie Uncharted 3...

A o serwerach blisko nas, raczej można zapomnieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie server najbliżej nas będzie...ale w Niemczech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buehehehe...albo robisz sobie jaja, albo ewidentnie nie znasz polskich realiów.

Jaj sobie nie robię. Wystarczy wejść na stronę vectry czy też upc - tylko te dwie sieci kablowe dostarczają usługi 4 mln ludzi. Nie neguję jednak, że dużo gorsza sytuacja jest poza dużymi miastami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wielu miastach jest szybki i tani net ale on jest tylko na wybranych ulicach, osiedlach (zwykle duże spółdzielnie mają razem z kablówką dobry net) a reszta ma mniej szczęścia.

 

u mnie kablówka jest tak kiepska, że nawet nie brałem pod uwagę, by się z nimi wiązać i wybrałem radiówkę. Tanio nie jest (63zł za 5mb/10 nocą przez rok jeszcze jeśli dobrze pamiętam) ale firma (odpukać) oferuje naprawdę stabilne łącze, psn chodzi bdb...

 

w blokach po przeciwnej stronie ulicy za podobną cenę mają 20mb kablem .... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaj sobie nie robię. Wystarczy wejść na stronę vectry czy też upc - tylko te dwie sieci kablowe dostarczają usługi 4 mln ludzi. Nie neguję jednak, że dużo gorsza sytuacja jest poza dużymi miastami.

4 mln, a gdzie pozostale 30 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 mln, a gdzie pozostale 30 ?

4 mln, a gdzie pozostale 30 ?

Nie ma potrzeby podłączania do netu 30 mln abonentów ponieważ dane na dzisiaj mówią, że w Polsce z netu regularnie korzysta ok 3 mln prywatnych użytkowników. Z czego bardzo szybkiego netu potrzebuje pewnie z 20%. Tutaj problem leży gdzie indziej. W miastach i to głównie na nowych osiedlach leżą światłowody, więc net jest szybko i tani. Gorzej sprawa ma się w centrach historycznych miast oraz na wsiach.

Nie wiem jak ma się sprawa z netem Polsatu bo nigdy nie korzystałem jednak statystyki mówią, że: (liczba podana to abonamencie danych sieci - zapewne tv - nie wiem czy tam gdzie jest cyfrowa tv zawsze istnieje podłączanie netu

Polsat - 2,8 mln

NC+ - 1,5 mln

UPC - 2,5 mln

Vectra - 1,8 mln

Multimedia - 0,8 mln

Widać, że zasięg jest dość spory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szef Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida potwierdził, że twórcy gier będą posiadać możliwość dowolnego ograniczania zakresu materiałów nagrywanych i wysyłanych przy użyciu tego małego przycisku.

 

Może to i lepiej...przynajmniej twórcy nagrywarek do konsol nie stracą kupujących...ale z drugiej strony to niezły dick move.

Chwalą że będzie można się dzielić filmikami itp itd. a teraz dają tekst że będą ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może to i lepiej...przynajmniej twórcy nagrywarek do konsol nie stracą kupujących...ale z drugiej strony to niezły dick move.

Chwalą że będzie można się dzielić filmikami itp itd. a teraz dają tekst że będą ograniczenia.

 

Jak dla mnie ta opcja mogłaby całkowicie zniknąć, kto się bawi w nagrywanie filmów lubi dorzucić często swój komentarz, przycisk share prawdopodobnie tego nie umożliwi wiec imho zbędny bajer. Pozostaje jeszcze kwestia jakości tych filmów, i długość.

W teorii brzmi zajebiście dla socjalnych grzybów którzy lubią się chwalić wszystkim, w praktyce może okazać się to bajerem na miarę nagrywania filmików z Black Opsie, niby się da i od razu na YT leci, ale nikt nie korzysta prawie z tego.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat robienie screenów czasami może się przydać jak ktoś np. z powodu buga utknął w jakimś miejscu i nie wie co robić. Mając screena wrzuci na forum i zawsze ktoś życzliwy pomoże; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pozostaje jeszcze kwestia jakości tych filmów, i długość.

 

Było gdzieś mówione, że max 15 minut przy rozdziałce 720p.

Ale jak już widzę, że powoli robi się z tego przedwczesne pitolenie, to możemy dostać 30 sekund w 480p, tak jak to CM zwykł robić w swoich gównianych grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie często marudza na te nowe opcje które zapowiedziało Sony.

Sony miało takie podejście przy projektowaniu ps3 i potem konkurencja która pojawiła się rok wcześniej pod względem wielu funkcji wyprzedziła ich o generację. Chcecie psn który znowu będzie kilka lat do tyłu ? Chcecie w każdym artykule w internecie czytać jak to ps4 jest w tyle ? Chcecie czytać jak to lepiej zapłacić za online niż męczyć się na psn ? Czy chcecie konsoli kompletnej której nie będzie można nic zarzucić ? Ja jak zobaczyłem te pierdoly jak "share" czy opcje społecznościowe to dopiero uwierzyłem, że marka PlayStation może znowu zdobyć rynek, same gry nie wystarczą, konsoli potrzeba bajerów i funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przepadkiem trafiłem na polski sklep, który ma już w ofercie PS4. Na dzień dzisiejszy mają cenę 1 999.90 zł, która ulegnie zmianie, gdy będzie podana oficjalnie cena i data premiery nowej plejki. Teraz pozostaje nam czekać, czy cena pójdzie w dół(w co wątpię)czy znając polskie realia jeszcze wzrośnie. Ktoś z Was natrafił już na takie oferty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi się coś nie pomyliło, ale zdaje się, że coś mówili o opcji streamingu obrazu do innego gracza, tzn. że można będzie na swoim tv oglądać obraz z gry friendsa z listy i gadać z nim przez hs. Dobrze mówie, była o czymś takim mowa? To by był dobry bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×