Skocz do zawartości
tank-mania

Dyskusja O Sposobie Dobierania Drużyn W Drugim Turnieju.

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę moderatorów o wyrozumiałość i zostawienie tematu na miesiąc do czasu ustalenia jak w temacie.

W trakcie dyskusji będę w pierwszym poście umieszczał pomysły przez dwa tygodnie, a później będziemy mieli dwa tygodnie żeby przegłosować.

1. Zgłaszają się teamy 12-sto osbowe bez żadnych ograniczeń.

2. Zgłaszają się teamy 12-sto osobowe z ograniczeniami (ograniczenia dopiszę w trakcie dyskusji)

3. Robimy normalne indywidualne zapisy, po czym uczestnicy wybierają dowódców w tajnym głosowaniu. Wybrani dowódcy dobierają sobie zawodników ze zgłoszonych ludzi naprzemiennie po jednej osobie bez ograniczeń umiejętnościowych. (sposób a'la KJN86)

4. Zgłaszają się klany bez ograniczeń (w tym mogą być po dwie drużyny). Liczymy wg ustalonych zasad sumę "skilla" drużyny i owe drużyny dzielimy na dwie ligi (w miarę możliwości równe ilościowo). W każdej lidze jest tura rozgrywek kzk. Po pierwszej turze dwa/jedna najsłabsze z pierwszej spadają do drugiej i z drugiej analogicznie awans do pierwszej. Druga tura na tych samych zasadach i w trzeciej turze dwa pierwsze zespoły po zakończeniu rozgrywek grają o pierwsze miejsce ( analogicznie w II lidze).

Jeżeli będzie dużo drużyn to będą tylko dwie tury, przy mniejszej ilości trzy.

(sposób a'la Marqus)

Jednakowoż jedna rzecz jest bezdyskusyjna. W teamach każdy będzie musiał zagrać taką samą ilość meczy.

Edytowane przez tank-mania
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mamy wybrać 1 z 3 propozycji tak? Ja wybieram pierwszą, już pisałem w kantynie czemu.

PS przydała by sie ankieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcza jestem słynny :biggrin:

Ja mam jeszcze inny pomysł , aby zebrać np 8 klanów następnie każdego dowódcę zaprosić do czatu na PSN + Organizator Tank i obgadać zasady i kary . Po ustaleniu zasad itp wpisać je na forum i zobaczyć co się dzieję :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mamy wybrać 1 z 3 propozycji tak? Ja wybieram pierwszą, już pisałem w kantynie czemu.

PS przydała by sie ankieta

Nie. Najpierw czekamy dwa tygodnie na inne propozycje. Później ankieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tank rozumiem, że jak ktoś nie ma przynależności do klanu to sobie w turnieju nie zagra tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu napiszę, że to wszystko trochę za późno, a przełożenie tego na BF3 nie wyjdzie, IMHO.

Proponuję dobór dowolny, czyli kto z kim chce.

A jeśli to nie przejdzie, to dobranie się też dowolnie, ale z ograniczonym pułapem (np suma skilla nie może przekroczyć X czy też suma K/D nie może przekroczyć X).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bas widze ze chcesz zebrać skład, nie mozesz mieć ekipy tej co na turnieju tanka? + jakiś jeszcze rekrutów byś sobie poszukał bo widze że kombinujesz jak koń pod górke :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tank rozumiem, że jak ktoś nie ma przynależności do klanu to sobie w turnieju nie zagra tak?

No właśnie o tym dyskutujemy.

Tak czy owak, nawet jak będą się zgłaszały gotowe klany to zrobimy listę chętnych do turnieju którzy będą się mogli indywidualnie pogrupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bas widze ze chcesz zebrać skład, nie mozesz mieć ekipy tej co na turnieju tanka? + jakiś jeszcze rekrutów byś sobie poszukał bo widze że kombinujesz jak koń pod górke :biggrin:

Ale to akurat nie jest problemem, ja nic nie kombinuję, po prostu chcę wiedzieć jakie mam ograniczenia przy ewentualnej "rekrutacji" do mojej drużyny. A i owszem, na pewno zaproponuję części graczy z drużyny Jacka udział :)

Nie wiadomo jaka będzie decyzja Tanka, więc na wszelki wypadek napisałem też propozycję, która bierze pod uwagę jakieś ograniczenia i wyznaczniki, jak zasugerował w "Kantynie" organizator :)

Edytowane przez Bas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu napiszę, że to wszystko trochę za późno, a przełożenie tego na BF3 nie wyjdzie, IMHO.

A na jakiej podstawie tak zakładasz? Nie wierzę, że któryś z fanów tej serii BFa nie kupi. Na pewno będą możliwości PM. Jeżeli tylko gra spełni oczekiwania..., a jeżeli nie spełni to i tak wszyscy wrócą do BC2.

A nawet jeżeli nie wyjdzie, to odpalenie raz w tygodniu BC2 na dwie godzinki nie jest chyba problemem.

Już jeden był na szybko, a efekt sam widziałeś. Szukanie terminów na siłę i notoryczna absencja.

Są wakacje i PM by Bas, nawet super wyszło bo trochę nowych ludzi się pozna, a i może się jakoś podobierają.

Turniej będzie w piątki o 21:00 od października do wiosny 2012. Sztywne terminy i grafik, żadnych przekładań i odroczeń. Między innymi po to będą większe teamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest ten problem bo randomowi gracze którzy nie są zrzeszeni będą musieli stworzyć nowy klan tylko na potrzeby turnieju lub złożyć podania do innych klanów . Proponuję ( jako że SnM niema szans udziału ) aby iBaso stworzył klan na potrzeby turnieju ale by nie był on wałkiem :thumbsup: i przeskillowany . Wiadomo kto już jest w tym klanie

iBaso

Prymek007

:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja trzecia, w innym wypadku już teraz wiadomo kto wygra i dla graczy, którzy stworzą drużyny na potrzeby turnieju ta gra wcale nie będzie przyjemna tak jak w założeniu ma turniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to najbardziej racjonalny wybór bo squady będą równe , a przynajmniej bardziej wybrane taktycznie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze przy pozostawieniu normalnych skladow TNT posprzata caly turniej. Najstarszy stazem i co za tym idzie najbardziej zgrany i doswiadczony klan. Opcja nr 3 jest najbardziej odpowiednia dla ludzi, ktorzy chca sie bawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Później ankieta.

Jak coś to Wiesz gdzie mnie szukać, zrobię Wam ankietę w tym temacie :thumbsup:

Czy tematy dot. pierwszego turnieju są już wyczerpane? Do zamknięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym klany mogą zagrać na cg, gb lub też same zorganizować sparing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to Wiesz gdzie mnie szukać, zrobię Wam ankietę w tym temacie :thumbsup:

Czy tematy dot. pierwszego turnieju są już wyczerpane? Do zamknięcia?

Jeszcze nie, został jeden mecz i podsumowanie. Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie tak zakładasz? Nie wierzę, że któryś z fanów tej serii BFa nie kupi. Na pewno będą możliwości PM. Jeżeli tylko gra spełni oczekiwania..., a jeżeli nie spełni to i tak wszyscy wrócą do BC2.

A nawet jeżeli nie wyjdzie, to odpalenie raz w tygodniu BC2 na dwie godzinki nie jest chyba problemem.

Już jeden był na szybko, a efekt sam widziałeś. Szukanie terminów na siłę i notoryczna absencja.

Są wakacje i PM by Bas, nawet super wyszło bo trochę nowych ludzi się pozna, a i może się jakoś podobierają.

Turniej będzie w piątki o 21:00 od października do wiosny 2012. Sztywne terminy i grafik, żadnych przekładań i odroczeń. Między innymi po to będą większe teamy.

Bo prawda jest taka Tank, że terminy nie przełożą się na frekwencję - kto da dupy, to da dupy, niezależnie od czasu rozgrywania meczy i terminów. "Na szybko" czy "na wolno", pewne problemy zawsze się pojawią!

Zaczynanie turnieju na BC2 i kończenie go na BF3 to też nie rozwiązanie - Twój pierwszy turniej zorganizowałeś po roku istnienia BC2 - ile osób wtedy ogarniało jak grać klanówki w tej grze, żeby wszystko było mniej więcej fair, dobre mapy, tryb, ilość graczy? To jak to będzie wyglądać na początku BF3?

BF a BC to jak zabawa na boisku piłkarskim, a zabawa w piaskownicy, wystarczy popatrzeć na BF2 na PC. Rozgrywka może wyglądać całkiem inaczej, możliwe że będą potrzebne całkiem inne ustawienia drużyn, większa ilość graczy. Gdybyśmy grali w CoD-a to by coś takiego mogło zadziałać, bo co rok wychodzi to samo gówno, ale nie w przypadku BF-a!

A odpalanie BC2, gdy wszyscy będą grać w BF3 też nie wypali - jeśli zakładasz, że turniej będzie trwał do wiosny 2012 to wtedy BC2 będzie już 2-letnią grą, ba pewnie będzie już zapowiedziane tworzenie BC3, i na pewno nie będzie się chciało ludziom wracać (ewentualnie z obowiązku, a nie przyjemności) do "starej" gry - to nie PC żeby gra miała +5-letnią żywotność.

Od paźdzernika do wiosny 2012 to minimum 5 miesięcy - cały sezon na GB, gdzie bierze udział +25 drużyn (większość meczy to 8v8) wraz z play-offami (gdzie wchodzą drużyny z około 15-ma rozegranymi meczami) nie trwa tyle!

Ja bym to tak widział:

1. Do końca lipca zapisy.

2. Podział na grupy (jakieś 4 grupy po 4 teamy każda, w zależności od ilości chętnych) i z początkiem sierpnia start.

3. Po 2 drużyny wychodzą i sąsiednie grupy grają ze sobą w systemie drużyna 1. z gr A z drużyną 2. z gr B, a drużyna 2. z gr A z 1. z gr B itd z grupami C i D ...

4. Drogą eliminacji dochodzimy do półfinałów i finałów, jak w Mistrzostwach Świata w PN czy jakimkolwiek innym sporcie.

5. Na każde spotkanie tydzień, do uzgodnienia między drużynami (przykładowo do 08.08 każda drużyna ma mieć rozegrany jeden mecz, do 15.08 następny itd). Po 3-ch tygodniach koniec fazy grupowej i analogicznie dla ćwierćfinałów, półfinałów i finałów. 6-8 tygodniu i po turnieju, koniec w okolicach połowy września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka Tank, że terminy nie przełożą się na frekwencję - kto da dupy, to da dupy, niezależnie od czasu rozgrywania meczy i terminów. "Na szybko" czy "na wolno", pewne problemy zawsze się pojawią!

I dlatego lepiej później, ale dopracować.

Nie ma szans Bas, z 60 osób które grały 1/3 napisała mi, że w wakacje ich nie ma. Większość to studenci, a więc do końca września. Nie dosyć, że uzbierasz połowę, to jeszcze oni mają urlopy 2-3 tygodniowe i nie będą zawsze mogli. Nierealne!

Nie będzie grup tylko system ligowy i dlatego będzie to trwało. Każdy będzie grał z każdym w 2-3 turach, a to będzie zależne od ilości drużyn. Na koniec dwie pierwsze o pierwsze miejsce i trzecia z czwartą o trzecie miejsce.

Właśnie cały wic tego systemu, czyli każdy z każdym w trzech turach i wszyscy w drużynie muszą zagrać, oraz ograniczenia skillowe jest w założeniu po to żeby każdy miał szansę na wygraną. W innym wypadku zbierz drużynę i dajcie adresy gdzie wysłać nagrody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś musi przegrać żeby inny wygrał, nie zadowolisz wszystkich Tank :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego lepiej później, ale dopracować.

Nie ma szans Bas, z 60 osób które grały 1/3 napisała mi, że w wakacje ich nie ma. Większość to studenci, a więc do końca września. Nie dosyć, że uzbierasz połowę, to jeszcze oni mają urlopy 2-3 tygodniowe i nie będą zawsze mogli. Nierealne!

Nie będzie grup tylko system ligowy i dlatego będzie to trwało. Każdy będzie grał z każdym w 2-3 turach, a to będzie zależne od ilości drużyn. Na koniec dwie pierwsze o pierwsze miejsce i trzecia z czwartą o trzecie miejsce.

Właśnie cały wic tego systemu, czyli każdy z każdym w trzech turach i wszyscy w drużynie muszą zagrać, oraz ograniczenia skillowe jest w założeniu po to żeby każdy miał szansę na wygraną. W innym wypadku zbierz drużynę i dajcie adresy gdzie wysłać nagrody...

Tu turniej trwał 3 miesiące i widzisz jakie jaja były pod koniec. Do wiosny 2012 to: będzie X-liczba świąt, kiedy ludzie nie będą mogli grać, ferie, sesja, nieplanowane ciąże i nie wiadomo jaka ilość sytuacji, które potencjalnie zagrożą rozgrywkom :)

No nic, tylko czas pokaże kto miał rację :D

Ja już swoje wygrałem i osobiście jakikolwiek system nie będzie przyjęty to i tak będzie mi pasował, czy to dowolne dobieranie się, czy też "wybieranie jak na WF-ie" (nie wiem czemu, ale metoda nr 3 od razu mi podsuwa na myśl sytuację z sali gimnastycznej, gdzie grube dzieci były wybierane na końcu :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już swoje wygrałem i osobiście jakikolwiek system nie będzie przyjęty to i tak będzie mi pasował, czy to dowolne dobieranie się, czy też "wybieranie jak na WF-ie" (nie wiem czemu, ale metoda nr 3 od razu mi podsuwa na myśl sytuację z sali gimnastycznej, gdzie grube dzieci były wybierane na końcu :D)

Dlatego ja optuję za drugą. Spełnione są w niej dwa warunki, balans umiejętnościowy i względne dobieranie sobie towarzystwa.

ktoś musi przegrać żeby inny wygrał, nie zadowolisz wszystkich Tank :)

Tak, ale nie musi to być od razu jednoznaczne. Może też realna szansa wyzwolić dodatkowy wysiłek i podnieść jeszcze poziom meczów.

Załóżmy metodę drugą i weźmy na tapetę Basa jako synonim "zawsze wygrywającego". Załóżmy, że będzie 10 drużyn w trzech turach, czyli każda rozegra 27 meczów. Ale sam Bas rozegra 18 i teraz od szczęścia i umiejętności przewidywania można tak skonstruować teoretycznie drużyny na poszczególne mecze, żeby drużyna Basa nawet przy wygranych z jego udziałem nie wygrała na końcu.

Szybki turnieik z wymiatającą druzyną 1. 2. 3... i po ptokach już był, czas na coś ambitniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z propozycja jaka byla podana w trakcie turnieju? Ze skilem suma najw i najnzszej. Czy Skill juz odpada? Kazda z 3 podanych ma swoje plusy i minusy. Z 3 podoba mi sie tylko to, ze nie ma druzyn przy zgloszeniu, dobieranie juz mniej, ale nigdy nie bedzie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×